قرص اورژانسی ضد بارداری پریود

پزشکی :


${Body}

بانک اطلاعات

ابزارهای بارداری و زایمان

ابزارهای رشد کودک

ابزارهای سنجش سلامت

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

مطلب از سایر رسانه ها

کارکردوعملکرد”قرص”اورژانسی

قرص های اورژانسی-خونریزی بعدازمصرف-احتمال حاملگی

هنگام مصرف قرص ازخوردن بستنی زغالی اجتناب کنید

روش اورژانس پیشگیری از بارداری روشی است که پس از تماس جنسی بدون استفاده از روش‌های مطمئن پیشگیری از بارداری و یا هر موردی که احتمال حاملگی ناخواسته وجود داشته باشد، اعمال می‌گردد. این روش یکی از روش‌های هورمونی پیشگیری از بارداری محسوب می‌شود.

توجه: روش اورژانس پیشگیری از بارداری بعنوان یک روش دائمی پیشگیری از بارداری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

• عوارض– تهوع و استفراغ در حین مصرف– اختلال قاعدگی– سردرد و سرگیجه

در صورتی که فرد با مصرف قرص اورژانس باردار شود، تاثیری بر روی جنین نخواهد داشت و سبب بروز ناهنجاری در جنین نخواهد شد و نیاز به ختم حاملگی نیست.

• نکات – قرص‌ها را با شکم خالی مصرف نکنید. – اگر قرص‌ها تا ۲ ساعت پس از مصرف، استفراغ شوند باید دوباره مصرف قرص‌ها را آغاز نموده و با ضدتهوع مصرف کنندیعنی آن قرص خورده باطل می شود – برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ نیم ساعت قبل از مصرف قرص‌های اورژانس و ۴ الی ۶ ساعت پس از مصرف این گونه قرص‌ها از یک قرص ضد تهوع استفاده شود. – حداکثر دفعات استفاده از قرص‌های اورژانس در هر سیکل قاعدگی فقط یکبار است. – در یک سیکل قاعدگی نمی‌توان چندین نوبت از قرص‌های اورژانس استفاده کرد زیرا منجر به بروز اختلالات شدید قاعدگی، افزایش خطا و افزایش احتمال باروری می‌شود. – معمولا ۳ الی تا یک هفته  و(دربعضی ازموارد۲هفته نیزگزارش شده است)پس از مصرف قرص‌های اورژانس قاعدگی اتفاق می‌افتد. – اگر پس از مصرف قرص‌های اورژانس تا ۳ هفته قاعدگی اتفاق نیفتاد. باید آزمایش BHCG انجام شود.

• زمان شروع مصرف قرص اورژانس مصرف قرص بلافاصله پس از تماس مشکوک حداکثرتا ۷۲ ساعت بعد از آن امکان پذیر می‌باشد. اگر زمان مورد نظر از ۷۲ ساعت بگذرد، مصرف قرص اورژانس بی‌فایده خواهد بود.ولی ضررش بقوت خودباقیست

 قرص”HD “اچ دی ( ۲ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۲ قرص در نوبت دوم /مجموع ۴ قرص)

قرص تری فازیک سفید( ۴ عدد با هم ،بعداز ۱۲ ساعت – ۴ عدد  دیگرخورده شود/مجموع۸ قرص)

قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel  (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت  باید دومین قرص را بخورید.

هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی (اگرلونژیل ۷۵۰ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد  ۱(یک) عدد کافی است.

لورژسترول ۴ ساعت طول می کشد تا اثر کند اما اثر ضدبارداری آن ممکن است به طور کامل ۱۴ روز بعد ظاهر شود

مزیت قرص‌های پروژسترونی (لوونورژسترول) آن است که به دلیل وجود پروژسترون و نداشتن استروژن، عوارض قرص‌های ترکیبی را ندارند و حالت تهوع و استفراغ و سردرد و سرگیجه با مصرف این گونه قرص‌ها بسیار کاهش می‌یابد و میزان اثر بخشی آن نسبت به قرص‌های ترکیبی بیشتر است (حدود ۹۹ درصد) و از طرفی بعلت آنکه در هر وعده مصرف قرص، تنها یک عدد قرص استفاده می‌شود مصرف آن از نظر روحی برای فرد، راحت تر است. باید به یک نکته توجه داشت اگر فردی از داروی فنی توئین یا ریفامپین استفاده می‌کند و ناچار به استفاده از قرص اورژانس مانند لوونورجسترول باشد، از آنجایی که این قرص ها اثر قرص‌های هورمونی را کاهش می‌دهند باید تعداد آن را به ۲ عدد در هر وعده رساند (۲ عدد لوونوجسترول در اولین فرصت/ ۲ عدد ۱۲ ساعت بعد) توجه: قرص‌های پیشگیری از بارداری اورژانس از بیماری‌های قابل انتقال از راه تماس جنسی و ایدز پیشگیری نمی‌کنند.  /منبع : مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران بااصلاحات

***

نکته ظریف:

این قرصها اصطلاحا به نام قرص صبح روز بعد (Morning after pill) معروف می باشند

بهتراست بین معاشقه( سکس )تامصرف اولین قرص -چندساعتی فاصله باشد،چون همانطورکه ازاسمش مشخصه(صبح بعد)چون معمولاًسکس درشب انجام می گیرد ومصرف قرص ازصبح بعدش شروع شود.

چراکه کار”اورژانسی”ها-خرابکاری است!پس بایداول یک اتفاقی افتاده باشه تااین قرص بره اخلال ایجادبکنه

پرسش وپاسخ

برای پیشگیری از بارداری به وسیله ی قرص لوونورژسترول، باید حتما ۲ عدد یک‌جا در اولین فرصت و ۱ عدد در ۱۲ ساعت بعد مصرف شود تا یشترین اثر رو در پیشگیری از بارداری داشته باشه

از نظر فیزیولوژیکی احتمال بارداری در ۵روز اول پس از اتمام پریود کم است اما در صورت تخلیه منی در واژن حتما باید از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنی 

و اما اگر سوال شما رو درست فهمیده باشم شما در روز سوم قاعدگی زمانی که هنوز پاک نشدی نزدیکی داشتی که در این روزها به خاطر از بین رفتن دیواره رحم در اثر تغییرات هورمونی امکان بارداری وجود نداره و حتی نیاز به مصرف قرص ضد بارداری هم نیست (( البته در صورتی که حداقل یک روز پس ار نزدیکی هم هنوز خونروش داشته باشی که اگر نداشتی باید از همون روش اول استفاده کنی))

البته توصیه می شه که در زمان خونریزی (پریود) نزدیکی انجام نشه چون باعث بیماری های عفونی در هر دو طرف میشه  

اگر بیش از ۵ روز از رابطه جنسی گذشته باشد وهیچ اقدامی انجام ندادین ،  می‌توان با یکی از این روش‌هااز بارداری ناخواسته جلوگیری نماید: ۱) قرص لوونورژسترول، ۲ عدد یک‌جا در اولین فرصت و ۱ عدد در ۱۲ ساعت بعد ۲) ۴ عدد قرص LD یک‌جا در اولین فرصت و چهار عدد ۱۲ ساعت بعد. ۳) قرص تری‌فازیک، ۴ عدد قرص سفید در اولین فرصت و ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد. و در بعضی از کشورها هم از ۲ عدد قرص HD در اولین فرصت و ۲ عدد ۱۲ ساعت بعد استفاده می‌شود که البته به دلیل هورمون بالا و عوارض، کمتر توصیه می‌شود. قرص لوونورژسترول با اسامی تجاری مختلفی در بازار موجود است ولی در مراکز بهداشتی‌درمانی به نام LNG یا لوونورژسترول در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌گیرد.

***

قرصهای لونژیل – لونرژسترل یا اووسیز ـ مصرف قرص اول در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی ۱۲ ساعت بعد ـ مصرف ۲ عدد یک جا در اولین فرصت در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا ۱۲۰ ساعت ـ ۵ روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا۴۸ ساعت اول ـ۲ روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.

سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز۱۲ ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف ۷ روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف ۳ تا ۱۰ روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزش استر رحم-اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.در صورت تعویق خونریزی پس از ۱ هفته تا ۱۰ روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.

بهتر است قرصها را با شکم خالی نخورید ، اگر تا ۲ ساعت پس از مصرف قرصها استفراغ کردید ، مجددا قرص را بخورید. ـ به خاطر داشته باشید بیش از یک نوبت در یک سیکل قاعدگی از این روش استفاده نکنید.برخی داروها اثر این قرصها را کاهش می دهد ، مثلا اگر از فنی توئین یا ریفامپین استفاده می کنید ، اثر این روش کم می شود بنابراین در صورت مصرف همزمان این داروها باقرصهای پیشگیری ، تعداد قرصهای پیشگیری را دو برابر کنید.

***

نکته:دقت شود  هنگامیکه این قرص(قرص سیپروترون کمپاند یا دیان) را استفاده می کنیین ، در دو هفته اول مصرف، باید از روشهای دیگر جلوگیری از بارداری نیز استفاده بکنید،بتنهایی کارسازنیست. البته قرضهای دیگر ضدبارداری “غیراورژانسی همینطورند

قرص ضد بارداری چگونه در بدن عمل می کند

یکی از تاثیرات منفی قرص ضد بارداری افزایش متابولیزم هورمون استروژن است، استروژن مازاد سبب افزایش میزان عنصر مس در سرم خون می گردد. ازدیاد این عنصر در خون تغییرات منفی جسمانی و روانی از قبیل نوسانات خلق و خوی، افسردگی، بی قراری و اضطراب،افزایش فشار خون، ریزش مو و غیره را به دنبال دارد.

مس یک اکسیدان قوی است و سبب تولید رادیکال های آزاد می شود که باعث تخریب ویتامین هایی که خاصیت آنتی اکسیدان دارند از قبیل ویتامین ای، ث و سایر ویتامین ها و مواد معدنی از قبیل ب۶، روی، سلنیوم، منیزیم و بروز مشکلاتی از قبیل ضعف غدد فوق کلیوی، خستگی زودرس، تخریب پوست و غیره می شود.

میزان بالای استروژن نیز فاکتوری مهم در ابتلا به سرطان به ویژه سرطان سینه و دهانه رحم است.

قرص ضد بارداری به طرق دیگر نیز به بدن آسیب می رساند از جمله تاثیر منفی بروی کبد و کلیه ها

عوارض جانبی ، به دلیل تغییرات هورمونی و بیوشیمیایی است که در بدن بوجودمی آورد، تغییرات بیوشیمیایی در صورت مصرف طولانی مدت ، می توانند سبب بروز عوارض و مشکلات جدی و خطرناک شود

***

تداخلات دارویی Drug Interactionsside effects

بعضی آنتی بیوتیک ها که برای درمان عفونت ها استفاده می شوند( آمپی سلین ، تتراسایکلین) ٬ ممکن است تأثیر قرص جلوگیری از بارداری را کمتر کنند

اما بعلت فوی بودن “اورژانسی ها”-داروهای دیگر ممکن است توسط این قرص ها تحت تاثیر قرار بگیرند که آن بیماران  بایدباپزشک خودمشورت کنند.

مثل:

ترانس امیک اسید( Tranexamic Acid)

کاربامازپین (Carbamazepine)

فنتانیل(Fentanyl)

ایزوترتینوئین(Roaccutane)یا آکوتان (Accuntane)

میتوتان( Mitotane)

تئوفیلین(Theophylline)

تیزانیدین(Tizanidine)

و داروهای ضدتشنج

بستنی زغالی
بستنی زغالی نسل جدیدی از بستنی است که  از طعم دهنده زغال چوب گیاهی استفاده می شود

زغال چوب موجود درآن مانند یک سم زدا تمامی مواد شیمیایی موجود در معده و دستگاه گوارش را جذب کرده و از بین می برد و باعث بی اثرشدن داروهای هورمونی تنظیم کننده بارداری می شود واگر در یک ماه چندین نوبت از این بستنی استفاده شود امکان بارداری  حتی با وجود مصرف  قرص های ضد بارداری وجود دارد.

 برای اطلاعات بیشترازهمه قرص های اورژانسی موجوددربازار ونحوه مصرفشان به لینک زیرمراجعه کنید

قرصهای ضدبارداری”حاملگی”/قرصهای اورژانسی

پیراسته فر1213مطلب نوشته است .

سلام… ببخشید من یکسال ازدواج کردم.. تا چند سال آینده هم قصد یچه دار شدن ندارم… شوهرمم از کاندوم بدش میاد. میشه بهم بگین از چ روشی استفاده کنم ک باردار نشم؟؟

سلام میخواستم بدونم اگه منی بصورت کامل رو واژن دختره باکره نریزه و بعدش با دستمال پاکش کنیم و بعد چند ساعت ۲عدد قرص اورژانسی مصرف کنیم و۲ عدد دیگه بعد۱۲ ساعت مصرف نکنیم.و بعد ۱هفته لکه های سیاه بد بو مشاهده شود نشانه چیست خواهش میکنم پاسخ بدین.با تشکر

سلام نسرین خانم
اولاًخوردن قرص هاهرچقدرفاصله اش بازمان سکس کمترباشد(۴۸ساعت اول)اطمینان ازعدم بارداری بیشتراست /تا۷۲ساعت نیزاثرگذاری لازم رادارد امااز۷۲ساعت ببعدتضمینی نیست،اگرچه گفته شده که تا۵روزهم احتمال اثربخشی دارد-از۵روزببعدکه نخوردنش بهترازخوردنش است،چون این قرص “نحوه مصرف”اورژانسی می گویند،یعنی درشرایط اضطرار…این قرصها عوارض ناگواری هم دارند
قرص های آورژانسی متعدندومصرف همه آنهامثل هم نیست
برای نمونه
قرص” LD“ال دی
ال دی (۴ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۴ قرص در نوبت دوم خورده شود/ مجموع ۸ قرص)

قرص”HD “اچ دی ( ۲ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۲ قرص در نوبت دوم /مجموع ۴ قرص)

قرص تری فازیک سفید( ۴ عدد با هم ،بعداز ۱۲ ساعت – ۴ عدد دیگرخورده شود/مجموع۸ قرص)

قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت باید دومین قرص را بخورید.

هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی اگرلونژیل ۰٫۷۵ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد ۱ عدد مصرف شود

لورژسترول ۴ ساعت طول می کشد تا اثر کند اما اثر ضدبارداری آن ممکن است به طور کامل ۱۴ روز بعد ظاهر شود
برای اطلاع بیشترازهمه قرص های ضدحاملگی وچگونگی مصرف وعوارض آنها به لینک زیرمراجعه کنیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=5111

ببخشیدا لکه های سیاه و بد بو نشانه چیه من باکره هستم.امکان بارداری وجود داره؟دخولی هم صورت نگرفته فقط منی یه مقدار روی  واژنم ریخت که پاکش کردم 

نسرین خانم
مبنای بارداری داخل شدن اسپرم”منی”مردبه داخل واژن است،درایام تخمکگذاری،حالا بادخول”ورودآلت”باشه ویا ریختن بررویش ویا ازطریق وسایل دیگر”تجهیزات نازایی”
پرده سالم منافذی دارند ،همانطورکه درحالت هیجانی واحساسی میتواندخیس شود؛میتواندآب منی راهم جذب کند
درهرمرحله سکس چندصدمیلیون اسپرم درمنی وجوددارند،حتی بعدازریختن پاک هم بکنی خطرمنتفی نیست.

سلام خسته نباشید
۱۶ فروردین با نامزدم یه رابطه ی خیلی کوتاه مقعدی داشتم قبل اینکه منی ازش بیرون بیاد (البته قبلا یبار اومده بود ولی اون سری که ما اونکارو کردیم کاملا خشک بود ولی نشسته بود) آلتش خورد به پایین آلت من
بعد از ۲ ساعت قرص ضد بارداری اورژانسی خوردم و بعد از ۱۲ ساعت هم خوردم الان ۲۳فروردین هست و خونریزی نکردم ایا امکان بارداری وجود داره؟

سلام سمیه خانم
قرص های بارداری متعدند ومقدارمصرفشان شبیه هم نیستند،بایدمشخص شودکدام قرص اورژانسی راخوردی وچگونه
البته اگروازنت خشک بوده وفقط تماس،امکان حاملگی بعیداست.

۲ تا قرص اووسیز رو مصرف کردم یکیش رو تقریبا ۲ ساعت بعد و اونیکی رو بعد از ۱۲ ساعت از قرص اول و الان ۷ روزه خونریزی نداشتم
آیا بدون ایجاد حاملگی هم مصرف آون قرص ها باعث خونریزی میشوند؟

سلام
قرص های اورژانسی بعدازخوردن، یک فعل وانفعالاتی درآندومتر”رحم”انجام می دهند، درلانه گزینه اختلال ایجادمی کنند وچندروزبعدازقطع -خونریزی اتفاق می افتد،چه لقاح انجام گرفته باشدوچه نگرفته باشد،قرص هاسازوکارخودراطی می کنند،حتی اگه سکسی درکارنبوده

ای واای پس چرا من تا حالا نکردم؟خودمم میگفتم امکانی نداشت فقط برای اطمینان خوردم:'(
البته دیروز کمی از علائم پریود داشتم و پاهام و شکمم یکم درد کرد
بنظر شما تا چند روز امکان خونریزی وجود داره؟آخه امکان نداره که بارداررباشم چطور ممکنه؟اون قرص ها رو درست مصرف کرده ام؟

سمبه خانم
زیادسؤال میکنی!.بقیه سوالاتتوازطریق ایمیل پیگیرباش

باسلا 
حدود ۲۳روز پیش با همسرم نزدیکی داشتم دوروز پشت  سر هم به اندازه سه بار منی وارد شد ولی پس از ۵روز اپشیمون شدیم واز قرص اورژانسی یک دانه استفاده کردم  پس از چند روز در زمان موعد پریودیم پریود شدم کامل اولش لکه قهوه ای و سیاه بود ولی بعدش خون بود.میخوام بدونم با این حال باز احتمال بارداریم وجود داره؟لطفا ج بدید 
با تشکر

سلام باسلا خانم
اولاًدخترخانمهای عزیزوقتی میگن”اورژانسی”اسم قرص راببرند
دوماًبعداز۵روزنخوردنش بهترازخوردنشه(چون عوارض ناگوارخودش رادارد،بدون اینکه نقشی دررفع نگرانی داشته باشد
واماچون پریودشدی ،بارداری منتفی است.

سلام.من باکره هستم و ۵ روز پیش پریود بودم و نامزدم منی رو روی من ریخت.بعد از ۴۸ ساعت یک عدد قرص لونژیل خوردم و بعد از ۷۲ ساعت نیز ۲تا قرص خوردم.تا الانم لکه بینی ندارم.لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام ساراخانم
چه کسی بهت گفته که قرص دوم رابعداز۷۲ساعت بخوری؟واونم ۲تا!!!
قرص دوم رابایدبعداز۱۲ ساعت میخوردی(بافاصله۱۲ساعته)
حالا اگرقرص یکونیم بوده همون یکی کافی بوده
اگر۷۵بوده که میتونستی درمرحله اول هر۲تارومیخوردی ویا بافاصله ۱۲ساعت
حالا امیدوارم که حادثه ناگواری پیش نیادکه نمیاد(انشاءالله)

سلام اقای دکتر من باکره هستم و پس از نزدیکی با اب منی داخل واژنم ریخته شد منم بعد از یک روز قرص اروژانسی خوردن ولی الان ۷ روزه گذشته من خونریزی نداشتم بنظرتون علت چیه؟

سلام بهاره خانم
وقتی قرص”اورژانسی”می گید،بگید اسم قرص را وچگونه مصرف کردید
ودیگراینکه زمان مصرف براساس ساعت گفته شود،نه روز
ودیگراینه روی “واژن ریخته”یعنی چه؟
دخول یالاپایی؟

اقای دکتر قرص نولژیل اونم ۱٫۵بود ساعت۱۲ ظهر که نزدیکی داشتم فردا صبحش ساعت۱۰قرص رو خوردم ولی هر کدوم رو ۶ ساعت یبار خوردم البته با توضیح دکتر داروخانه
اب منی داخل واژنم تاحدوی سکس از جلو داشتم ولی دختر هستم

بهاره جانم
توداغونت کردی دختر! کی بهت گفته که ده تاقرص بخوری! کجاخوندی ،کجاشنیدی اینو!!؟
اینهاخیلی عوارض بدی دارن
خیلی ترشح هومونهارا مختل میکنه وکل سیستم بدن درگیرمیکنه
این قرص (یکونیم)رافقط بایدیه دونه میخوردی/آن هفتادوپنج را ۲تا(یعنی یایکی ۱٫۵ ویا دوتا۷۵/.را)
بااین وجوداگرچه داغونت کردی ولی بارداریت منتفیه/یعنی باردارنمیشی

سلام وقت به خیر .من قرص اورژانسی دوتایی را یک ساعت بعد از نزدیکی باهمسرم با هم مصرف کردم به دستور پزشک داروخانه. بعد از تقریبا یک هفته با دل در و کمردرد شدید دو روز هست که لک می بینم.ایا مشکلی وجود داره.و لازمه به دکتر مراجعه کنم

اگربعدازخوردن قرص تهوع نداشتی”بالانیاوردی” موضوع بارداری منتفی است
اما درمورد دردکمرودل شدیداست به دکترمراجعه کن

سلام اقای دکتر
من با نامزدم نزدیکی داشتم (دخول) ولی نامزدم پرده بکارت داشته و قبل اینکه ارضا شم حس کردم چند قطره ریخته شد داخل و بعد از ۱۲ ساعت ۲ تا قرص لونرژسترل ۰/۷۵ مصرف کرده و ۱۲ ساعت بعد هم دو تای دیگه الان سوالم اینه که احتمال بارداری هست ؟ اگه خونریزی نکنه یعنی باردار ؟ و اینکه عادت ماهیانه ش هم ۲۸ اردیبهشت احتمال داره دیر تر اتفاق بی افته ؟

سلام آقاامیر
همون۲تای اول کافی بود
بااین وضعیت بارداری منتفی است.

خیلی ممنون ? خسته هم نباشید
اقای دکتر پس خونریزی رو بکنه یا نکنه منتفی دیگه ؟
اخه موعد عادت ماهیانش ۲۸ اردیبهشت استرس داره اگه نشه تا اون موقع یعنی حامله

سلام. وقت بخیر
من دوشنبه شب سکس داشتم و سه شنبه شب یعنی کمتر از ۲۴ ساعت. قرص ۱.۵ لوونژیل مصرف کردم.
از دوشنبه هفته بعدش لکه بینی شروع شد و کم کم زیاد شد. لکه های خون تیره و تیکه تیکه قهوه ای. الان ۹ روز هست که این وضعیت رو دارم. طبیعیه؟ این شرایط کی تموم میشه؟ آیا پریود به حساب میاد؟

سلام سمانه خانم
این وضعیت غیرطبیعی نیست(جای نگرانی نداره)
لکه بینی پریودمحسوب نمیشه
سیکل قاعدگیتوکه نگفتی

اقای دکتر من الان یک هفته بیشتر قرص اورژانسی خوردم ولی هنوز خونریزی نداشتم بنظرتون علت چیه

سلام ساحل خانم
تا۲هفته هم احتمالش هست

اقای دکتر ترشحاته سفیدی که از داخل واژن میاد .
از چی میتونه باشه؟

سلام یاسمین خانم
هرترشحی “ازواژن “بیماری نیست
در واژن سالم،باکتری های مفیدی” لاکتوباسیل‌ ها”وجوددارند. لاکتوباسیل‌ها ،گلیکوژن تولید شده توسط سلول‌ های مخاط واژن را به گلوکز و سپس با متابولیسم گلوکز، آن را به اسید لاکتیک تبدیل می ‌کنند. لاکتوباسیل‌ها علاوه بر واژن در بافت مخاطی دهان و روده نیز یافت می ‌شوند.
برخی از انواع لاکتوباسیل‌ها اسید لاکتیک تولید می ‌کنند که با اسیدی کردن محیط نقش دفاعی قابل توجهی را ایفا می ‌کنند. بعضی دیگر از آن ها علاوه بر لاکتیک اسید ماده ضدعفونی ‌کننده طبیعی دیگری به نام پراکسید هیدروژن تولید می‌ کنند که سبب تقویت مضاعف محافظت از واژن می ‌شوند. تولید اسیدلاکتیک سبب اسیدی بودن این محیط می ‌شود که چون لاکتوباسیل‌ها در محیط اسیدی قادر به ادامه زندگی هستند و از طرفی باکتری‌‌ های بیماری ‌زا نیز در این محیط قادر به رشد و تکثیر نمی ‌باشند .
نشانه‌ های عفونت واژن
*اگرترشحات، رقیق شیری به رنگ سفید یا خاکستری با بوی زننده باشد احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی واژن را است.
*اگر ترشحات غلیظ و کف مانند زرد مایل به سبز با بوی بد باشداحتمال ابتلا به تریکومونازیس هستید.
*اگر ترشحات لخته و سفید پنیری و بدون بو باشداحتمال بروز عفونت قارچی است.
*- مایعات واژن(PH) بالاتر ۵/۴ باشد
*- اگرترشحات واژن بوی ماهی بخودبگیرد میتواندعلامت عفونت باشد

فلور طبیعی(PH) چیست؟نرمالش چقدراست
به مجموعه میکروارگانسیم هایی (قارچ ها، باکتری ها) که در یک محیط فعالیت می کنند “فلور طبیعی” گفته می شود.
فلور واژن: به طور طبیعی میلیونها باکتری در هر میلیتر از ترشحات واژن وجود دارد. بیشترین سهم این میکروارگانیسم ها مربوط به لاکتوباسیل ها می باشند.
فلور با احاطه محیط واژن و تولید اسید لاکتیک ( اسیدی کردن محیط واژن) مانع ازایجاد عوامل بیماری زا نظیر قارچ ها و باکتری ها می شود.
ترشحات با بوی نند، سوزش و یا خارش،ویا مایعات سفید رنگ غلیظ در محیط واژن . عفونت های واژن، علائم بهم خوردن فلور واژن می باشد.
ph طبیعی واژن حدود ۴ است
PH واژن در دوره زندگی زنان متفاوت است
PH نرمال واژن خانم های بالغ ۸/۳ تا ۲/۴ می‌باشد،
PH ترشحات واژینال عفونی شده بیش از ۷/۴ است. با به هم خوردن تعادل pH در این ناحیه، باکتری‌ های گاردنلای واژن تولید پروتئینی می‌ کنند و باکتری ‌های بی ‌هوازی با آنزیمی که دارند با از بین رفتن لاکتوباسیل‌های مفید، سبب ایجاد بوی ناخوشایندی شبیه ماهی می ‌‌شوند که به عنوان یکی از علایم آغازین عفونت تلقی می ‌شود.

 سلام آقای دکتر خسته نباشید. من میخواستم بدونم مصرف قرص های اورژانسی روی دوره های بعدی ماهیانه چه اثری داره؟ من بعد از خوردن این قرصها)لونرژسترل)یک هفته بعداز استفاده به مدت ۵روز خونریزی داشتم. تا ۱۷فروردین. طبق ماههای قبل باید تا اول ماه پریود میشدم که نشدم. میخواستم بدونم ایا عقب افتادن پریودم عادی هست و جای نگرانی نداره؟  

سلام مریم خانم
قرصهای “اورژانسی”عوارض ناگواری دربدن ایجادمی کنند،ترشحات هورمونهارامختل می کند،
یک تا۲ماه طول می کشد(بعدازقطع)تاچرخه قاعدگی روی نظم بیاید

من بعد رابطه جنسیم حدود دو ساعت بعد قرص اورژانسی دوتایی خوردم هر ١٢ساعت یکی 
بعد یک هفته خونریزی داشتم که حدود ١٠ روزه تا الان ادامه داره 
چه کاری باید انجام بدم؟احتمال بارداری هست؟

سلام فرناز خانم
اگرمنظور ازقرص اورژانسی۲تایی( لونژیل = لوونورژسترول)باشد،بارداریت منتفی است

سلام
من هفته ی پیش که تقریبن روز آخر پریودم بود نزدیکی مشکوک داشتم و ۱۲ ساعت بعدش از روش اورژانسی با قرص Ld استفاده کردم و امروز با گذشتن یه هفته از اون موضوع دوباره خونریزی داشتم میخواستم بدونم این اتفاق طبیعیه یا مشکلی هست.و اینکه اولین بارم بود که از قرص استفاده میکردم ممنون میشم جوابمو بدین.

سلام پریساخانم
این خونریزی نشانه آن است که موضوع بارداریت منتفی است(قرص هاخوب عمل کردند)
اتفاق ناخوشایندی مشاهده نمیشود،جای نگرانی نیست.
این قرصها سیستم ترشح هورمونهارامختل می کنند(بهم می ریزند)

سلام خسته نباشید
من با نامزدم رابطه غیر سطحی داشتیم یعنی از رو شورت مالش دادم آلتشون رو .(هم ایشون شورت داشتن هم خودم ) و به انزال رسیدم و همش می ترسیم اسپرم از شورت ها به واژن رسیده باشه . چون موقع تخکت گذاریش بوده ، روز بعدش ی قرص اورژانسی اووسیز دز .۷۵ مصرف کرده و بخاطر ناآگاهی به جای اینکه دوازده ساعت صبر کند برای دز دوم نیم ساعت بعد از استفاده اولی دومی رو استفاده می کنه . نیاز هست بازم استفاده کنه ؟
احتحمال بارداری چه قدر هستش.

لطفا جواب بدید تروخدا استرس داریم

آقامجتبی سلام
نامزدت قرص هارادرست خورده(هم میتتوان .۷۵راهر۲تاشوباهم خورد وهم بافاصله ۱۲ساعت
درفرض اول هم نیازی به مصرف قرص نبوده،حالا شما محکم کاری کردید،بهتر

واقعا ؟

یعنی مشکلی نداره که فاصله زمانی قرص اول و دوم رو باهم رعایت نکرده ؟
اول رو بعد ۲۴ ساعت از این اتفاق خوردن دومی رو نیم ساعت بعد از مصرف قرص اول . اینجوری مشکلی نداره ؟

سلام
نه-جای نگرانی نیست

سلام آقای دکتر خسته نباشید . آقای دکتر دومین پریودی بعد از خوردن قرص اورژانسی چقدر تاخیر داره؟ من استرس شدیدی دارم.من بعد از خوردن قرص یک هفته بعدش پریود شدم ولی الان یکـماه میگذره و دوره بعدیمو دیگه پریود نشدم. 

ذخترم
هنوزهیچ چیزغیرعادی درشما مشاهده نمیشود،یک بازه زمانی مشخصی را نمیتوان برای بنظم درآمدن قاعدگی اعلام کرد
شما هم بیهوده حرص نخور
بیخودشلوغش میکنی که هیچ چی نگران کننده ای وجوددندارد

من بانامزدم ۲اردیبهشت رابطه سطحی داشتم ازروش اورژانسی استفاده کردم۴تاال دی ۱۲ساعت بعدش ۴تادیگ دوباره تکرارکردم الان۹و۱۰لکه قهوهای دارم ۱۰بایدپریودمیشددم ولی هنوزنشدم،ایاباردارم؟خیلی استرس دارم

مطمئن نبودم ک ابشون ریخته لاپاهام دوبار روش اورژانسی استفاده کردم یعنی ۴تاال دی بعدش۱۲ساعت دیگ بازدوباره ۴تاال دی بعد۱۲ساعت ۴تاال دی دیگ،چون استرس داشتم دوبارازروش اورژانسی استفاده کردم

سلام آفتاب خانم
این چه کارایی که میکنین!! این قرصهاعوارض ناگواری دارن،کل هورمونهارا مختل می کنند،سیستم ایمنی بدن رادرگیرمیکنن،حالا شمارفتیدمضاعف خوردی،دریک بازه زمانی پریودنباید۲مرحله تکراربشه وادامه دارهم نشه
واما
ازبابت بارداری خیالت جمع باشه که نمیشی(بارداریت منتفیه)

ممنون آقای دکتر،لکه بینی الان قط شده داروهای گیاهی استفاده کردم پری نشدم،یعنی پریودنمیشم؟الان چکارکنم ک پریودشم؟ترسیدم مضاعف خوردم چون نمیدونستم ابشون ریخته لای پام یانه

آقای دکتر استرس گرفتم ک گفتین هورمونامختل میشه یعنی پریودنمیشم؟!!!

میشی ،یک تا۲ماه ممکنه بطول بینجامه که قاعدگی به نظم خودبرگرده
اما سعی نکنیدکارایی بکنیدکه نیازبه توسل به “اوزانسی”باشه،راهای دیگه وکارایی دیگه برای “اطفای حریق “وجوددارد!

با سلام اقای دکتر من با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتیم به شکلی ک کاندوم استفاده کردم ولی در موقع استفاده از کاندوم پیشابراه من به دستم اسابت کرد و باهمون.حالت کاندوم.رو روی التم.گذاشتم و شاید حدود ۱ ثانیه التم به واژن نامزدم برخورد کرد و بعد از اون هم بلا فاصله دو تا قرص اووسیز ۷۵ میلی گرم رو باهم مصرف کرد ایا جای نگرانی.هست یا خیر ?

سلام آقانیما
معلومه پسرعجول ودستپاچه ای هستی!یکم هم شلخته!!
واما
خطری ازبابت بارداری وجودندارد(البته دراین مرحله)بعدش الله اعلم

اقای دکتر در همین حد بود ولی خوردن این قرص ها براش مشکلی به وجود نمیاره ? و باعث خونریزیش میشه یا نه?

و اگرم احتمالی بوده با خوردن این روش از بین میره?ممنونم اگر جوابم رو بدید نگرانم یکم

نیماجان!هیچ جای نگرانی نیست.
خوش بحال نامزدت! که خوب زن دوستی!امیدوارم بعدازازدواج هم اینطوری نگران سلامتش باشی(جسمی وروحی)

شما بزرگوارین اقای دکتر ممنونم از راهنماییتون

سلام من روز بعد پریودم رابطه سطحی بدون دخول داشتم چند ساعت بعدش ۲تا قرص HD و ۱۲ ساعت بعد هم ۲ تا دیگه خوردم یک هفته بعد پریود شذم و سه روزه ادامه داره و افزایش اشتها هم داشتم آیا امکان بارداری وجود داره ؟

پریساخانم سلام
بااین توصیف شما باردارنیستی
وان افزایش اشتها هم میتونه ناشی از آرامشت باشه و..خاطره خوب

با سلام من و خانومم یک ماه پیش رابطه جنسی مشکوک به بارداری داشتیم ۱۵ساعت بعد از رابطه چهار وعده قرص اووسیز مصرف شده هر کدوم دوازده ساعت یک هفته پیش خانمم پریود شدن و بعد از سه روز رفتن استخر و تامپون گذاشتن و بعد از گذاشتن تامپون خونریزیشون قطع شده میخاستم بگم آیا احتمال بارداری هست؟ چون مدت زمان پریودیشون همیشه بین هفت تا ده روزه اما اینبار سه روزه.

آفامحسن سلام
کجاشنیدید ویاخواندیدکه قرص اووسیز را۴وعده بخورید!؟
قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت باید دومین قرص را بخورید.

هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی اگرلونژیل ۰٫۷۵ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد ۱ عدد مصرف شود”یکی کافی است.
واما،اگرچه عوارض ناگواری برجای میگذارد ولی بارداری منتفی است.وآن تغییرپریودازعوارض این قرص می باشد.

با عرض سلام یه سوال داشتم اینکه میگن قرص اووسیز را دوتا باهم بخورید و برای اطمینان بیشتر ۱۲ ساعت بعد یکی دیکه چقدر صحت دارد?

سلام حمیدآقای عزیز
احتمالا مشکل ازنقل”شنیدن”ناقص باشه
درستش اینطوره
اگرقرص۷۵۰میل باشه۲تابایدخورد واین ۲تارا هم می شودیکجا”یک مرحله”خورد وهم می شودبافاصله۱۲ساعت خورد”در۲مرحله”
امااگرقرص یک ونیم میل باشد ،خوردن یک قرص کافی است.

اقای دکتر سلام من.نیما هستم ک دیروز جوابمو دادید نامزدم بعد از خوردن این دوتا قرص اووسیز ۷۵ دلدرد داشت و حالت تهوع صبح هم خون دماغ شد ک نمیدونم به این قرص ها ربط داره یا نه و اینکه اون الان باید منتظر خونریزی تا هفت روز باشه ? یا برای همسر من ک هیچ دخولی انجام.نگرفته و بنده هم کاندوم داشتم و ارضاع هم نشده بودم و فقط دستم به مایع پیشابراه برخورد داشته و به کاندوم خورد و احتمال اینکه التم با کاندوم به واژن همسرم برخورد داشته خیلی کم بوده ولی باز برای احتیاط این قرص ها رو خورد حالا از من سوال کرد ک ایا این عوارض طبیعی هست یا نه و اینکه باید منتظر خونریزی باشه یا نه لطفا جواب سوالمو در صورت امکان بدهید

سلام نیماجان
من آنچه گفتنی بودگفتم
گفتم نگران بارداری وپریودش نباش
امااگرخون دماغ شده بایدبه دکترمراجعه شود

با سلام من ۵ رو از پریودیم گذشته و  روز ۱۱ با نامزدم رابطه مقعدی داشت ولی نمیدونم از پیشابراه به من رسیده یا نه و دقیقا هم موقع تخمک گذاریم رو ز ۱۴هستش بعد ۴۸ ساعت قرص اورژانسی دوتارو باهم خوردم بنظر شما من باردارم؟ خیلی استرس دارم ممنون میشم راهنمایی کنیین 

سلام نفس خانم
اگرمنطوراز”قرص اورژانسی دوتا”(لونژیل)بوده،پس نبایدنگران بارداری باشید.

بله اقای دکتر همین بودش.ببخشید اقای دکتر من باکره هم هستم وبعداز اون نزدیکی حیلی دلم وکمرم درد میکنه زیر شکمم سفت شه انگار.و اینو بگم شاید اولین باره خیلی استرس دارم لطفا بیشتر راهنماییم کنین ممنونم

من باید ۲۸ پریود بشم این قرص رو خوردم باز هم همون تاریخ باید پریود شم یا نه ؟چندروز عقب زد باید پیگیر شم که باردارم یانه؟ببخشید که چندبار پرسیدم خیلی استرس دارم باز هم ممنونم از راهنماییتون

سلام کردن بلدنیستی!
این قرصهاترشح هورمونهارامختل می کنند .نظم قاعدگی بهم میخوره

ببخشید اقای دکتر من سه بار پشت هم فرستادم گفتم شاید نیازی نباشه عذرمیخوام

سلام خسته نباشید بنده ۱۴ فروردین رابطه داشتم ۱۵دهم قرص اورژانسی به شکل درست استفاده کردم یکفهته بعد لکه بینی داشتم تا یکهفته. دوم هرماه پریود میشدم اما الان یکماه میگذره نشدم تست بارداری منفی بود به نظرتون طبیعی؟ ممنون میشم یه قرص معرفی کنید که میل جنسی رو در خانمها کم کنه ممنون.

سلام ساراخانم
علائم نگران کننده مشاهده نمیشه”درگزارشتان”
قرصهاهورمونی”اورژانسی”نظم قاعدگی راتا۲ماه بهم می زنن

سلام خسته نباشین….من روز ۱۱ پریودیم با نامزدم رابطه مقعدی داشت ولی نمیدونم از پیشابراه به من رسیده یا نه و باکره هم هستم و دقیقا همون روزاموقع تخمک گذاریم  بعد ۴۸ تا۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم بنظر شما من باردارم؟بعداز اون نزدیکی خیلی دلم درد میکنه زیر شکمم سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن ..خیلی نگرانم که باردارم یا نه

سلام سحری
قرصهای اوژانسی هورمونهارامختل می کنن،عوارض ناگواری دارند،
تهوع و استفراغ ،دردهای شکمی ، حساس شدن پستان ها ، اسـهال ، ضعف و خستگی ، سردرد،
ازجمله ازعوارض مصرف قرص لونژیل است.
اگردر۲ساعت اول بعدازمصرف ،استفراغ نزدی،نگران بارداری نباش

ممنونم آقای دکتر 

سلام خیلی ممنونم از راهنماییهای خوبتون …
پس من نگران نباشم آخه خیلی استرس دارم ؟؟

دخترنازنینم
من خیلی مختصرومفیدتوضیح دادم
وحالا هم میگم هیچ ناراحت نباشید،چون جای نگرانی ندارد،خیالت راحت باشه،چندتانفس عمیق بکش وبه کاروزندگیت برس

متشکرم از راهنمایی و انرژی مثبتتون.

سلام خسته نباشید

اقای دکتر من کمتر از ۴ روز بعد از رابطه ی سطحی کم ریسک بدون دخول با نامزدم قرص ال دی اورژانسی (۴تا در دو نوبت با فاصله ی ۱۲ ساعت ) استفاده کردم. من باکره هستم. الان چند روزه دل درد و کمر دردمثل پریود دارم  بعد از ۱۰ روز لکه بینی داشتم کمی ولی هنوز یک هفته تا وقت پریود بعدیم مونده هنوز… این لکه بینی به خاطر قرص اورژانسیه؟

ممنون میشم جواب بدید

سلام دریاخانم
(اگرآب منی به داخل وازنت ریخته نشده باشد)نگرانی ندارد امااگرغیرازاین بوده باشد،باکرام الکاتبین است!(چهارروزبعدازسکس “خوردن قرص”خیلی تضمینی نیست)

من خیلی استرس هم دارم اقای دکتر ممکنه استرس جلوی پریود بعذ از قرص اورژانسی رو بگیره؟ کی می تونم آزمایش بدم؟

ممنون از جوابتون
اقای دکتر‌من فقط از پیشاب نگرانم… اب منی رو‌تقریبا مطمینم که ریخته نشد… 

با سلام و وقت بخیر من با بعد از یک.رابطه.ی.سطحی با نامزدم به صورت با کاندوم و بدون ارضا ء شدن دو نفر و با توجه به.اینکه ایشون هنوز باکره هستند ۲۰ دقیقه بعدش قرص اووسیز رو دوتا باهم مصرف کردند و بعد از ۱ روز. و الان به مدت ۲ روز هست که حالت تهوع دل درد و دل پیچه و و اسهال به صورت.کم و ترشحات از واژن دارند لطفا راهنماییم.کنید که این.از عوارض قرص ها هست یا خیر و اینکه احتمال حاملگی.هست.یا نه? با سپاس

سلام حمیدآقا
بله این مواردی که ذکرکردی ازعوارض مصرف قرص است
احتمال حاملی صفراست

سلام خسته نباشین….من با نامزدم رابطه سطحی مقعدی بدون دخول داشتم ولی از پیشابم نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستش و دقیقا این روزاموقع تخمک گذاریش چون روز ۱۱پریودیش بود و بعد ۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خورد بنظره شماهمسرم  بارداره؟ خیلی هم دلم درد داره  زیر شکمش سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن ..خیلی نگرانم که بارداره یا نه؟؟

سلام
اینا علائم آن قرصه

ممنونم یعنی احتمال بارداری نیس؟اخه خیلی نگرانیم

سلام
نه-انشاءالله

سلام .بعد یه رابطه سطحی مقعدی بدون دخول که بانامزدم داشتم بلافاصله تمیز کردم و خودمم شستم ولی از پیشاب نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستم و دقیقا این روزاموقع تخمک گذاریش چون روز یازدهم پریودیم بود ودر روز ۱۲ یه لک بینی هم داشتم  و بعد ۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم  احتمال بارداریه؟ تا دوروز هم دلم درد ..زیر شکمم سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن ..خیلی نگرانم که باردارهست یا نه؟؟؟واینکه لک بینی واسه چی بوده؟ واسه لانه گزینیه بنظرشم؟؟دارم ازاسترس میمیرم میشه راهنماییم کنین

سلام سوده خانم عزیز
این مواردی راکه ذکرکردید ازعوارض وعلائم مصرف “اورژانسی”است واحتمال بارداریت بعیده

سلام ممنونم اقای دکتر .. فقط ببخشید این لک بینی ۱۲ ساعت بعدش بوده من ۴۸ ساعت بعد قرص ررو مصرف کردم مشکلی نیس پس؟احتمال بارداری نیس؟؟؟؟استرس دارم

سلام من روز اول پریودیم بانامزدم سکس داشتم که اب منی رو دوبار داخلش ریخت بعداز سه یاچهارساعت از قرص اورژانسی LD استفاده کردم تا دوزاده ساعت بعد ۴تا اول ۴تاهم دوازده ساعت بعد تا ۳٫چهارروز خونریزیم کمتروکمتر شد تا یک روز کامل قطع شد دوباره به شدت خونریزی دارمو تموم نمیشه الان نه روز که از سکسم میگذره

سلام
خب حالاچی شده!؟
پریودت چندروزبوده وحالاچندروزه خونریزی داری؟

سلام ممنونم اقای دکتر .. فقط ببخشیددوباره سوال میکنم  این لک بینیم ۱۲ ساعت بعدش بوده من ۴۸ ساعت بعد قرص ررو مصرف کردم مشکلی نیس پس؟احتمال بارداری نیس؟؟؟؟استرس دارم

سلام
درشرایط عادی نیز”لکه بینی”اتغاق می افتد.

 وای ببخشید اینقد میپرسم از استرس خواب و خوراک ندارم خیلی شرمنده 
پس احتمال بارداری نیس؟؟؟

دخترم تو چقده شلوغی!!
نه نیستی-انشائالله

متشکرم

سلام من یه رابطه سطحی مقعدی  بانامزدم داشتم فقط از پیشاب نگرانم و روزه بعدش۱۲ ساعت بعدیعنی لکبینی داشتم من بعد ۴۸ ساعت قرص اورژانسی دوتا روباهم خوردم بنظرشما من حامله میشم؟

سلام مناخانم
باخوردن بموقع قوصها
انَشاءالله نیستی”حامله”

احتمالش هم نیسش که حامله  باشم چون همون موقع تخمک گذاریم بوده خیلی میترسم که حامله شم ؟؟؟

خیلی ممنونم فقط چون تو دوران تخمک گذاریم بودم وبعد ۴۸ ساعت قرص خوردم میترسم که لقاح انجام شده باشه بنظرشماحامله شدم؟

منا خانم سلام
خب اگردردوران تخمکگذاری نبوده که بارداری اتفاق نمی افتاده(نیازی به قرص نبوده)
وآن قرص آنقدرقوی است که امکان هرگونه لقاح ولانه گزینی را سلب می کند-البته بخاطرهمین است که عوارضش هم سنگینه(سیستم ایمنی بدن رادرگیرمی کند،تعادل هورمونهارا بهم می زند ،دردهای شکمی و…دارد.

سلام آقای دکتر خسته نباشید دیشب (۱۴ اردیبهشت) رابطه با کاندوم از جلو با شریکم داشتم متاسفانه با پارگی کاندوم مواجه شدیم و من اصلا نفهمیدم و مطمینم ک مایع منی من بطور کامل وارد واژن ایشون شده؛ اون لحظه فقط یک قرص ۰٫۷۵ لورنژیل در دسترسم بود با فاصله نیم ساعت مصرف کرد، درست ۱۲ ساعت بعدش یک قرص ۱.۵ لورنژیل مصرف کرد ایشون.
ضمن تشکر از صبرتون در پاسخ ب سوالات میخواستم بپرسم با توجه ب اینکه به طور طبیعی طبق سیکلشون ایشون قرار بود طی دو روز آینده پریود بشن، اول اینکه احتمال حاملگی چقدره و همچنین آیا زمان پریودیش در صورت موفق عمل کردن قرصها عقب میفته؟
بازم متشکرم ازینکه سوالارو با صبر و حوصله جواب میدید.

سلام آقاحامد
اگرچه قرص زیادی خورده اما ازنظربارداری موضوع منتفی است
باتوجه به اینکه مصرف قرص سیستم ترشح هورنهارا مختل میکند،دقیق نمیتوان بنظم درآوردن راگفت ،ممکنه تا۲ماه طول بکشدتابنظم درآید

سلام .من۱۰اردیبهشت دقیقا روز۱۱پریودیم هم  بودواحساس هم میکنم این روزاموقع تخمک گذاریمه یه رابطه سطحی مقعدی بدون دخول که بانامزدم داشتم بلافاصله تمیز کردم و خودمم شستم ولی از پیشاب نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستم  ودر روز بعدش یه لک بینی هم داشتم  و بعد ۵۰ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم  احتمال بارداریه؟؟؟؟؟ تا دوروز هم دلم درد ..زیر شکمم سفت شده و سینه هام هم یکم حساس شدن و  از امروززیرشکمم هم احساس نبض میکنم و بی حوصله ام .خیلی نگرانم که باردارم یا نه؟؟؟امکان داره لقاح تو تایم ۴۸ ساعتی که قرص نخوردم انجام شده باشه ؟؟؟؟؟؟استرس هم زیاد دارم ببخشید توضیحاتزیاد دادم خواستم باجزییات بگم که مطمئن شم از بارداری که هستم یا نه؟؟؟   .ممنونم ازصبر و حوصلتون 

سلام محبوبه خانم
وظیفه قرص های اورژانسی(علاوه برعوارض ناکواربربدن)برهم زدن لانه گزینی واختلال درتشکیل نطفه است
وآن علائم دال بربارداری نمی باشد

سلام ببخشید من دوباره میفرستم اینو یادم رفت بگم من بی اشتها و یکم حالت تهوع هم دارم عوارض قرص تا چند روزه ؟؟

متشکرم از صبروحوصله شما …پس بارداری وجود ندارد؟؟؟؟چون از استرس دارم میمیرم

دخترناشکیبا!آن قرص امکانی برای لانه گذاری نمیگذاره/بارداری منتفی است

با سلام من ١٠ روز پیش کورناژ موفق داشتم ولی هنوز پریود نشدم
امروز نزدیکی مشکوک با همسرم داشتم و ١ ساعت بعد دو تا قرص لونژیل باهم خوردم
ایا تاثیر خودشو تا همون یک هفته باید بذاره؟؟

من خیلی استرس دارم ممنون میشم زودتر جواب بدید ؟؟؟؟؟

فرنازجان !سلام
ماهم زندگی داریم،نبایدانتظارداشته باشین که بلافاصله پاسخ داده شود،البته نخواستیم منت بزارم،خوشحال میشم آرامشی رابردلها برگردانیم ولبخندی برلبهابنشانم
واما بااین قرصت نبایدنگرانی برای بارداریت داشته باشید.

ممنون جسارت نکردم
ممنون از دلسوزی و راهنماییتون

ا سلام وخسته نباشید ببخشید من رابطه مقعدی بانامزدم و نگرانی از پیشاب فقط ..چون دقیقا در روزای تخمک گذاری بودش و ۴۸ ساعت بعدش دوتا قرص اورژانسی باهم خوردم وبعدش یسری علائم مثل تهوع و خستگی زیر شکمم مًل نبض میزنه بنظر شماحامله ام؟ممکنه توا ون ۴۸ ساعت اتفاقی افتاده باشه؟؟حامله ام؟؟

سلام سماخانم
این علائمی که گفتی صرفاًنشانه حاملگی نیست،بلکه میتونه ازعوارض مصرف قرصهای اورزانسی باشه
قرص رادقیق خوردی پس دیگه بارداری منتفی هست

سلام خدمت شما جناب دکتر بزرگوار
دو روز پیش من و نامزدم رابطه جنسی از جلو داشتیم با پارگی کاندوم مواجه شدیم قرص لورنژیل رو طبق دستور العمل مصرف کردیم. قبل رابطه نامزدم علایم اولیه پریودی رو داشت و طبق دوره میبایست همون شب یا فرداش پریودی براش اتفاق میفتاد(سیکلشون منظمه معمولا). الان دو روز از اون ماجرا میگذره ولی پریود نشده ؛سوالم اینه که آیا این قرص لورنژیل زمان پریود شدن رو عقب هم میندازه؟ یا پریود نشدنش بخاطر بارور شدن تخمک هستش ?
خیلی نگرانم…
سپاس از مهرتون

ممنونم… 
پس تواون ۴۸ ساعت اتفاقی نمیتونه افتاده باشه دیگه ؟؟خیلی نگرانم

سلام اقای دکتر خدا قوت
من ۱۱اردیبهشت نزدیکی مشکوک داشتم
بعد دوساعت دوتا hd خوردم و بعد ۱۲ساعت دوتا دیگه خوردم.
حالا بعد۵روز پریود نشدم.
سوالم اینه که اگه باردار باشم و بخوام با امپول سقط کنم برای بارداریم در اینده مشکل ساز نمیشه؟
چون ۲سال پیش هم با امپول سقط کرده بودم
ممنون از جوابتون

سلام سمیه خانم
پش شما(سوءسابفه)داری!درپرونده ات یه قتل داری!!!
اون سالها اینقده چشم وگوشت بازنبوده وقرص نخورده بودی”احتمالاً” ولی تو با خوردن این قرص ،بارداری منتفی است،انشاءالله

سلام ببخشید روز ۱۱ پریودیم با نامزدم رابطه سطحی مقعدی داشتم باکره هم هستم وفقط از پیشاب نگرانم و  روز بعدش لک بینی داشتم و بعد ۴۸ ساعت دوتا قرص اورژانسی روباهم مصرف کردم از اون روز کمر درد و تهوع دارم الان یکم کمترشده فقط سفتی و نبض زیر شکمم احساس میکنم  بنظرشما  تو بعد ۴۸ ساعتی که من قرص رو خوردم  ممکن لقاح صورت گرفته باشه چون همون روزایی تخمک گذاری بودش؟؟؟و اینکه باید بعد مصرف قرص حتما باید خونریزی داشته باشیم؟؟؟بنظرشمااحتمال بارداری هست؟؟حامله ام ؟خیلی استرس دارم  چون زیر شکمم یه احساسی دارم انگار الان ۶ روز گذشته وحالت رفلاکس معده

سلام اسراخانم
من چندین بار”درپاسخ کامنتها”گفتم :وقتی می گید”اورژانسی”اسم قرص وچگونگی مصرفش رابگیدوچندساعت بعدازسکس خوردید.
واما
آب پیشاب چیست؟
زمانیکه شریک جنسیتان(دوست،نامزد،شوهر)درابتدای معاشقه ،نمی که درروی آلتش پدیدارمی شود رامی گویند
پیشاب یعنی آبی که پیش ازمنی جاری می شود -درمقایسه با”منی”مقدارش اندک است غلظتش کمترومیزان لزجیش هم کم است،این آب به خنثی سازی محیط اسیدی مجاری ادارکمک می کند
پزشکان اغلب هشدار داده اند که مایع پیش از انزال ممکنه حاوی اسپرم باشه،دانشمندان باتحقیق وآزمایشهای مختلف ومتعدد روی محتوای مایع پیشاب
متوجه شدن که در آن به ندرت اسپرم وجود دارد وبرای احتیاط گفته اند که همین اندک اسپرم ممکن است بارداری رابدنبال داشته باشد
علما ومراجع”درفقه”به این آب(آب مذی)می گویندوحکمش هم این است که این آب پاک است و غسل ندارد و وضو و غسل را باطل نمی کند.
یعنی احکام “منی”براین آب جاری نیست

سلام ممنونم قرص لورنژیل۰.۷۵ دوتا باهم خوردم بعد ۴۸ ساعت خوردم ممکنه بارداری اتفاق افتاده باشه تو این ۴۸ ساعتی؟؟؟

ای وای واقعا پیشاب هم باعث بارداری میشه !!! خیلی نگرانم این علائم من یعنی بارداری اتفاق افتاده ؟؟؟

دخترعزیزم “اسرا”!باتوجه به اینکه قرص راطبق دستور خوردی،احتمال بارداریت صفره”منتفیس”
اگردر۲ساعت اول بعدازخوردن استفراغ نکرده باشید

اخه دقیقا هم تایم تخمک گذاری بوده وهم ۴۸ ساعت بعدش خوردم ناستفراغ نکردم

ممنونم

فقط نگرانیم از اینه که تواین تایم ۴۸ ساعتی اتفاقی افتاده باشه لقاح انجام شده باشه که باردارم یانه؟؟

اگه لقاح هم انجام گرفته باشه اون قرص ها پدرلقاح رادرمیارن!
اصلاً کار”اورژانسی”اختلال درلقاح است

خیلی ممنونم از صبر و حوصلتون …متشکرم از راهنماییتون

با سلام و وقت بخیر خدمت شما مرد بزرگ یه سوال داشتم.از خدمتتون قرص لورنژیل ۷۵ از خانواده اووسیز ۷۵ هست یا کلا بحثشون فرق داره?

سلام
همه یکین

با سلام وخسته نباشید من در روز ۱۵ از سیکل پریودیم رابطه سطحی بدون دخول داشتم به احتمال ضعیف مایع منی به عورتم خورده باشه و الان ۵۵ساعت از رابطم گذشته چه کنم خواهشا زود ج بدید نگرانم.

سلام
زودباش بخور
ال دی ویا لونژیل را

آقای دکتر به راهنمایی فوریتون نیاز دارم چیکار کنم نیازی به خوردن قرص است؟الان بخورم تاثیر گذار؟

باسلام بعد یه رابطه سطحی بدون دخول روز ۱۱ پریودیم  وباتوجه به اینکه بعد ۵۰ ساعت قرص لورنژیل دوتارو هم باهم خوردم الان یه هفته از نزدیکیم گذشته  زیر شکمم سفته احتمال داره که باردارباشم؟؟ وبعد خوردن قرص حتما باید خونریزی داشته باشم؟؟؟

سلام زهراخانم
ببی چک بزار
وبعدش بصرف این سفتی نمیشه یقین کردباردارشدنو

ممنونم فقط ببخشید با خوردن قرص باز هم احتمال بارداری هستش؟؟وبعد یه هفته بی بی چک جواب میده؟

چون باکره هم هستم فقط از پیشاب نگرانم .احتمال داره باردار باش

سلام خسته نباشین ببخشید من چندبار کامنت فرستادم خیلی نگرانم  من بعد یه هفته نزدیکی و ۵۰ ساعت بعدش دوتا قرص لورنژیل راباهم خوردم زیر شکمم مثل نبض میزنه بنظرشما باردار شدم ؟؟$

زهراجان !دخترم
تو خیال کردی درهمین چندروز لقاح صورت گرفت وتو حامله شدی وحالا بچه هم تو شکمت “دست وپا”میزنه!!!!؟
ضربان که علامت بارداری نیست!
اینقده حرص نخور
من که درکامنت قبلی توضیح کامل دادم

ممنونم …اخه خیلی نگرانم اصلا خواب ندارم نباید حامله شم ??

سلام  خسته نباشین  .. احتمال بارداری بعد از ۴۸ ساعت قرص لورنژیل خوردن هستش یانه؟؟خیلی نگرانم؟؟

سلام زهراخانم
تا۷۲ساعت امیدهست

 سلام بعد خوردن قرص لورنژیل حتما باید خونریزی اتفاق بیفته تا چه مدت بعد از خوردنش؟؟ اگه خونریزی اتفاق نیفته یعنی بارارم؟

سلام فاطمه خانم
معمولاً بین۳تا۷روز اتفاق می افتد وممکنه بیشترهم باشه
ویک احتمال هم هست که رخ ندهد واین دلیل عدم کارایی قرص هانیست(اگرطبق دستورخورده باشید)

ممنونم یعنی اگر خونریزی اتفاق نیفته احتمال بارداریست؟؟؟

دخترعزیزم! ظاهراً هنوزاسترست کاهش پیدانکرده که دقت نداری!
بخون جمله را
یک احتمال هم هست که رخ ندهد واین دلیل عدم کارایی قرص هانیست(اگرطبق دستورخورده باشید)
یعنی کارقرص خرابکاری درتخمدانه واختلال درلانه گزینه وتشکیل رویان
حالا نگی”رویان”چیست؟!
رویان به تشکیل لقاح تاپایان هفته هفتم رامیگن(یعنی تاهفت هفتگی همون جنین را “رویان”می گویند)

ممنونم ببخشید اره استرسم خیلی زیاده نباید بار دار شم …پس احتمالش نیستش  که باردار باشم خیلی نگرانم ببخشید که میپرسم  اخه بعد یه هفته خونریزی نداشتم و شکمم انگار سفت و سینه هام حساس شدن احتمالش  هست بارداری باشه؟؟؟بازم ممنون میشم جواب بدین 

فاطمه جان!بعضی ازعلائم مشترکه واون قرص ها وظیفه خودشونو می دونن!

ای وای اخه خیلی نگرانم بخدا خیلی شرمنده که اینقد میپرسم و وقتتونو میگیرم وممنونم که باحوصله جواب میدین باردار نیستم یعنی؟یا نمیشم؟؟؟

نه خانومی ،نیستی(انشاءالله)

باسلام ببخشید باخوردن قرص های پروفن و ژلوفن امکان داره لانه گزینی مختل بشه؟؟

سلام الاخانم
شمانگفتین ازخودت که مجردی،متأهلی ..چی شده…موضوع ومشکل چیست؟

سلام اقای دکتر
من چند روز پیش سوالی پرسیدم…کمتر از ۴ روز‌ بعد از رابطه ی سطحی بدون‌دخول ال دی اورژانسی مصرف کردم ۱۰ روز بعد خونریزی کردم… ۱روز لکه بینی ۳ رور خونذیزی شدید و روز پنجمم الان لک بینی دارم معمولا پریودهای خودمم زمان خونریزیش ۳ روزینا میشه… یک هفته تا شروع پریود بعدیم مونده ایا باز خونریزی خواهم داشت؟

و سوال مهم اقای دکتر آیا بارداری با وجود خونریزی منتفی شده کامل؟ 

یه عالمه مرسی از حوصله ای که به خرج میدید 

سلام دریاخانم
درهنگام تخمک گذاری ولانه گزینی هورمونی “استروژن وپروژسترون” دررحم ترشح می شود،استروژن باعث رشد دیواره رحم و ضخیم شدن آن می شود.
اما اگر بارداری اتفاق نیفتد، مقدار استروژن و پروژسترون کاهش می یابد. وقتی پروژسترون کاهش پیدامی کند،منجر به قاعدگی یا ریزش دیواره رحم می شود. یعنی هنگامی که دیواره رحم به طور کامل فرو ریخت، پریوداتفاق می افتد.
پس وقتی خونریزی داشتیداین به این معناست که بارداریت منتفی است.

سلام اقای دکتر

من‌چند روز پیش سوال پرسیدم از خدمتتون لطف‌کردید جواب دادید… کمتر از ۴ روز بعد از رابطه ی سطحی بدون دخول قرص ال دی اورژانسی خوردم و بعد از ده روز لک بینی داشتم ۱ روز و ۳ روز خونریزی شدیدو الان روز ۵ هم لک‌بینی دارم… (البته پریود خودمم معمولا ۳ یا ۴ روزه بود همیشه) این خونریزی یعنی قرص اثر کرده؟ بارداری کاملا منتفیهه؟ 

من‌طبق دوره ام هفته ی بعد باید پریود می شدم ایا هفته ی بعد هم خونریزی خواهم داشت؟

خیلی خیلی مممنونم به خاطر حوصله ای که به خرج میدید

ببخشید انگار دوبار ارسال شده سوالم 

سلام من با نامزدم روز ۱۱سیکل پریودیم رابطه مقعدی بدون دخول داشتم وفقط از پیشاب نگرانم بعد ۴۸ ساعت قرص  لورنژیل دوتارو باهم خوردم وترس از اینکه تو این ۴۸ ساعتی لقاحی صورت میگیره بنظره شما؟؟؟ کاری کنم حداقل لانه گزینی انجام نشه اخه نباید باردارشم همین روزا فکر کنم روزای تخمک گذاری بوده خیلی میترسم که حامله باشم شنیدم قرصهای پروفن لانه گزینی رو مختل میکنه کار کنم که حامله نشم الان ۷ روز گذشته میشه راهنمایی کنین ممنونم خیلی استرس دارم

الاخانم سلام
کار”اورژانسی”خرابکاری است!تخریبهاش روی لانه گزینی است وتخمکگذاری
نگران نباشید،قرصهااختلال دربارداری ایجادمی کنندومانع ازلانه گرینی می شوند

سلاام‌ دوباره … ایمیلمو اشتباه زده بودم آقای دکتر 

مرسی خیلی لطف کردید 

خیلی ممنونم ….حتی اگر لقاح انجام شده باشد اختلال ایجا دمیکند؟؟؟یعنی من باردار نیستم؟؟از اون روز تا الان شکمم سفت شده اخه  خیلی هم نگرانم و استرس دارم که بارداری اتفاق افتاده باشه؟؟؟ میخوام که هر روز پروفن مصرف کنه تا اختلال بیشتر شه میشه اینکارو کنم؟؟

از همون روز تا الان که یه هفته شدهشکمم از بالای نافم تا قسمت انتهایی دنده هام خیلی درد میکنن و سفت هم شه انگار یچی تو شکمم سیخ میزنه خیلی نگرانم بنظرشما بارداری ست؟ بازم ممنون از راهنمایی خوبتون

الاجان!دخترعجول !سرخودداروتجویزنکن -همانقدرکه بفکرآن مسائل هستید،بفکرسلامتتان هم باشید
این قرصهای نخودوکشکش نیستنا،کلی عوارض دارن
اون سفتی شکم میتونه ازعوارض قرص باشه،بعضی ازعلائم مشترکن،چون قرص های اورژانسی رحم رافریب می دهند،وهورمونهای وفعل وانفعالات یک بارداری بروزمیده ازخود”رحم”

سلام دکتر
من جمعه گذشته، یعنی ۱۵ اردیبهشت ی رابطه مشکوک داشتم، وقتی همسرم ارضا شد، منی روی بون من ریخت منم با دستمال پاک کردم، ناخوداگاه دستمال رو روی واژنم کشیدم، بعد سریع رفتم شستم.
تقریبا ۲۰ ساعت بعدش برای اولین بار ی قرص لونژیل ۱٫۵ و ۱۲ ساعت بعدشم ی دونه دیگه ۱٫۵ خوردم.
در ضمن من هیچ کدوم از علایم درد سینه و تهوع و… رو بعد از مصرف قرص نداشتم.
در ضمن من روز دهمی بود که پریودم تموم شده بود یعنی ۳۰ فروردین پریود شده بودم و پریودم اوصولا با ۵ تا ۶ روز اختلاف از ماه قبل اتفاق می افته.
خیلی نگرانم چون خیلیا میگن این قرصای اورژانسی تاثیرشون کم شده.
چقدر طول میکشه تا پریود بشم؟ بیبی چک از چه زمانی بعد از رابطه جواب میده؟

سماخانم سلام
اولاً قرص”لونژیل”رامضاعف خوردی،البته عوارض بدی دربدن می گذارد ولی بارداریت منتفی است
چون یکی ازعوارض این فرص اختلال درترشحات هورمونهاست،نمیشه یک بازه زمانی رابرای بنظم درآوردن اعلام کرد
قرص یک ونیم فقط یکی بایدخورد-۷۵/.را۲تامیخورن
بهترین زمان چک حاملگی ۴-۳ روز پس از تاخیر در موعد قاعدگی طبیعی است.
برای اطلاع بیشترازبیبی چک وروش استفاده آن به این لینک مراجعه کنیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

ممنونم… پس با این اوصاف بارداری منتفی هستش وباردار نیستم؟؟؟؟

باسلام بازم ممنون میشم جواب بدین ببخشید زیاد پرسیدم من فقط نگرانیم از سفتی شکمم بعد یه هفته است امکان داره که بارداری اتفاق افتاده باشه؟؟خیلی استرس دارم

سلام آقای دکتر

، در درجه اول تشکر می کنم ازتون بخاطر وقتی که میذارید و کمک می کنید. پزشک داروخانه به من گفت ۲ تا ۱٫۵ بخور با فاصله ۱۲ ساعت. سولی که داشتم اینه که چجوری میشه عوارض قرص های لونژیل رو کم کرد؟ با ورزش کردن یا خوردن مواد غذایی خاصی عوارضش مرتفع یا کمتر میشه؟

سماخانم عزیز
باهیچ روشی نمیشه الا اینکه کاری نکنی که محتاج آنهابشی!!

سلام اقای دکتر بازم عذرخواهی میکنم از خدمتتون ….ببخشید من باتوجه به چیزهایی که از قبل گفتم بعد این یک هفته فقط زیر شکمم هم سفت وهم سینه هام حساس شدن بنظرشما بارداریست؟؟؟ خیلی استرس دارم ممنون میشم جواب بدین

آلاخانم سلام
اینها صرفاً علایم بارداری نیست،بعضی ازعلایم مشترک است،چون این قرصها”رحم”رافریب می دند،تندتندیه کارهایی رو می کنند که بدنتون خیال میکنه داره بارداری اتفاق می افته که این اتفاقاتی که گفتی رخ میده
وساده تربگم:دانشمندان باتوجه به فعل وانفعالات بارداری طبیعی”لقاح ولانه گزینه” اقدام به این قرص هاکردند،یعنی پالس های فریبنده به بدن میدن

ای وای  پس بارداری نیستش؟؟؟خیلی خیلی عذر میخوام????

اینکه شما میگین علائم مشترکه یعنی پس احتمال داره بارداری هم باشه؟؟

وای ازدست تووووو
نههههههههههههههههههه
چون اون قرص رابجا ودرست نوش جون کردی ،باردایت متنفیهههههههههههههههههههههه
خدانکشدت!!

خیلی متشکرم ببخشید خیلی سوال کردم ازتون ممنونم بابت راهنماییتون

سلام آقای دکتر پس چطور بعضی ها در دوران بارداری پریود میشن؟ بعضی خانم ها تجربیاتشونو گذاشتت بودن اینو نوشته بودن.. آیا با وجود ان که من خونریزی شدید مثل پریود داشتم به خاطر نگرانی از حرف اون‌خانم ها باز نیاز هست ازمایش بارداری بتا اچ بدم؟ یا مطمین باشم بارداری منتفیه؟ ?

دریاجان زیادسرچ میکنی!
در دوران بارداری تخمک‌گذاری متوقف میشه و تخمکی در این دوران آزاد نمیشه‎‏. زمانی که تخمکی آزاد نشه دیگه پریودی صورت نمیگیره. ممکن نیس بنابراین در پزشکی این مسئله قابل قبول نیس
برخی از خانم‏ها ممکن است به دلیل داشتن دوران قاعدگی نامنظم فکر کنن در دوران بارداری عادت‌ماهانه هستن. یعنی فردی که عادت ماهانه منظم داره امکان نداره در دوران بارداری دچار چنین حالتی( خونریزی) بشه.
هر خونریزی هم پریود محسوب نمیشه،البته زمانی که یک تخمک تازه بارور شده به دیواره رحم میرسه، ممکن است باعث یکم خونریزی بشه معمولا این حالت چند روز قبل از زمانی اتفاق می افته که درزمان غیرباردار ی در همون زمان باید پریود میشدید.
بدن در شرایط دیگری هم چنین واکنشی از خود نشان می دهد و آن هم در هفته های اول بارداری است. در دو هفته اول بارداری، به دلیل نوسانات شدید سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونریزی کمی ، شبیه پریود، میشه – عفونت و یا پولیپ های رحمی هم می تواند باعث خونریزی های این چنینی بشه

سلام من یه رابطه مقعدی بدون دخول بانامزدم  روز ۱۲ پریویم داشتم باکره هم هستم فقط از پیشاب نگرانم با اینکه سریع با دستمال پاک کردم ، بعد سریع رفتم شستم. و بعد ۴۸ ساعت هم دوتا قرص لونژیل رو باهم مصرف کردم  الانم روز ۲۱ پریودیم نه لک بینی داشتم ن خونریزی فقط سینه هام حساس شدن وشکمم هم سفت شده  احتمال داره بارداری باشه خیلی نگرانم؟؟؟یعنی میتونه تو ۴۸ ساعتی لقاح انجام بشه ؟؟خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنیین متشکر

سلام هدی خانم
احتمال بارداریت صفره -خودن آن قرصها،حتی اگه آب منی روی وازنت ریخته باشه،بارداریت منتفیه

اها ممنون آقای دکتر .. لطف کردید…دیگه خیالم راحت شد ?

ممنونم نگرانیم فقط صرفا بابت اینه که توی ۴۸ ساعتی که قرص مصرف نکردم لقاح صورت گرفته باشه تایم تخمک گذاری هم بوده همون روزا ..
پس بارداری ۱۰۰ درصد منتفی خیالم راحت باشه ؟؟؟

بله هدی خانم منتفیه

متشکرم خیالم راحت شد …بابت اینکه وقت میزارید هم ممنونم

ببخشید باتوجه به اینکه من این قرصها رو مصرف کردم و ماه قبل  ۳۰ فروردین پریود شدم این ماه  کی پریود میشم؟؟؟

هدی خانم سلام
این قرص هاسیستمو بهم میدی،نظم روبی نظم میکنه/بازه زمانی مشخصی را نمیشه اعلام کرد

تا چندم نشدم پیگیر باشم؟؟؟

با این چیزایی که شما فرمودین  امکان داره که پریود نشم؟؟از استرس دارم میمیرم

هدی جانم ،دخترنازنینم
من چطوری بایدبگم که خطری شماراتهدیدنمیکنه!
این قرصها نظم قاعدگی رابهم میزنه .نه اینکه پریودنمیشین
نگران نباش”باردار”نمیشی”پریود”میشی

خیلی ممنونم از اینکه انرژی مثبت میدین 

اقای دکتر شرمندههه قول می دم سوال آخر باشه… یعنی الان نیاز به تست بتا نیس؟ بارداری ۱۰۰ درصد منتقیه؟ 

من که باورم نمیشه!آخری باشه
نه نیازنیست
اما اگرشخصیت وسواسی داری،آزمایش خون بده

با سلام ببخشید واسه دفعه چندم کامنت ارسال میکنم من از امروز صبح احساس حالت تهوع و دلمو کمرم مثل درد پریودی دارم ؟؟واسه چی میتونه باشه باردارم؟؟؟؟??

سلام هدی
عوارضی که در اثر مصرف قرص های ضدبارداری اورژانسی دیده می شود رادقت کن

حالت تهوع /سردرد/احساس خستگی/ سرگیجه/درد در قسمت پایین شکم/حساس شدن سینه ها
شماقرص رابدرستی خورید،نگران نباشید
برای اطمینان بیشتر”بیبی چک”بگذارید

ببخشید من این قرصها رو ۱۲ مصرف کردم عوارضش تا چند روزه؟؟

خیلی خیلی عذرمیخوام اینقد سوال میکنم 

رو۱۲ یعنی چطور؟

ببخشید روز ۱۲ اردیبهشت خوردم 

تا چند روز بعد عوارضش هست؟؟؟

وای خدا خیلی میترسم که باردار باشم اخه علائمش شبیه هم ادم شک میکنه  خیلی استرس دارم

ممنون میشن جواب بدین ببخشید

سلام هدی جان
شما چندنفرمنو”پیر”کردین!
خیلی دوست داشتم بدونم شخصیتت را ،چطوری فکرمیکنی وچجوری زندگی!
من برای تو دخترگلم چندباراختصاصی پاسخ دادم وکلی توضبح دادم
وحالا هم میگنم
دخترعزیزم!باتوجه به اینکه قرص اورژانسی رابموقع وبجاخوردی،باردارنمیشی،اصلاً عملکردقرصهااینه که نزاره لانه گزینی انجام بگیره،لقاح صورت نمیگیره،پس باردارنمی شی
اون دردها وعلائم دال بربارداری نیست
دیگه باچه زبونی بگم که جای نگرانی نیست!!!؟

واقعا شرمنده خیلی ازتون سوال پرسیدم   وخیلی ممنونم که همه رو با صبر و حوصله جواب دادین متشکرم دلیلی این همه سوال فقط نگرانیم از اون ۴۸ ساعته هستش؟؟؟؟؟که خدای نکرده لقاحی صورت گرفته باشه فقط همین خیلی استرس دارم

سلام خیلی خیلی ببخشید این دیگه اخرین سوالمه !!!!من این قرص رو بعد ۴۸ ساعت خوردم امکان داره لقاحی صورت گرفته باشه ؟؟؟؟ وبعدش تاثیر قرص ها همینه که از لانه گزینی جلو گیری میکنه درسته؟؟واینکه عمل لقاح تا لانه گزینی چند روز طول میکشه؟؟این یکی رو جواب بدین دیگه سوال نمیکنم واقعا شرمنده

هدی خانم عزیز سلام
خوبیدشما!؟
دیگه داراین سایت “هدایی”میشه!
دخترم!دانشمندان علوم دارویی می گوینداین قرص هاتا۷۲ساعت بعدازسکس “کارایی”دارد
امادیگه تا۵۰ساعت تضمینه که عملکردمناسبی خواهدداشت ،یعنی مانع ازانعقادنطفه میشه،یعنی مانع ازلقاح میشه یعنی مانع ازلانه گزینی میشه
حالا نگین”اخه زمان تخمکگذاریم بود”..بله درهرمرحله بوده باشیداین قرصهاعملکردخوبی دارن،اصلاًکارشون مانع ازبارداری هست،مانع ازحاملگی
دیگه نمیدونم چجوری بگم!؟باچی ادبیات ویاچه زبونی بگم!

خیلی متشکرم واقعا خیلی شرمنده ام

اصلا خوب نیستم  از استرس ونگرانی خواب و خوراک ندارم اصلا نمیدونم چه جوری میگذره روزکی هست شب کیه فقط این فکر از سرم بیرون نمیره دیوونه نشم خیلی هااااا????

از شما ممنونم خیلی واضح توضیح میدین ولی من اینقد استرس دارم هر لحظه یه چی به ذهنم میزنه میپرسم  ببخشید 

باایمیلم تماس بگیریدpirastehfar2@yahoo.com

لطف میکنین ایمیل بدین توسایت پیدا نکردن

سلام آقای دکتر من ۲۷فروردین رابطه کامل داشتم ولی با کاندوم بعد از سکس رفتم دستشویی احساس کردم منی ازم خارج شد فرداش ساعت ۱۲ظهر از قرص اوسیز ۷۵ به صورت دو تا با هم استفاده کردم ولی تا الان پریود نشدم، علایم حاملگی رم ندارم، از ترس بارداری جرأت نمیکنم برم دکتر نظر شما چیه آقای دکتر

سلام میخواستم بدونم بعد خوردن قرص لونژیل جوش های صورت از بین میره اخه من صورتم کلی جوش های زیر پوستی قهوه ای داشت همش از بین رفته اولین باد بود خوردم؟؟

سلام آزاده خانم
“لونژیل”یک داروی “اورژانسی”است،یعنی اضطراری
این داروعوارض بدی دربدن ایجادمیکنه،ترشح هورمونهارامختل میکند،سیستم بدن راهم درگیرمیکنه،حالابرای جلوگیری ازبارداری ،اونم درشرایط اضطراری میخورند،یعنی دیگه ناچارند
اکثرکسانیکه این داروها”اورژانسی”رابیش ازچندباردرسال مصرف می کنند،درپیری زودرس ویا عدم مقاومت سیستم ایمنی بدن بابیماریهامواجهه می شوند،یعنی طراوت وشادبیشون درمقایسه بادیگران کاهش پیدامیکنه
شمابرای درمان جوش به درمانهای دیگه متوسل شوید.

متشکرم من اینو اولین بار ده روز پیش خوردم یعنی این قرص ها تاثیر کرده؟؟؟که اینطور شده  از بارداری نگرانم که نباشم

من هم واسه جلوگیری از بارداری اولین بار خوردم  میخوام بدونم تاثیر گذاشته یا نه ??متوجه شدم اینطور شده جوش هام خوب شده بنظر شمااثر کرده بعد ۴۸ ساعت خوردم

سلام
قرصها ،علیرغم عوارض -درجلوگیری ازبارداری موفقنً
تا۷۲ساعت گفته اند ولی تا ۵۰ ساعت میشه بااطمینان گفت/انشاءالله

ممنونم…من این قرص هارو ده روز پیش خوردم چتد روز زیر شکمم سیخ میزنه احتمال داره بارادری باشه ؟؟

بعد ببخشیدگفتین  فقط تا ۵ ساعت اطمینانیه؟؟؟

پنجاه-۵۰ساعت

سلام ببخشید من بعد از سکس ک که متوجه شدیم کاندوم داخل واژنم مونده بود و شوهرم آبش رو داخل واژنم ریخته بود دوتا قرص اووسیز خوردم ب فاصله ۱۲ساعت…قرص اولی رو نیم ساعت بعد از رابطه خوردم…الان هم پریود شدم و روز یازدهمم هست ک هنوز قطع نشده نگرانم…طبیعیه؟

سلام هانیه خانم
یعنی شما۱۱روزه که خونریزی دارین!؟

سلام خسته نباشین….من با نامزدم روز دوازدهم پریودیش که فکر میکنم روزای تخمک گذاریشم بوده رابطه سطحی مقعدی بدون دخول داشتم وفقط از پیشابم نگرانم که ریخته یانه و باکره هم هستش  و بعد ۴۹ساعت قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردش امروز روزبیست و چهارم پریودیشه خونریزی اصلا نداشتن و سینه هاش خیلی حساسن و حالت تهوع بدون استفراغ دارن و زیر دلشون هم درد میکنه سفت شده میخواستم بدونم اثرات قرص تا چند روز از بین میره و اینکه ایشون باردارن؟؟ خیلی نگرانم چون فعلا شرایطش نیس
ممنونم

ببخشید دوباره کامنت میفرستم ممکن درعرض این ۴۹ ساعت فعل و انفعالاتی در رحم ایشون رخ داده باشه مثلا لقاحی چیزی … ؟؟وتبدیل به نطفه شده باشه 

سلام علی جان
نگران نباش
اون مواردی که درنامزدت گفتی ازعوارض قرص است
درایم تخمکگذاری هم باشه،قرص درلانه گزینی”بارداری”اختلال ایجادمی کند
یعنی نامزدت(همسرآینده ات)دراین آمیزش باردارنمیشه

ممنونم بابت جوابدهی انلاینتون  …فقط ببخشید این اثرات قرص تا چند روز ادامه داره ؟؟دوازده روز پیش خوردن

علی!شیطنت کردی! حالادستپاچه ای
معمولاً عوارض این قرص ها”اورژانسی”۲تا۳روزبایدرفع ویاکاهش یابد
اگربیش ازاین بوده،میتونه ناشی ازشدت استرسش باشه

علایمی که دارن با دوران بارداری یکیست خیلی نگران شدم که بپرسم از خدمتتون تا چند روز این عوارض از بین میره

سلام.اقای دکتر من با نامزدم روز ۴ پریودی ارتباط خیلی سطحی داشتم .دخول انجام نشد ولی وقتی ارضا شد اب منی کامل روی  واژنم ریخت.با اینکه گفته شد احتمال بارداری در دوره پریودی کمه من ۲۴ ساعت بعد از قرص لونژیل استفاده کردم.بعد از دوره ۷روزه پریودی فقط ۲ روز کامل پاک بودم ولی باز خونروزی شروع شد و خیلی زیاد و سیاه رنگ و الان ۲ روزه ادامه داره لطفا علتش رو برام توضیح میدین .در ضمن من باکره هستم.

سلام گیتی خانم
قرص هارودرست خوردی ،وبامصرفش”بارداری اتفاق نمی افته،چه درزمان پریود وچه درزمان تخمکگذاری بوده باشه”معاشقه تون”
واما”تیرگی خون”غیرطبیعی نیست،آن خونی است که مدتی دردستگاه تناسلی مانده وخارج نشده بود
یعنی جای نگرانی نیست.

در ضمن فقط ۱ بسته دوتایی ۰/۷۵ میلی گرمی استفاده کردم

اره خیلی دستپاچه ام ونگران..علایمی که دارن با دوران بارداری یکیست خیلی نگران شدم دوازده روز پیش خوردن هنوز ادمه داره  حتما واسه استرسشه نیازی نیست کاری انجام بده ومنتظره قاعدگی باشه.. ببخشید خیلی سوال میکنم  بارداری منتفی هستش با این علایم؟؟؟؟

اون عوراض غیرطبیعی نیست
واما”بارداری”منتفیست
اول خودت آرامش داشته باش وبعدبه نامزدت ارامش رامنتقل کن

ممنونم… اون استرسش از من بیشتره چون این علایم رو داره همش میگه که بارداریه شاید پریود نشم

ممنونم… اون استرسش از من بیشتره چون این علایم رو داره همش میگه که بارداریه شاید پریود نشم ..وزیر دلش هم مثل نبض میزنه خیلی نگرانیم این علامت بارداری نیستش؟؟؟ببخشید چندبار کامنت ارسال کردم

تنها استرس و نگرانیمون فقط بخاطر همین هستش که زیر دلش مثله نبض میزنه و اینکه عوارضش الان ۱۲ روز گذشته هنوز از بین نرفته ما خاطرمون جمع باسه که بارداری نیستش خیلی ببخشید چندبار میپرسم ممنون میشم جواب بدین

های لونژیل”LONGIL “لونژیل ۰٫۷۵ میلی گرم – لونرژسترل”Levonorgestrel” یا اووسیز”OVOCEASE”
ـ مصرف قرص اول در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی و ترجیحا بلافاصله پس از نزدیکی مشکوک و قرص بعدی ۱۲ ساعت بعد
ـ مصرف ۲ عدد یک جا در اولین فرصت در۴۸ ساعت اول پس از نزدیکی مشکوک
ـ هرچه زودتر این داروها مصرف شوند ، موثرتر خواهند بود و گرچه در بعضی از منابع بر اثر بخشی آنها تا ۱۲۰ ساعت ـ ۵ روز ـ پس از یک نزدیکی مشکوک تاکید شده ، بهترین زمان مصرف آنها تا۴۸ ساعت اول ـ۲ روز ـ پس از نزدیکی مشکوک است.
سعی کنید اولین قرص را در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی مشکوک بخورید. قرص بعدی را نیز۱۲ ساعت بعد مصرف کنید. پس از آن دیگر قرصی مصرف نکنید و منتظر خونریزی باشید معمولا خونریزی ظرف ۷ روز پس از مصرف آخرین قرص اتفاق می افتد. در طی این مدت دیگر رابطه جنسی نداشته باشید یا حتما از یک روش مطمئن استفاده کنید. ظرف ۳ تا ۱۰ روز پس از روش اورژانس، دچار خونریزی می شوید ،این خونریزی به معنی ریزش آستر رحم-اندومتر- است (بافت داخلی جداره رحم را آستررحم می گویند)بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.در صورت تعویق خونریزی پس از ۱ هفته تا ۱۰ روز برای آزمایش بارداری مراجعه کنید.

این متنو تو سایتتون دیدم یعنی الان نامزدم بعد ده روز خونریزی نداشته بارداره؟؟؟

سلام علی آقا
منظور از(آزمایش بارداری )تست بیبی چک وتست خون است
برای اطمینان وآرامش توصیه شده که آزمایش بدهند ،نهاینکه حتماً باردارن

الان واسه نامزده من با این علایم نیازی هست به اینا؟؟؟

سلام ببخشید اقای دکتر از این که گفتین این عوارض دوسه روز برطرف میشه ولی واسه نامزدم هنوز ادامه داره خیلی نگرانم علتش چی میتونه باشه ؟؟ زیر دلشون درد دارن و حالت تهوع دارن …بنظره شما بارداری نیست؟؟؟معذرت میخوام که چند بار پرسیدم

فردابیبی چک بزار
خونریزیش شدیده ،یالکه بینی است؟

وای احتمال داره بار داری باشه یعنی؟؟؟
بعد دوازده روز قرص رو خوردن نه خونریزی داشتن نه لک بینی!!@

بیبی چک بزاره یا اینکه منتظرباشین اگر پریود نشد بزارن چون ماه قبل ۳۰ شدن

ببخشید امروز روز دهم بود که قرص خوردن 

سلام ممنون میشم جواب بدین

باسلام ببخشید من زیاد پرسیدم ولی این سوال اخرمه  اینکه گفتم نلمزدم روز یازدهمه که قرص خوردن و نه لکبینی و نه خونریزی داشتن امروز رو ۲۴ پریودشونه زیر دلشون درد دارن و مزه دهانشون هم تغییر کرده  این میتونه بارداری باشه؟؟خیلی نگرانم تورو خدا راهنمایی کنیین

علی جان
دستشوبگیر ببرش دکتر خلاص

سلام من جمعه هفته پیش بانامزدم رابطه داشتم دخول نداشتیم ولی منی نامزدی روی واژنم ریخته شد سریع شستم وبعدصبح ی قرص لونژیل خوردم ۳روزبعددوباره رابطه برقرارکردم وهمین اتفاق افتاد وصبحش ی لونزیل دیگه خوردم الان ازاولین قرص یک هفته میگذره ولی پریودنشدم احتمال بارداری هست؟

سلام مهری خانم
کمی بفکرسلامتیتان هم باشید،حالا جونین،مقاومت بدنتون مانع ازبروزبیماری میشه،بعدکه سنی ازشماگذشت،انواع بیماریهابسراغتان میاد،یعنی سیستم ایمنی بدنتون ضعیف میشه وناتوان درمقابل بیماریها
دخترم!اون قرصها”اورژانسین”یعنی درشرایط اضطرای وازروی ناچاری میخورن،تاحدی که بعضی ازپزشکان خارجی میگن سالی یکباربی ضرره..آنوقت شمابفاصله ۳رورز………
این قرصها خیلی عوارض بدی دربدن برجای میزارن،اختلال درهورمونهاایجادمیکنه
اگه نمبتونین خودتونو نگه دارین ازروشهای غیردارویی بهره ببرین ویا ازسبکهای بی خطر!
واین عوارض”مختل کردن قاعدگی”حداقل عوارضشه
امیدوارم ازدستم ناراحت نشید

سلام دکتر عزیزم، از روزی که قرصهای لونژیل رو خوردم مدام می یام به این صفحه سر میزنم، واقعا ازتون ممنونم که انقدر دلسوزانه اینجا به همه جواب می دید، همه ماها تماما استرس داریم بخاطر روابط پر خطری که داشتیم، این وقتی که شما میزارید خیلی با ارزش خیلی.
ممنون که ماهارو تنها نمی ذارید.

بله میدونم اما خیلی ترسیده بودم
امکان بارداری وجود داره دکتر؟

جواب:نه

باسلام
ببخشید من یک هفته پس از کورتاژم درماه دوم بارداری ن ز د ی ک ی داشتم
منی وارد رحمم نشد….اما احتمال این میدم ک پیشاب وارد شده باشه
من ۲۴ساعت بعدش سه تا ال دی خوردم و شیش ساعت بعدش دوتا قرص
نوژیل ….و۱۲ساعت بعد ال دی ها مجدد ال دی خوردم ،و ۱۲ساعت بعد نوژیل هم مجددا دوعدد دیگر….ینی این دوقرص راباهم خوردم….ان هم بین ۲۴تا۴۸ساعت بعدن ز د ی ک ی مشکوکم…..الان میخوام بدونم احتمال بارداری هست؟؟؟توروخدا زود جواب بدین استرس دارم

سلام
فاطمه خانم خودکشی نکنی!دیگه قرص نبودکه بخوری!؟
اولاً LD4تایی بایدخوردبافاصله۱۲ساعت که روهم میشه۸تا
لونیژل که یایکی بایدخورد۱٫۵را ویا۷۵۰میل را۲تا(یاباهم ویابافاصله۱۲ساعت)یعنی اگریک ونیم رامیخوری فقط یکی کافی هست
یاال دی یالونیژل
ولی شما معجونی ازقرصها راتوشکمت کردی!
واما
بارداریت منتفی هست

سلام اقای دکتر. تو رو خدا کمکم کنید من چهار رزوه از مصرف قرص اوسیز یک و نیم میگذره ولی هنوز پریود نشدم اگه تاخیر بیفته تو پریودم یعنی حامله ام؟ چون شما گفتین بین ۳ تا ۱۰ روز اگه خونریزی نداشتین یعنی حامله این. ممنون از شما

سلام میتراخانم
من نگفتم “تأخیر”یعنی حاملگی،بلکه گفتم اگه بیش از۱۰روزشد “تست بارداری بدید
وحالا هم میگم اگه ۲هفته هم بطول انجامیدجای نگرانی نیست
اگرقرصهارادرست خوردی(زیر۵۰ساعت بعدازنزدیکی)

باسلام اگه بعد خوردن قرص لونژیل  ۳تا۱۰ روز بیشتر خونریزی نباشه احتمال بارداریه؟؟

سلام ساناخانم
جواب:نه
برای اطلاع بیشتربه پاسخ “میترا”مراجعه کنید

ممنونم جواب میترا همون که نوشتین ندا 

سلام خسته نباشید دیروز رابطه داشتم خیلی کم ازمایع وارد بدنم شدخیلی میترسم فردا وقت پریودمه صبرکنم تاپریودشدم یااینکه قرص اورژانسی مصرف کنم؟؟

سلام اسما
قرص راهرچی سریعتربخور

سلام آقای دکتر
من روز ١٨ ام سیکلم برای اولین بار رابطه داشتم با نامزدم بدون کاندم. ایشون مایع منی رو بیرون ریختن ولی مقداریش ریخت روی واژن من. من سریع با دستمال کاغذی پاک کردم خودم رو و بعد هم شستم. ١ ساعت بعد یک قرص لونژیل ١.۵ خوردم. البته بعدش دکتر رفتم و دکتر گفت که پردم حلقویه و به طور کامل باز نشده. امروز روز ٢٩ سیکلم هست و او هنوز پریود نشدم. البته سیکلم منظم نیست گاهی ٢٨ – ٢٩ بعضی وقت ها هم به ٣۵ روز رسیده. از دیروز هم یکم احساس درد دارم.می خواستم بدونم یعنی قرص اثر نکرده؟احتمال بارداریم هست؟خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید. 
خیلی ممنوم

سلام زیباخانم
احتمال بارداریت بعیده
واما پرده حلقوی چه ربطی به بارداری داره!!

سلام روز بخیر

آقای دکتر من ۲۸ اسفند پارسال رابطه مشکوک داشتم (باکره هستم) بعد از رابطه لونژیل ۱٫۵ استفاده کردم و بهد از ۱۱ روز پریود شدم و بعد از اون تاریخ ۵ اردیبهشت دوباره رابطه مشکوک و یک قرص لونژیل ۰٫۷۵ خوردم که ۸ ساعت بعدش پرید شدم تا ۹ روز درصورتی که پرید های من بیشتر از ۶ روز نبود که دیگه لونژیل دومی رو نخوردم. ۱ هفته بعد از پریدم رابطه از مقعد داشتم و از تایم رابطه به بعد لکه خون میبینم آیا اثرات قرصاصت اولین باره دارم پشت سر هم قرص میخورم به نظر شما به دکتر مراجعه کنم؟

سلام زیباخانم
رابطه مفعدی نه ربطی به پرده داره ونه بارداری! الااینکه درهنگام کارالت به واژن هم برخوردکند ویا منی “تو”وحتی روی”وازن” ریخته شود

البته این که تو رابطه آخر از کاندوم استفاده کردیم

اقای دکتر ممنون بابت پاسخ.فقط میترسیدم چون باهم خوردم قرص هارو اثرشون کم بشه یاازبین بره.
برای بارداری هم خیلی استرس داشتم چون تازه ازدواج کردم و درس و دانشگادارم.بازم ممنون……ینی خیالم راحت باشه؟?

فاطمه جان! اگربگم “بیخیال”ممکنه (پررو)بشی واین کاراهاروبازم تکرارکنی!
اما واقعیت اینکه بارداریت منتفی هست(انشاءالله)

سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
. من چند روز پیش با نامزدم رابطه داشتم که از پشت بود و دخولی صورت نپذیرفت و پشتم ریخت اما میترسم به قسمت پایین اومده باشه و حامله شده باشم که بلافاصله دو تا قرص اچ دی خوردم و ۱۲ ساعت بعدش هم ۲ تای دیگه اما بعد از ۵ ساعت که از مصرف قرص های نوبت دوم گذشت بالا اوردم و بلافاصله فقط یه دونه قرص اچ دی دیگه مصرف کردم و به کلینیک مراجعه کردم که گفتش قرص ها اثرشون از بین رفته و یه اووسیز یک و نیم بهم داد و گفت باید بعد از سه روز پریود میشی الان حدود ۴ روزه که گذشته و پریود نشدم خیلی میترسم. آیا من حامله میشم؟کمکم کنید . خاهش میکنم اقای دکتر.

دخترعزیزم نسیم خانم
آن کلینکی که مراجعه کردی،ازچه کسی سؤال کردی؟سریداریامنشی ویاازخدماتیهاپرسیدی!
اما اینو بدون وبه اون شخص هم برسون:اگرتاقبل از۲ساعت پس ازمصرف استفراغ کردی اثرش ازبین میره ،نه۵ساعت
وبعدشم اینو هم بدونین (هم شما وهم کلینیکه):معمولاً بین۳تا۷روزپس ازخوردن قرص پریوداتفاق می افتد،واحتمال اینکه بیش ازیکهته هم باشدهست.
احتمال بارداریت(۰)صفره

بازم ممنون بابت پاسخگویی

واقعا ممنون از شما دکتر خیلی خوب دارین راهنمایی میکنید مردم رو دست شما درد نکنه

باسلام اقای دکتر من خیلی مزاحمتون شدم من بعد دو هفته که قرص لونژیل رو خوردم پریود شدم  دیگه بارداری منتفی شد دیگه؟؟؟

سلام هدی خانم
بله ،پریودشدی یعنی دیگه بارداری اتفاق نمی افته،خطررفع شده!

متشکرم

سلام ببخشید من سه روز قبل از رابطه قرص ال دی استفاده کردم شب قبلش یادم رفت بلافاصله بعد رابطه دو قرص ال دی با هم خوردم البته اینم بگم باکره هستم و دخولی صورت نگرفت  منی هم بیرون تخلیه شد. حالا چند روز بع قطع قرص پریود شدم با اینکه وقتم نبود. بنظرتون چقد احتمال بارداری هست.

یلداخان عزیزسلام
دخترم شما۳تااشتباه کردی!
یکی اینکه فراموش کردی قرص نوبت دوم رابخوری
اشتباه دومت اینه که قرص اورژانسیLDچهارتایی بایدخورددرهرنوبت که چهارتای نوبت دوم ۱۲ساعت بعد(مجموع۸تا)
اشتباه سومت اینه که خودتو به دردسرانداختی!
وامااگر دخولی صورت نگرفت منی هم بیرون تخلیه شده باشه دیگه نیازی به خوردن قرصهانبوده

سلام خسته نباشید

من ی هفته پیش با همسرم رابطه داشتم ک کاندوم پاره شده بود و متوجه نشده بودیم
بعدش بالافاصله قرص خوردم و الانم خونریزی دارم البته خیلی کمه
ازون موقع تا الان رابطه ای نداشتیم محض اطمینام
میخاستم بدونم الان میتونیم رابطه داشته باشیم؟ خونریزی خیلی کمه

فائزه خانم عزیز
من چندین بارگفتم(درپاسخ کاکمنتهای دیگران)که وقتی حرف قرص رامی زنیدفبگیداسم قرص را،چکونگی مصرف وچندساعت بعدازسکس ،خوردین
واینو هم گفتم ومیگم دریک ماه کاری نکنین که بیش ازیک باربه قرص اورژانسی نیازمندبشین
.ازروشهای دیگر ویاموانع طبیعی برای باردارنشدن بهره ببرید

آقای دکتر بعد قطع قرص پریود شدم دیگه احتمعال بارداری داره یا نه. تو رووخدا کمک کنید مردم از استرس

سلام بریلدا
چون پریودشدی پس بارداریت منتفیه

سلام خسته نباشین….من روز ۱۱ پریودیم با نامزدم رابطه مقعدی داشت ولی نمیدونم از پیشابراه به من رسیده یا نه و باکره هم هستم و دقیقا همون روزاموقع تخمک گذاریم  بعد ۴۸ ساعت  قرص اورژانسی لونژیل دو تارو باهم خوردم الانم روز ۲۶ پریودیم  و پریود شدم بنظر شما بارداری منتفی شده دیگه؟؟؟

سلام مریم خانم
به سه دلیل باردارنیستی
قرص رادرست وبجاخوردی/پریودشدی/منی به وازنت نفوذنکرده

سلام وقت بخیر

– من ۱۵ اردیبهشت ماه یه رابطه ای سطحی با نامزدم داشتم ک البته دخول صورت نگرفت، و البته بماند که من باکره هستم و آب منی هم روی واژن نریخته ، و فقط ترس من از پیش آبه ، و بعد از رابطه هم خودمو با آب شستم چون مشکوک بودم – و بعد از ۲۴ ساعت بعدم دو قرص لونژیل و ۱۲ ساعت بعدم یکی دیگه از این قرص خوردم الان تا به امروز من خونریزی نداشتم -جناب دکتر نگرانم ، ممنونم ک راهنماییم می کنید

سلام فرزانه خانم
آب پیشاب رقیق وبی رنگه ولی آب منی سفیدوغلیظ
درپیشاب خیلی کم اسپرم هست ولی درهربارانزال ویاآمیزش -مقدارآب منی یک مردبین۲تا۶سی سی است به اندازه یک قاشق چایخوری است
دراین اب منی حدود۵۰۰(پانصد)میلیون اسپرم وجوددارد وبرای بارداری حدود۲۰میلیون اسپرم نیازه(ازپانصدمیلیون)
درحالی که دانشمندان درتحقیقات تعدادکمی اسپرم درپیشاب کشف کرده اند
علما ومراجع”درفقه”به این آب(آب مذی)می گویندوحکمش هم این است که این آب پاک است و غسل ندارد و وضو و غسل را باطل نمی کند.
یعنی احکام “منی”براین آب جاری نیست
اما برای احتیاط گفته اند که ممکن است باهمین مقدارهم اتفاقاتی بیفتد که شما خانمهاهم بایدهمین احتیاط را مراعات کنید
شماهم که برای احتیاط (علیرغم نریختن منی روی واژنت)،قرص اورژانسی خوردی(درست هم مصرف کردی)دیگرنبایدنگران بارداریت بشی

سلام آقای دکتر خسته نباشید 
من تازه چند روزه نامزد کردم هنوز صیغه ایم یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۸ روز بعد شروع پریودیم با نامزدم رابطه سطحی داشتیم که منی ایشون روی بدنم ریخت ولی من نگران پیشابراه ایشون بودم که اطراف واژنم ممکنه رفته باشه در صورتیکه اصلا دخول نداشتیم و من باکره ام قبل گذشت ۲۴ ساعت من ۲ تا HD مصرف کردم و ۱۲ ساعت بعد ۲ تای دیگه الان خیلی استرس دارم شب و روزم گریه اس خانواده ام خیلی مذهبین تا حالا رابطه ای نداشتم و از این قرص استفاده نکردم تورو خدا بگید وضعیت من چجوریه الان دقیقا کی باید پریود بشم یا خونریزی داشته باشم دیروز صبح قرص رو خوردم ? بعد رابطه هم خودم رو کامل شستم .

ساراخانم عزیز
نگران نشید(برای احتیاط قرص رادرست خوردی)وجای نگرانی ندارد ودیگرقرص دیگرنخوراقدام دیگری هم نیازنیست
یک چیری هم بگم خدمت همه کاربران عرض کنم:
من تا ۲روزدیگرپروازدارم(ایران نیستم)اگرچه سعی میکنم دراولین فرصت پاسخ هارابدم ولی انتظارآنلاین بودن نداشته باشیدکه بلافاصله جواب بدم،همه تلاشمو میکنم که دراسرع وقت جوابگوباشم
شما هم هزینه مشاوره هایم را بادعاهایتان پرداخت کنید!

هنوز ۷۲ ساعت نگذشته اگه باید کار دیگه ای بکنم یا قرص دیگه ای بخورم بهم بگید خیلی نگرانم آقای دکتر وضعیت روحیم اصلا مساعد نیست ممنون

خیلی ممنون آقای دکتر سفرتون بی خطر 

با سلام من روز ۱۲ پریودیم نزدیکی مقعدی داشتم فقط بانگرانی از پیشاب ۴۸ ساعت بعد قرص لورژیل خوردم روز ۲۵ پریودیم پریود شدم بنظرشما دیگه بارداری منتفیست؟؟

سلام زهراخانم
اگرزحمت بکشیدپاسخهای دیگرکاربران رابخونیدمتوجه خواهی شد”بارداریت”صفره

باسلام.دکتر من چن روز پیش ازتون ی سوال درمورد احتمال بارداری پرسیدم…که هشت قرص ال دی و چهارقرص نوژیل باهم خوردم….من بعد سه روز از مصرفشون حالت تهوع دارم…درد خفیف ناحیه زیر شکم هم دارم…این علایم بارداری میتونه باشه؟؟….استرس دارم

سلام برفاطمه
دخترم! خداراشکرکه نمردی!
اولاً بایدیکی ازاین قرصهارامیخوردی(یاال دی ویالونیژل
دومااگرال دی میخوردی بایدبافاصله۱۲ساعت میخوردی هر۴تادریک نوبت،۱۲ساعت بعد۴تای دیگه
اگرلونیژل میخوردی باید۲تامیخوردی،نه ۴تا(تازه اگر۱/۵بودیکی واگر۷۵۰بود۲تا)که شما اضافی خوردی
اگرچه داغونت کردی ولی بارداریت منتفیه(اگرتا۲ساعت بعدازخوردنش استفراغ نکردی

اینم بگم که بعد اون همه قرص من دونوبت دیگه نوژیل مصرف کردم…هرنوبت دوتا

اگه یبارمردی،نامزدت ناراحت نشه،که نمیشه!

اقای دکتر واقعا ممنونم بابت پاسخگویی…..لطف کردین…خیلی استرس داشتم

ی سوال دیگع….معذرت!
میتونم از امشب دم کرده رازیانه بخورم برای قایدگی؟؟

بخور

سلام خسته نباشید ۵ روز پیش رابطه داشتم که مقداری ازمایع وارد بدنم شدخیلی استرس داشتم وقت پریودم بود ولی نشدم شب دوتا قرص اورژانسی لوونورژسترول خوردم الان ۵ روزگذشته هنوزپریودنشدم مصرف قرص اشتباه بوده چکاربایدکنم؟

سلام اسماخانم
نگران نباشید
ممکن است ۷روزبه بالا هم باشد(زمان پریودشدنت)
قرص راهم درست خوردی

سلام دکتر.
من یک رابطه ی جنسی بدون حفاظت داشتم دو روز پشت سر هم ولی اب منی داخل واژن ریخته نشد و ۱۲ ساعت بعد از رابطه ۴ عدد قرص ال دی و ۱۲ ساعت بعد هم ۴ عدد قرص ال دی مصرف کردم و بعد ان هم تا یک هفته هرشب ۱ عدد قرص ال دی خوردم ایا امکان بارداری وجود داره و اینکه من سوم خرداد باید پریود بشم امکان عقب افتادنش هست چند روززز؟؟؟ممنون از پاسخگوییتون و بعد از چند دوره مصرف قرص ال دی رابطه بدون حفاظ بارداری بوجود نمیاره ؟؟؟

النازخانم سلام
باخوردن اون قرص بارداریت منتفیه
ودیگراینکه یکی ازعوارض “اورزانسی”مختل کردن قاعدگیست
سوال آخرمفهوم نبود

با سلام
من با همسرم روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت رابطه جنسی داشتیم و متاسفانه مقدتر کمی منی به رحمم وارد شد
بعد از ۱۵ ساعت قرص اوستیز و بعد از ۱۲ ساعت دومین قرص رو مصرف کردم
حالا سوالم اینه با توجه به اینکه هر۵الی ۷ هر ماه شروع پریودم بود
و الان بعد از سه روز از مصرف در ۲۸ اردیبهشت دل درد دارم خونریزی حدودا تا چند وقت دیگه شروع میشه؟؟

سلام فهیمه خانم
تعیین زمان مشکل است
اماحداکثرتا۲ماه (بعدازمصرف قرص)بی نظمی ها مرتفع می شوند

سلام اقای دکتر وقت بخیر من مجدد مزاحمتون شدم موضوعی بود که من ب شدت نگران کرد من با مصرف قرص لوونورژسترول دو هفته گذشته و من هنوز خونریزی ای ندارم در واقع سی امم باید پریود میشدم فقط حالت های پریودی دار در واقع قبلا عنوان کردم مایه منی وارد بدن من نشده فقط پیش ابه ک من و نگران میکنه، من تا کی باید منتظر خونریزی باشم یا شرایطم طبیعیه، با توجه ب این ک هنوز خونریزی نداشتم؟ ممنون از راهنمائی ک میکند،شما واقعادلسوز و بزرگوارید

سلام فرزانه خانم
اگرقرص را درست وبموقع(زیر۵۰ساعت بعدازمعاشقه)خوردی،نگران نباشید

اقای دکتر من کی باید منتظر خونریزی باشم؟ببخشید زباد سوال میکنم ???با توجه ب اینکه دو هفته گذشته و معلومم نیس ک کی خونریزی داشته باشم و در ضمن قرص و درست مصرف کردم

سلام دربعضی ازگزارشات هست که بدون اینکه خونریزی هم مشاهده بشه “حامگلی”درکارنبوده،بارداری اتفاق نیفتاده

سلام بزرگوار وقتتون بخیر عذر میخوام دوباره وقتتونو میگیرم من بعد از یه رابطه ی بدون دخولی ک داشتم نامزدم.دوتا قرص اووسیز ۷۵ رو باهم خورد و بعد از ۷ روز خونریزی داشت به مدت ۳ روز و بعد هم خووب شد حالا بعد از ۱۵ درد در زیر ناف داره ایا اصلا ربطی به قرص ها داره یا خیر ممنونم.از وقتی ک میگذارید .

سلام آقاحمید
احتمالاً ازعوارض قرص”اورژانسی”است
بارداری که دیگه منتفیه

سلام
من چندوقت پیش گفتم بانامزدم رابطه بدون دخول داشتم یه قرص لونژیل خوردم اما ۳ روز بعد دوباره رابطه داشتم و باز ی لونژیل خوردم الان ۳ هفته از اولین قرص میگذره و من پریود نشدم طبق سیکل قاعدگیم باید یکم این ماه پریودشم ولی من همیشه ۳ روز جلو میندازم ینی باید۲۷این ماه میشدم که نشدم 
دارم از استرس میمیرم  امکان داره باردار باشم ؟ یا بخاطر قرصا پریودم بهم خورده؟

سلام اقای دکتر خسته نباشید
ببخشید من بعد از رابطه که منی وارد شده .داخل واژن رو با اب شستم وکمتر از دوساعت قرص اووسیز ۷۵ میلی گرم باهم خوردم ،احتمال بارداری هست ؟

سلام شیماخانم
حتی اگه “نفوذ”هم کرده باشه باخوردن آن قرص “رفع خطر”کردی
نگران نباش

سلام اقای دکتر خسته نباشید
من ی رابطه داشتم ک دخول صورت گرفت و چون شک داشتم ی قرص اورژانسی لونژیل خوردم دو ساعت بعد رابطه و دو هفته بعد پریود شدم ک خونریزیم یک روز بود الان بعد گذشت دو هفته از زمان پریودم خونریزی داشتم ک شبیه پریود نبود فقط از واژنم خون اومد درد و علایم پریود نداشتم خیلی نگران شدم دلیلش همون قرص هست یا علت دیگه ای داره؟

سلام سمیراخانم
منظوراز”خونریزی” غیرپریودی چیست؟
آیاسوزش وخارش هم دارید ویا لکه بینی است؟

سلام خسته نباشید
منظورم اینه ک وقتی ببخشید رفتم دستشویی دیدم از واژنم خون اومد
دقیقا روز ۱۴ پریودم هست الان و ۲۵ روز از خوردن قرص اورژانسی میگذره
سوزش و خارش ندارم
فقط زیر نافم درد دارم
ممکنه مربوط ب قرص باشه من خیلی نگران شدم و ترسیدم

سمیراخانم
اگرنگرانیت”بارداری”می باشد که احتمالش بعیده

با سلام .اگر در روز ۸ ام پریودی دخول کآمل انجام شود.و آب منی ریخته شود.و بلافاصله ادرار کرده و ۱۲ ساعت بعد فقط۲ تا قرص اووسیز۷۵مصرف بشه.احتمال حاملگی هست؟

سلام زهراخانم
احتمالش صفره

در ادامه بگم یک مقدار هم بعد از بیرون آمدن از سرویس دوباره احساس ادرار داشتن دارم .مثل حالت عفونت…احتمال حاملگی هست؟

سلام آقای دکتر.خسته نباشید. خیلی جواباتونو دوس داشم.خیلی بامزس.من ی دوستی داشتم ک با پارتنرش ن…. زدیکی داشته و قرص خورده.بعد مثلن سه چهار روز بعد دوباره ن..زدیکی کرده و با اطمینان
از اینکه قرصه رو قبلن خورده و الان لازم نیس دوباره قرص بخوره. دیگه مطمئن بوده ک باردار نمیشه…..اما متاسفانه شد.عجیب نیست؟ و آیا همچین چیزی امکان داره؟

سلام لیلی خانم عزیز
اولاً ازشماتشکرمیکنم بخاطراینکه نگاه مثبت ودقیق به این سایت وکامنت هادارید
دوماً بله دوست شما اشتباه کرد
اثرقرص هادرهمان چندساعت است ومهمترازهمه طبق دستور(صجیح)مصرف کند
اجتمالاً شمابایداز خواهران افغان ماباشید

سلام اقای دکتر
من باکره هستم ولی روز ۱۲ سیکل وقتی رابطه داشتم احساس کردم شاید یک قطره منی ریخته باشد در واژن .۲۰ ساعت بعد ۲ دوقرص اورژانسی اوسیز و ۱۲ ساعت بعد یک قرص دیگر خوردم .بعد از شش روز همچنان حالت تهوع دارم و تاریخ پریودم هم ۱۳ خرداده و هنوز هم خبری نیست.احتمال بارداری هست ؟

آذین خانم سلام
ازاینکه قرص اوسیز رادرست”طبق دستور”خوردی موضوع “بارداری”شما منتفی است
وامابعدازخوردن آن ۲قرص-چرا۱۲ساعت بعد”قرص”دیگرخوردی!؟آن چه قرصی بود وبرای پی خوردی!؟
واین عوارض هم بخاطرآن قرص هاست ودیگراینکه پریودت هم ازتاریخش بهم خواهدخورد

سلام اقای دکتر بی نهایت سپاسگزارم از وقتی که گذاشتین و پاسخ دادین
دکتر داروخانه بهم گفت اول دو قرص اوسیز ۷۵ درصد بخور و ۱۲ ساعت بعد هم یه قرص دیگر اوسیز بخور.

سلام اقای دکتر
من بیشتر نگران خونریزی بی دلیل روز ۱۴ سیکل قاعده گی ام هستم با اینکه بعد از خوردن قرص پریود شدم والان بعد از ۱۴روز از زمان پریودم خونریزی داشتم و
میشه خواهش کنم ب من بگید این خونریزی میتونه بخاطر خوردن قرص اورژانسی باشه یا اینکه خطر داره؟

شما مطمئن هستیدکه همه علائم نشان از”پریود”است؟
یااینکه لکه بینی هست
یک احتمال این است که زمان پریودتان تغییرکرده باشه

اقای دکتر ۲ تا قرص اوسیز اول خوردم .۱۲ ساعت دیگر دوباره یک قرص اوسیزم دیگر خوردم .نمی دونستم الان متوجه شدم زیاد خوردم .مشکلی که پیش نمی یاد.
با سپاس فراوان

نه ،چندان جای نگرانی نیست

سلام آقای دکتر من نگران پیشاب بودم و قبل گذشت ۲۴ ساعت ۲ تا HD و ۱۲ ساعت ۲ تا دیگه خوردم در صورتیکه منی اصلا وارد واژنم نشده و فقط پیشاب بوده الان ۸ روز گذشته من هیچ علامتی ندارم حتی خونریزی نداشتم یا حالت تهوع خیلی نگرانم پس کی باید خونریزیم شروع بشه؟؟ تاریخ رابطه ام ۸امین روز پریودم بوده یعنی الان تو دوره ۸ روز بعد پریود قبلیم هستم .

ساراخانم سلام
خطری ازنظر”بارداری”شماراتهدیدنمیکنه
وپریودت هم بخاطرقرص ها مختل میشه
ودیگراینکه نگران پریودت نشو،ممکنه بیش از۱۰روزبکشه،گزارشاتی هم داشتیم که اصلن تازمان قاعدگی قبل از معاشقه خونریزی اتفاق نیفتاده ولی بارداری هم منتفی است

با درود مجدد. خیر افغان نیستم.اماسوال برام‌پیش اومد.چطو شد ک اینطوری فک کردین؟

سلام لیلی خانم
گلاب برویتان/رویم به دیوار!
ازنوع ادبیات والفاظ وکلماتی که درسؤال وتوضیحاتت بودگفتم(که انگاری فارسی بلدنودی ویافارسی دری وپشتو)!!

سلام اقای دکتر
به من گفتین علت حالت تهوع از زیاد خوردن قرص اوسیز هست.الان یک هفته می گذرد همچنان حالت تهوع دارم .ممنون می شم راهنمایی بفرمایین برای بهبود حالم چی بخورم .با تشکر فراروان از صبر وحوصله شما

سلام آقای دکتر خسته نباشید…
اگه در اثر خوردن قرص اورژانسی اووسیز۷۵چندروز بعد خونریزی داشته باشی و قبل از اینکه خونریزی شروع بشه دوباره هم رابطه مشکوک داشته باشی و روز بعد خونریزی شروع بشه یعنی اون رابطه مشکوک دومی بی اثر هست؟دوباره لازمه قرص خورد؟؟؟

سلام خانم ساداتی
باهررابطه “اورژانسی”لازمه”
اما زیادی مصرف اورژانسی زمینه رابرای انواع بیماریت درسنین بالا فراهم میکنه(عوارض بس خطرناکی داره،سیستم ایمنی بدن هم هم درگیرمیکنه،علاوه برمختل کردن هورمونها)
پس اگرنمیتونی جلوی شیطنتهاتو بگیری ازوسایل دیگر”طبیعی”برای باردارنشدنت انتخاب کن ویاازسبک های دیگر،برای ارضا!

سلام ببخشید مجدد مزاحمتون شدم من امروز که ۱۰ روز از مصرف قرصم میگذره لکه بینی دارم ولی فقط در حد لکه بینی نه خونریزی همچنان استرس دارم الان بارداریم با وجود لکه بینی منتفیه؟؟ من همون سارای بالام که وضعیتم رو براتون شرح داده بودم

خدانکشدت سارا!
تو منوکشتی ! یک چیزو چندین باربرات توضیح دادم ،گفتم نگران نباش …..
بعیدبنظرمیرسه نگران آنچه هستی اتفاق بیفتد
آینقده حرص وجوش نخور تو باردارنمیشی،البته امیدوارم بارداربشی،نه با این اقدام بلکه سرموقع،آنوقتی که تصمیم جدی گرفتین

خخخخخ ببخشید خب دکتر جان من نیس تجربه اولمه یکم ترسیدم سر موقع اتفاقا قراره ۴ تا بچه بیاریم ولی الان نه ? 

با سلام من روز ۱۲ پریودیم نزدیکی مقعدی داشتم فقط بانگرانی از پیشاب ۴۸ ساعت بعد قرص لورژیل خوردم روز ۲۵ پریودیم پریود شدم و الان سه روزه بعد پریودیم تموم شده  دلم درد میکنه بنظرشما دیگه بارداری وجود داره؟؟

سلام زهراخانم
موضوع(بارداریت)منتفیست،بامصرف ان قرص ونشانش همینه که پریودشدی،حتی اگرنمیشدی بازم خطری تهدیدت نمیکرد(باخوردن قرص اورژانسی طبق دستور ونالانیاوردنش”استفراغ”در۲ساعت اول بعدازخوردن)
به همون نسبت که قوی هست برای “تخریب لانه گزینی”همانطور،فعالیتها ،کارکردهای هورمونها ی بدن رامختل می کند،مواظب باشیدکه بااین روش جلوگیری،بیماری هارابه ارمغان نیارین وپیری را جلونیندازید واززیباییهایتان هم کاسته نشه(استفاده مکرر این شیوه چنین اتفاقاتی بعیدنیست)
واین دردها هم ازعوارض آن قرصه
حالا انتخاب کنید:کیفیت عمررایاکمیت را!

ممنونم

با سلام و خسته نباشد. من روز ۵ پریودم نزدیکی داشتم و به دلیل عدم اطمینان قرص اورژانسی مصرف کردم. و ۵روز بعدش پریود شدم. می خواستم بدونم علت این پریود چی است؟ آیا این اتفاق عادی هستش؟ ممنونم از راهنماییتون

سلام .حنا..خانم
همه چیز طبیعی هست
این خونریزی بخاطرآن قرص است

 سلام خسته نباشید ، ممنون از وقتی که میذارین 
من حدود ۴ روز بعد تموم شدن عادت ماهیانم رابطه بدون دخول داشتم اما شک دارم که منی یا پیش آب ریخته شده باشه داخل و اطراف واژن یا نه ، چند ساعت بعد رابطه ۲تا قرص ۷۵ اووسیز خوردم ، الان که ۷ روز از خوردم قرص میگذره نه خونریزی داشتم نه لک بینی نه عوارضی بعد خوردم خورص هم تهوع نداشتم ، میخواستم بدونم با توجه به باکره بودن من آیا احتمال بارداری وجود داره یا نداره ؟ و اینکه چرا پس بعد خوردن قرص دچار خونریزی نشدم ؟  ممنونم از پاسخگوییتون 

سلام آینازخانم
اگرچه بارداری درحول وحوش زمان تخمکگذاری اتفاق می افته
ولی هیچ تضنمینی که درزمانهای دیگه اتفاقی نیفتد
وشماهم بااون احتیاط هایی که کردی وخوردن “اورژانسی”دیگه نبایدجای نگرانی باشه
یعنی حتی منی هم به داخل واژنت نفوذکرده باشه”بارداریت “منتفی است.
واینکه چراتاحالا خونی ندیدید ،احتمالش هست تاچندروزدیگه “تأخیر”داشته باشه،

ببخشید یه چندجا اشتباه تایپی داشتم

سلام آقای دکتر قول میدم این آخرین سوالم باشه توروخدا ناراحت نشید نگرانم دیروز لکه بینی داشتم امروزم خونریزی ولی الان متوقف شده خونریزیم نمیدونم چرا ? میخوام بدونم بارداریم متنفیه ؟

سلام ساراخانم
انگارتو دیگه مشتریمان شدید!
من هیچوقت آرزونمی کنم که تو”باردارنشی”بایدهم بشی !
امانه ایندفعه!..بلکه سرفرصت وموقعیت مناسب،باکمال آرامش وآسایش”ریلاکس”
یعنی بااین شیطنت باردارنمیشی(انشاءالله)
بازم سربزن بما!!!منتظرتم!

سلام آقای دکتر، خسته نباشید من روز ۸ اردیبهشت پریود شدم و روز ۱۲ نزدیکی داشتم و قرص لونژیل ۱/۵ مصرف کرده و ۲۵ اردیبهشت دوباره پریود شدم، بعد روز ۴ خرداد باز دچار شک شده و از اونجایی که دانشجوی دکترا هستم و امکان بارداری ندارم، دوباره لونژیل ۱/۵ مجبور شدم استفاده کنم میخواستم بپرسم امکان بارداری هست چون دو بار در یکماه استفاده کردم؟ میدونم خیلی عوارض داره ولی چاره ای نبود متشکر 

سلام خانم دکتر”آیسان”عزیز
چون درهرمرحله از آمیزش ازقرص اورژانسی استفاده کردید،بارداریت منتفی است.
البته امکان بارداری دارید،شرایط وفرصت لازم برای بچه داری را ندارید!
امیدوارم شمادرآینده آرامبخش کثیری ازدردمندان باشید.

سلام اقای دکتر عزیز
یک هفته بعد از مصرف قرص اوسیز خیلی کم خونریزی داشتم .نثل دوران پریودی ام نیست شدت خونریزی خیلیرکمتر هست .بلرداری بعد خونریزی حتی کم هم باشه منتفیه.
خیلی ممنون از مشاورهای عالیتون .

سلام آذین خانم عزیز
بله منتفیه(انشاءالله)
اینقده هم استرس نداشته باش،که استرس هم میتونه به اندازه قرص تإثیرمنفی بزاره ،همانطورکه عشق وامید”انرژی زا”هستن،تاب وتوان آدمودرمقابل ناملایمات افزایش میده،آدم رو به رنگ ورومیاره”جون میکنه”

سلام مجدد خدمت دکتر عزیز، متشکر از پاسخگویی سریع و دلسوزانه جنابعالی، بله درست میفرمایید. تمام تلاشمو میکنم که کمکی به دیگران کنم البته من رشته ام زبان انگلیسی هست ، سوالی داشتین در خدمتم. آقای دکتر کاش ایمیلتون رو هم میذاشتین. سپاس فراوان از راهنمایی شما 

سلام برآیسان عزیز
ایمیلمpirastehfar2@yahoo.com

افای دکتر سلام
من وهمسرم یازذه روز پیش رابطه داشتیم که متاسفانه حفاظت شده نبود قرص هم دردسترس نبود من شیش ساعت پس از رابطه یدونه قرص لونژل ۷۵/.استفاده کردم هشت ساعت بعدشم یکی خوردم الان هنوز خونریزی نداشتم خیلی نگرانم چون یه بجه هشت ماهه دارم اصلا نمیتونم حامله بشم خواشم میکنم کمک کم کنید . پریودهم دو روز دیگه است .

سلام دکتر خسته نباشید…
خونریزی بعد از این قرص های لعنتی تا چند روز ادامه داره…من واقعا کلافه شدم دیگه.الان ۵ روزه من خونریزی دارم شدید و مفنامیک اسید خوردم حالا کم شده…چیکار کنم؟؟؟

سلام خسته نباشید حدود۱۲ روز پیش رابطه داشتم که مقداری ازمایع وارد بدنم شدخیلی استرس داشتم وقت پریودم بود ولی نشدم شب دوتا قرص اورژانسی لوونورژسترول خوردم ولی تازه بعد۱۲روز فقط دوروزه لکه قهوه ای میبینم میخوام روزه بگیرم نمی دونم چیکارکنم یعنی میخوام پریود شم دارویی هست مصرف کنم که پریود شم؟؟؟

اسماخانم “سلام” من متوجه نشدکه شما نگران روزه داریت هستی ویا پریودنشدن ویا بارداری؟

سلام اقای دکتر
من روز ۱۴ سیکل رابطه ایی داشتم خیلی سطحی شک کردم شاید یه ذره منی روی واژن ریخته شده باشه دو تا قرص اوسیز ۷۵ درصد خوردم .هفته بعدش به مدت سه روز خونریزی خیلی کم داشتم .ایا احتمال بارداری هست؟

سلام میناخانم
بارداریت منتفی است

بیشترپریود نشدن بایدچیکارکنم الان دوروزه فقط لکه بینی  قهوه ای دارم دلیلش چیه؟

نگران نباش اسماخانم
بارداریت که منتفیه وبقیه مسائل نیز بنظم درمیاد بزودی(انشائالله)
لکه بینی هم غیرطبیعی نیست

سلام
آقای دکتر جواب همه رو دادید بجزمن ؟

مهتاب جان سلام
ازبس که زیرخورشیدبودیم حواسمبه”مهتاب”نبوده!
باورکن متوجه نشدم “عذرخواهی منو بپذیر
این روزها کامنتهازیادن (پیچ های دیگرهم همینطور)
حالا بگیدمجدد تا “ویژه”درخدمت دخترگلم باشم

خیلی شرمنده ام . .آقای دکتر من یه بجه هشت ماهه دارم واسه ای همین بارداری مجدد تو این شرایط خیلی خیلی سخته واسم . من چون به بچه ام شیر میدم نگران شدن که نکنه قرص اورژانسی روش تاثیر بزار ه واسه همین شیش ساعت پس از رابطه جنسی یه دونه قرص لونژل ۷۵خوردم بعد که همسر اومد گفت باید دوتا میخوردی بعد من یکی دیگه هم خوردم الان ۱۱روز گذشته خونریری نداشتم فردا هم موعد پریودیمه که هیچ خبری نیست .نمیدونم باید چیکار کنم ؟

سلام مهتاب خانم عزیز
خدابچه نازتوبرات نگه داره وخداپدرومادرآن نینی را حفظ کنه!
وامانگران بارداری نشو ونگران پری تو نشو
همه چیز عادیه

سلام اقای دکتر من ۲۲اردیبهشت پریود شدم وتا۸روز لکه بینی داشتم و۳۰اردیبهشت با نامزدم فقط از پشت بدون اینکه ایشون لباس داشته باشه از روی لباس من التش رو بهم مالید ولی من اصلا احساس خیسی نکردم دو روز بعد از این رابطه یک قرصhdخوردم وشب بعدشم یکی خوردم ودوباره شب بعد یکی دیگه ولی چون استرس داشتم روز بعدش دوتا خوردم والان دوروزه قرص قطع کردم جمعا من ۵تا اچ دی خوردم امکان بارداری هست چون من با کره ام ،تورو خدا جواب بدین ،فردای رابطه من از مایش بتا دادم ولی معلوم میکنه

سلام زهراخانم
بااون وضعی که تعریف کردی مایع منی به واژنت نفوذنکرده و خطر”بارداری”شماراتهدیدنمکنه
امایادت باشه که یبارخواستی شیطنت بکنی وبرای دفع بلا!حاصل ازاون شیطونی قرص هارادرست بخور
من اجساس میکنم شما “دوز”مصرف قرص های جلوگیری ازباداری را با قرص های اورژانسی اشتباه فهمیدی!
دقت کن
نحوه مصرف انواع قرص‌های اورژانس جهت پیشگیری از بارداری (فقط یکی از روشهای زیر باید انتخاب شده و به طور کامل انجام شود).
* قرص HD: (دو) عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+۲ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
*قرص LD: (چهار)عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+ ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
* قرص تری فازیک: ۴ عدد قرص سفید رنگ در اولین فرصت بعدمعاشقه ویاسکس+ ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد از آن (قرص‌های مرحله سوم)
* قرص لوونورجسترول(لونیژل): ۷۵۰/.یک عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+یک عدد ۱۲ ساعت پس از آن /یا یکعدد۱٫۵
توضیح:میتوان لونیژل۷۵۰راهر۲راباهم دریک مرحله خورد
منظوراز (اولین فرصت):
اگرچه تا۷۲ساعت گفته اند،اماهرچقدربه زمان سکس نزدیکترباشداثربخشیش مطمئنتره .سعی شوداز۵۰ساعت تجاوزنکند(فاصله معاشقه با خوردن قرص)

تشکر اقای دکتر خیلی لطف کردین اگر ازمایش بتا دوروز بعد از رابطه باشه مشخص میکنه؟

سلام
بهترین موقع ۱۲ روز بعد از لقاح است

سلام اقای دکتر عزیز
در ۱۵ اردیبهشت یک رابطه کمی مشکوک داشتم که مطمین نیستم اب پیشاب ریخت روی واژنم یا نه .توجهی نکردم .هفته بعدش دوباره رابطه مشکوک داشتم دو تا قرص اوسیز ۷۵ درصد خوردم بعد شش روز از خوردن قرص خونریزی دارم البته زیاد نیست .خونریزی یعنی بارداری منتفی می باشد؟

سلام مرجان خانم
جواب:بله

خیلی ممنون اقای دکتر
خدا رو شکر پس باردار نیستم

سلام خسته نباشین من دوروز پیش پریودم تموم شدامروز هم با همسرم رابطه داشتم مایع منی هم ب داخل واژنم ریخته شد بد رابطه هم قرص لوونورژسترول مصرف کردم میخواسم بدونم قرص چ تاثیری رو وقت پریودم داره من که هفته پیش پریود بودم دوباره بعد ی هفته بخاطر قرص پریود میشم؟؟؟

سلام خانم تایسیز عزیز
آن قرص رحم رافریب میده
ازطرفی باضخم کردن دهانه ومسدودکردن مانع اسپرم میشه(ازهجوم میلیون هااسپرم)
ازطرفی بافعل وانفعالاتی که دررحم انجام می دهدمانع ازلانه گزینه می شود میشه گفت یجورایی خرابکاری میکنه تا لقاح انجانگیره
ازطرفی هم بعلت نازک شدن”کردن”اندومتری ،معمولاً باخونریزی همراه است-از۳تایک هفته بعدازمصرف ودربعضی ازمواقع بیشتر خونریزی اتفاق می افتد
اینو هم بگم که لونژل “اورژانسی”سیستم ایمنی بدن رادرگیرمیکند وترشح هورمونهارامختل می کند”بهم می زند)

سلام ، من روزه اول پریودم با نامزدم رابطه داشتم دخول نداشت اصلا ولی چون ترسیده بودم که شاید مایع منی کمی روی واژنم ریخته شده باشه ۵ ساعت بعد دو تا قرص اووسیز ٧۵ خوردم، الان ۵ روزه که پریودم ادامه داره در صورتی که پریوده من ٣ روزه همیشه، ایا این خون ریزی طولانی تر میتونه بخاطر مصرف قرص باشه و اینکه احتمال حاملگی هست؟ 

سلام میتراخانم
بارداریت منتفی است
واین خونریزیز بخاطراون قرصه

خیلییی ممنونم ازتون، این خون ریزی که ناشی از مصرف قرصه معمولا تا چند روز ادامه داره و ایا در پریود بعدی اختلال ایجاد میکنه؟ یعنی عقب جلو میشه پریود بعدی؟ 

بله

سلام اقای دکتر چه راهی وجود داره برای سقط ۱۰روز بارداری با وجود پرده بکارت که صدمه به پرده بکارت نزنه؟

سلام زهراخانم
این لینک رابازکن جوابتو بگیرhttp://www.pirastefar.ir/?p=10203

خیلی ممنون وخسته نباشید آقای دکتر مرسی از سایت خوبتون

سلام.من روز هفتم قاعدگیم ی نزدیکی بدون دخول داشتم که منی نزدیک واژنم ریخته شد چند قطره من خودمو شستم و کمتر از ۲۴ ساعت بعد دو قرص لونژیل ۷۵ باهم خوردم.الان ۹روز میگزره و من خونریزی نداشتم.علت چی میتونه باشه>؟

سلام ساراخانم
هیچ چیزغیرطبیعی مشاهده نمیشه
علتش اون قرصه که عامل بی نظمیه
جای نگرانی نیست

با سلام. من دیروز ساعت ۶ غروب زمان ۲ روز بعد از پریودیم پیش نامزدم بودم ولی هیچ‌تماسی صورت نگرفت و‌حتی من لباس زیر تنم بود و هیچ‌ مایعی ام از ایشون خارج‌نشد و‌کاملا خشک بودن و اینو مطمینم اما خیلی استرس دارم از دیشب با اینکه میدونم تماسی نبوده میشه لطفا راهنماییم‌کنین. هیچ‌قرصی مصرف نکردم‌چون از عوارضش ترسیدم.

سلام برروزگار!
هیچ نگران نباش،هیچ اتفاقی نیفتاده که “اتفاقی”بیفته
خیالت راحت باشه،نگران نباش،که هیچ خبری نیست!

سلام آقای دکتر واقعا در شرایط سخت شما جواب همه را با صبر و حوصله میدین و جای تقدیر و تشکر داره
من میخواستم بپرسم که بنده با نامزدم رابطه ای داشتم ایشون باکره هستن و دخولی صورت نگرفت فقط متاسفانه مقداری از آب منی با دهانه واژن ایشون برخورد داشته و ایشون نیز برای احتیاط قرص لونژیل ۱/۵ خوردن . ایشون قاعدگی نامنظم دارند و بعد از مصرف قرص تقریبا شش روز بعدش دچار خونریزی شدند که به گفته خودشون کمتر از پریود همیشگی بود و بمدت سه روز طول کشید و در موعد مقرر خودشون که باید بیس پنجم ماه پریود میشدن دیگه نشدن .الان استرس واقعا زیاد بهمون فشار میاره میخاستم بدونم ایا اون خوتریزی بخاطر لانه گزینی بود یا اینکه بارداری منتفی شد؟

پرهام جان سلام
سلام مارا به نامزدت برسون وبهش بگیداصلاً نگران نباش،خطری شماراتهدیدنمیکنه،حتی اگردخولی صورت گرفته باآن قرص “رفع بلا”شده
شماهم براش زیاد دردسرایجادنکن

ممنون آقای دکتر از جوابتون . پس اون خونریزی یعنی اینکه قرص اثر‌کرده؟
راستش ناخواسته بود و بعدش متوجه شدم حتما توصیه هاتون رو گوش میدم بازم تشکر

یعنی چون من روز اخر قاعدگیم قرص خوردم احتمالش هست تا دوره بعدی خونریزی نکنم؟ و در این صورت باز هم بارداری منتفیه یا احتیاج هست به پزشک حضوری مراجعه کنم؟

سلام
وقت بخیر
من ۲۸ اردیبهشت نزدیکی داشتم که ۴ساعت بعد لونژیل ۱/۵ استفاده کردم بعد بازهم ۴ خرداد نزدیکی داشتم و ۲۴ساعت بعد باز لونژیل ۱٫۵ استفاده کردم. الان ۲روزه لکه بینی دارم
با این حال احتمال بارداری هست؟

سلام رهاخانم
بارداریت منتفی است،اماسلامتت درخطر!
این “اورژانسی”هاخیلی عوارض بدوناگواری بربدنت میزارن،خیلی قویند ومتأسفانه درطول یک هفته۲باراستفاده کردید،همانطورکه این قرصهارحم رافریب می دهند ودرلانه گزینی خرابکاری می کنن ومانع تشکیل لقاح می شوند،درسیستم بدن هم ساکت نمی نشینن،بلکه اختلال ایجادمی کنن.

سلام. خسته نباشید.
بنده دو روز بعد از نزدیکی قرص لیونژیل مصرف کردم. بعد از دو روز پریود شدم و الان ۱۲ روز است که همچنان خونریزی دارم. امروز تست خون دادم که مثبت بود. این یعنی چی؟

سلام خسته نباشید…من و همسرم نزدیکی محافظت نشده داشتیم که ناخواسته بود و بلافاصله بعد ادرار کردم و شست و شو و بعد هم ۴ تا قرص ال دی باهم خوردم و ۴ تا هم ۱۲ ساعت بعد…الان چهارروز گذشتا و پریود نشدم میهواستم بدونم احتمال حاملگی هست؟

سلام الهام خانم
خونریزی داشتن یعنی ازحامگی خبری نیست.

قرصارو بلافاصله بعد از عمل خوردم و زمان پریودی طبیعیم ۲۰ هرماه هستش ممنونم راهنمایی کنید

ببخشید اقای دکتر من گفتم با این شرایط هنوز پریود یا خونریزی ندارم با اینکه تقریلا علائم پیش از قاعدگی رو دارم.نگرانم با وجود مصرف هست قرص بازم باردار بشم .الان چهار روز گذسته و هنوز خبری نیست?

فکر کنم جواب نسیم عزیز را با عنوان اسم من دادید?ببخشید خیلی مزاحمتون میشم نگرانم به خدا با وجود بچه کوچیک

الهام جان حالا مشکلت چیه؟برای چه چیزی نگرانی؟
بارداریت که منتفی است واین علائمی که داری غیرطبیعی نیست

دورتون بگردم دکتر …یعنی با وجود اینکه خونریزی نداشتم بارداریم منتفیه؟همین رو بگین قول میدم برم رد کارم?

بااجازه بزرگترها..بععععله
یعنی منتفیهههههههههههههههههه

ممنون جناب دکتر باعث زحمت

سلام اقای دکتر خسته نباشید

آقای دکتر من باکره هستم یک رابطه مشکوک‌داشتم دخول صورت نگرفت ولی از آب منی نامزدم ترسیدم بلافاصله یعد ۱۵ ساعت لونژیل ۱/۵ خوردم و تقریبا هفت روز بعدش خونریزی پیدا کردم اما همیشه پریودیام هفت روزه بود این خونریزی به مدت سه روز طول کشید و بعدش که باید اخرای ماه پیش پریود میشدم دگ نشدم . ایا همون خونریزی یعنی پریود شدم؟ و بارداریم چی میشه؟ لطفا کمک کنید اقای دکتر اخه از یکی از دوستانم که مامایی میخونه پرسیدم گف شاید خونریزی ماله لانه گزاری جنین باشه چون هف روز کامل‌پریود نشدی نظر‌شما چیه؟

نازنین خانم سلام
سلام منو به به اون دوست “پروفسور”برسونیدبگید بیشترمطالعه کند وکمتراظهارنظرکند
وامابه ۲دلیل باردارنیستی
یکی خوردن لونژیل که حتی اگردخول کامل هم می داشتید،بارداری راخنثی می کرد
دوم اینکه خونریزی داشتید
ضخامت آندومتر(لایه پوشاننده رحم) در حالت عادی حدودب۲ میلی متر است که با شروع دوره فولیکولاسیون ضخامت بیشتر می شود تا ۳۰ میلی متر خواهد رسید
اما با شروع خونریزی ناگهان دیواره رحم فرو میریزد و به همان ۲ میلی متر خواهد رسید
یعنی وقتی خونریزی اتفاق می افتد رحم توانایی بارداری خودراازدست می دهد
خونریزی ناشی از لانه گزینی خیلی خفیف است (چیزی شبیه لکه بینی)و در عرض ۱ تا ۲ روز تمام میشه

ممنونم آقای دکتر . کاش همه دکترها مثل شما صبور‌و منطقی بودن یدنیا مرسی برا انرژیتون

ببخشید اقای دکتر هیچ پیج اینستا یا گروه و کانال تلگرامی ندارید که بشه باهاتون در ارتباط بود?

تو ایمیلم بیا بگمpirastehfar2@yahoo.com

سلام آقای دکتر خسته نباشین من ی چیزی رو متوجه نمیشم تو یه ماه اگ پنج بار قرص بخورم پنج بار پریود میشم؟؟؟؟؟?

سلام
احتمال خونریزی درهر۵مرحله هست

سلام دوباره اقای دکتر….ظهر بخیر..الان که بارداری من منتفی هست ولی خونریزی ندارم چی بخورم که پریود بشم ازین درد کمر و شکم راحت بشم چاره ای هست؟همون الهام نگران هستم?

سلام الهام
اونا(حساسیت سینه ها،تهوع ودل دردو..ازعوارض این قرص لعنتی هست.

سلام دکتر عزیز و باحوصله ♥♥
من زمان تخمک گذاری رابطه بدون دخول و سطحی با نامزدم داشتم .باکره هم هستم. ولی به خاطر ترس از پیش آب چون زمان تخمک گذاریم بود ۱۸ساعت بعد دو عدد قرص اوسیز ۷۵٫به فاصله دوازده ساعت از هم خوردم .تا یک هفته دل درد و سینه درد داشتم ک الان ندارم و دو هفتس که پریود نشدم.راستی رو روز پیش دم کرده زیره هم خوردم ولی پریود نشدم هنوز .نگرانم
چقدر احتمال بارداری وجود داره؟
ممکنه تا پریودی بعدی خونریزی نداشته باشم ؟
داروی گیاهی تاثیر قرص رو از بین نبرده؟

نازیلاخانم عزیز سلام
اولاً احتمال بارداریت صفره
درمرحله بعد بی نظمی ناشی ازمصرف قرص منظم خواهدشد(انشاءالله)
آن قرص آنقدرقوی هست که حتی به دل ومعده شمارا مختل می کند،داروی گیاهی برقرص کارسازنیست

لطف ایمیلتون رو چک کنید ممنون

سلام خسته نباشید اقای دکتر من شب ٣٠اردیبهشت نزدیکی داشتم و ظهر روز ٣ام خرداد ۴تا قرص ال دی خوردم و دیگه نخوردم،قرار بود ٢ام پرید بشم که نشدم و هنوز هم پرید نشدم،دو روز پیش بیبی چک گذاشتم و مثبت بود میخواستم ببینم بعد یک هفته جواب بی بی چک درسته؟و اینکه من چه زمانی دقیقا باید ازمایش خون بدم؟

سلام تارا خانم
این لینک رو بازکنhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

سلام با تشکر از جواب سوالاتون ووقتی که میزارین،اقای دکتر من دوروز بعداز یه رابطه که براتون در سوالهای قلبیم توضیح داد ازایش بتا دادم کمتر از ۱۰بود وبیبی چک هم دادم منفی بود ولی نگرانیم از اینه که دوروز بعد از رابطه ازمایش بتا درست هست و قابل اعتماد است هنوز بعد از خوردن ۵قرص اچ دی بعد از ۴روز پریود نشدم

سلام زهرا
این تست معمولا از ۲۵-۲۰ روز پس از اتمام آخرین روز خونریزی قبلی شروع به مثبت شدن می کند البته در خیلی افراد ممکن است تست در این تاریخها مثبت نشده و بهترین زمان چک حاملگی با این تست ۴-۳ روز پس از تاخیر در موعد قاعدگی طبیعی است.
معمولا ۱۰-۷ روز پس از لقاح سطح این هورمون در خون به حدی میرسد که قابل تشخیص است

سلام آقای دکتر من قبلا بهتون پیام دادم و نوشتم که ۴ یا ۵ روز بعد اتمام عادت ماهیانم رابطه بدون دخول داشتم باکره هستم اما چون از پیش آب و منی نگران بودم دوتا قرص اووسیز ۷۵ رو که جمعا روی هم میشه ۱،۵ باهم خوردم چند ساعت بعد رابطه ، اما از اون روز تا حالا ۱۲ روز میگذره و من خونریزی نداشتم عادت نشدم ، میخوام بدونم  که آیا امکان بارداری برای من وجود داره ؟ و اینکه حتما باید طی این مدت زمان پریود میشدم ؟  منظورم اینه ممکنه خونریزی نداشته باشم تا زمان عادت ماهیانه خودم که وقت خودش پریود بشم  ؟ اگر پریود بشم سر موقع خودم یعنی باردار نیستم دیگه ؟ ممنونم آقای دکتر 

سلام
گزارشاتی داشتیم مبنی تأخیر وحتی برعدم خونریزی ضمن اینکه موضوع بارداری منتفی بوده

سلام 
من دیروز با نامزدم رابطه داشتم و روز سوم پریودم بود .. بعد از اون دیگه خییییلیییی کم خونریزی داشتم در حد لکه بینی.. میشه راهنماییم کنید که احتمال حاملگی وجود داره یا نه؟ متشکرم

سلام مریم
اورژانسی مصرف کردی؟

با سلام.آقای دکتر رابطه مشکوک داشتم هر ۱۲ ساعت ld خوردم و باز هر ۱۲ ساعت اورژانسی خوردم و بعدش پریودیم یک هفته عقب افتاد بعد از پریودیم لکه بینی داشتم تا الان که این ماه پریود شدم خونریزیم همراه با لخته ی زیاد هست…میخواستم بپرسم از عوارض قرص ها اینجور خونریزیم با لخته خون؟؟چیکار کنم؟

سلام نازنین خانم
بله اینهاازعوارض فرصه
هیچ موردغیرطبیعی مشاهده نمیشه
یادت باشه استرس میتونه عوارضی مثل قرص برات فراهم کنه

آقای دکترهر ۱۲ ساعت ۲ تا ld و ۲ تا اورژانسی خورده بودم.

سلام وخسته نباشید.آقای دکتر مادرم ۱۰ سال پیش عمل فیبروم رحمی کردن و رحم رو هم برداشتن.ایشون الان ۵۳ سالشونه الان کمر درد و پا درد دارن.قرص کلسیم د۳ رو هر روز بخورن ضرر نداره؟میگن زیادیش رسوب میشه تو رگها درسته آیا؟برای خانومای یائسه خودتون چه مکمل یا قرصی رو تجویز میکنید؟؟

سلام ماندانا خانم
ضمن آروزی سلامت وشفای عاجل برای مادرعزیزت

مصرف قرص کلسیم و ویتامین دی برای اجتناب از پوکی استخوان است ضروری است
حالا هردارویی یک عوارضی هم دارد ولی بایداهم ومهم کرد وشایدمیشه گفت بین بدوبدتر-آدم بایدبدراانتخاب کنه

سلام،بعد قرص اورژانسی یه ده روز بعدش پریودشدم اما خونریزی خیلی کم بود این ماه باید پریودمیشدم اماهنوز پریودنشدم،نگرانم خیلی

سلام آفتاب خانم
نگران نباش
این عوارض غیرطبیعی نیست.
تاماه دیگربنظم درمیآد(انشاءالله)

بخاطراینک خونریزی کم بود نگرانم این ماه هنوزپریودنشدم

سلام نه اورژانسی مصرف نکردم … خونریزیمم ادامه داشته تا امروز که روز ششمه پریودمه .. بازم احتمال حاملگی هست ینی؟؟؟

سلام مریم خانم
شاید”کیست نحمدان”داری
حالا نگرانت نکرده باشم که ای وای.چه و.چه
اولاً یک احتمال است ،دوماًخیلی ازکیستهاخوش خیمن.
تست بدهید/مراجعه به دکتر

سلام اقای دکتر
۶ روز بعد خوردن اوسیز در تاریخ ۳ خرداد۴روز خونریزی داشتم .زمان پریود شدنم ۱۰ خرداد هست که پریود نشدم.

مرجان خانم عزیز سلام
ازویژگیهای این قرص لعنتی اینه!
همانطورکه باان قدرت وشدت لانه گزینی راتخریب می کند ومانع ازلقاح می شود،ضایعاتی هم بوجودمیارد که یکیش مختل کردن هورمونهای جنسیست
این بی نظمی طبیعی است

اقای دکتر عزیز مرسی از اینکه هستین
ببخشید متوجه نشدم
من هفته پیش بعد مصرف قرص خونریزی داشتم .دوباره باید امروز که روز پریودیم هست دوباره پریود بشم.مگه اون خونریزی بعد قرص پریودی محسوب نمی شه

سلام مرجان
اگرعلائم خون پریودی باشه بله محسوب میشه

سلام اقای دکتر
من حدود یک ماه پیش رابطه داشتم و دخول در حد ۱ثانیه طول کشید ک مطمئنم منی وارد نشده. دو ساعت  بعدش لونژیل مصرف کردم 
۱۶روز بعدش پریود شدم.پریودم ۳روز پیش کامل قطع شد.ولی الان ترشحاتی ب رنگ قهوه ای صورتی و قرمز دارم با درد در ناحیه شکم. با توجه ب این ک باکره هستم.این علائم میتونه نشونه ی بارداری خارج از رحم باشه؟در ضمن ۲۱سالمم هست
باتشکر از شما

سلام عاطفه خانم
اگر”لونژیل”رادرست خوردی(۱/۵) ویا۲تا۷۵۰
این علائم ناشی ازقرصه نه بارداری
اگرچه نشانه ها میتونه شبیه هم باشه
نگران نیاش حامله نمیشی “دراین مرحله”

ببخشید آقای دکترزیادسوال میپرسم یعنی نیازی نیس تست بگیرم؟بعدقرص اورژانسی چن روزبعدلکه بینی داشتم بعدپریودشدم خونریزیم خیلی کم بود،پریودیم۷روزس ولی فقط تا۴روزاومد،این ماه هنوز پریودنشدم،

سلام برآفتاب
چون مصرف این قرص نظم هورمونهارا بهم می زند،یعنی ترشحات دستخوش تغییرمی شوند
پریودبین۳تا۸روز طبیعی است.

سلام خدمت آقای دکتر با حوصله و مهربان ، ببخشید مجدد مزاحم شدم ، میخواستم بپرسم من حدود ۱۵ یا ۱۶ این ماه باید عادت بشم ، اما الان دوروزه لک بینی دارم در حد خیلی خیلی کم لک قهوه ای رنگ میخوام بدونم این لک بینی از عوارض مصرف قرص اورژانسی ضد بارداری هستش یا نه ؟ چون من بعد مصرف قرص اورژانسی دچار خونریزی نشدم و شما هم فرمودین که گزارشاتی بوده بر عدم خونریزی بعد مصرف قرص ، قرصای اورژانسی رو هم درست مصرف کردم شما هم فرموده بودین بارداری منتفیه اما به خاطر این علایم لک بینی و خونریزی نداشتن بعد خوردن قرص همچنان نگران بارداری هستم 

سلام آینازخانم
اولاً بارداریت منتفی است
دوماًاین علائم غیرطبیعی نیست
سوماً یکی ازعوارض دیگراین قرص،اختلال درترشح هورمونها وبی نظمی درقاعدگی است.

اقای دکتر مهربون بسیار سپاسگزارم از تون
بعد خوردن قرصها ۶ روز بعدش خونریزی داشتم به مدت ۳ روز.خونریزی من یه هفته زودتر از پریودم بوده.الان که تاریخ پریودم هست پریود نشدم.

با سلام …من ۱۳روز پس از مصرف قرص اورژانسی لونرژستول خونریزی داشتم به مدت ۷ روز ….این یعنی بارداری منتفیه؟ چون من شنیده ام که طرف باردار بوده ولی پریود هم میشده…ممنون

سلام روشنا
اصلاً امکان ندارد(بارداری وپریود)
چون درپریودضخامت اندومتری به۲ میرسد
درخالی که برای بارداری ضخامتش بایدبه ۱۸برسد.

سلام اقای دکتر
من روز ۱۶ ام اردیبهشت لونژیل ۱/۵خوردم درست استفاده کردم قبل ۲۴ ساعت نزدیکی و شش روز بعدش یعنی ۲۱ ام خونریزی پیدا کردم به مدت سه روز و طبق دوره قاعدگیم باید بیس ششم هفتم ماه هم پریود اصلیم میومد. اقای دکتر یعنی اون ۳ روز پریودیم محسوب میشه ؟ اخه دوره هام شش هف روزه بود یا من باردارم؟!؟!

سلام نازنین خانم
بله اون سه روزهم میتونه پریودحساب بشه(اگرعلائم خونی قاعدگی راداشته)
وبارداریت هم منتفی هست
یکی ازعوارض “اورژانسی”ها،همین برهم زدن نظم هورمونها وبرهم زدن قواعدوقائدگی هست که تاماه دیگربنطم برمیگرده(اگرمجدداً مصرف نکنی)

سلام اقای دکتر عزیز
منم قرص اوسیز خوردم و بعدش خونریزی داشتم .ولی سوالم اینه بعد خونریزی باید در زمان پریودی .پریودی دوباره اتفاق بیفته.یعنی در یک سیکل دوبار پریودی داشته باشیم.من بعد خوردن قرص یک هفته زودتر پریود شدم.و حالا که نزدیک پریود شدنم هست نشدم یکم زیر شکمم سفت شده

سلام پریساخانم
هرخونریزی “پریود”نیست
ولی خونریزی که اتفاق بیفتد،اطمینان بر”عدم بارداری”است-دیواره رحم فرومی ریزد
-میتونه دریک ماه ۳خونریزی “پریودی”اتفاق بیفتد
چون یکی ازعوارض مصرف قرص های اورژانسی،خونریزی شبیه پریوداست(اگرخانمی استرس نداشته باشد بطورمعمول درفاصله ۳تایکهفته خونریزی خواهدداشت)
عوارض دیگراین قرص ها بی نظمی قاعدگی هست که تا ماه دیگربنظم درمیاد(اگرتکرارمصرف نباشد)

سلام
اگرشدت استرس زیادباشه ،احتمال عدم خونریزی هم بعیدنیست،ضمن اینکه بارداری منتفیه

سلام بارکلا به این همه صبر و حوصله که چقدر صبورانه جواب همه رو دادین. واقعا جای تحسین داره.  آقای دکتر یه سوال داشتم خدمتتون حدود ۶ روز پیش از قرص اورژانسی اچ دی استفاده کردم با همون قانون درست مصرف و بعد ۵ روز لکه بینی شروع شد و امروز تمام علائم پریود رو دارم ولی خونریزی خیلی خیلی کمه جای نگرانی نیست؟ و یه سوال دیگه من ۹ روز دیگه یه سفر ۱۱ روزه دارم این دوره پریودم تموم شه دیگه میره تا ماه بعد یا اختلال هورمونی امکان داره باعث بشه بهم بریزه و تو یه ماه دوبار پریود بشم؟

سلام ریانا خانم
شماهم یادگرفتی کارهاتو با”شیرین زبونی”پیش ببری!خیلی بلایی!!!
واما
آن علائم یعنی بارداری منتفی شده
تاماه دیگرقاعدگی منظم می شود
ضمن آرزوی سفرخوش وشاد وخاطره انگیز-برای اطلاعات بیشتربه پاسخ امروز درکامنت “پریسا”مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید،
من ۲۴ سالمه و نزدیک به ۳ ماه که ازدواج کردم. دوره قاعدگیم ۲۷ روزه و اردیبهشت ماه روز ۱۷ ام پریود شدم و فک میکنم یک روز قبل از روز تخمک گذاریم ۲۹ اردیبهشت با همسرم نزدیکی کامل داشتم که متاسفانه کاندوم پاره شد و من همون روز بعداز حدود ۳ الی ۴ ساعت بعدش دو عددقرص لوونورژسترول را به توصیه فردی که در داروخانه بود یکجا مصرف کردم. امروز ۱۳ خرداد باید اولین روز قاعدگیم باشه ولی پس از مصرف قرص تا الان هیچ لک و خونی ندیدم البته گاهی اوقات به ندرت ترشحات سفید رنگی میومد. الان من باردادم؟ آزمایش بدم؟ لطفا راهنمایی کنید چون من متاسفانه فعلا شرایط مناسب بچه دار شدنو ندارم.

سلام سودابه خانم
مصرف آن قرص،یعنی جلوی لقاح گرفته شد وباتخریبی که قرص درلانه گزینی انجام میدهد،بارداری راناممکن می کند
لوونورژسترول(لونژیل)اگر۷۵۰باشد چه یکجابخوری وچه بافاصله۱۲ساعت بخوری (یایک عدد۱/۵)کارکردخودشان رادارند(ترجیحاً مصرف۲تا۷۵۰باهم هست)
معمولاً ۳تا۷روز بعدازمصرف خونریزی اتفاق می افتد،امااسترس میتونه این اتفاق رابه تأخیربیندازد وحتی اگراسترس شدیدباشد میتونه طولانی ترویا حتی خبری ازخونریزی نباشد ولی بارداری منتفی است
کوتیزولی که درحالت استرس شدیدترشح می شود مانع ازعملکرددرست هورمونهامی شود.
نگران بارداریت نباش ولی نگران سلامیت باش بااین استرس وعوارض سنگین قرص ها!

ببخشید آیا ممکنه مصرف قرص زمان قاعدگیم رو به تاخیر انداخته باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام به دکتر با صبر و حوصله و مهربون و بزرگ منش
ممنون از پاسخگوییتون.
من یه چیزو نفهمیدم.من شش روز بعد مصرف قرص خونریزی داشتم (۳خرداد).
. پنج شنبه ۱۱ خرداد تاریخ پریودیم بود و نشدم.اقای دکتر بزرگوار طبق چیزی که از حرفتون متوجه شدم باید صبر کنم تا یک هفته پریود بشم.یا اینکه در این سیکل دیگه پریود نمی شم.
ببخشید این قدر مزاحمتون می شم شرمنده واقعا

واقعا ممنون از اینکه اینقدر خوب و سریع پاسخ میدید. حتما از این به بعد دقت میکنم و مراقب سلامتیم هستم. ببخشید خیلی میپرسم. پس اگر دیرتر از زمان دقیقش پریودیم شروع بشه مشکلی پیش نیومده و باردار نیستم. شنیدم اگر ۷ روز دیرتر بشم باید تست بارداری داد؟
واقع شرمنده که زیاد سوال میپرسم قول میدم آخریشه. مرسی که راهنمایی میکنید.

سلام
تست که معنیشو میدونی!
تست برای اطمینانه نه اینکه هرکی تست داد پس مثبته..شماهم تست بده
اینهمه درموردمضرات استرس گفتم ..وسعی کردم بهت باادله اطمینان بدهم که نگران بارداریت نباش ،بازم حرص میخوری ونالانی

سلام خسته نباشید.من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم درضمن باکره هم هستم ولی مطمئن نیستن که منی با واژنم تماس پیداکرده بود.
من ۴٨ساعت بعد ۴قرص ال دی 
و١٢ساعت بعد ۴قرص ال دی دیگه خوردم 
الان ۵روز از مصرف اخرین قرصم میگذره و پریودنشدم خیلی نگرانم 
تا کی وقت دارم پریود بشم ؟میشه راهنماییم کنید

سلام محدثه خانم
بارداریت منتفیه
برای پاسخ دیگرموارد به پاسخ های (پریسا وسودابه)که امروزجواب دادم مراجعه کن لطفاً

بله. متوجه شدم. خیلی ممنون از راهنماییتون. 
موفق و پایدار باشید.?

مرسی ازراهنماییتون .
فقط یه سوال دیگه من اگه الان از دم کرده زعفران برای زودتر پریودشدنم استفاده 
کنم مشکلی نیس؟چون خیلی استرس دارم?

سلام
استفاده بکن
افلش اینه که (اگرسودی نداشت)ضرری نداره

سلام به دکتر عزیز
من بعد از خوردن قرص اوسیز به مدت چند روز خونریزی داشتم .ولی در این سیکل در روز پریود بودنم پریود نشدم .حالت تهوع هم دارم .دکتر جون خیلی نگرانم پریودم چند روز عقب افتاده

سلام مژده خانم
همه این علائم طبیعی است
اینهاازعوارض ان قرصهاست
نگران نشید

مرسی اقای دکتر عزیز شما بی نظیر هستین.
من این ماه خونریزی داشتم بعد خوردن قرص .بازم در این ماه باید پریود بشم؟

سلام من ۱۲ خرداد نزدیکی مشکوک داشتم ۱ساعت بعد قرص خوردم و ۱۲ساعت بعد یکی دیگه خوردم ولی هیچ حالت تهوع درد یا چیزی ندارم الان ۳ روز میگذره پریودم نشدم احتمال بارداری هست یا خیر

سلام فریده خانم
نگران نباش هنوزخیلی وقت داری که بشی حالا که ۲روزه،(شرایط معمول برای پری شدن ۳تایه ففته س)اگراسترس هم داشته باشیدبه دارازاهم میکشه

ببخشید دوباره سوال میپرسم
اینکه حالت تهوع یا سردرد یاعلایم دگه ندارم مشکلی نیست حامله نیستم

سلام
نه

سلام اقای دکتر بزرگوار و مهربون .بی نهایت ممنون که با حوصله جواب همه رو می دین.
اقای دکتر من قرص اوسیز رو طبق دستور درست خوردم و بعد ۷ روز خونریزی هم داشتم .ولی الان استرس دارم زمان پریودی که ده روز بعد خونریزی هست پریود نشدم.ایا خونریزی بعد قرص همون پریودی بوده؟تو رو خدا کمکم کنین خیلی نگرانم .در این سیکل باید پریود بشم؟

نیوشاخانم سلام
اولاً “پریود”شدن یعنی اینکه دیگه حامله نمیشی(دراین عملیات)!
ودیگراینکه ازعوارض این قرص بهم خوردن نظم قاعدگی است-تاماه دیگه بنظم میاد
هیچ چیزغیرطبیعی مشاهده نمیشه
شماهم بیخودی حرص نخور وسم تولیدنکن بااسترس

اقای دکتر عزیز پریود نشدم .ولی بعد خوردن قرص ۷ روز بعدش خونریزی داشتم.این ماه پریود هم باید بشم دوباره؟

ببخشید دکتر عزیز و بزرگوار این قدر مزاحتون می شم .خونریزی که در این سیکل داشتم کافیه ؟یا باید پریود هم جداگانه در این سیکل بشوم؟

سلام نیوبیقرار
ازماه دیگرموعدمقرپریودمیشی (انشاءالله)

سلام دکتر عزیز و بزرگ منش
من بعد خوردن قرص اورژانسی اوسیز ۸ روز بعد خونریزی داشتم ولی مشکل اینه ۱۰ روز بعدش که روز پریود شدنم بود فقط چند لک قهوه ایی .اقای دکتر خیلی نگرانم باردارم ؟

سلام آقای دکتر خسته نباشید
آقای دکتر من وقتی نظرات همه دوستان رو میخوندم و جواب های شما باعث شد خیلی وجه مشترک در این مسئله ک بعد از قرص لونژیل بعد هفت روز همه ۳ روز خونریزی داشتن و بعد که پریودی اصلیشون بود پریود نشدن منم دقیقا همینجور شدم ولی من میخاستم بپرسم اگر من بعد مصرف اون قرص ماه پیش ۲۱ اردیبهشت ب مدت سه روز خونریزی داشتم این ماه باید چندوم پریود بشم تا خیالم از بارداری راحت بشه؟ من پریودیامم نامنظم بود متاسفانه الان که تقریبا نزدیک به روزایی هست که باید پریود بشم میترسم ک نیاد و باردار باشم آقای دکتر دوستم پرستاره گف امکانش زیاده باردار باشی چون پریود نشدی کامل شما نظرتون چی هست و کی باید این ماه پری بیاد?

سلام نرگس خانم
اگربعد از قرص لونژیل ۳ روز خونریزی داشتین که این خبرخوبیه که اطمینان از باردارنشونته
حالا این پاسخ خانمهایی را نگران نکند که بعدازیک هفته ازمصرف “اورژانسی”پریودنشدن-عرض کنم
اگرقرصهای اورژانسی را قبل از۵۰ساعت بعدازمعاشقه ویاسکس وطبق دستور خورده باشید “استفراغ هم نزده باشیدتاقبل ازمصرف”موضوع بارداری منتفی است،امکانش هم بعلت استرس ومسائل دیگرخونریزی بعدازمصرف قرص به تأخیربیفتد ویا حتی مشاهده نشود-موضوع بارداری منتفی هست.
اگرابهامات دیگری هست باایمیلم تماس بگیرید.

اقای دکتر عزیز سلام
بسیار ممنونم از جواب هاتون .خدا خیرتون بده
بی بی چک سه هفته بعد از رابطه خطرناک اگر جوابش منفی باشه چقدر قابل قبوله؟

سلام
اینو بازکنhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

سلام اقای دکتر ممنون از جواب دهیتون….راستش سوالای بقیه کاربران منو گیج کرده….من بعد ۱۳ روز از مصرف قرص درست موعد سیکلم پریود شدم به مدت ۷ روز….این یعنی بارداری منتفیه دیگه؟ یا باید دوباره پریود شم تا مطمین شم ؟!

روشناجان
دخترنازنینم
هم کارتو درسته وهم کارهورمونهات!
پریودکه شدی یعنی دیگه بارداری امکان پذیرنمی باشه

سلام اقای دکتر خسته نباشید میخواستم بدونم امکانش هست با خوردن قرص ها پریودی در همان زمان خودش اتفاق بیفته

سلام فریده خانم
بله
چندین گزارش داشتیم که پریود بعدقرص درزمان خودش روی داده

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اقای دکتر من قرص خوردم ولی هیچ کدوم از حالتهایی که قرص ایجاد میکنه ندارم و پریودم نشدم فقط رنگ ادرارم خیلی زرد شده یعنی حامله نیستم

سلام اقای دکتر تورو خدا جوابمو بدید

سلام اکرم خانم
گفته اید : هیچ کدوم از حالتهایی که قرص ایجاد میکنه ندارم .
یعنی هیچکدام ازاین علائموتجربه نکردید!؟
یافقط آخری اتفاق نیفتاده؟
حالتها”عوارض”بعدازمصرف قرص های اورژانسی:
حالت تهوع و استفراغ
سردرد
احساس خستگی
احساس سرگیجه
درد در قسمت پایین شکم
حساس شدن سینه ها(احساس ناراحتی در پستان)
خونریزی واژینالی

سلام اقای دکتر عزیز و.مهربان و باوفا من خانمم بعد از یه رابطه ی بدون دخول و با راهنمایی های سایتتون دوتا قرص اووسیز ۷۵رو بعد ۲۰دقیقه از رابطه خورد و ۷ روز بعد پریود شد به مدت ۳ روز خونریزی شدید داشت و بعدش دیگه پریود نشد تا امروز ک شد یک ماه از اون اخرین پریود الان دیگه ینی قرص درست عمل کرد و خانمم باردار نیست ?

سلام آقاحمید
بله همه کاراها بخوبی پیش رفته وجای هیچ نگرانی نیست وبارداری هم منتفیست

سلام دکتر خسته نباشید
ن من هیچ کدوم از علایمی که قرص ایجاد میکنه را نداشتم فقط یکم زیر دلم درد میکنه خیلی کم .۷روز شده پریود نشدم حامله ام یا خیر
باتشکر ازشما

اکرم خانم سلام
یک موردنادره! الااینکه درساعت اولیه بالا آورده باشی
واما اگرهیچیک ازعلائمو نداری بارداری هم منتفی است
اگربازسؤال وابهامی بود باایمیلم تماس بگیرید

با سلام سه روز قبل پریودی رابطه بدون دخول داشتم ولی احتمال دادم که پیش اب و منی کمی وارد شده باشه .روش اورژانسی رو دو ساعت بعدش با دو تا اچ دی شروع کردم و ۱۲ ساعت بعد دوتا دیگه الان ۵ روز میگذره پریودم شروع نشده و فقط لکه بینی دارم. میشه بهم توضیح بدید دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟

سلام پگاه خانم
نگران نباشید
بااین قرص (ضمن اینکه احتمال ریختن منی هم نبوده)موضوع بارداریت منتفیه
پریود هم خواهی شد
یکی ازدلائل پری نشدن احتمال استرس بالایت میتونه باشه

من ۲۸ سالمه و چند ماهی هست که نامزد کردم . عادت ماهانه تقریبا منظمی دارم حدودا ۲۶-۲۸ روزه است .  ۳۰ اردیبهشت پریود شدم تا ۳ خرداد ادامه داشت ۵ خرداد یعنی ۲ روز بعد از اتمام پریودم رابطه بدون دخول داشتم و فقط در حد ۱ دقیقه روی آلت نامزدم بودم هیچگونه منی وارد واژنم نشد اما از پیش آب مطمئن نیستم که با واژنم تماس داشته یا نه . قبل از رابطمون آخرین انزال نامزدم حدودا یک هفته قبلش بوده من بعد از اتمام رابطه هیچگونه قرصی مصرف نکردم اما به مدت ۳ روز چای و زعفرون زیاد خوردم . الان ۱۳ روز از درابطه میگذره ولی هیچگونه حالت تهوعی ندارم . آیا باردارم ؟ 
یه سوال دیگه :
امروز ۱۷ خرداد و دوباره رابطه بدون دخول داشتم  ولی ولی باز هم منی با واژنم تماس نداشته بعد از رابطه قرص لونژیل خوردم و ۱۲ ساعت بعد هم یه دونه دیگه خوردم . البته هیچگونه  حالت تهوعی نداشتم میخواستم ببینم  طبیعیه که حالت تهوع ندارم یا اینکه بعد از مصرف قرص باید تهوع داشته باشم ؟ حدودا چند روز دیگه پریود میشم ؟ 
و اینکه با این توضیحات زمان تخمک گذاری من بین چه روزهایی هست ؟ 

سلام سلین خانم
من فکرمیکنم بلاخره کاردستت میدی!
علائم بارداری بعداز لقاح کم کم خودشو نشون میده ،نه بعداز آمیزش

الان من باید چیکار کنم . متوجه نشدم من باردار هستم یا نه ؟ 
الان از رابطه اولم ۱۳ روز میگذره بلاخره علائم خودشو باید نشون میداد . میشه یه جواب قطعی به من بدید که باردار هستم یا خیر ؟ 

تورو خدا آقای دکتر جوابمو بدید . دارم میمیرم از استرس ???? 

سلام
شما که قرص رادرست مصرف کردید دیگه نگران نباشید،مخصوصاً که هیچ علائمی نداری
البته پیش بینی میکنم که علائمی رادریکی و۲روزدیگرخواهی داشت

سلام …وقتتون بخیر …من سیکل ۲۸ روزه دارم و بعد قرص اورژانسی پریود شدم …الان از اخرین روز پریود ۱۶ روز میگذره و من علایمی و دارم که قبلا هیچ وقت نداشتم مثل حالت سفت شدن دور ناف و شکم …درد سینه ها…حالت تهوع…تلخی مزه دهان …بی اشتهایی …چون تابه حال برام این علایم پیش نیومده خیلی استرس دارم که نربوط به بارداریه یا نه؟ مگه بعد از خونریزی قرص بارداری منتفی نیست؟!

سلام خانم شادان
خیلی اطلاعات ناقص دادی!
چندساعت بعدازمعاشقه (آمیزش)قرص خوردی وچگونه مصرف کردی؟
چندروز بعدازمصرف پریودشدی؟
آن علئم مشترک بین بارداری وعوارض قرصه،بعدازارائه اطلاعات خواسته شده معلوم میشه مربوط به کدام است

دوساعت بعد رابطه قرص لونژیل ۱.۵ خوردم …۱۳ روز بعد به مدت ۸ روز خونریزی داشتم ….الان ۱۶ روز از اخرین روز پریود میگذره و من این علایم و دارم که قبلا تو هیچ سیکلی نداشتم ….مگه بعد خونریزی مربوط به قرص بارداری منتفی نیست؟! استرس گرفتم اقای دکتر

آدرس ایمیلتونو میشه بذارید اینجا . ممنون میشم 

سلامpirastehfar2@yahoo.com

سلام اقای دکتر عزیز
در تاریخ ۲۳ اردیبهشت رابطه ایی کمی مشکوک داشتم ۱۲ ساعت بعد یک قرص اورژانسی اوسیز خوردم ۷ روز بعد ۳ روز خونریزی داشتم (بعد خوردن قرص حالت تهوع داشتم که الان خوب شده).در موعد پریود اصلیم که یک هفته بعد خونریزی بود پریود نشدم.از زمان پریود اصلیم که گذشت یکم زیر شکمم سفت شده احتمال بارداری هست؟ (البته بی بی چک گذاشتم منفی بوده)

سلام شبنم خانم
اینو توضیح بدهید لطفاً
۱۲ ساعت بعد یک قرص اورژانسی اوسیز خوردم
یعنی فقط یک قرص ۷۵۰ذخوذدی؟

اقای دکتر مرسی جواب دادین .راستش قرص رو زیاد خوردم دکتر داروخانه اشتباه گفت.
۱۲ ساعت بعد رابطه دو قرص اوسیز ۷۵ درصد خوردم و دوباره ۱۲ ساعت دیگه یک قرص اوسیز ۷۵ درصد

پس موضوع “بارداری”منتفی هست
هم بخاط مصرف قرص وهم آن خونریزی

سلام دکتر با تشکر از شما
من ۱ساعت بعد رابطه قرص اوسیز۷۵درصدرابه فاصله۱۲ ساعت خوردم و دوساعت بعد خوردن قرص ها تهوع نداشتم و یعنی هیچ کدوم از عوارضی که قرص ایجاد میکنه نداشتم ۷ روز میگذره روز سوم از شما پرسیدم گفتید هنوز وقت دارید ولی الان ۷ روز تموم شده پریود نشدم بنظرتون حامله ام
؟

فریده خانم! حرف مردیکی یه(هنوزوقت دارید)!
شمانگران بارداریت نباشید،اگرحرص وجوش نخورردزودترمیشید”پری”تا۲هفته هم ممکنه به درازا بکشد
درنظرداشته باشد که مذت ومقدارخونریزی ممکنه کمتراز(پری قبلی)باشه

اقای دکتر من سوالی پرسیدم ولی جپابی ندادید….خیلی نگرانم !!!!

سلام شادان
موضوع بارداری منتفیه(انشاءالله)
شایدمشکل جای دیگه باشه(مثل کیست)

سلام اقای دکتر من روز ١٢ سیکلم با نامزدم رابطه داشتم که مایع منی رو داخل واژن ریخت صبحش ٢ تا قرص لونژیل ٧۵ و ١٢ ساعت بعدشم یه دونه دیگه خوردم الان از اون روز تقریبا یک هفته میگذره ولی نه منس شدم نه علائمش رو دارم. چقدر احتمال بارداری هست؟ 
یه سوال دیگه اینکه خیلیا سوال پرسیدن از شما که بعد از زمان تخمک گذاریشون رابطه مشکوک داشتن و قرص اورژانسی خوردن. چرا بعد از تخمک گذاری قرص میخورن!!!!وقتی تخمک گذاری تمام شده

سلام نسیم خانم
نگران نباشید “بارداری”اتفاق نمی افتد(باخوردن آن قرص)چون اورژانسی ها به رحم نه فرصت لقاح میدهند ونه فرصت لانه گزینی،همه راتخریت می کنند.
واما جواب سوؤال آخر
درست است که بارداری درحول وحوش تخمک گذاری اتفاق می افتد ،اما “اسپرم می تواندتایک هفته هم درداخل دستگاه تناسلی زن زنده بماند”زمانی که شما حشری می شوید،آن ترشحات محیط را برای پذیرش اسپرم ونگهداریش فراهم می کنید.
می شود گفت یک نوع محکم کاری است.
همانطوری که برای تشکیل نطفه حدود۲۰میلیون اسپرم نیازه (ازچندصدمیلیون اسپرم مرد درهرعملیات زناشویی)پیشاب که بندرت توش اسپرم هست واحتمال برداری درمعاشقه درآن وضعیت ،بااین حال سفارش شده که درچنین وضعیتی برای احتیاط “محکم کاری”ازاورژانسی استفاده کنید.
علی برکت الله!

سلام دکتر عزیز و بزرگوار
مرسی که با حوصله جواب همه رو می دین
بی بی چک حاملگی خارج از رحم رو نشون می ده؟

سلام
اینو بازکنhttp://www.pirastefar.ir/?p=11139

سلام دکتر مهربون و صبور و بزرگوار
۱۲ ساعت بعد رابطه مشکوک ۲ تا قرص اوسیز ۷۵ خوردم ۶ شش بعدشم چند روز خونریزی کمتر از پریودی داشتم.
زمان پریود اصلی دیگه پریود نشدم.
در این مدت حالت تهوع هم دارم با گذشت ۲۱ روز از مصرف قرص گه گاه حالت تهوع دارم .
باردارم؟برای خلاصی از این حالت تهوع لعنتی چه کنم؟

مینان جان !دختربیقرار
اولاً مجدداً میگم که باردارنیستی
برای درمان “تهوع”این لینک رابازکن….ترجیحاً متوسل شو به داروی سنتی وگیاهیhttp://www.pirastefar.ir/?p=11821

تورو خدا یکی جواب منو بده بعد از خوردن قرص لونژیل اگه باردار نباشم باید حالت تهوع داشته باشم ؟ 
اگه باردار باشم چی بعد از خوردنش باید حالت تهوع داشته باشم ؟ 
۲ روز از خوردن قرص میگذره چرا احساس میکنم میخوام پریود بشم ولی نمیشم ????????
یکی به من توضیح بده خواهش میکنم  . دارم میمیرم استرس 

جناب دکتر باعرض سلام ووقت بخیر
من یک سوْال داشتم ممنون و سپاسگذار خواهم بود اگر من راهنمایی کنید
من با نامزدم یک رابطه سطحی داشتیم بدون ودخول در روز١٧پریودیم  با فاصله ٣٨ساعت من دو عدد قرص نولژیل٧۵/با هم و بعد از ١٢ساعت یک عدد دیگرنولژیل٧۵/مصرف  
کردم و بعد از٨روز پریود شدم که البته به مدت۴روزبود و میزانش به نسبت دفعات قبل کمتر بودو با احتساب اینکه شروع سیکل پریودی خودم که معمولا٢٨روزه هست 
این پریودی با فاصله دو روززودتر از پریودی أصلی خودم شروع شد و من کمی نگران هستم که نکنه این پریودی مربوط باشه به خون ریزی دوران أولیه بارداری باشه و البته تا الان جز شفت شدن شکم و کمی بی اشتهایی علائم خاصی نداشتم 
البته این موضوع هم خدمتون عرض کنم توی فاصله خوردن قرص تا پریودی چون در سفر بودم و علائم پریودی داشتم و مشغله زیادی داشتم مجبورشدم چندبار داروی گیاهی استفاده کنم  برای پریودی
الان واقعا بعداز خوندن کامنت ها مبنی براینکه بعضی أفراد لکه بینی داشتند و اکثرا دیرتر از زمان خودشون پریود شدند خیلی استرس دارم 
قبلا بابت توجه وپاسخگویی تون بی اندازه سپاس گذارم،

سلام مرجانی”کتی ای”!
ایمیل هم زده بودی برام که اونجاکامل جواب دادم
اینجاهم میگم
هیچ جای نگرانی نیست”بارداری”کاملاً منتفی است
فقط قرص را زیادی خوردی(لونژیل۷۵۰ دوتایی است که هم میشه هر۲را باهم خورد ویا بافاصله ۱۲ساعت ازهم
اگر۱/۵مصرف میکردید همون یکبار”یکی”کافیه
وآن فاصله پری هم طبیعی است

ممنون از جواب کاملتون.اما در رابطه با سوال دوم به نظر من حتی اگر یه روز قبل از منس اسپرم وارد بشه تا وقتی که این چند روز بگذره اسپرم دیگه نمیتونه لقاح کنه.خب وقتی اینجوره چرا به خودمون ضرر بزنیم و قرص بخوریم!

سلام اقای دکتر من دو روز پیش یک رابطه داشتم بدون حفاظت و اینکه احتمال باردار شدن هست قرص بخورم و اینکه الان ماه رمضانه چجوری قرص ها رو مصرف کنم و الان در دسترسم فقط قرص ال دی هست

سلام النازخانم
اگر روزه دارید-بعدازافطار هر۲تا۷۵۰ لونزیل راباهم بخورید
ویا یک عدد۱/۵همین لونژیل را(البته حواست باشه که از۵۰ساعت تجاوزنکنه-هرچقدرفاصله آمیزش با مصرف قرص نزدیکترباشه تضمین عدم بارداری بیشتراست)
LDهم میتونی بخوری ولی اونو بایداول۴تابخوری وچهارتای دیگررا۱۲ساعت بعد

نمیشه ۸ تا ال دی باهم خورد

سلام
اگرقصدخودکشی داری ویااینکه ازامراض ویاپیری زودرس استقبال می کنی ..شایدبشه!

سلام خسته نباشید .
من روزه ۴ بعد از پاک شدن از پریود رابطه ناتمام مقعدی داشتم که به دلیل پاره شدن کاندوم از رابطه دست کشیدیم و انزال هم اتفاق نیفتاد. دوره ی قاعدگیم ۳۳ روزه است باکره هستم
چون از برخورد پیش آب با واژنم میترسیدم ۳۷ ساعت بعد دوقرص hd و دوازده ساعت بعد دو تا دیگه خوردم و بعد از شیش روز هم به مدت دو روز خونریزی و کمر درد داشتم اما به شدته مواقع عادی پریودم نبود
الان۲۸ روز از اون دوروز پریود شدنم میگذره و از دیشب احساس تکرر ادرار دارم ، نگران شدم این ممکنه از علائم پریود شدن باشه یا بارداری ؟ ببخشید که انقدر توضیح دادم ممنون از جوابتون‌.

سلام مرضیه خانم
اولاً من نفهمیدم رابطه(رابطه ناتمام مقعدی)به په کاندوم وبارداری چه ارتبازی داره!
دوماً بنارامیگذارم به اطلاعات نادرستتان
بااون قرصی که خوردی بایدبارداریت منتفی باشه (که منتفی هست )خونریزی میتونه علائم عدم بارداری باشه

سلام دکتر,من قاعدگی منظمی دارم,اما دو روز قبل از پریودیم با همسرم رابطه داشتم,بعدش طبق دستور قرص اورژانس که دو عدد قرص است را هر دوازده ساعت یک عدد خوردم,اما پریودیم عقب افتاد و به ده روز بعد موکول شد,اما فقط در حد لکه بینی بود اونم به مدت دوازده روز لکه بینی,یکماه بعد که زمان پریودی بعدیم شده فقط روز اول پریودی لکه اومد و روز بعد هیچی نیومد,مشکل چیه؟

سلام مریم خانم
اگرنگرانیت “بارداری”است که منتفی است

سلام . الان ۴ روزه از خوردن قرص لونژیل میگذره و من فقط درد های زمان پریودی رو دارم ولی پریود نشدم . این درد ها طبیعیه ؟ یعنی من پریود میشم ؟ البته اینم بگم که زمان اصلی پریود خودم باید ۵_۶ روز دیگه باشه 

سلام آوا
هیچ چیزغیرطبیعی مشاهده نمیشه وجای نگرانی هم نیست

سلام دکتر من میخواستم که رابطه ایی برقرار کنم و اب منی هم کامل ریخته بشه داخل با اینکه الان قصد بارداری ندارم با خوردن قرص درست میشه و باردار نمیشم ؟؟چه قرصی اثرش بیشتره؟؟؟

سلام خانم اس
این لینک رابازکن جوابتو بگیرhttp://www.pirastefar.ir/?p=5111

دکتر میدونم که با خوردن قرص اورژانس دو روز قبل از پریودیم,بارداریم منتفی,اما میخوام پریودیم مثل قبل بشه و فقط لکه بینی نباشه,الان دوماه از خوردن قرص گذشته ولی فقط لکه بینی,برای بازگشت پریودیم به حالت طبیعی باید چیکار کنم چون این ماه پریودیم فقط یک روز بود اونم فقط لکه ,نگرانم که پریودیم بهم ریخته و میخوام مثل قبل پریودیم کامل باشه و خون باشه چه کنم؟

سلام مریم خانم
اگرسابقه بی نظمی”پریود”اینچنینی داشتی ویا فاصله پریودت به بیش از۲ماه کشید احتمال “آمنوره ثانویه”هست

سلام آقای دکتر
من حدود ۸ماه بخاطر رابطه کاملی که با نامزدم دارم مجبورم ماهی یکبار قرص اورزانسی۰.۷۵ مصرف کنم.و ازون تایم به بعد سیکل قاعدگیم بهم خورد.
این ماه دقیقا ده روز بعد از پریودم باهم رابطه کامل داشتیم که من بعد از ۲۴ ساعت ۲تا قرص۰.۷۵ همزمان خوردم.دقیقا یک هفته بعد پریود شدم که روز اول لک بود و روز دوم و سوم خونریزی و تا الان که روز دهم هیت فقط لکه های قهوه ای غلیظ و رقیق دارم.همینطور زیر دلم گرعتگی عضلات و درد در ناحیه چپ زیرشکم دارم.همراه با تهوع و درد در سینه و تکرر ادرار.آیا امکانش هست که بارداری رخ داده باشه؟و اینکه این علایم نشون دهنده ی چی میتونه باشه؟

سلام مهری خانم
اگرسابقه بیماری نداشتی(چنین علائمی درماه های قبل)میتونه غیرطبیعی نباشه
خودقرص عوارض ناگواری داره ،همانطورکه لانه گزینه را تخریب می کند ومانع از انقادنطفه میشه،درترشحات دیگرهورمونها نیزبی تدثرنیست(اختلال ایجادمی کند)

ببخشید که مجددا پیغام میدم
قبلنا اصلا لکه بینی نداشتم.اما حالت تهوع ،درد در سینه و زیر شکم و تکرر ادرار ۳ماهی هست که گرفتارشم.پس بارداری اتفاق نیوفتاده؟شرمنده اگر لکه ها صورتی رنگ باشه چطور؟
احتمالش هست بخاطر مصرف قرص ها دچار کیست تخمدان بشم؟

سلام مهری خانم
اینطورنیست که قرص عامل کیست باشد،البته شاید دراین فعل وانفعالات کیست خودشو بروزداده باشد(اگرابتلابه کیستت تأییدبشه)
این راهم بگم هرکیستی خطرناک نیست
این لینک را بازکنیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=11802
برای لکه هایت نیز لینک زیر را مطالعه کنیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=5338

سپاس مطالب رو خوندم.امروز برای تخمدان و رحم سونوگرافی دارم و اینکه از طریق سونوی تخمدان و رحم ایا تشخیص بارداری امکان داره؟.
من مطمئن باشم که بارداری رخ نداده؟آیا لازم هست آزمایش خون بدم؟

سلام
مهرجان تی جان قربان!
تو باردارنیستی

سلام.من پریود نامنظمی دارم و طبق دستور دکتر طی چهارماه مدروکسی پروزسترون مصرف کردم.ولی این ماه اخری رو مصرف تکردم چون فک میکردم پریودیم منظم شده.ولی نشده بود و الان نزدیک دوماهه پریود نشدم.ی هفته پیش لکه دیدم و قرص اورژانسی یک عددی خوردم تا پریود بشم و دوباره مصرف قرصمو شروع کنم.ولی تاالان پریود نشدم و باز امروز لکه دیدم.میخواستم بپرسم این لکه بینی ها نشونه ی چیه؟خیلی استرس دارم که هورمونای بدنم مختل نباشه و برای آینده م ک بخوام بچه دارشم خیلی نگرانم.لطفا بگید علت پریودنشدنم چیه

سلام وقت بخیر
اقای دکتر من ۳ روز بعد از پریودیم سکس کامل داشتم البته چون برا بار اول بود پرده بکارتم پاره شد خونریزی داشتم ولی سکس ادامه دادیم ایشون منی را کامل داخل واژنم ریختن نیم ساعت بعد از قرص اورژانسی ۰/۷۵خوردم و ۱۲ ساعت بعد یکی دیگه.در این فاصله خونریزی نداشتم ولی قبل از خوردن قرص دوم من خونریزی دارم و خیلی شفافه.احتمال بارداری هست؟این خونریزی نشونه ی چی میتونه باشه؟
با تشکر

سلام باران خانم
خسته نباشید!
من که متوجه نشدم
هم کارهات عجیبه وهم حرفات!
مگرقراره تو۱۲ساعت خونریزی داشته باشید !وآن خونی که دیدید چندروزطول کشیده؟
بهرحال “بارداری”بعیده
سن شما؟

سلام آقای دکتر خسته نباشید

دوتا سوال داشتم خدمت شما

سوال اول اینکه من بعد از رابطه مشکوکم قرص لونژیل ۱/۵ خوردم یعنی طبق‌قواعدی که شما داخل سایتتون گذاشتید ‌و بعد از هفت روز خونریزی داشتم و دقیقا این ماه نیز همون موعد مقرر ماه پیش پریود شدم اما من پریودام هفت روزه بود و چهار روز مداوم پشت هم خونریزی اما الان سه روزه شده و خونریزی بسیار کمتر نسبت به قبل آیا بارداری من منتفیه قطعا؟؟

سوال دوم اینکه این بهم خوردن سیکلم دلیلش چیه و چیکار باید کنم؟

سلام سوگندخانم
اولاً بارداریت منتفی است
دوماً خاصیت این قرص ها مختل کردن هورمونهاست یعنی بی نطم کردن پریود
واین خونریزی “ناشی از خودن قرصه که خبرازاین میده که لانه گزینی اتفاق نیفتاده ودیواره رحم نازک شده ورحم توانایی بارداری خودراازدست داده
سوماً احتمالا پریودتا تاماه دیگربنظم خودبرمی گرددد

سلام من ٢٠دقیقه بعد رابطه ی قرص ٧۵ خوردم و نیم ساعت بعدش هم یدونه دیگه،بعد از ١٢ساعت هم یکی دیگه،الان ١٠روز گذشته ولی خونریزی ندارم لطفا راهنمایی کنید ممنون

سلام الهام خانم
نگران نباشید “باردار”نمیشی

سلام خدا قوت. طاعاتتون قبول.
یه سوال داشتم از خدمتتون . من تاریخ ۱تا ۷خرداد پریود بودم . ۲۰خرداد رابطه داشتم با همسرم که بخشی از منی داخل واژن من ریخته شد . بلافاصله بعد از مقارب یه قرص لنوژیل ۰/۷۵خوردم و ۱۷ساعت بعد به دلیل دسترسی نداشتن قرص دوم لنوژیل ۰/۷۵ خورده شد الان ۵روز از خوردن قرص دوم مبگذره و خونریزی اتفاق نیفتاد . لطفا من راهنمایی کنید که احتمال بارداری من چه قدره ؟ و چه کار باید انجام بدم اصلا نمیخوام الان بارداری داشته باشم . ممنون

سلام نوشین خانم
خودت هم متوجه شدی که قرص دوم را ۵ساعت باتأخیرخوردی!میتونستی هر۲تا را باهم بخوری ویا یک قرص۱/۵میخوردی
واما بهرحالی من میتونم بگم انشاءالله که نمیشی

سلام
وقتتون بخیر
من ۱۴ پریودم تموم شد و در تاریخ ۱۹_۲۰_۲۱ رابطه داشتم و روز ۲۱ دو عدد لونژیل ۰٫۷۵ باهم خوردم الان ۵_۶ روز از خوردن قرص میگذره
اما خونریزی ندارم
احتمال بارداری هست؟

سلام شیواخانم
جواب:نه

خیلی ممنون از پاسختون .اره میدونستم ولی متاسفانه تاخیر داشتم . شنیدم که میگن تا ۷۲ساعت بعد از ارتباط مشکلی نیست . ولی به هر حال من رو یکم نگران کرده . چند روز دیگه منتظر خونریزی بمونم ؟ ازمایش خون رو کی بدم ؟ اگر کاری لازمه انجام بدم بهم بگید ممنون میشم . مرسی از راهنماییتون

سلام نوشین خانم
جوابتو تواین لینک بگیرhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

سلام و خسته نباشید
دکتر من ۱۱روز از مصرف قرص میگذره اما پری نشدم میخاستم بدونم کی برم آزمایش خون بهتره؟ و چه نوعی آزمایشی بدم؟ و اینکه بدون نسخه این آزمایش انجام میدن ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام برآسمان وزمین! وماه وستارگان
شماهم مثل نوشین خانم این لینک رابازکنین وجوابتو بطورکامل بگیرینhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

با سلام خسته نباشید. من دو ماه پیش با نامزدم رابطه با کاندوم داشتم.مشکلی هم پیش نیومد. ولی برای اطمینان دو عدد قرص لونژیل ۷۵ با فاصله چند ساعت مصرف شد. چند روز بعد پریود شد که خیلی هم طول کشید. الان یک ماه از اون پریود گذشته و دوباره پریود نشده. چند روز پیش دوباره رابطه داشتیم. چیکار کنیم پریود بشه که خیالمون راحت بشه از دفه دوم رابطه؟

سلام آقاحمید
وقتی شیطنت میکنید و پادزهرشو هم فراهم نمیکنی این عوارض راهم داره!
چند روز پیش دوباره رابطه داشتیم…چه اقدامی شما ونامزدت انجام دادین برای جلوگیری؟!
اگرنه کاندومی بوده ونه قرصی که باکرام الکاتبین است نتایجش!

سلام دکتر تأثیر قرص های اورژانس بر پریودی تا چند وقته؟یعنی تا چند وقت لکه بینی بعد از خوردن قرص اورژانس طبیعیه؟و کی رحم به حالت و سیستم اول خودش برمیگرده؟

سلام اقای دکتر عزیز
ماه پیش دو قرص اوسیز ۷۵ددرصد خوردم و شش روز بعد در تاریخ ۳ خرداد پریود شدم.تاریخ اصلی پریودم ۱۱ خرداد بود که نشدم تاریخ پریودم جلو افتاد.این ماه کی پریود می شود ۱ تیر یا ۹ تیر؟

مینا خانم سلام
این قرص”اورژانسی”یکی از ویژگیهاش ایجادبی نضمی درقاعدگی است
انشاءالله تا ماه دیگربنظم درمیاد-حداکثربا یک هفته پس وپیش

سلام اقای دکتر عزیز
ایا در منی خشک شده اسپرم هست و احتمال بارداری هست؟

سلام مریم خانم
جواب:نه و نه

سلام اقای دکتر عزیز خسته نباشید
نامزد بنده۱ساعت ونیم بعد از تماس جنسی مشکوکی که داشتیم( یعنی خودشون میگن که حس کردن چند قطره منی داخل واژنشان ریخته)۲عدد قرص اووسیز۰/۷۵ و باهم خورد و بعد از ۷روز از خوردن قرص پریود شد
و این هم بگم که ما ۲روز بعد از اتمام پریود قبلیشون رابطه جنسی داشتیم،الان خیلی نگران این هستن که خانواده بفهمن که پریودن دوباره ایا اگه کسی بفهمه معلوم میشه که قرص خورده یا بخاطر استرس هم میشه؟این ک یه هفته بعد دوباره پریود بشه….
بعد تاریخ پریود بعدیشون طبق همین اخرین پریود بعد از قرص هستش؟
ایشون درد شدیدی که دارن ایا میشه پریودشون و قطع کرد؟با قرصی چیزی؟چون واقعا نگرانشم

سلام حسین آقا
کسی ازخوردن قرص چیزی متوجه نمیشه
اما نگفتیدکه نامزدت درمرحله دوم آمیزش هم قرص خوردن یانه؟
اگرخوردن بارداریش منتفی است وان علایم میتواندعوارض قرص باشه وگرنه باید دلیل دردرا ازجای دیگرجسنجوکرد

سلام اقای دکتر عزیز مرسی که این قدر بزرگوارین۳
ماه پیش قرص اورژانسی اوسیز ۷۵ درصد دو تا خوردم و ۶ روز بعدم پریود شدن.این ماه پریود نشدم چی بخورم زودتر پریود بسم

سلام
غذای های خوشمزه بخور واسترس بدمزه نخور!
اختلال درنظم قاعدگی بعدازمصرف اورژانسی ،طبیعی است

سلام اقای دکتر . معذرت میخوام که بازخم وقتتون رو پیگیرم . یکم نگران هستم .با وجود گذشتن ۶روز از اخرین قرص لنوژیل (که البته با۵ساعت تاخیر مصرف شده)هنوز خونریزی نداشتن ولی کمر درد . نفخ شکمی و تهوع خفیف و سفت شدن سینه رو دارم این علائم واسم گنگ هستن. احتمال خونریزی هست یا باردار هستم ؟

سلام
فقط میتونم بگم انشاءالله که باردارنیستی

سلام .. آقای دکتر من از قرص دیان استفاده میکردم اما در ماه اول استفاده از این قرص بودم .. در روز ۱۹ از سیکل قاعدگیم با نامزدم رابطه ای بدون دخول داشتیم که متوجه شدیم متاسفانه کاندوم پاره شده .. که در نتیجه تماس سطحی از مایع منی با من ایجاد شد اما سریع شستشو انجام شد. با وجود دیان از قرص اورژانسی دوز ۱٫۵ بلافاصله استفاده کردم. همچنین به مصرف دیان به طور نرمال ادامه دادم. امروز روز چهارمی است که از آخرین قرص دیان و همچنین ۱۰ روز از مصرف قرص اورژانسی میگذره اما من هنوز پریود نشدم. خیلی استرس دارم .. آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ از زمانی که قرص اورژانسی خوردم هیچ لکه بینی یا خونریزی اتفاق نیافتاده!

سلام
احتمال بارداریت منتفی است

زویاخانم سلام
احتمال بارداریت”بعید”است وشایدبگم منتفی است

سلام جناب دکتر
با نامزدم رابطه ای داشتم ولی دخول صورت نگرفت ولی چون نگران پیش اب هستیم ۳۶ ساعت بعد از رابطه ۴تا قرص ال دی خوردو بعد ۱۳ ساعت ۲ عدد ( به علت دست رس نبودن فقط ۲ تا داشتیم ) ولی بعد ۶ ساعت ۲ تا دیگه خورد  مشکلی پیش میاد ؟ 
مرسی از شما

سلام دکتر دو هفته گذشت از خوردن لونژیل منس نشدم، من باردار شدم؟ نباید بشه اخه

DiaMoNd:
سلام من روز هشتم پریودم ۱۱خرداد رابطه بدون دخول داشتم وقتی اومدم ترسیدم وساعت۹چهارتا ال دی و ۱۲ساعت بعدش ۴تا ال دی دیگه خوردم من باکره هستم ۳روز بعدش خون ریزی داشتم و ۴تا ۵روز طول کشید الان دوهفته از اون جریان میگذرع ومن حتی بی بی چک استفاده کردم که منفی و من هر روز استر س دارم که نکنه حامله هستم در ضمن ترشح من چن روز بعدش سبز چسبنده شد البته بدون بو قبل رابطع دچار عفونت ادرار بودم که یه مدت قرص مترونیدازول استفاده میکردم این رابطه بار اولم بود وقتی ترشح رو دیدم اون قرص رو شروع کردم الان ترشح کم رنگ تر و کمتر شده داره شفاف میشع من میترسم که نکنه خطرناک باشه ایدز بگیرم سینمم هم تازه درد گرفته تو رو خدا کمکم کنین من شبو روز ندارم ایا میتونه نشونه حاملگی باشه یا حتی خارج از رحم باشه دیگه ایا امکان داره من قرص ال دی رو خورده باشم این هورمون های بدنم تغییر کرده و درد سینم و زیر شکم ترشح ها بخاطر قرص ال دی باشه؟ یا اینکه من حاملم؟ با وجود باکره بودن ایا ممکن عفونت واژن بگیرم وای تو روخدا کمکم کنیین

رهاجان ،دخترعزیزم!تو نه ایدذ داری وونه هیچ دردعلاعلاجی ،تنهادردت دردکله شماست که چون تومور بدخیم!داره داغونت می کنه
آن علائم(تهوع،حساس بودن سینه ها،دردزیرشکم) ناشی از مصرف LDاست .
بامصرف قرص اورژانسی موضوع “بارداری”منتفی است.
فقط رنگ ترشحات سبزرنگ علائم عفونت است که اشاره کردید

واقعا مرسی که جواب دادین من حتی دکترم رفتم چن هفتس خواب ندارم از بس استرس کشیدم این علائم رو داشتم تو نت خونده بودم  که خطر ناکن  ولی الان اروم شدم مرسی که جواب دادینraha

سلام 
با پریود شدن آیا بارداری منتفی میشه ؟ 
من بعد از خوردن قرص اورژانسی ۴ روز خونریزی داشتم مطمئن باشم که دیگه باردار نیستم ؟ 

سلام
بله

سلام اقای دکتر عزیز
ماه پیش بعد خوردن قرص اوسیز دو تا ۷۵ درصد ۷ روز بعد پریود شدم.پریود اصلی ام تاریخ ۹ خرداد بود که با مصرف قرص ۱ خرداد پریود شدم.
این ماه باید کی پریود بشم.تاریخ ۹ تیر یا ۱ تیر؟

سلام میناخانم بزرگوار
احتمالا! بایک هفته پس ویاپیش

سلام آقای دکتر

وقتتون بخیر .
من ۱۰ روز از پریودیم گذشته بود که نزدیکی داشتم با همسرم من بر اثر خوردن قرص اورژانسی الان ۱۵ روزه پریود هستم . و هنوز خونریزی دارم . و خخخیلی نگرانم که چرا قطع نمیشه . و نمیدونم کی تموم میشه خونریزیم . واقعا نگرانم . همه خون بدنم اینجوری میره ..

سلام مهری خانم
دلایل مختلف می تواندباشد که ازجمله آنها”کیست”است
البته این کلمه(کیست)نبایدموجب نگرانی شماشود،اکثرکیستها بادرارو درمان می شوند”خوش خیمند”

ممنونم جناب دکتر … یعنی حتما به پزشک مراجعه کنم؟ درسته ؟
من ۲ ماهه عروسی کردم – یه سوال دیگه که از حضورتون داشتم اینکه بهترین روش جلوگیری از بارداری چیه ؟ iud رو که میگن تکون میخوره . طبیعی هم خطا هست البته واسه ما هنوز زوده . قرص هم میگن ضرر داره و روی اعصاب تاثیر میذاره . کاندوم هم که آقایون دوست ندارن .. من و همسرم واقعا موندیم چیکار کنیم … ممنون میشم راهنمائیم کنید

سلام عروس خانم
ضمن تبریک وآرزوی خوشبختی برایتان.
میان(بدوبدتر)گزینه”بد”بهترین گزینه است.
شما هرقرص وداروهای شیمیایی که مصرف می کنیدوحتی خیلی ازآزمایشات(غیرخون وادرار و..)مضرند ولی اجتناب ناپذیرند،تن دادن به آن تستها
پس یا پوزیشن ها ی خیرخطری را انتخاب کنید که هم خدارا داشته باشیدوهم خرمارا!!ویا اینکه سفرکنیدبه واتیکان!

سلام آقای دکتر خسته نباشید
من حدود یک هفته پیش با نامزدم نزدیکی از جلو بدون کاندوم داشتیم,منی وارد واژنم نشد اما از وارد شدن پیشاب مطمئن نیستیم, از قرص لوونورژسترول ۷۵ استفاده کردم اولیش رو حدودا هشت ساعت بعد و دومیش رو دوازده ساعت بعد استفاده کردم,اما الان یک هفته میگذره و هنوز پریود نشدم میخواستم بدونم احتمال بارداری هست یا خیر

سلام غزل خانم
دخول بدون منی!
من متوجه نشدم (۸ساعت بعد و۱۲ساعت بعدیعنی چه!)؟
مبنای چیست که “بعد”آن را محاسبه می کنید؟
چون هرکدام ۲موضوع جدایند.

در ضمن طبق گفته های شما دو ساعت بعد از استفاده حالت تهوع نداشتم و استفراغ هم نکردم

جسارتا ممنون میشم لطف کنید زودتر جواب بدید خیلی خیلی استرس دارم از خواب و خوراک افتادم توی این یک هفته از شدت استرس ۲ کیلو وزن کردم ..

جناب دکتر منظورم این بود که ایشون هنگام ارضا شدن خارج کردن آلتشون رو,اما مطمئن نیستیم که پیشاب داخل ریخته شده یا خیر,در رابطه با قرص هم منظورم این بود که ۸ ساعت بعد از نزدیکی اولین قرص و دوازده ساعت بعد دومیش رو مصرف کردم,به طور کلی قرص ها درست مصرف شدند ,بازم شرمنده اگر درست نرسوندم منظور رو

سلام
بارداریت منتفی است

وای اقای دکتر پس چرا پریود نمیشم؟یک هفته گذشته از مصرف قرص ها ..?

نگران نشید،خطررفع شده
ممکنه یک هفته دیگرهم طول بکشد وبعضاً گزارشاتی شده که تایکهفته(پس وپیش)پریودبعدی بطول انجامیده

سلام اقای دکتر من ۳ روز بعد از پریودیم که تموم شد رابطه بدون حفاظت داشتم قرص ۰/۷۵ به فاصله ۱۲ ساعت خوردم.یک هفته بعدش پریود شدم اما دو روز.و روز سوم درد سینه و کمر دارم بدون خونریزی.
هر دفعه که پریود میشم قبلش درد سینه و کمر دارم ولی این بار اول شدم اونم دوروز وبعد درد سینه و کمر.
سیکلم ۷ روزه اس.
امکان بارداری هست؟
۲۱ سالمه 

سلام عسل خانم
قردن آن قرص شرایط را برای بارداری می گیرد(سلب می کند)
وپریود بعداز آمیزش ،پیامی هست برای عدم بارداری
وآن علائم ازعوارض قرص هاست
نگران نباشید

ببخشید یه سوال دیگه اینکه من همیشه ۷ روزم چرا ۲ روز خونریزی داشتم؟چرا دردام بعد از خونریزیه؟

جناب دکتر سلام مجدد و خسته نباشید
ممنون میشم ایمیلتون رو چک کنید

سلام آقای دکتر من سه هفته پیش یک رابطه بدون حفاظت داشتم و ۷۲ ساعت بعد ۴ تا قرص ال دی خوردم و الان روز چهارم پریودم هست و از امروز انگار خونریزیم کم شده و من همیشه پریودم پنج روزست اینکه کم شده یوقت از بارداری نباشه؟؟؟

النازخانم سلام
این دستورالعمل(نحوه مصرف را)چه کسی گفته ویا ازکجاخوندی!؟
حالا شانس آوردی که پریودشدی(پریودکه می شویدتخمدانها،تخمک آزادنمی کنند ودیواره های رحم فرومی ریزند،رحم توانایی بارداری راازدست می دهد.
واما درخونریزی بعدازمصرف (اورزانسی)مدت زمان ومقدارخونریزی کمترازشرایط عادی پریوداست.

سه روز اول شدتش مثله همیشه بود ولی از امروز کم شده اصلا انگار قطع شده…?

من بخاطر ماه رمضان اینجوری مصرف کردم?

دکتر مطمئن باشم که هیچی نیست … یوقت باردار نباشم??

سلام
انشاءالله

یعنی برم آزمایش خون بدم هیچکدوم‌از نشانه های بارداری رو ندارم…

جناب دکتر واقعا شرمنه,ضمن خسته نباشید ممنون میشم ایمیلتون رو چک کنید

سلام جناب آقای دکتر
خسته نباشید
سوال داشتم درمورد چگونگی مصرف قرص LD
اینکه مثلا اگر دو-سه شب دیگر قصد آمیزش داشته باشیم کی و چه تعداد قرص LD باید مصرف کنم؟

سلام مهری خانم
تا۵۰ساعت بعدازآمیزش(یعنی بعدازآخرین آمیزش تاقبل از۵۰ساعت)
اگرچه تا۷۲ساعت گفته اند ولی هرچقدرفاصله آمیزش با مصرف اورژانسی کمترباشد،اطمینانش بیشتراست،عجله هم نیازنیست،مناسب ترین زمان ۱۰ساعت بعدازآمیزش است.
قرص ال دی را۴نایش رادرمرحله اول می خوردید وچهارتای دیگررابعداز۱۲ساعت می خورید-درمجموع۸تامی خورید اما نه یکجا

ممنونم آقای دکتر ولی منظورم این بود که یکی دو شب قبل از آمیزش چه تعداد و چه زمانی قرص LD بخورم که نیازی به خوردن قرص اورژانسی بعد از آمیزش نباشه؟

سلام
دراین مدت کوتاه راهی غیرازاین نداریدکه گفتم

سلام آقای دکتر
وقتتون بخیر
من توی تایم کوتاهی مثلا ۱_۲ماه دفعات زیادی از لونژیل استفاده کردم
الان بعضی وقتا زیر دلم تیر میکشه و نوک انگشتام گز گز میکنه
اینا عوارض قرص هست؟

سلام رهاخانم
گزگز(مورمور)شدن اندام بتعبیردیگربخواب رفتن وسوزن سوزن شدن دست وپا به(پارستزی)معروف است -سندروم تونل کارپال می گویند
به این لینک مراجعه کنیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=4270

سلام وقتتون بخیر،من ۳روزبعداز اتمام پریودم رابطه بدون دخول یعنی سطحی داشتم،باکره هستم،مطمئن هستم که منی رو واژنم نریخته ولی از پیشاب مطمئن نیستم،۲دقیقه بعدازرابطه رفتم دسشویی و باآب حسابی خودموشستم،۲ساعت بعداز رابطه ۴تا ال دی و ۱۲ساعت بعدشم ۴تادیگه خوردم،الان ۶روز ازمصرف قرص میگذره و امروز صبح ترشح قهوه ای داشتم و عصر لکه بینی و خییییلی کم خونریزی داشتم،این لکه بینی و ترشح نشونه چیه؟؟دارم میمیرم از نگرانی

سمیه خانم عزیز دخترگلم سلام
اولاپیشاب کمترین اسرم رادارد وبرای باردارشدن به بیست میلیون اسچرم نیازه(درهرمرحله ازآمیزش تاپانصدمیلیون اسپرم درمنی مردوجوددارد)
بهرحال اگرمنی هم واردشده بوده با این قرص اورزانسی همه را باطل کردی(بارداری اتفاق نمی افته)
وآن ترشحات غیرطبیعی نیست،نگران نشوید،بیخودحرص نخوریدکه هیچ خطری شماراتهدیدنمی کند.

آقای دکتر خیلی خیلی ممنونم از پاسخگویی کاملتون،این لکه بینی تاچندروز ادامه داره؟؟بعد این همون پریودیه یا نه؟؟
بی زحمت لطف کنید این سوالمم جواب بدید،خیالم راحت بشه

الان این لکه بینی تبدیل شده به خونریزی،ولی خونریزی زیادنیست،مثل پریود دلوکمرم یخورده دردمیکنه،آخه من هفته ی پیش پاک شدم،یعنی این پریودیه؟
بعدازیه هفته ازخوردن قرص این خونریزی طبیعیه؟

سلام
معمولاًخونریزی بعدازمصرف”اورژانسی”ازنظرمدت ومیزان ،کمترازپریودمی باشد
واین خونریزی یعنی عدم بارداری
اگرچه بخاطرعوارض ناگوارقرص های اورژانسی توصیه این است که دریک ماه بیش ازیکبارازاورژانسی استفاده نشود ولی اگرخانمی ناپرهیزی کند(درماه ۳بارهم آمیزش ومصرف قرص داشته باشد)۳بارهم خونریزی خواهدداشت
پس نگران نباشید،انشاءالله تاماه بعدقاعدگیتان بنظم درخواهدآمد.

سلام عیدتون مبارک آقای دکتر،یک دنیا ممنون از پاسخگوییتون???

با سلام یه سوالی داشتم عادت ماهیانه من هر ۳۶ روز اتفاق میفته که من در روز ۱۷ بعد از پریودم با نامزدم رابطه عاشقانه داشتیم بدون دخول که در اثر تحریک آلتشون با زبان منی خارج شد و روی بدن خودشون ریخت ایشون تمیزش کردند و ادرار هم کردند بعدش دوباره هم آغوش شدیم و فقط تو بغل هم خوابیدیم که بعد از اتمام رابطه ایشون نگران آغشته بودن پیش آبشون به اسپرم بعد از ادرار بودند که ممکنه به واژن من مالیده باشه پس بعد از دقیقا ۲۴ ساعت دو قرص لونژیل باهم خوردم بعد از گذشت ۱۲ روز یعنی در روز ۲۸ ام بعد از پریود قبلیم پریود شدم اما متفاوت با همیشه خونریزی اول کم بود روز دوم چند لکه بود و بعد قطع شد اما درد خیلی شدیدتر بود و البته تا سه روز ادامه داشت و اون هم قطع شد الان ۳۶ روز گذشته از این خونریزی و من پریود نشدم نامزدم میگه ممکنه خونریزی که اتفاق افتاد در اثر لانه گزینی باشه من خیلی میترسم و نگرانم چون من باکره هستم هنوز هم تست خانگی انجام ندادم میخوام بدونم در شرایطی که براتون مطرح کردم احتمال حاملگی هست ، آیا اون خونریزی جدای از پریوده و باید بعدش دوباره پریود اتفاق بیفته چون که بعد از اون من دیگه پریود نشدم و الان بعد ۳۶ روز خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

سلام سحرخانم
بااین توضیحات،نیازی به خوردن قرص نبوده
ویکی ازعوارض “اورژانسی”برهم زدن نظم قاعدگی است
درصورا ابهامات وسرال دیگرباایمیلم تماس بگیرید

ببخشید در ضمن همیشه پریود من با پیش زمینه درد در ناحیه کمر از چند روز قبلش اتفاق میفتاد اما این دفعه یهویی پریود شدم و خونریزی و درد هم بعدش اتفاق افتاد که براتون گفتم چه شکلی بود

یعنی احتمال بارداری وجود نداره؟ ایمبلتون میشه بفرمایید؟

pirastehfar2@yahoo.com

نسلام.اقای دکتر من با نامزدم یه رابطه ی بدون دخول داشتیم و قرص اورژانسی ۷۵میلی گرم بعد از ۲۰دقیقه دوتا باهم خورد و ۷روز بعد به مدت ۴ روز خونریزی داشت و ماه بعدشم سر موعد مقرر پریود شد به مدت ۵روز و الان ک ماه دوم هست خواستم ازتون بپرسم ایا باید نگران.چیزی باشیم یا اینکه قرص ها کار خودشو درست انجام داده?

حمیدجان سلام
نه عزیزم نگران نباشید
اگرهم منی به واژن نفوذهم کرده باشه با اون فرص باطل می شد
امانامردت درد وناراحتی خواهدداشت که ازعوارض قرص اورژانسی است،غیرطبیعی نیست.

با سپاس اقای دکتر نه نفوذ نکرد چون.من لباس تنم بود و لخت نشدم نامزدم هم اقای دکتر خدا رو شکر الان دیگه دردی نداره و پریود ماه اولش هم سر موقع انجام شد فقط اون یک هفته اول دل درد و حالت تهوع سرگیجه داشت ولی الان خوبه ولی خیلی ممنونم ک اینجور و بدون چشم داشتی جواب ما جوان ها رو میدهید خدا خیرتون بده

سلام آقای دکتر
من روز چهارم پریودیم نزدیکی داشتم  مشکوک به حاملگی شدم
قرص اورژانسی دوتایی٠/٧۵ خوردم بعد شیش ساعت
باز اون به بعد دیگه خونریزی ندارم
درواقع پریودیم انگار تموم شده
ماحامال داره حامله باشم!؟

سلام زهراخانم
اول نزدیکی درحول وحوش تخمکگذاری نبوده
ومهمترازهمه اون قرص امکان بارداری به رحم نمی دهد

این که بعد از مصرف قرص دیگه خونریزیم قطع شده در واقع انگار پریودیم تموم شده خطری نداره؟!

نه

سلام 
من که روز چهارم پریودیم قرص خوردم الان از اونموقع  دوروز میگذره اگه دباره قرص اورژانسی مصرف کنم اثری نداره!؟

سلام زهراخانم
مگرتوبعدازآخرین آمیزش قرص “اورژانسی”نخوردی؟
اگرخوردی ودرست هم خوردی دیگرنیازنیست
یک چیزهم دقت کن:زمان”فاصله”رابراساس ساعت محاسبه می کنند نه روز

سلام اقای دکتر،من یه هفته بعد از پریودم نزدیکی داشتم و منی ایشون روی واژنم ریخته شد من ۱۶ ساعت بعد قرص لوونوژسترول ۷۵% خوردم و فراموش کردم و قرص دوم رو جای ۱۲ ساعت ۱۴ ساعت بعد خوردم با اینکه هنوز از زمان ۵۰ ساعت نگذشته لازمه که من دوباره قرص بخورم یا نه کار خودشو کرده؟؟؟و اینکه من الان عقدم و اصلا شرایط ازدواج نیست و خیلی نگران این موضوع هستم

سلام میم
نیازی به خوردن قرص دیگرنیست،انشاءالله همین کارسازه

اقای دکتر من خیلی استرس دارم میشه زود تر جوابمو بدین ممنون میشم

اقای دکتر من بعد از اون که قرص اورژانسی روخوردم یه امیزش مشکوک داشتم حالا دوباره میتونم قرص مصرف کنم اثری داره!؟
چه قرصی بخورم که اثر کنه

سلام زهراخانم
اگرکمتراز۷۲ساعته بخور

با عرض سلام و خسته نباشید من با نامزدم ۲ روز بعد از اینکه پریودیشون تموم شد رابطه داشتیم و به دلیل خارج شدن کاندوم مقداری از منی به داخل واژن ایشون ریخت ولی نیم ساعت بعد از این اتفاق ۲ عدد قرص لونژیل ۷۵/ خوردن ..امروز ۳ روز میگذره و هیچ علایمی دیده نشده آیا امکان بارداری ایشون هست؟! و اینکه اتفاق بعد ۳ روز بعد از اتمام پریودیشون افتاده ولی زود قرصهارو خوردن

سلام علی آقا
بارداری منتفی یه
اما خونریزی هنوزدیرنشده ممکنه تا۲هفته هم بطول بینجامد

خیلی نگرانیم دکتر اگه میشه زودتر جوابمو بدین..ممنون میشم

دکتر پیراسته فر عزیز یعنی این قرص ها فقط همون ۱ درصدو امکان خطا دارن؟ یا اون ۱ درصد وقتیه ک فاصله بین اتفاق و خوردن قرص ها زیاد بشه؟

سلام وقتتون بخیر …..اقای دکتر من دوماه پیش قرص اورژانسی لونورژستل خوردم که ۱۳روز بعدش پریود شدم به مدت ۸ روز …..ماه بعد هم با دو روز تاخیر پریود شدم که ۶ روز طول کشید و مثل پریود های معمولیم که همیشه ۷ روز بود و شدید نبود …..الان بارداری منتفیه یعنی؟! خیلی نگرانم

سلام شادان
من که نفهمیدم نوچه کردی تا نگران حاملگی بایدبشی!چه اتفاقی افتاده ؟فقط میگی قرص خوردم
کی خوردی وچی شده وچندمیل راخوردی

دو ماه پیش یعنی ۱۳ اردیبهشت رابطه بدون دخول داشتم که سه ساعت بعدش قرص لونرژستول ۱.۵ خوردم …۱۳ رپز بعد قرص پریود شدم به مدت ۸ روز و ۲۲ رپز بعدش بازهم پریود شدم ولی ایندفعه ۶ روز بود و خیلی کمتر از همیشه ….الان سوالم اینه که با دوبار خونریزی تو این دو ماه احتمال بارداری منتفیه دیگه؟!

یله

سلام اقای دکتر خسته نباشید 
من با نامزدم رابطه داشتم و مایع منی کامل داخل واژنم ریختن. نیم ساعت بعدش یک قرص ۷۵ خوردم و ۱۲ ساعت بعد یکی دیگه.یک هفته بعدش پریود شدم ۳ روز و دو روز هم لکه بینی قهوه ایی رنگ داشتم.و مجددا یک هفته از پریود اول دوباره پریود شدم این دفعه هم نشونه های قبل رو داشت.
دیشب بی بی چک استفاده کردم منفی بود.
میخواستم بدونم من مدت پریودم ۷ روزه اس‌.با این نشونه ها ایا امکان بارداریم هست؟.

سلام
خیر

سلام وقت بخیر 
اقای دکتر من ازمایش خون برا بارداری دادم.result زده ۰٫۵۰ 
میخواستم بدونم منفی یا مثبت

اقای دکتر تورو خدا جواب بدید

سلام زهراخانم
باردارنیستی
اگر مقدار هورمون BhCG کمتر از ۱۰ باشد شخص باردار نیست
اگر مقدار هورمون BhCG بیشتر از ۲۵ باشد فرد باردار است
اگر مقدار هورمون BhCG بین ۱۰ تا ۲۵ باشد احتمالش هست
برای اطلاعات کاملتربه این لینک مراجعه کنید:http://www.pirastefar.ir/?p=9213

سلام دکتر,خوبید، من یکهفته هست ک یکعدد قرص لونژسترول ١٠۵ مصرف کردم، بعد از ۵ روز از مصرف ، یمدت ١ روز دلم درد گرفت و دهنم مزه فلز حالتی ک موقع پریود شدن بم دست میداد اما پریود نشدم، الان هیچ علایمی ندارم ولی صورتم اکنه های ریز زده، أیا این علایم نرماله؟ عوارض قرص تا چه مدت میمونه؟ رازیانه برای کمک ب جلو افتادن پریود بخورم یا نه؟ قرص اهن و ویتامین بخورم یا تداخل دارویی میشه؟ تشکر از راهنمایی شما.

سلام سیماخانم
این قرص عوارض ناگواری دارد(علاوه برمواردی که گفتی)تهوع،حساس شدن سینه ها،دردزیرشکم …
درشرایط عادی بایدتاچندروزبعدازمصرف هم باید خونی میشدی وهم بهبودی حاصل می شد
ولی استرس هرچقدرزیادباشه زمان درد وزمان خونریزی راعقب می اندازد که حتی تا۲هفته هم بکشد”خونریزی”
خوردن رازیانه اگرمفیدنباشه،ضررندارد ولی ازخوردن قرصهای دیگر(بدون تجویزدکتر)اجتناب کن

با سلام روزتون بخیر من ۱سال نامزدم عقد کردم ولی بخاطر محیا نبودن شرایط برای عروسی بخاطر ترس از بارداری رابطه واژینال نداشتم و همیشه کاملا سطحی بوده و مایع منی هم ب هیچ عنوان ریخته نمیشه روی واژن.هرماه پریودیم ۴الی ۶روز ب تأخیر میفته از آخرین سکسم هم یک هفته گذشته و از تاریخ پریودیمم امروز ۶روز میگذره هنوز پریود نشدم خیلی نگرانم از هیچ قرصی هم استفاده نکردم شکمم خیلی سفت شده درد میگیره گاهی اوقات شدیدا هم تکرر ادرار دارم.نظرتون چیه؟

سلام عروس خانم عزیز
ضمن تبریک،انشاءالله بزودی عروسی مورددلخواهتان هم روبه راه شود
واما یک احتمال است که “کیست”تخمدان داشته باشید
نگران این حرفم نباشید،اغلب کیست ها خوش خیمند،بادارو درمان میشن
این لینک را هم بازکنی بخونی میتونه کمکت کنهhttp://www.pirastefar.ir/?p=11802

سلام دکتر ووقت بخیر.من باکره هستم و دو روز بعد از پریودم به رابطه ی جنسی بدون دخول داشتم ،منی روی واژنم ریخته شد ۲۷ ساعت بعد دو عدد قرص اچ دی و۱۲ ساعت بعدش، دوتا دیگه قرص اچ دی مصرف کردم…آیا امکان بارداریم وجود داره؟نگرانم

سلام سمین خانم
نه احتمال بارداری نیست
واگردرد وتهوع وبی نظمی قاعدگی داری ازعوارض قرصه که اونم بزودی خوب میشه

سلام اقای دکترکمککک من ۳۶سالمه وروز ۱۵ و۱۶ سیکلم که میانگین ۲۹ روزه نزدیکی داشتم ومنی داخل ریختو۴۸ ساعت بعدازنزدیکی اول ۴عددال دی خوردم و۱۲ ساعت بعد هم ۴تا خوردم ایا احتمال حاملگی در من هست یانه

سلام فرنازخانم
چقده کولی بازی درمیاری!
حالا بعداز۳۶سال رفتی یه شیطنتی کردی واونم اینطوری!!!
هیچی توروتهدیدنمیکنه با اون LDبارداری راباطل کردی

پاینده باشید دکتر خوش اخلاق

سلام آقای دکتر عزیز. وقت بخیر.
من در اردیبهشت ماه یک نزدیکی با همسرم داشتم که متاسفانه کاندوم پاره شد. ۱۵ ساعت بعد یک عدد قرص اورژانسی یک و نیم خوردم. ۲۴ ساعت بعد هم یکی دیگه خوردم. ۱۴ روز بعد پریود شدم. اما ماه بعد پریودم باید با احتساب خودم ۳۰ خرداد رخ میداد که متاسفانه تا الان رخ نداده. نگرانم. آیا امکان بارداری هست؟

سلام پری خانم
میشه بگیداین اطلاعات دارویی را ازکجامیارید!؟(. ۱۵ ساعت بعد یک عدد قرص اورژانسی یک و نیم خوردم. ۲۴ ساعت بعد هم یکی دیگه خوردم. )
کی اینو گفته وکجااینجوری نوشتند!؟
قرص یک ونیم یکی کافیه
این قرصها عوارض زیادی دارند
اما امکان بارداری نیست با خوردن اون قرصها
نگران بارداری نباشید،اگرنگران سلامتیتان نیستید!

دکتر عزیز و مهربون علی هستم توی کامنتای بالا ک گفتم بعد از رابطه بلافاصله ۲ قرص لونژیل ۷۵/ خوردن ولی الان ۳ روزه ک اثر و علایمی ندارن و شما گفتین بارداری منتفیه الان امروز روز هفتمه و چند قطره خون که خیلی رنگشونم تیره بود مشاهده کردن میخاستم بپرسم دیگه نگران حاملگی نباشیم این همون پریود شدنه؟

سلام
هنوزهمون حرفومو میزنم
ممنکنه خونریزی تا ۲هفته هم طول بکشه
امابارداری اتفاق نمی افته
بقیه حالات وعلائم ازعوارض قرصه

دکتر اگه جیشه ایمیلتون رو چک کنید?

باسلام
دکتر بعد چن روز از مصرف قرص ال دی میتونیم رابطه بدون پیشگیری دیگری داشته باشیم؟؟
و اینکه ایا در چهارده روز اول مصرف قرص پیشگیری طبیعی ممکنه باعث بارداری بشه(پیشاب)

سلام
جواب اول:هیچوقت
جواب سوال:متوجه نشدم

سپاسگزارم

سلام وقتتون بخیر اقای دکتر من روز سوم پریودیم ازمایش خون برا بارداری دادم.ایا عادت ماهانه تاثیری تو مثبت یا منفی بودن ازمایش تاثیر داره؟

سلام زهراخانم
بی تأثیرنیست
بهتربود هنگام آزمایش موضوع را به مسؤل آزمایشگاه می گفتید

دکتر دوباره ازمایش بدم؟ من فردا پاک میشم مجددا کی ازمایش بدم 

سلام
فکرنکنم نیازی باشه ولی اگرخیلی مرددی با مسؤل همان آزمایشگاه صحبت بکن

سلام تشکر اقای دکتر ?

سلام و خسته نباشید به شما
من روز ١٣ نزدیکی مشکوک به بارداری داشتم و ناخواسته منی به داخل ریخته شد
از اونجایی کهایران نیستمنمونه خارجی قرص های ٢ تایی رو مصرف کردم
حدودا ١٢ ساعت بهد از رابطه اولین قرص وبعد از ١٢ ساعت قرص دوم
الان لکه بینی دارم و الان ٣ روز مونده به تایم پریودم
امکان حاملگی وجود داره؟
ممنون میشم جواب بدین

سلام خانم عزیز
احتمال بارداری نیست
وشماچندروزی روی سینه هات دردی خواهی داشت واحتمال تهوع ونیز دردکمروزیرشکم
که بزودی رفع میشه اگراسترس شدیدنداشته باشید
نظم قاعدگیت هم بهم میخورده

ممنون از شما

سلام
من نمیدونستم قرص اورژانسی خطرناکه سه بار در یک هفته استفاده کردم
چی میشه الان
خیلی نگرانم لطفا جوابمو بدید

میم جان سلام
خب شما که متوجه شدید
ازاین ببعدرعایت کنید
خیلی چیزها خطریند ولی انجامشان اجتناب ناپذیرن!

سلام
بهترین روش پیشگیری از بارداری که مطمئن و بدون خطر برای سلامتی باشه رو میشه توضیح بدین 
ممنون

سلام عاطفه خانم
کاندوم.کاندومی که درعملیات پاره نشه!
هرقص شیمایی وقتی یه جایی را درمان میکنه به یه جا هایی هم آسیب می رسونه
پس بی خطرنداریم اماممکنه کم خطربشه گفت

سلام 
خسته نباشید 
من ۲۴ خرداد قاعده شدم ۸ تیر نزدیکی داشتم ک دخول هم نبوده ولی شک به پیش آب داشتم و بعد از ۴۸ ساعت دو عدد لونژیل ۷۵% در یک نوبت خوردم 
در تاریخ ۱۴ تیر یعنی ۱۰ روز زودتر از موعد پریود شدم و خیلی غیر عادی بود (سیاه و کم) 
مشکل من اینه ک شک کردم ب خونریزی در ماه های اول حاملگی 
میخواستم راهنماییم کنید 
ممنون از محبتتون

باسلام
دکتر من روز ۲۱ام مصرف قرص ال دی بودم، (دوره اولم بود)که یه رابطه بدون پیشگیری داشتم….ایااحتمال بارداری هست؟…قرص اورژانسی بخورم؟؟

سلام فاطمه خانم
اگر۸تا راخو.ردی بافاصله ۱۲ساعت،نگران نباش

سلام دکتر میتونم منم مثه بقیه یه راهنمایی ازتون بگیرم

من با نمزدم بعد از اتمامه پریودیش دو روز پشته سره هم مقاربت داشتیم وهر روز ۴ یا ۵ ساعت بعد از مقاربت ۲ عدد قرص ۷۵ میل اووسیز مصرف کرده در اصل یعنی یکشنبه و دو شنبه ظهر مقاربت داشتیم و ۵ ساعت بعد از هر مقاربت دو قرص اووسیز ۷۵ میل مصرف کرده و از اونجایی که اطلاعاته کافی راجبه قرصها نداشتیم روزه سه شنبه هم  یعنی بعد از اون دو قرص ۷۵ میل صبح و دو فرص ۷۵ میل برایه اثر بخشیه بهتر مصرف کرده با اینکه در روزه سوم یعنی سه شنبه مقاربتی نداشتیم.حالا سواله من اینه که حالا که این همه قرص و به طریقه ای که عرض کردم مصرف کرده چه خطری تهدیدش میکنه؟و اینه ایا باردار میشه یا نه؟و اینکه چون سه روز پشته سره هم قرص مصرف کرده احتمالش هست قرص روزه اول نسبت به قرص فرداش  بدنشو مقاوم کرده باشه و در کل این که تکلیف چیه باردار میشه یا نه؟ سلامتیش در خطره یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید از استرس مردیم

سلام
بارداریت منفی یه
خیلی زیاده روی میکنی
اگرچه به سلامتیت لطمه زده اید
من احتمال میدم هنوزازعوارضش درامان نبوده باشید

سلام دکتر جان نامزده من پریودیش روزه شنبه تموم شده بود و ما ظهر روزه یکشنبه و ظهره روزه شنبه مقاربت مشکوک به بارداری داشتیم و ایشون ۵ ساعت بعد از هر مقاربت دو قرص اووسیز ۷۵ میل مصرف کردن یعنی دو روز پشته سره هم.و از اونجایی که اطلاعاته‌کافی از عوارض و نهوه ی مصرف این دارو نداشت روزه سه شنبه هم با اینکه مقاربت داشته باشیم برایه اطمینانه بیشتر دو قرص ۷۵ میل صبح و دوازده ساعت بعدش دو قرص ۷۵ میل دیگه در شب مصرف کرده.به عبارتی دو قرص یکشنبه بعد از مقاربت و دو قرص دو شنبه بعد از مقاربت و ۴ قرص دوتا دوتا با فاصله دوازده ساعت بدونه اینکه مقاربت داشته باشیم در روزه سه شنبه مصرف کرده.سواله من اینه که حالا که ۴ وعده از این قرص مصرف کرده سلامتیش در خطره؟ایا باردار میشه؟ وایا حالا که ۳ روز پشته سره هم قرص خورده امکان داره قرص روزه اول نسبت قرصه فرداش که بعد از مقاربت مصرف کرده بدنشو مقاوم کرده باشه و اثر قرص از بین بره و بارداری بوجود بیاد؟و در اخر مصرف بالایه قرصش معکوس نمیکنه اثره دارو رو؟باردار میشه یا نه؟از استرس مردیم به خدا

سلامی دوباره اقایه دکتر یعنی از بابته بارداری دیگه خیالمون راحت باشه؟؟؟و در ضمن با اینکه س روز پشته سره هم و حتی روزه سوم دو مرتبه از اووسیز دوتاییه ۷۵ میلی استفاده کرده ما هیچ عوارضی مثل تهوع و درد و اینا ندیدیم این احتمال وجود داره باردار شده باشه؟ممنون میشم راهنماییمون کنید مردیم از استرس
اگر متوجه نشدید یه بار دیگه توضیح میدم دو عدد ۷۵ میل یکشنبه بعد از مقاربت و دو عدده دیگه دو شنبه بعد از مقاربت و دو عدد سه شنبه صبح و دو عدد سه شنبه شب خورده با اینکه روزه سه شنبه مقاربتی نداشتیم.
خیالمون راحت از اینکه باردار نشده؟اینکه عوارض نداشته دلیل بر اثر نکردنه قرصه؟الان که سه روز پشته هم دارو مصرف کرده سلامتیش چی میشه؟ ترو خدا مارو راهنمایی کنید

یه دنیا ممنون میشم اقایه دکتر مارو راهنمایی کنیید.

سلام
من جواب دادم
بازم اگرابهامی هست ویا سوالی داریدبفرمایید

ببخشید دکتره عزیز فقط میخوام بدونم توضیحاتی که دادم متوجه شدید؟بارداریمون منتفیه صد در صد؟ تا چند روز بعد باید پریود بشه؟ و اینکه حالا که ۳ روز پشته سره هم قرص اووسیز مصرف کرده چه عوارضی میتونه داشته باشه؟
و اینکه اگه پاسخ منو میدید اسمم میبرید که مطمعن بشم با من بودید. بازم ممنون

سلام Saeed خانم عزیز
بارداریت اتفاق نمی افته(انشاءالله) ،این قرص فرصت لانه گزینه رانمی دهد
عوارض خیلی ناگواری
درکوتاه مدتش:تهوع،دل درد، احساس سنگینی زیرشکم،حساس شدن پستانها،سرگیجه بهم خوردن نظم قاعدگی
من احساس میکنم گرفتار”وسواس”هم شدید!
اگربازهم ابهام بودباایمیلم تماس بگیرید

باسلام
دکترببخشید ی سوال دیگه….من به فاصله چهارده روز بعد شرو کردن مصرف ال دی دردوره اول،در مقاربت ها پیشگیری طبیعی میکردیم…ینی پیشاب وارد رحم میشد و فقط مایه منی نمیزاشتیم ب رحم برسه…احتمال بارداری هست؟ممکنه باردارشده باشم تاالان؟

سلام
نه

سلام دکتر جان جوابه منو ندادید .تورو خدا راهنماییمون کنید

یک دنیا ممنون دکتر جا انشاالله همیشه سلامتو موفق باید فقط یه سوال دیگه داشتم.چون ۳ روز پشته سره اوسیز دوتایی مصرف کرده چند روز بعد باید پریود بشه؟ و تا چه مدت نشد نگران باشیم؟و این وقتی پریود بشه کامل خیالمون راحت باشه ویا باز احتمال بارداری وجود داره؟

سلام اقای دکتر 
من ده روز پیش پریودیم تموم شد ولی یه بار دو روز چهارم پریودیم قرص ٠/٧۵میل مصرف کردم یبارم وقتی پریودیم تموم شد
حالا من بعد ده روز  که از پریودی قبلیم گذشته دوباره پریود شدم
علتش چیه!؟
خطر ناکه!؟

سلام زهراخانم
خب ازخصوصیات “اورژانسی”ها همینه “خونریزی بعدازمصرف
چه بساممکنه یه خانم دریک ماه ۳بارهم خونریزی”پریودی”داشته باشه!
واما ازخطرناکی :درکوتاه مدت ممکنه غیرازتهوع،سرگیجه ودردزیرشکم ودل درد وحساس شدن پستانها وبهم خوردن قاعدگی(آنهم چندروزه)نداشته باشی
اما دردرازمدت هم بی مشکل نخواهدبود(اگرچه ازنظربارداری خطری تهدیدت نمیکنه)

سلام خسته
ببخشید لطف می کنید سریع جواب بدید
ما نزدیکی مشکوک به انزال داشتیم، به خاطر همین قرص ۱٫۵ میل خوردم. مجددا همسرم چند ساعت بعد طی نزدیکی که داشت، انزال قطعی داشت، سوالم اینه که باید دوباره قرص بخورم یا که همون قرص کافیه؟؟؟
تشکر

سلام فریباخانم
نه نیازی نیست،همون کافیه

سلام اقایه دکتر من همون سعیده بالام که نامزدم سه روز پشته سره هم قرص اووسیز مصرف کرده.خواستم بدونم چه مدت بعد از خوردن قرص ها باید پریود بشه؟و تا چه موقع نشد ما باید نگرانه بارداری باشیم؟ و حالا که هیچ کدوم از عوارضو نداره با اینکه زیاد مصرف کرده دلیل بر اثر نکردن قرص هاست یا خیر؟

سلام آقاسعید
معمولاً بین۳تا۵روزبعدازقطع مصرف خونریزی “پریود”اتفاق می افتد
امادربعضی ازمواقع که استرس زیاداست ممکنه تا۲هفته طول بکشد وحتی گزارشاتی از طولانی ترشدن هم داشتیم ،ضمن اینکه بارداری هم اتفاق نیفتاده
قرصها اثرگذارند.

ممنونم ازتون دکتر جان از راهنمایی هاتون خدا خیرتون بده .اخرین سوالمم با عرض پوزش اینه که .من یه جا یه مطلب خوندم که نوشته بود اسپرم تا هفت روز داخل رحم زنده میمونه.حالا امکانش هست بعد از مصرف قرصها و بعد از مدنی که اثر قرصا از بین رفت اسپرمی زنده مونده باشه و لقاح انجام بشه یا غیره ممکنه؟

اسپرم می ماندتازمان تخمکگذاری اما این قرصها با فعل وانفعالاتی که ایجادمی کنند زمینه را برای بارداری غیرممکن می کنند،اختلال ایجدمی کنند درتشکیل لقاح ولانه گزینی
البته زمان ماندگاری اسپرم دررحم تت۳روز ممکنه تا۵روزهم باشه ولی امکان۷روزخیلی بعیده

ممنونم دکتر جان چون مقاربت بلافاصله بعد از پریودی و چند روز مانده به تخمک گزاری بوده سواله بالا رو پرسیدم.پس یعنی اسپرم تا زمان تخمک گزاری زنده نمیمونه درسته؟و اینکه در رونده تخمک گزاری چه اتفاقی میفته

بابت راهنمایی های ارزشمندتون یک دنیا تشکر .تورو خدا جواب سواله اخرمم بدید که خیالمون به کل راحت شه.سوالم اینه که چون مقاربت بلافاصله بعد از پریودی بوده و زمان تخمک گزاری چند روز بعد احتماله این هست که پس از مصرف قرص و مدته اثر گزاریه قرص اسپرمی داخل رحم مونده باشه و لقاح صورت بگیره؟از انجایی که اسپرم تا ۵ روز زنده میمونه میپرسم

و اینکه وقتی پریودی اتفاق بیفته دیگه به‌کل بارداری منتفی میشه و به ازمایش احتیاج نیست ؟یا اینکه باید برایه اطمینان بهتر ازمایش داد؟

و اینکه حالا که ۵ روز از مصرف قرص میگزره و پریود ونشده و علاعمی نداره احتیاج به بیبی چک هست یا نه

من باکره هستم و قاعدگی نامنظمی دارم. دوره قبلی قاعدگی دقیقا یک روز قبل از روزی که شانس بارداری حداکثر هست  با نامزدم رابطه داشتم. البته دخول صورت نگرفته و اصلا منی ایشون به بدنم برخورد نکرد. ولی باز هم برای اطمینان به فاصله ۵دقیقه بعد از اتمام رابطه خودم رو با اب داغ کاملا شستم و حدود ۵ساعت بعد از روش اورژانسی با قرص hd استفاده کردم.
بعد از گذشت ۹روز از زمان مصرف قرص درصورتیکه ۱۱روز به شروع قاعدگی طبق تقویم مونده بود،۵ روز خونریزی داشتم.بصورت نرمال همیشه این دوره. دو روز پاک بودم و مجددا روز سوم،دقیقا روزی که طبق تقویم باید قاعده میشدم،خونریزی داشتم. الان ۴ روز میگذره از شروع خونریزی. این خون هم مثل خون قاعدگی هست و با گذشت روز داره کمتر میشه خونریزیم.هیچ دردی موقع خروج خون ندارم. لخته بخصوص و غیرعادی هم مشاهده نکردم. خانم دکتری گفتن که باید ازمایش بتا بدم اگر منفی بود سونوگرافی برم.به حاملگی خارج از رحم مشکوک بودند ایشون. هنوز ازمایش ندادم ولی چندجایی پرس و جو کردم،هیچکدام از علائم حاملگی خارج از رحم رو ندارم.فقط همین خونریزی یه مقدار ناراحتم کرده. حقیقتا شرایط بارداری رو ندارم. به نظر شما ممکنه که دلیل این اتفاق بارداری باشه؟ درحال حاضر باید چکار کنم؟و اینکه خانم دکتر گفتند که سونوگرافی واژینال باید صورت بگیره اما باتوجه به اینکه باکره هستم ممکنه این کار رو انجام بدم؟
این رو هم اضافه کنم که چندین دوره قبل که از قرص اورژانسی مصرف کردم بعد از دوهفته دوباره قاعده شدم و تا حدودی همراه با لخته بود. من بصورت منظم قرص مصرف نمیکنم. فقط دو یا سه بار تا حالا در طی چند سال از روش اورژانسی مصرف کردم.
و اینکه این مدت یه مقدار هم استرسم زیاد بوده.
با این توضیحات ممکنه باردار باشم؟ و اگه این بارداری خارج از رحم باشه با سونوگرافی شکمی هم مشخص میشه؟ و چطور باید به بارداری غیررحمی خاتمه بدم؟

سلام بهارخانم
گلاب به رویتان/رویم به دیوار!بایدخیلی شلخته باشی وبی نظم!
سنت؟
آب داغ میتونه به دستگاه تناسلیت آسیب برسونه
درمصرف قرصها سرخود نه مصرفش کن ونه قظع ونه کم وزیاد
بااین وضعی که تعریف کردی (اگرhdراچهارتارا بفاصله ۱۲ساعت خوردی ودر۲ساعت اول استفراغ نزده باشی)بارداریت منتفی است
امااحتمال اینکه “کیست”داشته باشی هست.
برای حاملگی خارج ازرحم به این لینک راباز بکنhttp://www.pirastefar.ir/?p=11139

مجددا سلام.مممون بابت راهنمایی مفیدتون. ۲۱ سالمه. سابقه کیست تخمدان تو فامیل نزدیک دارم. این لینکی که گفتید رو کاملا مطالعه کردم. اما نمیفهمم وقتی درد نداشته باشم باز هم امکان بارداری خارج رحمی هست؟ خیلی میترسم از این موضوع. سابقه عفونت ندارم و همچین نوع بارداری هم در خانواده سابقه نداشته. اگر ازمایش بتا منفی بشه دیگه خیالم راحت باشه یا بازم جای نگرانی هست. امروز خونریزیم هم تموم شد.یعنی کاملا مثل دوره های نرمالم بعد از ۶ روز خونریزی قطع شده. هنوزم هیچ دردی یا حالت تهوع و از این علایم ندارم.

سلام بهار
بارداریت بعیده

سلام اقای دکتر.من و نامزدم دوبار پشت سرهم رابطه از مقعد داشتیم و هردوبار هم مایع منی احساس میکنم با واژنم تماس پیدا کرد بلافاصله پاک کردم و شستم و قبل ۱ ساعت فقط دوتا قرص HDمصرف کردم حالت تهوع شدید داشتم طوریکه قرص دیمن هیدرامینات و شربت الومینیوم ام جی مصرف کردم بعدش هم کمی کمردرد داشتم الان بعد از ۱هفته لکه های قرمز میبینم.ایا من باردارم؟؟نیازه که ازمایش بدم؟

سلام میترا خانم
قرص اورژانسی که باطل شد با استفراغ
بیبی چک بزار
ایبن لینک تست بارداریhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

ولی من فقط حالت تهوع داشتم بالانیاوردم

سلام و خسته نباشید

من یک روز بعد از تمام شدن پریودم (۴تیر) رابطه جنسی مشکوک داشتم, بلافاصله یک ساعت بعدش یک عدد قرص لونژیل ۱.۵ خوردم, (سر بچه اولم همینطوری فردای اتمام پریودم باردار شدم) ۱۱ ام تیر ماه تا الان که ۱۹ ام هست , یعنی ۸ روزه لکه بینی دارم, آیا مشکل خاصی هست, خونریزی اینجوری طبیعیه ?یا نیاز به مراجعه به پزشک هست, و چقدر ممکنه طول بکشه, حامله که امکانش نیست باشم?

سلام غزل خانم
اینکه گفتی(سر بچه اولم فردای اتمام پریودم باردار شدم)باورش سخته وشایدچنین چیزی بعیده
چون تخمکگذاری درحول وحوش ۱۴ حالا اگرمیزان زندن ماندن اسپرم را دردستگاه تناسلی حداکثر۵روزدرنظربگیریم،بازم به نیمه (حول وحوش تخمکگذاری نمی رسد)پس امکان بارداری نیست
یعنی درمحاسبات دچاراشتباه شدی
آیا تاحالا “سونو”دادی؟
اگراین موضوع(لکه بینی) درماه های دیگرهم تکرارشده باشه،احتمال پولبیپ ویا کیست است واگرفقط دراین ماه رخ داده باشه که بایدصبرکنی و”رصد”

سونو که دادم , پریودم هم در خالت عادی منظم هست دوره ۲۸ روزه, ولی الان به خاطر اینکه مشکوک بودیم, قرص مصرف کردم , یک هفته بعد مصرف قرص لکه شدم(البته بیشتر از لکه و کمتر از حالت عادی پریودم) این حالت ۸ روز طول کشیده, میخوام بدونم این عادیه یا مشکل سازه , و اینکه احتمال بارداری وجود داره یا نه

با سلام خدمت شما .من با نامزدم رابطه سطحی داشتیم و باکره هستم و دخولی صورت نگرفته.اما از پیشاب میترسم و مطمین نیستم برخوردی داشته یا نه .در روز ۱۸-۱۹سیکل هستم.من بعد از حدودا۲۰ساعت از نزدیکی دوتا قرص اچ دی خوردم و ۱۲ ساعت بعد که یکساعت پیش بود هم دوتا قرص اچ دی دیگه خوردم .اما باز هم استرس دارم و کل زندگیم مختل شده و دارم دیوانه میشم.نظرات بقیه رو خوندم بیشتر از قرص /۷۵ و ۱/۵ میل استفاده کردن.ایا اثرش از اچ دی بیشتر هست؟.برا محکم کاری دو تا اچ دی دیگه یا از همین قرصهای لونژیل مصرف نکنم ؟

سلام سحرجان
دخترعزیزم !اولاً “پیشاب”ببرای میکروبزدایی”اسیدی کردن)مجرای آلت تناسلی مرداست(مجرای منی وادرارمردیکی است برعکس زنان که جداازهم هستند)
وتحقیقاتی که دانشمندان روی”مایع”پیشاب انجام دادند،گفته اند”حداقل اسپرم درآن وجوددارد”درصورتیکه برای اینکه بارداری اتفاق بیفتدبه ۲۰میلیون اسپرم نیازدارد(مراجع تقلیدهم ،جاری شدن آب پیشاب”مذی”رااهمیتی ندادند وکثیف ندانسته اند، حکم غسل جنابت برای جاری شدنش صادرنکردند)
ودیگراینکه شما محکم کاری کردیدhd”خوردید که با اون قرص حتی اگربجای “پیشاب”آب منی هم درداخل واژنت ریخته شده بود،بارداری راغیرممکن می ساخت
پس دیگه جای ناراحتی نیست،نگران نشوید ونیازی به قرص دیگرنیست
قرص( HDسنگین ترازLDهست،عوارضش ناگوارتراست)

سلام اقای دکتر.مرسی که منو دلگرم میکنید.چقدر خوبه که شما هستید و انلاین جواب میدید.من بطور اتفاقی با سایتتون اشنا شدم.ممنون از صبوریتون .

چون من راجب این موضوع نمیتونم با هیچکسی صحبت کنم .نامزدمم که اصلا براش مهم نیست.
دو تا نکته یادم رفت بگم .اول اینکه خب نامزدم در طول رابطمون سه بار انزال داشتن و بین این انزال ها اصلا نه شستشو دادن نه ادرار داشتن که اگر اسپرمی مونده باشه تخلیه بشه.از این میترسم که تو دفعات دوم و سوم پیشاب حاوی اسپرم بوده باشه.نکته بعد اینکه دیروز بعد از خوردن دوتا اچ دی متوجه شدم که قرص ده روز از تاریخ انقضاش گذشته سریع رفتم داروخانه و قرص تاریخ دار خریدم ولی پرسنل اونجا به من گفتن نیازی نیست تکرار کنی قرص رو .و مشکلی نداره تا چند ماه بعدش هم مصرف کنی.دیروز بعد از خوردن اون قرص ها هیچ علایمی نداشتم حتی حالت تهوع.دیشب که قرص ها ی تاریخ دار رو خوردم دو سه دفعه بیدار شدم و حالت تهوع دارم و سرگیجه و اسهال.با هر دوش هم غذا خوردم.واسه این میگم شاید اون قرص های اول اثر نداشته و کاش دوتا اچ دی دیگه ظهر امروز بخورم تا فرصت نگذشته چون توی ۴۸ساعت هستم تقریبا.خیلی ممنون بابت جواب دادن و صبر و حوصلتون ???????

با سلام
من بلافاصله (کمتر از ۱ساعت) پس از مصرف قرص اول لونژیل، دچار خونریزی شدم. این خونریزی زیاد بود (مثل حالت قاعدگی) ولی مدتش طولانی نبود.فقط همون شب بود و فردای اونروز خییلی کمتر شده بود. میخواستم بدونم این خونریزی طبیعیه و بخاطر مصرف قرصه؟
ممنون

سلام لیلا خانم
این خونریزی نمی تواندناشی ازمصرف قرص باشد،چون خونریزی حداقل بایدازروزدوم مصرف رخ بدهد
برای ادامه سؤالات باایمیلم تماسبگیرید/باذکرسن

سلام من ماه پیش دوتا قرص ۷۵ خوردم بعد از ۱۵ روز پری شدم وتموم شد و بعد از آن یک هفته بعد دوباره پری شدم و ۱۰ روز ادامه دارد میخاستم بدونم از عوارض قرص و اینکه چه اقدامی انجام بدم تا تموم بشه و منظم بشه

سلام اسکای!
شما بهترین کارت اینه که دوباره شیطونی نکنی!
آیاچنین مسائلی درماه های قبل سابقه داشته(طولانی شدن خونریزی،بی نظمی پریود)؟

ببخشید من ایمیل شمارو از کجا میتونم بگیرم؟

ایمیلت رسید

نه قبل از اینکه قرص مصرف کنم منظم بوده و به موقع تموم میشد امکان داره مشکلی باشه آیا؟

سلام اسکای
جای نگرانی نیست.

سلام . من ۳۰ اردیبهشت پریود شدم تا ۳ خرداد . دوره های پریودم تقریبا منظمه و ۲۵ _ ۲۶ روزه است . ۵ خرداد با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم باکره هستم و انزالی صورت نگرفت و منی خارج نشد و بعد از رابطه هیچگونه قرصی مصرف نکردم . ۱۶ خرداد دوباره رابطه بدون دخول داشتم و باز هم منی وارد واژنم نشد ولی برای اطمینال قرص لونژیل ۷۵ خوردم و ۱۲ ساعت بعدش هم یه قرص دیگه خوردم . یه هفته بعدش یعنی ۲۳ خرداد پریود شدم ( در زمان اصلی پریود خودم خونریزی اتفاق افتاد) ۴ روز خونریزی داشتم . و در تیر ماه هم ۱۷ تیر پریود شدم بازم ۴ روز خونریزی داشتم . 
ولی چیزی که منو خیلی نگران کرده اینه که بعضی وقتا شکمم و کف پای چپم مور مور میشه . این موضوع خیلی منو نگران کرده و استرس خیلی زیادی داره بهم وارد میشه و زندگیمو مختل کرده که نکنه باردار شده باشم . تورو خدا منو راهنمایی کنید و بهم بگید که با این توضیحاتی که بهتون گفتم من باردارم 

سلام ساریناخانم
بارداریت منتفی است
آن علائم مورمورشدن (پارستزی-Paresthesia) سندروم تونل کارپال می تواندباشد

خیلی ممنونم دکتر جون که دقیق پاسخگو هستید 

سلام ببخشید من دارم دیوونه میشم دیگ تو هر سایتی کامنت میزارم هیچکس جوابمو نمیده
من باکرم و با نامزدم نزدیکی داشتیم بدون دخول
از پیشاب و منی مطمئن نیستم ایشون میگن که نریخته و اصلا نزدیک واژن هم نبوده اما من شک داشتم حدود ۳ ساعت بعد رابطه دوتا قرص اووسیز ۰.۷۵ رو باهم خوردم و دیگ نخوردم ینی داروخانه اینطور بهم گفت
الان میخوام بدونم که امکان بارداری همچنان هست؟الان ۳ روز گذشته
یه سوال دیگ اینکه اگه حتی یه لک هم ببینم کافیه برای اینکه باردار نباشم؟؟

سلام ریحانه جان
دخترعزیزم!نگران نباش
مطمئناً توباردارنیستی
آب پیشاب چیست؟
زمانیکه شریک جنسی(دوست،نامزد،شوهر)درابتدای معاشقه “نم”ی که درروی آلتش پدیدارمی شود را”پیشاب”می گویند
پیشاب (پیش آب)یعنی آبی که پیش ازمنی جاری می شود -درمقایسه با”منی”مقدارش اندک است غلظتش کمترومیزان لزجیش هم کم است،این آب به پاک سازی محیط اسیدی مجاری ادارکمک می کند
دانشمندان باتحقیق وآزمایشهای مختلف ومتعدد روی محتوای مایع پیشاب متوجه شدن که در آن به ندرت اسپرم وجود دارد وبرای احتیاط گفته اند که همین اندک اسپرم ممکن است بارداری رابدنبال داشته باشد
علما ومراجع”درفقه”به این آب(آب مذی)می گویندوحکمش هم این است که این آب پاک است و غسل ندارد و وضو و غسل را باطل نمی کند.
یعنی احکام “منی”براین آب جاری نیست

تفاوت “پیشاب” باآب منی؟

آب پیشاب رقیق وبی رنگه ولی آب منی سفیدوغلیظ
درپیشاب خیلی کم اسپرم هست ولی درهربارانزال ویاآمیزش -مقدارآب منی یک مردبین۲تا۶سی سی است به اندازه یک قاشق چایخوری است
دراین اب منی حدود۵۰۰(پانصد)میلیون اسپرم وجوددارد وبرای بارداری حدود۲۰میلیون اسپرم نیازه(ازپانصدمیلیون)
درحالی که دانشمندان درتحقیقات تعدادکمی اسپرم درپیشاب کشف کرده اند
اما برای احتیاط گفته اند که ممکن است باهمین مقدارهم اتفاقاتی بیفتد که  خانمهاهم بایدهمین “احتیاط “مراعات کنید
برای اطلاعات کاملتربه این لینک مراجعه کنیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=11732

ببخشید یه سوال دیگ داشتم من
امکانش هست که پریود نشم اصلا؟؟امکانش هست که با مصرف درست قرص هم باردار باشم؟؟؟

سلام 
من در روز ۵ پریودیم نزدیکی داشتم و هیچ روش پیشگیری ام انجام ندادیم میخاستم ببینم احتمال بارداری هست وباید قرص اورژانسی مصرف کنم

سلام مریم خانم
بارداری درحول وحوش تخمکگذاری اتفاق می افتند،اما چون اسپرم میتواندتا۵روزدروازن بماند،احتمال بارداری بعیدنیست.

پس باید قرص اورژانسی مصرف کنم اقای دکتر 

سلام من با نامزدم رابطه در حد لاپایی داشتم،زمانی ک پیش اب ایشون اومد من سریع فهمیدم و ایشون کنار کشیدن و من خودمو با اب و صابون شستم،نیم ساعت بعد من ۴قرص ال دی خوردم۱۲ساعت بعد هم ۴تا،من پریودی نامنظمی دارم و روز رابطم دقیقا روزی بود که ماه قبلش پریود شدم،میشه بگید احتمال بارداری هست یا ن دارم از نگرانی میمیرم،سر گیجه ام خیلی دارم ایا از علایم بارداریه؟؟؟

سلام متین خانم
احتمال بارداریت که صفره
اما بی نظمی هات میتونه وجود”کیست”ویا پولبپ تخمدان باشه

دستتون درد نکنه اقای دکتر پس ینی دیگ نگران بارداری نباشم،اخه هنوز پربود نشدم،ولی درداشو بعضی وقتا دارم

سلام آقای دکتر‌من با نامزدم نزدیکی داشتیم و برای اولین بار از واژن این کار رو انجام دادیم نامزدم مطمءن نبود که چیزی از منی داخل ریخته یا نه من حدود یک روز و نیم بعد دو تا قرص hd خوردم و دوازده ساعت بعد هم دو تا دیگه
ولی چند ساعت بعد از مصرف قرصها تو نوبت دوم خونریزی غیر عادی داشتم و مثل خونریزی ماهانه نبود

سلام سمیراخانم
اولاً سوالی مطرح نکردید،صرفاً یک گزارش بود!
دوماً:منظوراز”خونریزی غیر عادی”چیست؟
من هم اینو میتونم بگم که آن خون هیچ ربطی به قرص نداشته

سلام ضمن تشکر از سایت خوبتون ووقتی میگذارید،اقای دکتر من دو روز پیش رابطه مشکوک داشتم با نامزدم، ورابطه مقعدی ودر حد لمس از جلو بوده وهیچ گونه دخولی صورت نگرفته وچون ترس داشتم که ممکنه اسپرم داخل رحمم رفته باشه بلافاصله بعد از اتمام رابطه نیم ساعت بعد قرص لونورژسترول خوردم و۱۲ ساعت بعد با ۱۵ دقیقه تاخیر قرص دوم رو خوردم،در ضمن بعد از اتمام رابطه من دستشویی رفتم وخودم تمیز کردم ،و زمان پریودیم هر ماه ۲۵ یا ۲۴ روزه هست یعنی رابطه من نزدیک روزهای پریودیم بوده؟سوالی که دارم امکان داره بارداری صورت گرفته باشه در صورتی من ۱۵ دقیقه تاخیر در مصرف قرص دوم داشتم،؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید واز استرس کم کنید،سپاس

سلام عاطفه خانم
نگران نباشید
شما به هیچ وجه باردارنخواهی شد(البته این دفعه!)
۱۵دقیقه مشکل ایجادنمیکنه

آقای دکتر ببخشید منظورم‌این بود من الان امکان حاملگی دارم یا ن با وجود قرص هایی که خوروم؟
خونریزی غیر عادی ی خون قرمز‌رنگ بود که مثل عادت ماهانه نبود نمیتونین بگین خونریزی برای چی بوده؟

سلام سمیراخانم
بارداری منتفی است
این خون میتونه ناشی اززخم ویاخراش باشه

سلا اقای دکتر خسته نباشید،من با دوستم رابطه داشتیم جوری ک التامون روی هم بود ،پیشاب ایشون که اومد کنار رفتن اما من میترسم ک این پیشاب وارد واژن شده باشده،من قرص اورژانسی ld رو استفاده کردم ینی ۴تا بعداز رابطه دوازده ساعت بعد هم ۴تاخوردم.هنوز پریود نشدم،ایا امکان بارداری هست اخه بعضی وقتا حالت تهوع و سرگیجه دارم،روز رابطه هم یکروز قبل از پریودیم بوده و اینک پریودیم روی نظم خاصی نیست،تروخدا بگید باردارم یا ن نگرانم

سلام میم
اگرفقط پیشاب بود،حتی نیازی به خوردن قرص نبوده
ولی حالا که برای محکم کاری خوردی،موضوع “بارداری”منتفی است
وآن علائمی که نام بردی از عوارض قرصه

خیلی ممنونم ازتون،برای پریود نشدن نگران نباشم؟

سلام ببخشید در رابطه با پست قبلیم سوالی بود از خاطرم افتاد ذکر نکردم،،،، ایا خوردن داروهای گیاهی مثل زعفرون،رازیانه ،……امکان داره تداخلی ایجاد کنه با قرص های لونورژسترول یعنی تاثیر قرص رو کم کنه؟؟،الان دوروزه قرص رو خوردم منتها هیج علائمی ندارم نه حالت تهوع ،دل درد،…..هیچی نداشتم امروزم داروی گیاهی خوردم چون اثری از پریودی نیست ؟؟اگه امکان داره جواب منو بدین خیلی استرس دارم .تشکر

عاطفه جان،دخترعزیزم
اولاً رابطه تان از واژن نبوده
دوما! رابطه درحول وحوش تخمکگذاری نبوده
سوماً قرص اورژانس مصرف کردی
بااین ۳ذلیل امکان حاملگی نیست
اما احتمال علائم(حساس شدن سینه ها،تهوع،دردزیرشکم،دل درد؛احساس سنگینی درشکم و..)ساعات بعدیاروزای بعدخواهی داشت
پریودت هم ممکنه یک هفته تا۲هته(درصورت استرس)به تعوبق بیفته=بی نظمی
دارویی گیاهی مشکلیر برات پیش نمیاره
اینقده هم حرص وجوش بیخوردی نخور!

سلام اقای دکتر…ممنون بابت سایت خوبتون و وقتی که میگذارید.

سوالی داشتم خدمتتون.

اگر دختری باکره باشه و ناخواسته باردار بشه .ایا قرص و آمپولی وجود داره که در سه ماه اول بدون اسیب به پرده بکارتش بچه سقط بشه ؟ممنون

سحر خانم سلام
من فقط میتونم با دادن این لینک کمکتون کنمhttp://www.pirastefar.ir/?p=10203

سلام یه دنیا ممنون از وقتی میگذارید در اصرع وقت پاسخگو هستید ،سپاس از شما،ممنون

سلام.من دوهفته پیش با نامزدم رابطه مقعدی داشتم وفکر میکنم که مایع باواژنم تماس پیدا کرد. قبل ۱ ساعت ۲ تا قرص اچ دی خوردم و برای جلوگیری از استفراغ قرص دیمن هیدرامینات و شربت الومینیوم ام.جی خوردم.حدود ۱هفته بعدخونریزی داشتم که مثل عادات ماهیانه قبلیم نبود و ۵روز هست که خونریزی دارم.ایا این خونریزی مربوط به عادت ماهیانس؟

سلام Minix
انگاریک کاربری بانام دیگه همین سؤالومطرح کرده بود ومن هم پاسخ داد/همین امروز!
بهرحال..این خونریزی مربوط به قرصه(عوارض اورژانسی)احتمالا بایدتهوع ودردسینه ودل دردوسنگینی زیرشکم ..راهم داشته باشیدکه ازعوارض این قرصه
ودیگراینکه اورژانسی تعادل هورمونهارا بهم میزنه (یک هفته پس یاپیش)تاماه دیگه به نظم برمی گرده(انشائالله)

سلام خسته نباشبد،میخواستم بدونم آیا امکان بارداری با آب پیش آب مرد هست یا ن؟اگ هست چقدره احتمالش

سلام میناخانم
جواب:نه
هیچ
پاسخ کامل را دربعضی ازکامنتهای کاربران دیگردادم
میتوانیددراین لینک هم اطلاعات مفیدی بگیریدhttp://www.pirastefar.ir/?p=11732

سلام خانم دکتر خوبید خدا خیرتون بده ک وقت میزارید و جواب میدین.من ی مشکلی برام پیش اومده خیلیی ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم جواب بدین.من با نامزدم معاشقه داشتم البته نامزدم باکره هستن وسط معاشقه تمام اب منی من روی وسط پاشو واژن ریخت بعد سریعا شستشو داد و بعد ۴ ساعت هم ۲ عدد قرص ال دی خورد.الان سوالم اینه احتمال حاملگی هست؟۴ عدد در هر بار مصرف باید باشه یا ۲ عدد؟اگه الان ۲ عدد قرص ال دی خورده میتونه قرص رو عوض کنه قرص اوسیزز ۷۵% بخوره هر ۱۲ ساعت ی بار یا ن همون ال دی رو ادامه بده.؟؟تورو خدا جواب بدین خییلییی نگراانیم؟الان نزدیک ۱۱ ساعتی هست ک از معاشقمون گذشته تورور خدا جواب بدین ممنوم ازتون

خیللییی معدرت میخام اقای دکتر حواسم نبود نوشتم خانم دکتر خیلییی خیلیی معذرت میخاام

سلام آقاامید
LDرادرهرمرحله باید۴تامیخورد(جمعاً۸تا)
بله حالا میتونه تغییربده قرص را(قرص اوسیزز۷۵۰را۲تابایدبخوره یاباهم ویابافاصله۱۲ساعت،همین قرص۱/۵هم هست که یکی این را بخوره)دقت شودیا یکی ۱/۵ را بخورد ویا۲تا۷۵۰را

آقای دکتر یک دنیا سپاس که جواب دادین و وقت میزارین.فقط یعنی با اینکه نامزدم هنوز باکره هستن احتمال بارداریش وجود داره؟تا الان ک ۱۸ ساعت از معاشقمون میگذره ۲ نوبت قرص ال دی هر نوبت ۲ عدد خورده چون میگه نمیتونم بیشتر از ۲ عدد بخورم خیلی حالمو خراب میکنه پس الان باید با وجود گذشت ۲۰ ساعت قرص اوسیزز رو هر ۱۲ ساعت بخوره؟قبل از اینکه پاسخ بدین خیلیی ازتون ممنونم ک راهنمایی میکنید و جواب میدین خدا خیرتون بده

آقای دکتر یک دنیا سپاس که جواب دادین و وقت میزارین.فقط یعنی با اینکه نامزدم هنوز باکره هستن احتمال بارداریش وجود داره؟تا الان ک ۱۸ ساعت از معاشقمون میگذره ۲ نوبت قرص ال دی هر نوبت ۲ عدد خورده چون میگه نمیتونم بیشتر از ۲ عدد بخورم خیلی حالمو خراب میکنه پس الان باید با وجود گذشت ۲۰ ساعت قرص اوسیزز رو هر ۱۲ ساعت بخوره؟قبل از اینکه پاسخ بدین خیلیی ازتون ممنونم ک راهنمایی میکنید و جواب میدین خدا خیرتون بده.ایشالا از خدا هرچی یخاین بهتون بده

سلام
عجب …من دیگه چطوری بایدبگم!
مگر نگفتم قرص دیگر( اوسیزز) بخوره!!!؟
اصل ومبنای بارداری نفوذ اسپرم درواژن است،حالا چه بوسیله خودآلت ویا هرجوردیگر(باکره بودن مانع ازبارداری نمی شود وقتی معاشقه انجام گرفته ومخصوصاً اگرحول وحوش تخمکگذاری بوده باشه)
خوردن قرص بدون عوارض هم نیست
تاتوباشی بیموقع شیطنت نکنی!

تورو خدا ببخشید ک با سوالات زیادم همش مزاحمتون میشم اما وقتی اطلاعات کافی ندارم مجبورم از شما ک انسان خوب و دلسوزی هستین سوال گنم.اره شما گفتین ک اون یکی رو میتونه بخوره اما چون سوال من ساعت ۱۱ شب پرسیدم دیگه تا صبح جواب ندادین.چون هر ۱۲ ساعت باید میخورد ۵ صبح هم خورد ۲ تا ال دی.اما الان ک جواب شما رو خوندم و متوجه شدم ک اشتباه خورده و الان با گذشت ۲۲ ساعت از معاشقه میتونه با وجود خوردن ال دی ک هر ۱۲ ساعت خورده الان شروع کنه هر ۱۲ ساعت یکبار قرص اوسیزز ۷۵% بخوره؟؟؟اتوروو خدااا خیلیییی شرمنده ااممم خیلیی بخداااا این اخرین سوالم بود.

تا۵۰ساعت میتونه(کارسازه)
تا۷۲ساعت هم گفتند اما هرچه فاصله سکس با مصرف قرص کمترباشه مطمئن تره

سلام خدمت دکتر عزیز
من با نامزدم که باکره هستن معاشقه داشتم تمام آب منیم روی آلت تناسلیش ریختم ٬ بعد از ۴۵ ساعت دوتا اووسیز ۷۵ با هم خوردن ؟؟ آیا اصن احتمال بارداری هس بدون پارگی پرده اگه هست با دوتاقرصی که خورده دیگه مشکلی نیس؟؟ و اینکه یه هفته گذشته اون خونریزی که میگن بعد از خوزدن قرص هست نداشتن هنوز ٬ خون نیومدن ایراد داره؟؟؟

سلام موری
اگرهمه شرایط فراهم شود(معاشقه وانزال)بدون آسیب وپارگی پرده احتمال حاملگی هست/اصل ریختن مایع منی درواژن است،حالا به هرصورت.
حساس شدن پستان ها ، دردهای شکمی ،،تهوع ، ضعف و خستگی ، سردرد ،بهم خوردن تعادل هورمونها( بی نظمی قاعدگی ) ازعوارضش است

خونریزی معمولا بین۳تایک هفته اتفاق می افتد اما اگراسترس شدیدباشد طولانی خواهدبود

نگران نباشید/بارداری منتفیه

سلام اقای دکتر،من قبلا ازتون پرسیدم ک پیش اب نامزدم اوندو من قرص خوردم گفتید بارداری صفره،امروز من پریود شدم اما دردش خیلی نسبت ب دفعات قبل بیشتره حالت تهوم داشتم و بالا هم اوردم،ایا طبیعیه؟

سلام متین خانم
نگران نباشید
وضعیت غیرطبیعی نیست

سلام ببخشید من باز اومدم لینجا الان ۶ روز از مصرف قرص اووسیز گذشته و من هنوز خونی ندیدم
میخواستم بدونم امکانش هست که اصلا خونی نیاد ازین بابت؟من ۴ ام همین ماه پریود شده بوده بودم و ۱۱ ام هم تموم شده بود نزدیکی ما ۱۹ ام بود و من پریود خیلی نامنظمی دارم
میخواستم بپرسم من دیگ نباید نگران خونریزی برای قرص باشم؟ممکنه اصن خونی نیاد؟اخه گفتین مطمئناََ باردار نیستم

سلام ریحانه عزیز
دخترگلم!بارداریت منتفی است(انشاءالله)درشرایط معمول بایدبعدازآخرین قرص-بین۳تا۵روز خون ریزی اتفاق می افتد،امادرحالت استرس ممکنه تا۲هفته هم بطول بینجامد وحتی گزارشاتی داشتیم که تاپریودبعدی خونریزی اتفاق نیفتاده(بایک هفته پس وپیش)
واما احتمالاً شمامبتلا به “کیست”باشید،یاپولیپ

سلام اقای دکتر ببخشید
من با همسرم نزدیکی داشتم و ایشون کاملا مایع منی شونو داخل واژنم ریخت اما چون از روش اورژانسی اطلاعی نداشتم ۲ساعت بعد یکدونه قرص ال دی مصرف کردم اما فرداش متوجه روش اورژانسی شدم وحدود یکروزو نصفی بعد از نزدیکی ۴تا قرص ال دی و ۱۲ ساعت بعدش ۴تای دیگه خوردم و بعد از اون سردرد و بدن درد و دردی مثل درد پریودی داشتم… احتمال حاملگی هست؟ این دردها طبیعیه؟

سلام فاطمه خانم
باردارنیستید(انشاءالله)
وآن دردها(حساس شدن پستان ها ، دردهای شکمی ،،تهوع ، ضعف و خستگی ، سردرد ،بهم خوردن تعادل هورمونها” بی نظمی قاعدگی ” )ازعوارض اورژانسی است

ببخشید اقای دکتر از اینک زباد میپرسم،با توجه ب سوالات دوستان من باید بغیر از پریودی با مصرف قرصا خونریزی میکردم؟یعنی این خونریزی مال قرصاس و پریودی نیست؟؟؟ممنونم از اینکج بدید خدا ان شاالله خیرتون بده

سلام متین خانم
به همون خون ریزی (پریود)هم گفته می شود
اما درواقع منتا واساس پریود آنچه که قبل از خوردن قرص بوده می باشد وبی نظمی ها بعدازیک ماه ،بنظم درمی آید (پریود اصلی )روال خودرا طی می کنند

سلام اقای دکتر :ببخشید بی وقفه کماکان مزاحم وقتتون هستم موضوعی امروز متوجه شدم،ایا قرص فلوکسامین ۵۰,ویتامین B1,100,قرص تریمیپرامین ۲۵ تداخل دارویی داره با قرص اورژانسی لونورژسترول ،امروز متوجه شدم خیلی ناراحتم ،چون شنیدم با یسری قرصها تداخل داره مصرف همزمان ولی اطلاعات کاملی ندارم با چه داروهایست ،اگر تداخل داره چکار کنم.؟؟؟؟؟ببخشید مزاحم وقت شریفتون هستم

سلام عاطفه خانم
بعضی آنتی بیوتیک ها که برای درمان عفونت ها استفاده می شوند( آمپی سلین ، تتراسایکلین) ٬ ممکن است تأثیر قرص جلوگیری از بارداری را کمتر کنند

اما بعلت فوی بودن “اورژانسی ها”-داروهای دیگر ممکن است توسط این دارو تحت تاثیر قرار بگیرند که آن بیماران بایدباپزشک خودمشورت کنند

پس اقای دکتر با این تفاسیر از گفته شما ،،،،داروی اورژانسی تاثیر خودش رو میگذاره پس منتظر باشم؟؟؟؟؟،برام فقط تاثیر داروی اورژانسی مهم هست ،دوز اون داروها بالا نیست برام‌مهم چندان نیستن ،اگر میدونستم باهم مصرف نمیکردم،بنظر شما ادامه بدم اون داروهارو یاقرص اورژانسی تاثیر گذاشته نیاز به ترک این داروها نیست گرچه ربطی نداره

اقای دکتر سلام ببخشید مزاحم.میشم یه.مشکلی برام پیش.اومده ک خیلی ریختتم بهم من دوماه پیش با نامزدم رابطه ی.بدون دخول داشتم و بعد از رابطه ۲تا قرص ۷۵میلی گرم اوسیز خورد نامزدم و بعد از ۱هفته به مدت ۵ روز پریود شد و ماه بعد هم پریودش سر ماه انجام شد الان که ماه دوم هست پریود نشده باید ۱۷تا ۲۰ تیر پریود میشد که نشده به نظرتون حامله هست و باید چیکار.کنیم تو رو خدا کمکمون.کنید

اقای دکتر تکمیل کننده صحبت بالام.عرض.میکنم حدود ۲۰دقیقه بعد از رابطه ی بدون دخول قرص ها رو خورد

اقای دکتر تکمیل کننده صحبت بالام.عرض.میکنم حدود ۲۰دقیقه بعد از رابطه ی بدون دخول قرص ها رو خورد

حمیدجان سلام
وقتیکه نامزدت ۱هفته بعدازخوردن قرص اورژانسی “پریود” شده و ماه بعد هم پریودش سر ماه انجام شده -دیگه نگرانی برای حاملگی برای چیست!؟
اسپرم حداکثرمیتونه ۵ روزدرآلت تناسلی زن باقی بمونه نه یک ماه!
همون خونریزی اول(۱هفته بعدازخوردن قرص)نشان ازاین بوده که دیواره رحم فروریخت وبارداری منتفی شد
واما این تاخیراخیربایددلائل دیگرباشد مثل “کیست” ویا هرمشکل دیگر

سلام من بعد از خوردن قرص لوژسترول ٧۵ دوهفته بعد خونریزی داشتم  و بعد اون یک هفته خونریزی نداشتم اما با خونریزی شروع شد و الان ١۶روز هست که خونریزی دارم لطفا کمکم کنید 

سلام الهام خانم
شما مراجعه کنیدبه دکتر
احتمالاً کیست وبا پولیپ داشته باشید

سلام ،جواب منو ندادین اقای دکتر خیالم راحت باشه

سلام
اره باردارنیستی تو(انشاءالله)
اینقده حرص نخور!

سلام
بله من کیست های ریز توی رحمم داشتم و به مدت ۳ ماه قرصای ld مصرف میکردم و منظم بود تا اینکه ماه پیش قطعش کردم و توی روز های ۱۰ ام ۲۵ ام و ۴ ام پریود شدم که ۴ ام اخریش بود
برای همین هم حدس میزنم که پریودم عقب بیوفته چون خیلی خون ازم رفته توی ماه پیش
امکانش هست که اصن تا پریود بعدی خونی نیاد ؟چون فکنم یه هفته ی دیگ پریود اصلیم شروع بشه

سلام دکتر.ببخشید اگ بعد از خوردن قرصای اورژانسی خونریزی داشتیم میشه گف دیگ قطعا باردار نیستیم؟

سلام مینا خانم
جواب:بله

ممنونم،خدا خیرتون بده واقن ک با جواباتون مارو از نگرانی درمیارید

سلام آقای دکتر خوبید؟؟دکتر ممون از راهنمایی هاتون فقط ی سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.نامزدم ۲۴ ساعت بعد از از معاشقه البته باکره هستن،قرص اوسیزز ۷۵۰ رو یک عدد خورد بعد از گذشت ۱۲ ساعت یکی دیگه هم خورد اما متاسفانه دو ساعت عد از مصرف قرص دوم حالت تهوع بهش دست داد اورد بالا.الان گ نزدیک ۴۰ ساعت از معاشقه گذشته برای مصرف مجدد باید ی دونه بخوره یا دوتا؟؟؟؟توروور خدا جواب بدین خیر از زندگیتون ببینید خیلیی سردرگمم

سلام
انگاری هیچ اقدامی نکرده باشه عمل کنه
یعنی دوباره ازاول شروع کنه
۲تارابخوره(یاباهم ویا هرکدام رابافاصله ۱۲ ساعته)
همین قرص اوسیزز که بانام های(لونژیل و لوونورژسترول)هم معروف هستند ۱٫۵ میل هم هست(هیچ فرقی نمیکند(۱٫۵ میل =۲تا ۷۵۰)

سلام اقای دکتر
میخاستم بدونم عوارض قرص های اورژانسی کی از بین میره؟و اینکه ایا تو روز سوم پریودی ایا احتمال بارداری وجود دارد یا خیر؟

سلام فاطمه خانم
درشرایط معمول(ریلاکس)۲تا۳روزه برطرف میشه
امادرشرایط استرس تامدتی(بیش ازیک هفته)ماندگارهست
بارداری درحول وحوش تخمکگذاری اتفاق می افتد
یعنی اگر بطورمثال شما۱۴ماه تخمکگذاریت باشه(+و-۵)حول وحوش ۹تا۱۹ احتمال بارداری هست
اسپرم می تواندتاحداکثر۵روردردستگاه تناسلی زنده بماند

سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم خوردن قرص اوسیز ۷ روز قبل از روزهایه تخمک گذاری چه تاثیری در تخمک گزاری داره؟
من درست بعد از اتمامه پریودیم ۲ روز پشته سره هم مقاربت داشتم و منی وارد واژنم شد و ۶ ساعت بعد از هر مقاربت از قرص اووسیز ۲تایی مصرف کردم.میخواستم بدونم الان که ۷ روز گذشته و من درست در روزهایه تخمک گزاری دچاره دو روز لکه بینی شدم دلیلش چیه؟ایا اسپرمی زنده مونده و بعد از اثر قرص ها در روز هایه تخمک گزاری باردارم کرده یا اینکه طبیعیه؟اصلا بعد از مصرف قرص اوسیز باز هم تخمک گزاری میشه یا نه ؟ مرسی که راهنماییمون میکنید

سلام خانم اس
خوردن قرص اورژانسی(طبق دستور ودصورتیکه استفراغ نکرده باشید در۲ساعت اول مصرف)امکان لانه گزینی غیرممکن میکند”بارداری اتفاق نمی افتد”وعوارض دیگرطبیعی هست

سلام پس این لکه بینی که پیدا کردم درست در روزهایه تخمک گزاری نگران کننده نیست؟اصلا تخمک گزاری اتفاق افتاده یا نه

من خواستم تاثیر قرص اووسیز در تخمک گزاریو بدونم ایا جلوشو میگیره یا اینکه تخمک گزاری کاره خودشو میکنه.چون درست هفت روز بعد از مصرف قرص و در روزهایه تخمک گزاری دچاره لکه بینی شدم

خانم جان!وقتی گفته میشه که امکان لانه گزینی نیست!یعنی اینکه همه چیزرااین قرص باطل می کنه
لقاح وتشکیل نطفه بوسیله تخمک آزادشده اتفاق می افتد با یک اسپرم ازبین چندصدمیلیون “مایع منی مرد”-
قرص اورژانسی کارش تخریب واختلال درلانه گزینی است،بارداری را غیرممکن می کند ودیوارهای رحم”اندومتری”فرومی ریزند(وقتی خونریزی بعدازخوردن قرص”پریود”اتفاق می افتد)،قدرت بارداری راازرحم می گیرد.
ضخامت(قطر)اندومتری بایدبه ۱۷برسددرحالی که درشرایط عادی ویا درصورت فرورختن دیواره رحم به حدود۳میلیمترمی رسد

سلام اقای دکتر خسته نباشید.
ببخشید من با نامزدم برای اولین بار نزدیک هم شدیم اول که ارضا شد فقط با دست بود بعد بعد چن دقیقه نزدیک هم شدیم این دفعه فقط التش در حد تماس با واژنم بود الان خیلی استرس دارم که احتمال بارداری هستش یا نه من روز بعدش متوجه شدم که باید قرص مصرف میکردم یعنی دقیقا ۲۰ساعت بعد قرص اورژانسی۷۵ که هر هر دوتاش رو با هم خوردم بافاصله چن دقیقه ایا احتمال بارداری هستش دوباره قرص اورژانسی استفاده کنم لطفا کامل راهنماییم کنید من هیچی نمیدونم ممنون

سلام سارای خانم
با آن قرصی که مصرف کردی “بارداری”اتفاق نمی افتد،حتی اگرسکس کامل داشتید.

واقعا ممنون اقای دکتر خیالم راحت شد

سلام

توروخدا ببخشید من هی میام اینجا هزار تا سوال میپرسم
خیلی نگرانم۷روز شده و من هنوز یه لکه هم ندیدم?
تاحالاموردی بوده که قرص اثر نکنه؟?
من واقنخیلی خیلی نگرانم میدونم که مشکلی پیش نمیاد هزار نفر تاحالا بهمگفتنش ولی وقتی میبینم که هنوز هیچ لکی نیومده دوباره استرس میگیرم?

دخترعزیزم!ریحانه جانم
نگران نباش
ممکنه تا۲هفته هم بطول بینجامد
هرچقدرمیزان استرست زیادباشه فاصله هم بیشترمی شود
گزارشاتی بیش از۲هفته داشتیم .حتی مواردی بوده که تاپریودبعدی خونریزی اتفاق نیفتاده
هرمون کورتیزولی که درهنگام استرس ترشح می کنیدحتی اگرقرص هم نمی خوردید،همین کافی بودبرای عدم بارداری!یعنی اینقدر استرس سیستم دفاعی بدن وتعادل هورمونهارا بهم می زند
تاحالا هیشکی نگفته که من قرص خوردم ولی باردارشدم(اگرطبق دستورخورده باشه ودر۲ساعت اولیه بعدازمصرف “استفراغ”نکرده باشه)
شما هم اینقده حرص نخور

سلام اقای دکتر .خداقوت .

سلام ریحانه ی عزیز.من هم تقریبا شرایطی شبیه شما دارم و خیلی خیلی نگرانم.

با هیچکس هم نمیتونم صحبت کنم و وقتایکه خیلی ناامید میشم تنها جایی که منو آروم میکنه همینجا و صحبت های اقای دکتره.

دکتر جان سوال من الان این هست که برای پریود شدن بعد از قرص اورژانسی اخرین قرصی که خوردیم مد نظر هست یا تاریخ پریودی ماه قبل؟

……….

من ماه قبل ۳۰ ام پریود شدم و الان ۵ روز از اخرین قرص میگذره.

البته ناگفته نمونه من در روز اول رابطه از قرص اچ دی استفاده کردم طبق دستور.ولی چون دوتا قرص اول یکم تاریخش گذشته بود باز از ترسم در روز چهارم رابطه دو تا قرص اوسیز ۷۵ طی ۱۲ ساعت خوردم.

هر روز که میگذره حالم بدتر میشه و نمیتونم آروم بگیرم.

دکتر میشه بگید چند درصد احتمال داره دختر باکره با پیشاب و استفاده از قرص اورژانسی بازم باردار بشه ؟

……….

خیلی خیلی سپاسگزارم .ایشالا خدا خیرتون بده .

یه سوال دیگه هم دارم اما نمیدونم آدرس ایمیلتون رو از کجا پیدا کنم .

سلام سحرخانم
خوب شیرین زبونی(مخ زدن)رابلدی سحری!
مبنای خونریزی”پریود”بعدازخوردن آخرین قرص است
اولاً احتمال حاملگی با پیشان صفره ،(این را درپای چندتا کامنت مقصل توضیح دادم)پیشاب فاقداسپرم است،کارش استرولیزه کردن مجاری ادراره(که با مجرای منی مشترک است)برای میکروب زدادی وسهولت درخروج منی
واماشما اگرسکس کامل هم داشتیدبا خوردن آن قرص رحم را ازبارداری”لانه گزینی”ناکارکردید!
ایمیلم : pirastehfar2@yahoo.com

??یک دنیا سپاس ???
ممنون بابت ایمیل.

یک سوال دیگه که یادم رفت بپرسم اینکه میتونم از قرص های ارام بخش یا مثلا نورتریپتلین استفاده کنم برای کاهش استرس؟

ببخشید دیگه سوال نمیپرسم .قول میدم.

تادلت آرام نگیره واعتمادنکنی به حرفهای یکی که داره راهنماییت می کنه(قبولش نداشته باشی) ویا ابهامات رفع نشه هیچ دارویی نمیتواندتأثیرچندانی داشته باشه

باسلام وسپاس بابت پاسخگویتان اقای دکتر 
من ۵ روز گذشته ۲ قرص ۷۵۰ اورژانسی مصرف کردم ولی هنوزپریود نشدم و حال ی رابطه مشکوکک داشتم میتونم دوباره قرص مصرف کنم چاره چیست 

سلام مریم خانم عزیز
نگران پریودت نشو،خواهی شد منتهی یکم دیرتر
وباردارهم نیستی(باخوردن آن قرص)
احتمالاً دردهای شکمی وروی پستانهاهم بایداحساس دردبکنی وحالت تهوع هم داشته باشی وشایدسرگیجه
نظم قاعدگیت هم بهم خواهدخورد

کاملا صحبتتون درسته اقای دکتر.من به حرفهای شما ایمان دارم .منتها یکم وسواس شدم که سعی میکنم خودم رو آروم کنم.

بازم ممنون که انقدر وقت میگذارید.

شرمنده اقای دکتر بابت سوالات من بعد از مصرف قرص ها در ۵ روز گذشته دوباره نزدیکی محافظت نشده ای داشتم ایا نیاز به مصرف دوباره قرص هست 

سلام مریم
جواب:بله

سلام.خسته نباشید. خواستم بپرسم این قرصها اولویت نداره؟ یعنی هر کدومو مصرف کنیم فرقی نداره؟ من پریشب با همسرم رابطه مقعدی داشتیم و مایع منی شو هم همونجا ریخت ولی موقع خارج کردن کمی مشکوک شد واسه همین دوتا ال دی خوردم چون اطلاع نداشتم از نحوه مصرف قرص ها و الان سایت شمارو مطالعه کردم. امروز هم رابطه داشتیم و مایع منی شو کاملاً داخل واژنم ریخت اینبار چهارتا ال دی بخورم و دوازده ساعت بعد چهارتا دیگه آره؟ که حامله نشم. همسرم چون کاندوم استفاده میکنه هر چند وقت واسه تنوع و هوس کردنش مایع منی شو داخل واژنم میریزه و میگه قرص بخور. حالا که فهمیدم خوب نیست مصرف این قرصها پس نزارم دیگه این کارو انجام بده؟

سلام الهه خانم
لذتهای حلال زندگی رابرخودحرام نکنید وشوهرت را هم تأمین کن تا فیلش هوای هندوستان نکنه که درفکراین باشه نیازهاشو از حرام تأمین کنه که مردان دراین موردکم طاقتند!
دوماً آن قرص(LD)رااشتباه مصرف کردید ۴تایی هست درهرمرحله-مجموع۸تا
هرچه زودتریکی ازاینهارا مصرف کن امادرست (طبق دستور)من پیشنهادمیکنم ازبین لونژیل وال دی -یکی راانتخاب کنی
نحوه مصرف انواع قرص‌های اورژانس جهت پیشگیری از بارداری (فقط یکی از روشهای زیر باید انتخاب کنید)
* قرص HD: (دو) عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+۲ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
*قرص LD: (چهار)عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+ ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
* قرص تری فازیک: ۴ عدد قرص سفید رنگ در اولین فرصت بعدمعاشقه ویاسکس+ ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد از آن (قرص‌های مرحله سوم)
* قرص لونرژسترل یا اووسیز(لونیژل): ۷۵۰/.یک عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+یک عدد ۱۲ ساعت پس از آن /یا یکعدد۱٫۵
توضیح:میتوان لونیژل۷۵۰راهر۲راباهم دریک مرحله خورد
منظوراز (اولین فرصت):
اگرچه تا۷۲ساعت گفته اند،اماهرچقدربه زمان سکس نزدیکترباشداثربخشیش مطمئنتره .سعی شوداز۵۰ساعت تجاوزنکند(فاصله معاشقه با خوردن قرص)
برای اهمیت موضوع تکرارمی کنم باادبیات دیگر
قرص” LD“ال دی
ال دی (۴ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۴ قرص در نوبت دوم خورده شود/ مجموع ۸ قرص)
قرص”HD “اچ دی ( ۲ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۲ قرص در نوبت دوم /مجموع ۴ قرص)

قرص تری فازیک سفید( ۴ عدد با هم ،بعداز ۱۲ ساعت – ۴ عدد دیگرخورده شود/مجموع۸ قرص)

قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت باید دومین قرص را بخورید.

هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی (اگرلونژیل ۷۵۰ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد ۱ عدد کافی است.

سلام اقای دکتر خسته نباشید،من قبلنم پیام دادم اما خیلی نگرانم،من با رابطه بدون دخول بطوری ک التامون فقط روی هم بود داشتیم ک پیش اب نامزدم اومد فورا من خودمو شستم و قرص اورژانسی ال دی رو بطور صحیح استفاده کردم،یروز قبل از پریودیم بود ک ماه قبل بود،اما هر ماه دو س روزی رو عقب میوفته و نامنظمه،من شیش روز بعد از مصرف قرص خونریزی داشتم مثل هر بار پریودیم،اما شکمم سفت شده و مبگن برای بارداری خونریزی اتفاق میوفته،من از بارداری خارج از رحم میترسم امکان بارداری من با وجود پریودی هست یا ن،خاهش میکنم جواب بدید واقعا نگرانم

سلام میناخانم
نگران بارداری نباش که ازاین خبرهانیست(دراین مرحله)
به این دلائل:
اولاً درپیشام اسپرمی نیست تالقاح انجام بگیره
۲-بارداری درحول وحوش تحمکگذاری اتفاق می افته (با+-۵روز)
۳-قرص اورژانسی مصرف کردی
۴-باخونریزی”پریود”که بعدازمصرف قرص اتفاق افتاده
واما اون درد(سنگینی شکم) ودردهای دیگه(سرگیجه،تهوع،حساس شدن پستانها ودردهای شکمی دیگر)ازعوارض مصرف قرصه
پس بیخود “سم توبدن ترشح نکنید”استرس”-نگران نباشید

اقای دکتر قول میدم اخرین سوالم باشه،دلمم انگار بزرگ شده،اصلا هر مطلبی ک راجب شرایط بارداری میخونم انگار تو منم هس،الان من مطمین باشم ک باردار نیستم؟جواب بدی??

میناخانم تو دیگه مرض وسواس مبتلایی!
وقتی تو باچهاردلیل محکم ومنطقیم آروم نگرفتی دیگه ازدستم کاری برنمیاد

سلام آقای دکتر چشممممممم تامینش میکنم و از راهنماییتون ممنونم. فقط ببخشید یه سوال دیگه داشتم که ذهن منو همسرمو درگیر کرده اینه که وقتی رابطه جنسی داریم و میزان تحریکم بیشتر میشه آبی شبیه ادرار که بو هم داره از بدنم خارج میشه مقدارش هم تقریبا زیاده. قبلا این اتفاق نمی افتاد ولی حدود یک ساله که اینطوری میشه. تو نت سرچ کردم اگه اشتباه برداشت نکرده باشم این آب جی هست ولی واسه اطمینان بیشتر گفتم از شما هم بپرسم که یه موقع مشکل یا بیماری در بدنم نباشه.ممنون از جوابگوییتون.

الهه خانم
آن ترشحات یک حالت رضایت از سکست هست ونه اینکه مشکلی نداره بلکه نشان کمال سلامت وریلاکس بودنت هنگام رابطه جنسی استً

سلام وقت بخیر اقای دکتر.من و نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم ولی بخاطر ترس ایشان دوقرص لونژیل .۷۵خوردند و ۷ روز بعد پریود شدند.در روز اخر پریودش رابطه بدون دخول داشتیم بازهم بهمین شکل قرص مصرف کردند و الان دوهفته هست پریود نشدند.ایا با توجه به اینکه در یک ماه دوبار روش اورزانسی استفاده کردند این تاخیر طبیعیه؟البته میگن ایشون که کمردرد و دلدرد دارن.لطفا اگر امکان‌پذیر هست سریعتر ج بدید داریم میمیریم از استرس

سلام علی جان
همه مواردی که اشاره کردی”طبیعی”است
قرص اورژانسی خیلی قوی است وکلی عوارض داره که حداکثردرماه یکبار بایداینطوری اتفاق بیفته -دریه مقاله ای ازیکی ازپزشکان امریکا می خوندم که گفته بود سالی یکبار!
همانطورکه باقدرت وقوت امکان لانه گزینی را به اسپرم نمیده،تعادل هورمونهای دیگرراهم بهم می ریزه-سیستم ایمنی بدن رادرگیرمیکنه-دردهای شکمی-حساسیت سینه ها،تهوع-سرگیجه-اختلال درقاعدگی..
حالا ۲بارهم مصرف کرد که ضایغاتش ۲برابره
البته بارداری منتفی است
باتوجه به آشفتگی فکری”استرس”احتمال طولانی شدن خونریزی هست-نگران بارداری نباشیسدکه اتفاق نمی افته

سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم چرا بعد از خوردن قرص اورژانسی میگن نباید دیگه رابطه داشت و منتظره خون ریزی بود؟مگر قبل از خون ریزی کردن از سره قرص هم تخمک گزاری میشه؟اگر اینجوری باشه یعنی میشه گفت اگر اسپرمی زنده مونده باشه میتونه تا قبل از خون ریزیه قرص لقاح انجام میده؟

سلام سعیده خانم
من نفهمیدم که این مجادله !اعتراضه ویادعوا!؟
ماراازاین مجادلات معاف کنید
من همیشه ازدعوافراریم!

چون تخمک گزاریم درست ما بین روزه مصرف قرص و ۷ روز بعدش که لکه بینی داشتم بود سواله بالا رو پرسیدم .یعنی امکان داره لکه بینی از لانه گزینی باشه؟
سواله بالامو تورو خدا جواب بدید ممنون میشم

سلام خسته نباشید نه مجادلست نه دعوا من فقط سوال پرسیدم همین مممون میشم جوابه سوالمو بدید.میخواستم بدونم چرا بعد از خوردن قرص اورژانسی میگن تا زمان خون ریزی نباید رابطه داشت؟مگر تو اون هفت روز تخمک گزاری انجام میشه؟من زمان تخمک گزاریم درست ما بین مصرف قرص و هفت روز بعدش که لکه بینی پیدا کردمه میخواستم بدونم تخمک گزاری در بدنم انجام شده یا نه و اگه میگن رابطه نداشته باشید برا چی میگن.؟اگه اینجوری باشه من از این میترسم که اسپرمی زنده مونده باشه و در زمان تخمک گزاریم لقاح انجام شدخ باشه و این لکه بینس دو روزه‌که من هفت روز بعد از خوردنه قرص پیدا کرردم از لانه گزینیه.
تورو خدا این مساله رو برامون روشن کنید دکتره مهربونه عزیز

اینو جواب میدم
ولی خوبه که سوال کردنو یادبگیری،معترضانه وطلبکارانه حرف نزنی،احتمالا درخونه هم یجورایی پرخاشگری بایدداشته باشی وشاکی هم داری!
واما جواب
بعدازخوردن قرص -زمان میبره که محتوی قرص فعل وانفعالا ت خودرا دررحم انجام بدهند،باشدت وقوت خرابکاری ها را شروع می کنن،امکان هرگونه لانه گزینی ولقاح راسلب می کنند،
یک چیزرو دقت کن
ازمیان بیش ازصدمیلیون اسپرم یک اسپرم خوشبخت موفق به ورود به رحم می شود،وقتی هم که شد،جداره های رحم ضخیم می شوند ومانع ازورود اسپرم های دیگرمی شوند(دهانه مسدودمی شود)
هرزن درهردوره فقط یک تخمک آزادمی کند وآن یک تخمک بایدبا اسپرم خوشبخت درهم بیامیزدتا”رویان”شکل بگیرد وبعد”جنین” وسرانجام نوزادی بعداز۹ماه متولدشود
این قرصها براساس عمکرد طبیعی لقاح ساخته شده(شبیه سازی شده)همان فعل وانفعالات دررحم اتفاق می افتد-شایدبشودگفت با “کد”های که به مرکزفرماندهی می فرستد،رحم را فریب می دهد ویک حاملگی کاذب شکل می گیرد وشما می بینیدباخوردن قرص همون حالتهای بارداری علاذمش راتجربه می کنید(دردهای زیرشکمی،سنگینی زیرشکم،تهوع،سرگیجه،حساس شدن نوک پستانها ووو…
وماندن اسپرم درواژن برای شکل گیری لقاح است “بارداری”..دیگرمتوجه شدید که زنده ماندن یعنی اینکه تخمک آزادشود واسپرم بااودرآمیزد…هردوره یک تخمک ویک اسپرم…
وسوال دیگرت
عدم رابطه جنسی محدد-بعدازمصرف قرص
یک زن میتوانددرهرماه ۴بارهم خونریزی داشته باشد(یکبار”پریود”اصلی وسه بارهم با”اورژانسی”
البته اگرسلامت کل بدن براش مهم نباشه وفقط بفکرلذتهای آنی وزودگذرباشد!
درهرمرحله ازرابطه احتمال بارداری هست(اگردرحول وحوش تخمکگذاری باشد)
وشایدبگیدخب درمرحله اول یه دونه تخمک آزادشده تمام شد
جواب معلوم نیست که تخمک درکدام رابطه جنسی آزادمی شود(ضمن اینکه بایداین آزادشدن درحول وحوش تخمکذاری باشد.
حول حوش تحمکگذاری یعنی(+۵زمان تخمکگذاری)
توضیح این مورد:
اگرفرض کنیم که شماروز۱۵ماه تخمکگذاریت باشه(باتوجه به احتمال زنده ماندن ۵روزه اسپرم دردستگاه تناسلی )اگر رابطه جنسیتون روز۱۰بوده+۵بکن-آنوقت احتمال بارداری هست
امیدوارم هم آروم شده باشی وهم اقناع

سلام اقای دکتر ممنون از پاسخگوییتون،ی سوال اینک من یک هفته بعد از مصرف قرص خونریزی داشتم ولی هنوز صبا حالت تهوع دارم و سرگیجه،میخاستم بدونم تا کی عوارض قرص ها در بدن باقی میمونه؟ممنونم ک وقت میزارید

سلام میم جان!
نگران نباشید،بزودی برطرف می شوداما زمانش(درشرایط ریلاکس تا۳روزاست)بستگی به آرامش وآشفتگیت دارد-هرچه استرست بیشترباشه زمان بیشتری رابایدتحمل کنی

ممنونم از راهنماییتون دکتر جان ببخشید اگر درست صحبت نکردم و خدایی نکرده ناراحتتون کردم.سواله اخرم اینه که ممظورتون از احتماله بارداری در هر مرحله چیه؟یعنی حتتی موقعی که قرص اورژانسی مصرف کردی و رحم گول خورده و تخمک گزاری نمیکنه و منتظره خون ریزی هستی هم احتماله بارداری هست؟و اینکه من هشت روز بعد از خوردنه قرص ۲ روز لکه بینی داشتم درست در روزهایه تخمک گزاری این معنیش چیه؟
با تشکر از زحمت نوشتنی که انجام میدید

ببحشید اقای دکتر با وجود خونریزیکه  بعد از مصرفقرص اورژانسی داشتم  امکان بارداری خارج از رحم هست؟

نه

سلام آقای دکتر, من ۵روز بعد از اتمام پریودم رابطه داشتم, دخول نداشتیم, نگرانیم از پیشاب هست چون خیلی کم رابطه از مقعد داشتیم. بعد از۱۹ساعت از نزدیکی دوتا قرص۰/۷۵لونژیل خوردم, الان۳روز از خوردن قرصها میگذره ولی هیچ علامتی از قرص رو ندارم و لکه بینی یا خونریزی هم ندارم فقط گاهی زیر دلم درد میگیره و قطع میشه مثل زمانی که میخوام پریود بشم. روز۱۸مرداد هم باید پریود بشم, یعنی ممکنه تا اونموقع خونریزی نداشته باشم؟ باردارم؟ خیلی میترسم و خیلی نگرانم و از کل کار وزندگیم افتادم و یک چیز دیگه اینکه ایا ورزش ضرر داره تو این مدت؟

و اینکه دکتر رفتم گفته اگه سه روز بعد مصرف قرص خونریزی نداشته باشی بارداری!!!!!

براخودش”ماست”خورد
تومطمئنی که پیش دکترمتخصص رفتی!؟
نکنه اینو مادربزرگ گفته!
دکتراینو نفهمیده که ۳روز درشرایط عادی(ریلاکسه) نه شرایط استرس
درشرایط استرس شدیدتا ۱۰روز وشایدبیشترهم ممکن است طول بکشد

بله پیش دکتر رفتم و تعجب کردم از حرفشون.
الان بارداری منتفیه؟ پس چرا خونریزی ندارم

سلام خدمت شما
من ۲۰ سالمه و عقد هستیم.و رابطه کامل دارم
دوروز پیش با همسرم مقاربت پرخطر داشتم و قرص اووسیز رو شبش و بعد دوازده ساعت بعد مصرف کردم.امروز هم باز رابطه داشتیم ولی کاندوم در واژنم جا ماند ک متوجه نشدیم .ولی همسرم منی رو بیرون واژن توی دستشون تخلیه کرد.و بعد از مقاربت فهمیدم ک کاندوم تا انتهای واژن رفته بوده..و شاید در حین دراوردن آلت جا مونده .میخاستم بدونم ایا قرص قبلی ک یروز و نیم قبلش خوردم برای الان هم اثر دارع؟
اگر قرص دوبارع مصرف کنم ایا تثر ضدبارداری نداره دیگه؟
من باید چکار کنم…ایا دکتر تو سن من اجازه سقط میده؟خیلی استرس دارم باید چ کنم
و نکته دیکه من هفت روز دیکه نوبت پریوپم هست
با تشکر از شما

سلام عروس خانم عزیز
اولاًتبریک میگم وآرزوی خوشبختی میکنم
واما
نیازبه این همه حرص وجوش نیست!
اینو میگن”رابطه مشکوک”مجدداً ( اووسیز)بخوردید،امکان بارداری راسلب می کند.
نوبت “پریود”راهم تایک هفته تأخیرمی اندازد.
دردهایی هم خواهی داشت مخصوصاً”شکمی” ونیزروی سینه ها که طبیعی هستند.

سلام اقای دکتر بنده سه ماه پیش از همین سایتتون قرص لونژیل ۱/۵ مصرف کردم و سه ماه هم پریود شدم ولی بعد گذشت سه ماه این یک ماه اخر حالت تهوع شدید و گاها با بالا اوردن مقداری خون همراهه میخاستم بپرسم ایا امکان داره کسی عادت ماهانه بشه اونم سه ماه و باردار باشه؟؟ راستش وقتی از دوستان و اشنایان میپرسم میگن اره بوده که سه ماه پریود میشد اما باردارم بودن و این منو میترسونه میشه لطفا راهنمایی کنین؟ من باکره هستم نباید باردار بشم الان .ممنونم

سلام سوگند جونم
دخترعزیزم که اینقده شاکری وشیرین زبون!
نگران نباش،هرکسی گفته که بایک “اسپرم”۳ماه دیگرممکنه بارداربشه برای خودش “ماست”خورده!
مگه میشه اسپرم سه ماه دردستگاه تناسلی زن زنده بمونه!
نهایت زنده ماندن اسپرم درآلت تناسلی زن۵روز است اگرچه بعضی ها بااحتیاط-۷روزهم گفته اند
ودیگراینکه قرص “اورژانسی”باقوت وقدرت امکان هرگونه لانه گزینی راسلب می کند وزمینه برای تشکیل لقاح مقدورنمی باشد
این را هم بگم که هرزن درهرماه فقط یک تخمک آزادمی کند وفقط یک اسپرم خوشبخت امکان ورودبه رحم راپیدامی کند وبعدازورودآن اسپرم خوشبخت با ضخیم شدن جداره های دهانه رحم ،راه برای ورودهراسپرمی غیرممکن می شود،منافذمسدودمی شود.
تو به این حرفهای دوستان ناآگاه گوش نکن(پریود وبارداری ضدهم هستند)برای بارداری قطراندومتری بایدبه ۱۷برسد ولی باخونریزی”پربود”دیواره های رح فرومی ریزند وقطرش به زیر۴می رسد
من حاضرم بیام “سندمحضری”بدم برای اثبات حرفم!گارانتی

سلام
راستش میخواستم ازتون تشکر کنم واقن مایه ی ارامش من بودید تو این چند روزه.
میدونم هزار بار اومدم و هزار تا سوال پرسیدم و شمام خیلی با حوصله جوابمو میدادین و راستش جواباتون واقن باعث ارامشم بود
من بی بی چک استفاده کردم.بهم گفتن که خارجیه و اصلا خطا نداره و گرونم بود به نسبت بقیه و بهشونم گفتم که ۹ روز از رابطه گذشته و طبق اون دادن بهم
من نتونستم صبح تستش کنم و همون موقع حدودای عصر استفاده کردم و منفی شد
هنوزم پریود نشدم البته و دیگ نگرانش نیستم زیاد چون گفتین که طبیعیه اگه تا یه هفته هم عقب بیوفته و بخاطر قرصه
میخواستم بپرسم که با توجه به حرفای شما که گفتین قرص اثر کرده برای کسایی که درست استفاده کردن یا استفراغ نداشتن و منفی بودن بیبی چک من دیگ خیالم راحت راحت باشه؟چون راستشو بخواین این ۱۱ روز خیلی خیلی برای من سخت بود تاحالا انقدر استرس رو تو این مدت طولانی نداشتم
من دیگ نگران چیزی نباشم نه؟

سلام ریحانه خانم
دخترعزیزم که اینقده شاکری وشیرین زبون!
بازم بااطمینان میگم ناراحت نباش
هیچ اتفاق ناگواری نمی افته

سلام اقای دکتر بنده سه ماه پیش از همین سایتتون قرص لونژیل ۱/۵ مصرف کردم و سه ماه هم پریود شدم ولی بعد گذشت سه ماه این یک ماه اخر حالت تهوع شدید و گاها با بالا اوردن مقداری خون همراهه میخاستم بپرسم ایا امکان داره کسی عادت ماهانه بشه اونم سه ماه و باردار باشه؟؟ راستش وقتی از دوستان و اشنایان میپرسم میگن اره بوده که سه ماه پریود میشد اما باردارم بودن و این منو میترسونه میشه لطفا راهنمایی کنین؟ من باکره هستم نباید باردار بشم الان .ممنونم دکتر

سلام اقای دکتر خسته نباشید
من با نامزدم رابطه داشتم و از قرص اورژانسی استفاده کردم،خونریزی هم کردم بعد از چند روز.اما چیزی ک منو نگران میکنه سفت شدن دوره نافم و کمی بزرگ شدنشه،حالت تهوع هم صبا دارم.میشه بگید امکان داره باردار باشم یا ن؟

سلام سناخانم
اگرقرص راطبق دستورخورده باشی، بقیه مسائل(عوارض ،عوارض قرصه)نگران کننده نیست.

 بعله من یکساغت بعد از رابطه ۴ldخوردم دوازده ساعت بعد هم چهار تا.منی هم وارد شد و فقط نگران پیش ابم ک ب دهانه واژن خورده باشه.مرسی که جواب دادید

سلام
اگرفقط “پیشاب”باشه
جای نگرانی ندارد که پیشاب فاقد”اسپرم”است.

اصلاح میکنم منی وارد نشد

سلام مجدد ممنون از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ دادید
فقط من متوجه نشدم الان بارداریم منتفیه؟ چون هیچ خونریزی و علامتی ندارم فقط یکم زیر دلم درد میگیره. و اینکه ورزش بد برام؟

نه بارداری ونه حامله!

خیلی ممنون که انقدر امیدواری میدین
یه سوال داشتم این ترشحات سفید رنگ که میگن ممکنه نشانه ی بارداری باشه چیه؟منم ترشحات سفید دارم خیلی اینا عوارض قرصه؟

ریحانه تو منو کشتی!
ترشحات سفید(فاقدبو)طبیعی است -واژن رامرطوب میکند وربطی به بارداری نداره
اگرترشحات بدبو(بوی ماهی(ویاسبز رنگ شد که علامت خطره(عفونت)دربقیه مواردطبیعی هست
ای خدا یه شوهرخوبی نصیبشون کن تا من خلاص بشم!

ببخشید توروخدا?
خیلیم ممنون

ببخشید اقای دکتر میشه با توجه ب چیزایی ک گفتم بگید سفت شدن شکم و دور نافم مربوط ب بارداری هست یا ن.ببخشید تروخدا زیاد پرسبدم خیلب استرس دارم شبو روزم شده نگرانی

سلام
میتونه ناشی از مسمومیت‌های غذایی و التهاب‌های ویروسی یا باکتریایی روده باریک باشه
بایدبه پزشک مراجعه کنید

پس بارداری نیست؟قول میدم دیگ نپرسم

سناخانم
من که نمیدونم قرص هارا چجوری خوردی(فقط گفتی:قرص اورژانسی استفاده کردم)
ومن هم گفتم ومی گویم:اگرقرص راطبق دستورخوردی بارداریت منتفیه

سلام ببخشید من چند روز پیش با همسرم رابطه داشتم ایشون بعد از ارضا شد آلت خیسش به آلت بنده خورد منم ۱۲ ساعت بعد دو تا قرص اووسیز ۷۵۰ باهم خوردم میخوام مطمن شم با خوردن قرص امکان بارداری دیگ نیست یا هست ضمنن من بیماری صرع دارم و دارو مصرف میکنم

امکان داره کسی که بعد ۴ سال نزدیکی کنه سریع باردار بشه

بعد من دو تا قرص با هم یه جا خوردم درست خوردم ایا

سلام موناخانم
قرص هارادست خوردید
(دو تا قرص اووسیز ۷۵۰ باهم -یایکی را دراولین فرصت بعدازرابطه جنسی و۱۲ ساعت بعددومی را-یااینکه همین “اووسیز=لونژیل)رایک عدد یک و نیم – را
واماسوال دیگر را نفهمیدم(باردارشدن سریع بعد ۴ سال نزدیکی !)..چهارسال زوروزحمت وصبوری چجوری “سریع”می شود!؟
سوال دیگرت دررابطه باتداخل داروی اورژانسی با داروی صرع-اشکالی ندارد
وبرات دعامی کنم که زودشفاپیداکنی ودراولین فرصت فرزندسالمی بدنیابیاوری که گرمابخش زندگیتان شود.

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
من سهروز بعد از اتمام قاعدگی با همسرم رابطه ی کامل داشتم و قبل از رابطه همسرم ادرار کرده بود و مایع منی داخل ریخته نشد ولی از پیشاب میترسیم و خیلیییییی استرس گرفتم
سیکل قاعدگیم تقریبا ۳۰تا۳۵ روزه
احتمال باردلری چقدره؟؟؟؟
آیا نیازه قرص اورژانسی بخورم؟؟؟؟
اقای دکترتورو خدا کمکم کنید هنوز نامزدیم

سلام ناهیدخانم
“پیشاب”فاقداسپرم است،درحالیکه برای باردارشدن به۲۰میلیون اسپرم نیازه
دوماً بارداری در حول وحوش تخمکگذاری اتفاق می افتد که رابطه تان خیلی فاصله داره
پس نگران بارداریت نباش ونیازی به مصرف قرص نیست

سه روز بعد

عذر میخوام مزاحم شدم تو این مدت که قرص خوردم باز نزدیکی انجام شه ایراد داره

سلام موناخانم عجول!
دوباره زوز ازنو ،روزی ازنو!
ازسرخط بایدمجدداً شروع کنی

ببخشید اقای دکتر یبار کامل میگم،من نزدیکی بدون دخول داشتم منی خارج نشد اما تا پیش ابشون اومد فورا خودمو شستشو دادم و قرص ال دی رو ب روش صحیحش ک چهارتا خورذم دوازده ساعت بعد هم چهار تا رو مصرف کردم،شیش روز بعد من خونریزی کردم،که شبیه به پریودیام بود و طبق سیکل همون موقع باید میشدم،میخام بدونم امکان بارداری هست با سفت شدن شکمم و گاهی مثل  نبض میزنه یا ن،مرسی ک جواب میدیدخدا خیرتون بده 

نهههههه

مرسی اقای دکتر عزیز واقعا اروم گرفتم
فقط ی سوال دیگه ببخشید واسه اینکه دیگه درگیری ذهنی نداشته باشم
با این شرایطی که گفتم اگه همسرم شک داشته باشه ک شاید ی قطره منی داخل ریخته شده باشه باز هم نیاز ب خوردن قرص اورژانسی نیست؟؟؟؟؟

سلام ناهیدخانم
قرص های اورژانسی درمواردمشگوک بایدمصرف شود
ولی برای پیشاب ضرورتی ندارد چون اسپرمی ندارد”پیشاب”-این آب(پیش آب) برای میکروب زدایی وتسهیل مجرای منی است که بامجرای ادرار”مرد”مشترک است،عین لوله های زیرزمینی انتفال سوخت که بعدازانتقال نفتیاگازوئیل”،برای بجریان انداختن”بنزین”بایدشست شویش دهند!تا نفتی نشود!
برای اطلاعات بیشتر از”پیشاب” میتوانید به این لینک مراجعه کنیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=11732

باا سلام. من و نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم ولی بخاطر ترس ایشان دو قرص لونژیل خوردند و ۷ روز بعد پریود شدند.در روز اخر پریودش رابطه بدون دخول داشتیم باز هم به همین شکل قرص مصرف کردند و الان بیست روز هست پریود نشدند. ایا با توجه به اینکه در یک ماه دوبار روش اورژانسی استفاده کردند این تاخیر طبیعیه؟ البته میگن ایشون که کمردرد و دل درد دارن. لطفا سریع جدید بدید داریم میمیریم از استرس

سلام علی آقا
این قرص ها”اورژانسی”خیلی سنگین وعوارض ناکواری داره،سعی کنید اولاً کمترشیطنت بکنید! ودرصورتی که اجتنابش ممکن نیست ازپوزیشن های بی خطربهره ببرید ویا ازتجهیزات جلوگیری طبیعی باستفاده کنید
حدااکثرماهی یکبارنیازبه مصرف “اورژانسی”باشد
وامااین دردهاوتأخیر-غیرطبیعی نیست
اگرقرص رادرست(طبق دستور)مصرف کرده باشد،نگران بارداری نباشید

سلام اقای دکتر
من همین الان پریود شدم
ببخشید توی این مدت همش اینجا بودم و اذیتتون کردم
خیلی ممنونم که صبوری کردین و ارومم کردین
واقن ازتون ممنونم
دیگ همه چی حل شد نه؟

سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید بازم مزاحم شدم من بعد اون اتفاق قبلی که گفتم و قرص مصرف کردم شما گفتین بارداری منتفیه اما دوباره با نامزدم ارتباط داشتیم اما این دفعه از روی لباس زیر بود و منی ریخت روی لباس زیرم بعد یک ساعت لباسم رو عوض کردم ولی قرص مصرف نکردم ایا احتمال بارداری هستش؟

سلام سارا خانم
نگفتیدفاصله۲رابطه را
اگرکوتاه نبوده بایدبرای هرمرحله قرص میخوردی

سلام اقای دکتر خسته نباشید
ببخشید من همون سنای بالام ک شرایطمو توضیخ دادم،میشه بگید با توجه ب خونریزی که شد امکان بارداری خارج از رحم هست یا ن،اخه احساس میکنم یذره زیر دلم بزرگ شده.بخدا از ترس بارداری جرات نمیکنم برم دکتر یا بی بی چک بزارم.تروخدا جواب بدید??

دقیقا یک هفته فاصله داشت .اما ایا روی لباس زیر هم احتمال بارداری وجود داره؟ممنون میشم دقیق توضیح بدین
واقعا باید دوباره قرص بخورم ؟خوردنش دوباره ضرر نداره

سلام سارای
معمولاً ازروی لباس بارداری اتفاق نمی افتد.
البته اگرلازم به خوردن قرص هم می بود،حالا دیگروقتش گذشته(نهایتاًتا۳روزقرص اثرمی کند)

ببخشید اقای دکتر اولین نزدیکی که داشتیم بهتون گفتم احتمالش هست منی روی واژنم ریخته باشه اون دفعه بعد بیست ساعت دو تا قرص اوسیز ۰.۷۵رو با هم خوردم و بعد اون هفته دوباره نزدیکی داشتیم با این تفاوت که منی ریخت رو لباس زیرم و الان هنوز ۱۲ساعت از رابطه مون نگذشته برای این مزاحم شدم دوباره که لازمه قرص بخورم هنوز هم از او هفته که قرص رو خوردم پریود نشدم ببخشید زود زود مزاحم میشم و خب توضیح ندادم اولین
الان من بارادر میشم ترو خدا بگید

سلام
بله دررابطه مشکو بایدقرص بخوری

اقای دکتر جواب منم میشه بدید??

سلام حسن آقا
اگرچه به سلامتی آن دخترآسیب زیادی می رسه ولی احتمال حامگی بعیداست
آن دردها ازعوارض مصرف قرص هاست
اما کسی منعتان نمی کنه برای مراجعه پیش پزشک

سلام
قرص ها با آن قدرتی که مانع دازبارداری میشوند،خرابگی های دیگرهم دارند،ازجمله دردهای شکمی،تهوع،حساس شدن پستانها،سرگیجه وبرهم زدن تعادل هورمونها(بی نظم شدن پریود)

با سلام
من با دوست دخترم روز بعد اتمام پریودیش چندین مرتبه سکس داشتم و بعد از ۱۲ ساعت دو عدد قرص لوونورژسترلی .۷۵ گرمی مصرف کرد و ۶ بعد از مصرف قرصا دوباره سکس داشتیم (سکسا بدون کاندوم بود اما هیچ کدوم آب منی رو داخل واژنش نریختم) این بار هم چندین مرتبه سکس داشتیم و برای اطمینان حدود ۲۳ ساعت بعد از سکس دومرتبه دو عدد قرص لوونورژسترلی استفاده کرد و الان تقریبا بعد گذشت یه هفته لکه دیده روز بعد و دو روز بعد لکه دیدن خونریزی داشته امروز دو روز بعد از لکه دیدنشه و همچنان خونریزی داره و کمرشم درد میکنه میخواستم بدونم با توجه به اینکه میترسه بره دکتر که کسی مشاهدش کنه اونجا ایا واقعا ضروری هست به پزشک مراجعه کنه یا نه ؟
متشکر از شما

سلام اقای دکتر کمممممک تروخدا
من با نامزدم رابطه داشتم ک مطمینا اب منی داخل واژن ریخته نشد ولی اینک پیش ابم با واژن برخورد داشته نگرانم،بخاطر همین نامزدم از قرص ال دی استفاده کرد قبل از یکساعت ک رابطه بگذره دوازده ساعت بعد هم چهار تا رو استفاده کرده،شیش روز بعد پریود شدن،رابطه هم ژروز قبل از پریودیشون تو ماه قبل بود اما نامنظمه و با چند روز دورو زود اتفاق میوفته.الان دو هفته از رابطه میگذره احساس میکنن شکمشون و زیر دلشون کمی بزرگ شده و احساس سنگینی میکنن دور نافشم سفت شده.ایا بارداری اتفاق افتاده؟تروخدا جواب بدید ما شرایطشو اصلا نداریم،ایا ایشون باردارن؟؟؟

سلام مثطفی
آن علائم میتونه ازعوارض مصرف قرص اورژانسی باشه

رابطه یک روز قبل از تاریخ پریودیشون تو ماه قبل بوده

پس یعنی بارداری نیست؟؟؟؟

وای اقای دکتر تروخدا بگید چند درصد احتمال بارداری هست،ایا اصن امکانش هست با خونریزی ک شبیه ب پریودیشون بود باردار باشن

سلام
احتمال باردارنشدنش۹۰%

با سلام.پریودی من ۶روزس.روز پنجم پریودیم که بخاطر هیجان و تحریکی که از نامزدم دیدم .بجای خون پریودی ترشح داشتم.رابطه جنسی کامل هم ایجاد کردیم و بخاطر ترس از بارداری قرص اورژانسی همان موقع و د۱۲ساعت بعد مصرف کردم.دو روزبعد دوباره رابطه جنسی کامل بدون کاندوم انجام دادیم.که من بخاطر ترس سه بسته قرص اورژانسی مصرف کردم.درست دو قرص بعد از آمیزش شش ساعت بعد دوتا دوساعت ساعت دوتا و این کار را تا سه روز انجام دادم.الان خسته بی حال هستم.تا بلند میشم زیر پاهامو خالی حس میکنم.سرگیجه دارم.تار می بینم و احساس میکنم چشام ضعیف شدن.بعداز سه روز مصرف نکردن قرص دوباره پریود شدم.اما این بار رنگ خونم سیاه تیره و بدبو هست.پای راستم خواب رفته و هر چی نیشگون میگیرم احساس نمیکنم.سردرد عجیبی هم دارم.خواستم راهنماییم کنید

مریم خانم مواظب باش خودتو بکشتن ندی!
قرص هارا هم که معلومه طبق دستورنخوردی(اگرچه نه نام قرص رابردی ونه روش خوردنتو)
فقط ایوبگم این قرص هاخیلی عوارض سنگینی دارن،نهایتاً ماهی یکبارمصرف می شود
اگرخیلی اشتهای زیادی داری! ازروشهای دیگربرای جلوگیری استفاده کن ویاازپوزیشن بی خطربهره ببر
زندگی وخوشی های زندگی فقط همین چندروزنیست ودنیاهم بپایان نمی رسه!پای یک عمرزندگی درمیان است،حالا من درحلال وحرامش ورودنکردم

این خونریزی شدیدی که دارم نشان دهنده اینه که حامله نیستم؟پای راستم دو هفته س خواب رفته.چکار بایست بکنم؟آیا خطرناکه؟

سلام مریم خانم
درموردخواب رفتن اعضای بدن”پا” دراین لینک پاسختو بگیر

وااای سلام اقای دکتر
اقای دکتر شما کهتو پستا گفتید با پیش اب باردار نمیشه که،مام که قرص اورژانسی رو اسفاده کردیم یعنی ممکنه نامزدم با پیش اب باردار باشه؟؟تروخدا جواب بدید.موقع تخمک گذاریم که نبوده،ایشون ورزش میرن بخاطر لاغری من میگم شاید شکمش بخاطر اونه.یعنی امکان داره باردار باشن؟؟

سلام
باپیشاب هیشکی “حامله”نشده که نامزدت دومی باشه
پیشاب فاقداسپرم هست.
اما من آون۱۰%رابرای این گفتم که ممکنه در جریان فعل وانفعالات معاشقه(نداسته وناخواسته)ازسرغفلت منی به واژن نفوذکرده باشد
اگرمطمئن باشیدکه فقط پیشاب بوده ،مطمئن باش ازباردارنبودنش.

بعله مطمینم.اصن من ارضا نشدم تا پیش اب اومد جدا شدم ازش فورا

اقای دکتر خیلی ممنونم که جوابمو دادید
فقط ی سوال اینک با پریود شدنسون مطمین باشیم که بارداری اتفاق نیوفتاده؟

انشاءالله

سلام اقای دکتر.
دکتر من دوشنبه اون هفته رفتم آزمایش خون بتا جواب بارداری منفی بود
منتهی هنوز پریود نشدم خیلی میترسم.
ضمن اینکه در تیر ماه دوبار از روش اورژانسی استفاده کردم هر دو بار هم قرص اووسیز۷۵% …در یک سیکل قاعدگی
امکان بارداری هست?باید ۳۰ تیر پریود میشدم

سلام میم جان
اولاً کاربدی کردی که دریک ماه۲بار ناچارشدی اورژانسی استفاده کنی!
دوما اینکه همون یکبارش تایک هفته پریود راتدخیرمی اندازد،چه برسد به ۲بارش
حالا هم که کلکسیونی ازدردراداری:تهوع،درهای شکمی،دردروی سینه وسرگیجه وو
نگران سلامتیت ناش ،نگران باردای نشید که خبری نیست!

سلام دکتر عزیز.خیلی خوشحال شدم دیدم جواب دادین.اسم قرص لونژیل۷۵/° هست که من دقیق یادم نیس در طی دو روز یا سه روز چهار بسته که هربسته دوقرص دارد مصرف کردم.نه حال تهوع و نه حساسیت درد سینه دارم.فقط سرگیجه دارم.وپای راستم خواب رفته الان هم احساس سوختگی در پام می کنم انگاری با آب جوش یا روغن سوخته باشه اما ظاهر پام طبیعیه و هیچ رنگ ولکی روش نیس.من لینکی ندیدم.جیمیل من هم مشکل داره میشه اینجا بفرستین.بسیار ممنونم

من سی ساله هستم.برادرم دیابتی هست و انسولین میزنه.مادرم تازگیا دیابتی شده اما فقط قرص مصرف میکنه وخیلی لاغر شده.دوسالی هست من آزمایش ندادم اما قبلا جواب آزمایشم منفی بود و فقط کم خونی داشتم.خواستم بپرسم این قرص اورژانسی رو قند خون تاثیر داره.این گز گز شدن کشاله ران پام و احساس سوختگی نکنه به دیابت مربوط میشه اما چرا بعد از خوردن قرصا اینجور شدم؟

سلام مریم خانم
بعضی از دارو های دیابتی ( actors وavandia )ممکن است با “اورژانسی ها” تداخل ایجاد کنند
امابعیداست که آن حالتهایی که دارین ناشی ازمصرف قرص اورژانسی باشد.

بسیار عالیه که می بینم شما وقتتون رو در اختیار ما میذارین و با تمام صبوری سوالات رو به روشنی و سادگی بیان می کنید.میشه لطف کنید و بگید در کدوم لینک می تونم ببینم این حساسیت پام به چی بر میگرده.کمی هم افسرده شدم و فقط دوسدارم گریه کنم.علتش ممکنه مصرف بیش از اندازه قرصا باشه؟

سلام مریم خانم
اولاً خودتو تسلیم بیماری نکت،حتی بیماریهای سخت،هرچقدرامیدواریت به بهبود بیشترباشه وخطری نبودنش،پیروزشمایید،وگرنه این بیماری هست که توروازپای درمیاری
حتی فکربیماری که وجودخارجی نداشته باشه میتونه آسیب زاباشه
نگران نباشه دلتو دریایی کن وبدون “برگ درختی بی اذن خدانمی افته” البته این بمعنای عدم تلاش برای حفظ سلامتی نیست،منظورافکاربدبدل راه نده
بارشدتکنولوژی وتوسعه دانش پزشکی درمان سخت نیست
واما لینک خواب رفتن”گزگز”Paresthesiahttp://www.pirastefar.ir/?p=4270

سلام. خسته نباشید. من ساعت شش روز بیست و هفتم چهارتا قرص ال دی خوردم و دوازده ساعت بعدش یعنی ساعت شش فردا صبحش هم چهارتای دیگه شو خوردم ولی هنوز تا الان پریود نشدم.هنوز وقت دارم واسه پریود شدنم یا نه؟ بیبی چک تست کنم جوابش درسته؟ 

سلام الهه خانم
نگران نباش
هیچ خطری تورو تهدیدنمیکنه(الادردهای ناشی ازمصرف قرص:تهوع،دردهای شکمی،دردسینه ها وشایدسرگیجه)ازبارداری خبری نیست
تأخیردرخونریزی”پریود”ازعوارض اون قرصه
چون استرس داری،یکم بطول می انجامد
من منع نمیکنم ازتست کردن(بی بی چک و..)ولی ضرورتی ندارد)

سلام ببخشید دوباره مزاحمتون شدم.من دیروز رفتم داخل استخر باغ که  هیچ روش تهویه و کلر و چیزی نداشت. آبش هم یه مقدار کثیف بود. خواستم بپرسم نیازی هست که واژنمو ضدعفونی کنم؟ از نظر شما با چه روشی بهتره؟ من کلا هیچ موقع از هیچ روشی مثل بتادین و…برای ضدعفونی کردن استفاده نکردم. و خیلی هم تا حالا دچار عفونت و بیماری نشدم و شستشو با آب تنها بوده. آیا خانمها باید هر چند وقت از روشهای ضدعفونی استفاده کنند در صورت نداشتن هیچ گونه خارش و عفونت یا نیازی نیست؟ 

سلام الهه خانم
بعضی ها بدنشان درمقابل آسیب ها وویروسهامقاوم هستند وبعضی ها هم سیستم ایمنی بدنشان ضعیفه
گروه دوم خیلی زودبیمارمی شودند ولی گروه اول بسادگی بیمارنمی شوند
شما احتمالا ازگروه اول هستید،تازمانیکه تظاهرات بالینی وعلائم ظاهری نداشته نیازی به هیچ اقدامی نیست
همانطورکه گفتید بروزعفونت با خارش وسوزش است که شماندارید،پس نیازی به دارونیست.

سلام.میخاستم بپرسم اگه کسی از روش اورژانسی ب روش صحیحش استفاده کنه (برای پیش اب مرد که مطمین نیس با دهانه واژن تماس داشته یا ن)و بعدش خونریری داشته باشه طبق سیکلشم همون موقع ها باید پریود میشده شده باشه.ولی مقدار خونریزی کمی کمتر از بقیه پریودی هاش باشه میشه یقین کرد که دیگ باردار نیست؟اخه من همینجوریم ولی بعضی وقتازیر دلم تیر های کمی میکشه و انگار سنگینه،این از اثرات قرصه یا بارداری؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام mohi
شمااگر قرص اورژانسی هم استفاده نمی کردید”باردار”نمی شدید!چون پیشام اسپرمی ندارد
وامادرهای شکمی ئ دردروی سینه ها وتهوع ناشی ازمصرف قرصه
تأخبردرپریودنیز از عوارض قرصه(برهم زننده تعادل هورمونها)

سلام. من دختر هستم اما با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم اما منی اون روی واژنم ریخت. همون موقع یک قرص لونژیل ۰/۷۵ خوردم و نشد دوازده ساعت بعد قرص دوم بخورم یکم دیرتر شد. یعنی قرص دوم چهارده ساعت بعد از قرص اولی خوردم. امکان بارداری هست؟

سلام مریم خانم
انشاءالله که کارسازباشه!

ممنون. هنوز ۷۲ ساعت از رابطه نگذشته میشه بازم قرص مصرف کنم؟

مریم جان !دخترعزیزم
من که حرفهایی قبیلیتو ندارم که چی گفتی وچی گفتم
بهرحال برای محکم کاری بخوری بهتره البته اگه دردهاشو تحمل کنی !اقلش اینه که ازشرکابوس بارداری نجات پیدامیکنی

سلام
چرا جوابمو نمیدین؟?
من بعد از ۱۲ روز خونریزی داشتم خیلیم شدید بود
دیگ خیالم از همه چی راحت باشه؟

سلام ریحانه خانم
۱۲ روز خونریزی! طبیعی نیست،شایدکیستی،پولبپی داشته باشید،بایدبه دکترمراجعه کنید
بارداریت منتفی هست(انشاءالله)

سلام ممنون از پاسخگوییتون،یعنی من با خونریزی که اتفاق افتاد میشه بگیم دیگ اصلا باردار نیستم؟اخه دلم و زیر دلم کمی بزرگ شده.من پریودی نامنظمی دارم فک کنم کیست داشته باشم،این بزرگی دل ممکنه از کیست باشه که با خوردن قرصا خودشو نشون داده؟یا امکان بارداری ممکنه باشه

سلام mohi خانم
آن دردها ناشی ازمصرف آن قرص “لعنتی”ً است!
اینقده غرنزن وانرژی منفی نده،ازبارداری هم خبری نیست.
دردهای شکمی،حساس شدن روی پستانها،احساس سنگینی روی شکم وتهوع وسرگیجه ..اینهاازعوارض قرص اورژانسی هست

نه ۱۲ روز بعد از مصرف قرص خونریزی داشتم
با وجود پریود بارداری امکان نداره نه؟

منظورم اینه که الان که پریود شدم دیگ نگران هیچی نباشم؟

ریحانه بی دقت!
باتوضیحات ناقص هم منو به زحمت می اندازی وهم تورو عذاب میدی!
نه .نمیشی!نگران نباش،باخیالت راحت سربه بالین بزار!

سلام خسته نباشید ، من ۲۳ یا ۲۴ تیر با نامزدم رابطه داشتم بلافاصله بعد از اون مطمئن نبودیم که اتفاقی افتاده یا نه اما بازم دوتا قرص اووسیز ./۷۵۰ رو پشت سرهم خوردم ، که بعدشم نه حالت تهوعی داشتم و نه سردردی ، امروز ۴ مرداده و باید پریود شم ، اما هنوز اتفاقی نیوفتاده ، اما دردای پریود رو یکم دارم ، میخواسم بدونم احتمال حاملگی هست ؟ یا چقد احتمال جابه جایی پریودیم وجود داره ؟

البته پیشاب بود که ریخته شد ، ولی من باز برای اطمینان قرصا رو خوردم ، اصلا خونروزی یا لکه بینی و هیییچ حالت تهوع و سردردی بعد مصرف قرصا نبود . بعد از یه هفته هم مسافرت رفتم ، ایا این مسافرتم تو زمان پریود تاثیر داره؟ چقد امکان بارداری هس ؟ چقدم انکان جابه جایی پریود ؟

سلام زهراخانم
اولاً برای پیشاب نیازبه مصرف قرص نبوده،چون پیشاب اسپرمی نداره درحالیکه برای بارداری حداقل بیست میلیون اسپرم نیازه تا ازبین میلیون هااسپرم یکی ازآنهاباتخمک جفت وجورشود (لقاح انجام بگیرد)ولانه گزینه اتفاق بیفتد
واما
مگرشما زیادقرص میخوری(قرص های مختلف برای انواع مریضی)که بدنت مقاوم شده که میگی هیچ علایمی ازعوارض اورژانسی رانداری!؟(دردهای شکمی،تهوع،حساسیت پستانها)
-فقط تأخیرپریودبرات مونده!

نه قرص خیلی کم میخورم ، خب این پریودی چقد جابه جا میشه ؟ ینی چند روز ؟

البته درد شکمی و حساسیت یکم داشتم ، الان ینی هیچی دیگ احتمال حاملگی نیست؟ خیالم راحت؟

دکتر سلام میشه کمکم کنین و راهنماییم کنین 
من از صابونی استفاده کردم که نمیدونم به اسپرم اغشته بود یا نه از همون روز به بعد همش استرس اینو دارم که حامله نشم هیچ قرص واسه پیشگیری استفاده نکردم بعده ۱۳روز ازمایش دادم گفتن حاملگی منفیع بتا ۰٫۶ بود 
من سوالم اینه این هورمون وقتی اسپرم به بدن راه پیدا میکنه بالا میره؟ یعنی این اسپرم به بدنم راه پیدا کرده که بتا شده۰٫۶ من تا پریودم ۸روز مونده یعنی امکان داره بالا بره و من حامله باشم؟
خیلی استرس دارم این که میگن بتا چن روز بعد دیر شدن پریود یهو دوبرابر میشه امکان داره واسه منم اینجوری بشه  من باید چیکار کنم الان
اصلا اسپرم رو صابون زنده میمونه؟

سلام رها خانم عزیز
دخترم!اسپرم باصابون منتقل نمیشه،اینقده “توهم”نزن!
ماجرای تو منو بیادماجرای مردبیسوادی انداخت(که شنیده بود عینک مطالعه وجوددارد)ورفته بود گفته بود یکی ازعینکهایی رابده که بتونم براحتی بخونم…
حالا شما هم چیزکمی ازآن پیرمردنداری!
باید”لقاح”صورت گرفته باشه ..”بارداری صورت گرفته باشه تا هورمون ßHCG رشدصعودی داشته باشه
اینجارادقت کن اینو شنیدی ولی ناقص…
مقدار هورمون ßHCGدر حاملگی طبیعی از روز ششم تا دهم بعد از لقاح در خون مادر بالا میرود

معمولا۲۵ -۲۰ روز پس از آخرین قاعدگی مقدار این هورمون در ادرار مادر نیز به اندازه ای میرسد که قابل اندازه گیری باشد.

به طور طبیعی مقدار این هورمون هر ۷۲ ساعت دوبرابر می شود .

سطح این هورمون در هفته های ۸ تا ۱۱ بارداری به حداکثر خود رسیده و سپس در ادامه حاملگی کاهش می یابد

منوببخش یکم برات تندی کردم!منظورم یقین داشته باشی باردارنیستی..
درقرآن هم یک آیه داریم که گفته:ای مؤمنان نمازنخوانید!یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَقْرَبُوا الصَّلَاهَ
اماادامه اش هست وقتی خواب آلودید ویامست (هوشیاری لازم راندارید)وَأَنتُمْ سُکَارَىٰ
حَتَّىٰ تَعْلَمُوا مَا تَقُولُونَ..وقتی که نمی فهمید داریدچی میگید

سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم شدم الان ۸ روزه گذشته از اون دو تا قرص اووسیز که خوردم و بعد یه هفته که باید از خوردن قرص بگذره و عادت بشم نشدم امکان داره سر موقع و زمان خودم عادت بشم؟ضمنن این مدت دو لیوانم زعفرون با آب خوردم 

این قرص عامل بهم زدن تعادل هورمونهاس
هرچقدراسترس شدیدیاشه زمان بیشتری لازمه تا خونریزی اتفاق بیفته

با عرض سلام و احترام

سلام الهام خانم
چه دختربی دردوسری!
فقط سلام میکنه ومیره!!!

سلام مجدد….از قرص اورژانسی ۵ساعت بعدازنزدیکی مشکوک باهمسرم استفاده کردم دوعدد۷۵لونژیل همزمان، الان ۸روزازخوردن قرص میگذره ولی خونریزی نداشتم…..این نزدیکی یک هفته بعدازپاک شدن ازپریودم بود.خیلی نگرانم پریودهام منظم و۳۰ روزه ست
سال گذشته یه بار ازاین قرص البته دوز۱/۵استفاده کرده بودم ،چهارروزبعد خونریزی داشتم یعنی الان نبایدمثل پارسال باهمون همون ۴روزبعدازخوردن قرص خونریزی شروع میشد؟؟.منظورم اینه ممکنه واکنش بدن هر دفعه فرق کنه….ازبارداری نگرانم.داخل شکمم احساس انقباض میکنم …..آیا ازشروع نشدن خونریزی ، نگران باشم ازبابت بارداری؟

سلام
احتمالاً پارسال ریلاکس بودی وامسال استرس داری
نگران نباش
باردارنیستی واین علایم “عوارض”مصرف قرصه
ممکنه تا۲هفته هم بطول بینجامه”خونریزی-درشرایط استرس

نت ضعیف بوددکترببخشید

ممنونم دکتر بابت پاسخگویی سریع

سلام دکتر جان عزیز؛من الان ۶ روز از تارخ پریودم میگذره و پریود نشدم هنوز امکانش هست ازمایش خون اشتباه شده باشه؟؟؟اخه دل درد و کمر درد و درد سینه هم دارم سرمم درد میره گاهی اینا دلیلش چیه خیلی استرس دارم?

سلام میم جان
اینها “دردها”ازعوارض آن قرص اورژانسی هست،نه علایم بارداری
رابطه قرص وبارداری- مثل رابطه جن وبسم الله ست!
علت فاصله افتادن ، استرسه

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگر کسی باردار باشه و ندونه و از قرص اورژانسی استفاده کنه بازم خون ریزی میکنه ؟یعنی با وجود لانه گزینی خون ریزی اتفاق میفته؟

سلام سعیده خانم
اگرمنظورتان “سقط”باشه،نه خطری ندارد

ممنونم از راهنماییتون ولی منظورم سقط نبود منظورم این بود که کسی که بارداده بازم خون ریزی میکنه قرص مصرف کنه؟

نه

ببخشید زیاد سوال میکنم پس خون ریزیه لانه گزینی چیه ؟ چطور میشه فرقه خون ریزیه لانه گزینیو از خون ریزیه قرص اورژانسی تشخیص داد

سلام
تفاوتهای خون بین لکه لانه گزینی و قاعدگی

-خونریزی ناشی از لانه گزینی تخمک بارور شده، سبک و خفیف است و به همین کیفیت باقی می ماند اما خونریزی دوران قاعدگی در ابتدا خفیف بوده و در ادامه و روزهای بعد شدید می شود. در خونریزی لانه گزینی لخته خونی که اغلب در طول قاعدگی دیده می شود، وجود ندارد.

– رنگ خون در دوران قاعدگی روشن اما ترشحات ناشی از لانه گزینی صورتی کم رنگ یا قهوه ای هستند. خونریزی ناشی از دوران قاعدگی گهگاهی به رنگ قرمز به نظر می رسد اما خونریزی لانه گزینی در بیشتر موارد قهوه ای یا صورتی رنگ است.

-خونریزی قاعدگی به شکل طبیعی در طول دوره مشخصی و بدون توقف آغاز می شود اما خونریزی لکه بینی به شکل نامنظم صورت می گیرد یعنی می آید و می رود. خونریزی لانه گزینی سبب ایجاد لکه یا خونریزی نامنظم می شود و یک یا دو روز به طول می انجامد. اما خونریزی دوران قاعدگی ۴ یا ۷ روز دوره کامل خود را سپری می کند.

-خونریزی قاعدگی و لانه گزینی سبب گرفتگی عضلات می شود، اما گرفتگی ها در دوران قاعدگی شدیدتر هستند. گرفتگی های خفیف و ضعیفی که هرگز به شدت آن افزوده نمی شود می تواند به معنای لانه گزینی باشد بویژه اگر همراه با ترشحات قهوه ای یا صورتی رنگ باشد

سلام و خدا قوت. من ۱۸ تیر تاریخ پریودی قبلیم بود. ۲۷ تیر معاشقه با نامزدم داشتم. با اینکه ۹۰ درصد مطمئن بودم آب منی روی واژنم ریخته نشده، ۸ ساعت بعدش ۲ تا قرص لونیژل خوردم. ۶ روز بعد یعنی ۲ مرداد خونریزی هام شروع شد. جواب کامنت ها رو که میخوندم متوجه شدم با خونریزی احتمال بارداری منفی میشه. سوال من در رابطه با مدت زمان این خونریزی هست. امروز ششمین روزیه که خونریزی دارم و دو روزه که یکم بیشترم شده. من دوران پریودی خونریزی هام شدیده. الان دقیقا شبیه اون شده. میخواستم بپرسم چند روز دیگه ادامه داره؟ آیا نیازه برم دکتر تا قرص خاصی بده؟ (مثلا قرص استروژن بدن تا خونریزی بند بیاد)اصلا باید این خونریزی رو بند آورد یا نه؟ و سوال آخر اینکه به نظرتون من دوباره ۱۸ ام طبق روال عادیم پریود میشم یا این ب نوعی پریودی محسوب میشه و پریود بعدیم ماه دیگه ست؟ متشکرم از انرژی و زمانی که برای پاسخ به سوالات میگذارید. یا علی

من اولین باری بود که قرص ضدبارداری مصرف میکردم. و متاسفانه اطلاعی از عوارضش نداشتم…
ی مطلبی خوندم که خونریزی که طولانی بشه به علت عدم تعادل هورمون هاست. چون مصرف این قرص ها هورمون زیادی وارد بدن میکنه. و به نوعی تعادل هورمونی رو بهم میزنه‌. به همین خاطر پرسیدم که برم دکتر تا قرص بده هورمون هام به روال عادی برگردن یا نه. اگر چنین قرص های برقراری تعادل هورمونی مصرف بشه ممکنه اون عارضه ( که تا چند ماه قاعدگی نامنظم میشه ) پیش نیاد؟

سلام لیلا خانم عزیز
معمولاً یک دوره قاعدگی”پریود”بین ۳تا۷روزاست
وماه دیگربعدازمصرف اورژانسی بایدقاعدگی نظم خودراپیداکند
واما احتمال میدم شمامشکی مثل کیست ویاپولیپ داشته باشد

سلام دکتر خسته نباشید
اولین روز پاکی رابطه داشتیم (با کاندوم) اواخرش که از واژن در اومد ظاهرا کاندوم سالم بود ولی بعدش بازم سطحی رابطه داشتیم که یهو دیدم کاندوم یمقدار پارگی داره.محض اطمینان همسرم لوژنیل ۱٫۵ دوازده ساعت بعد مصرف کرد. بعد از یک هفته لکه های قهوه ای رنگ و مشکی شروع شد و حدودا ۱۰ روزی ادامه داشت و تقریبا از روز دهم پریود اتفاق افتاد که همیشه هفت روزه بود ولی این سری پنج روز اتفاق افتاد و دل درد و معده دردم داشت و امروز که تموم شده سردردم داشت.
اول میخواستم بپرسم همه چی طبیعیه؟
دوم پریود بعدی حدودا میشه حدث زد؟
سوم وقتی این قرص ها رو مصرف میکنیم و خونریزی اتفاق میوفته احتمال حاملگی قبل از این رابطه هم کنسل میشه دیگه درسته؟

سلام اقای دکتر تروخدا کمکم کنید
من چندوقت پیش رابطه داشتم (طبق سیکل دو س روزی که نزدیک ب پریودیم بود)بدون دخول،پیش اب فقط بود که نمیدونم تماس پیدا کرد با واژن یا ن ولی فورا خودمو با اب و صابون شستشو دادم،بلافاصله هم قرص اورژانسی ال دی استفاده کردم(۴تا بعداز رابطه،دوازده ساعت بعد۴تا)،چند روز بعدش هم طبق سیکل پریود شدم اما کمی مقدارش کمتر بود اما همون ده روزو طی کرد،الان ی هفته از پریودیم میگذره اما احساس میکنم شکمم و زیر دلم بزرگتر شده،دور نافم هم کمی سفته،بعضی وقت ها هم کمی درد میگیره،ترشهات شیری رنگن خیلییی کم ب قهوه ای خیلی روشن میزنن،من باشگاه میرم و از داروی چاقی هم استفاده میکنم،نمیدونم این بزذگی شکم الان از بارداریه یا اون ولی بزرگی زیر دلم داره دیوونم میکنه که از بارداری باشه،تروخدا میشه بگید این علایم از بارداریه یا ن.با توجه ب اینک من پریود شدم و بعد از اون هیچ رابطه ای نداشتم

ام جان سلام
تو باچهاردلیل باردارنیستی:
۱-رابطه جنسیت درحول وحوش تخمکگذاری نبوده
۲-پیشاب فاقداسپرم است
۳-قرص اورژانسی راطبق دستورخوردی(که نیازی به مصرفش نبود!)
۴-خونریزی بعدازمصرف قرص داشتید
واما آن دردهایی که دارید مربوط به عوارض قرصه
واما خوب بودکه داروی چافی را می گفتی بادوز ومیلش
حالا نگران نشی که ممکنه این دارو همه راباطل کنه!اصلاًاسپرمی نبوده وتخمدان ابزارلازم رانداشته_نه تخمکی ونه اسپرمی)

سلام ببخشید من ۳ هفته پیش با همسرم نزدیکی داشتم و بعد از سه هفته دیروز یه عدد قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم . از پریودیم هم ۴ روز گذشته . بعد اگه باردار شده بودم با خوردن قرص بارداری منتفیه؟؟؟

سلام نداخانم عزیز
آن قرصی که خوردی غیرازعوارض ودرد،چیزی نصیبت نشده ونمیشه(چون حداکثرتأثیرگذاری قرص اورژانسی تا۷۲ساعت است)
بقیه اش باکرام الکاتبین است!
فقط میتونم اینطوری امیدواری بدم که باهررابطه جنسی بارداری اتفاق نمی افتد،وگرنه جمعیت کشورمان از۵۰۰میلیون نفرفراترمی رفت!

مرسی اقای دکتر،من از رابطم س هفتس میگذره و من داروی چاقی رو یک هفتس که دارم استفاده میکنم ،اقای دکتر گفتید بارداری منتفی دیگ یعنی نگران بزرگی زیر دل و شکمم نباشم؟یک دنیا ممنونم که جوابمو دادید،اینم لطف کنید جواب بدید

اگریکباردیگر ویا۳بار جوابمو بدون استرس بخونی”میخوندی” جواب این دسوالت را هم پیدامیکردی
ونیز جواب سوال منو هم بادقت می دادی”داروی چاقی”اما درکت میکنم که هوش وحواس نداری!
واما پاسخت (اگرچه تکراریست)
توباردارنیستی(بارداریت منتفیه”
واون دل درد ودردهای شکمی ودرد پستانها وسرگیجه وتهوع ازعوارض قرصه
نگران نباش،بیخودی هم حرص نخور
استرس به اندازه یک سم آثاروعوارض ناگواردارد
اینقده هم وسواس نباش
و
دیبگه نابجاشیطونی نکن!که ارزش اینهمه دردوغم واضطراب ودلشوره رانداره

سپاس دکتر ?

مرسی اقای دکتر،بعله از استرس حواس واسم نمونده،درمورد دارو هم نمیدونستم کجا زده چیزایی ک گفتید چون از عطاری خریدم.

سلام مجدد و خسته نباشید.
ببخشید جواب پرسش منو ندادید دکتر جان.
اولین روز پاکی با همسرم رابطه داشتیم (با کاندوم) اواخرش ظاهرا کاندوم سالم بود. ولی بعدش بازم سطحی رابطه داشتیم که یهو دیدم کاندوم یمقدار پارگی داره.
محض اطمینان همسرم دوازده ساعت بعد لوژنیل ۱٫۵ مصرف کرد. بعد از یک هفته لکه های قهوه ای رنگ و تیره شروع شد و حدودا ۱۰ روزی ادامه داشت و تقریبا بعد از روز دهم پریود اتفاق افتاد که همیشه هفت روزه بود ولی این سری پنج روز اتفاق افتاد و دل درد و معده دردم داشت و امروز که تموم شده سردردم داشت.
اول میخواستم بپرسم همه چی طبیعیه و همسرم براش مشکلی پیش نمیاد؟
دوم پریود بعدی حدودا میشه حدث زد؟
سوم وقتی این قرص ها رو مصرف میکنیم و خونریزی اتفاق میوفته احتمال حاملگی قبل از این رابطه هم کنسل میشه دیگه درسته؟

سلام
امیدجوان جواب رادرکامنت قبل دادم
زحمت بکش پیدایش کن
خلاصه اون پیام:نگرانی نداره

سلام آقای دکتر

سلام آقای دکتر
از جوابگویی صبورانه شما سپاسگزاریم
آقای دکتر من حدود ۵۰ روز پیش(۲۱ خرداد) با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتیم . و بلافاصله بعد گذشت ۲ ساعت از رابطه دو عدد قرص لونژیل ۰/۷۵ را یکجا با هم خورد. و ۴۸ ساعت بعد همون رابطه که گفتم،جهت اطمینان یک قرص لونژِل۷۵/۰ رو خورد و ۱۲ ساعت بعد نیز یک لونژیل۷۵/۰ استفاده کرد.
و دو روز بعد از مصرف قرصها خونریزی به مدت حدود ۷ روز داشتن(۲۴ خرداد) و بعد گذشت حدود یک ماه دوباره در تاریخ ۲۲ تیر خونریزی داشتن.
آقای دکتر با این توضیحاتی که من دادم چند درصد احتمال دارد که نامزدم باردار باشد؟
چون من و نامزدم از استرس و نگرانی شب و روز نداریم. و برای اطمینان از بارداری یا عدم بارداری چیکار کنیم؟
خواهشا آقای دکتر به ما یک راه و چاره نشون بدید، آخه هر کسی یک نظری میده که با هم متغیرند.

سلیم جان سلام
خیالتون جمع!ازبارداری خبری نیست
اولاً قرص اورژانسی خورده(زیادی هم خورده)
دوماًخونریزی بعداز رابطه جنسی داشته،این یعنی دراین ماه ودراین مرحله سکس “بارداری منتفی است”
سوماً هرماه خانمها یک تخمک آزادمی کنند که زمان تخمکگذاریشان باشه،رابطه جنسی درآن مرحله درهمون ماه “همون دوره”اتفاق می افتد،نه درماههای دیگر!
پس جای نگرانی نیست وبیخودهم حرص نخورید.
اگربازم وسواس هستید بیبی چک بزارید
لینک راهنما بیبی چکhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

سلام
من باکره هستم و ۸ روز پیش رابطه مشکوکی با نامزدم داشتم.همان شب ۴ عدد قرص ld و ۱۲ ساعت بعد ۴تای دیگه مصرف کردم.الان بعد از ۸ روز خونریزی داشتم.ایا احتمال بارداری وجود داره؟۲ دفعه ی دیگر هم از این روش پیشگیری استفاده کرده بودم

سلام ساراخانم
شما باردارنیستید
چون هم قرص رادرست وبجاخوردی(رابطه قرص وبارداری،مثل ،جن وبسم الله است!)
دوماًخونریزی بعدازرابطه داشتیدکه نشانه فقدان حاملگی است
خونریزی بعدازقرص تقریباً شبیه قاعدگی است،یکم خفیفتروکمترهم ممکنه باشه
نگران نباشید

با عرض معذرت اینم بگم که الان که خونریزی داشتم هم زمانه قاعدگی من نیس و یه کم این خونریزی منو نگران کرده

سلام دکتر
چندروز پیش هم مزاحم شده بودم
من همچنان بعدازخوردن قرص اورژانسی منتظر هستم…..اگه تا۱۴روز هم که فرمودید امکانش هست شروع خونریزی طول بکشه…..نشد…..برم آزمایش خون بدم؟؟؟
اون‌موقع میشه به جواب آزمایش اطمینان کرد؟

سلام
ببخشید دکتر مزاحمتون میشم
من امروز پریود شدم خداروشکر
دکتر براای مشکل دیر پریود شدن و سه ماه یه بار پریود شدنم دکتر امروز آزمایش و سونو نوشت. فقط می خوام بدونم چون قرص اورژانسی ماه پیش خوردم الان در جواب آزمایش و سونو تاثیری میذاره؟ منجر به جواب نادرست میشه یا بذارم یه مدت دیگه برم؟

دکتر پیراسته عزیز خیلی ازتون ممنونم که انقدر با صبر و تحمل به سوالات که اکثرا تکراری و ناشی از ترس ما جووناست جواب میدید. جای تقدیر داره
ولی من نتونستم جواب مختص خودمو ببینم دکتر
خلاصش : ده روز لک سیاه اومد بعد پریود پنج روزه بود بر خلاف همیشه که هفت روز بود.
و اینکه این خون اومدن (پریود) باعث اطمینان ما برای عدم بارداری حتی از رابطه هفته گدشتمون یا قبل ترم میشه؟
بازم خیلی خیلی از زحماتتون ممنون.

امیدجان نترس!
هیچ خبری نیست،هیچ چیزغیرطبیعی ونگران کننده مشاهده نشده
ولی ازاین ببعدمواظب شیطونی هات نابجایت باش که به اینهمه دردوسرنمی ارزد!

سلام دکتر خسته نباشید.ما روز دوم ماه مراقبت بدونه پیشگیری داشتیم و بلافاصله بعدش از لونژیل استفاده کردیم و ۶روز بعدش دوباره مقاربت کردیم ولی با کاندوم.الا هشت روز از سکس اول و روزی که لونژیل مصرف کردم میگزره ولی هنوز خبری از پریودی؟سواله من اینه که اون سکس که با کاندوم ۶روز بعد از خوردن لونژیل کردیمامکان داره باردارم کرده باشه و به خاطره همونه پریود نمیشم؟تورو خدا راهنماییم کنید الا دو روز از سکس دوم و هشت روز از سکس اول که لونژیل مصرف کردم میگزره؟اگه باردار شدم میتونم قرص بخورم باز؟

سلام مریم خانم عزیز
اگرمطمئن نیستی ازسلامت کاندوم واینکه بهردلیل مشکوکی دررابطه جنسی دوم،همین امروز۲تالونژیل بخور -اگرمشکوک نیستی که نیازی به مصرفش نیست
که دراینصورت خونریزی هم خواهی داشت .

سلام اقای دکتر من قبلا هم به شما پیام داده بودم ،من بعد از مصرف قرص اورژانسی لونورژسترول بعد از ۶ روز پریود شدم ،ضمن اینکه من پریودیم ۵ روز طول کشید ،الان گاهی احساس درد وتیر کشیدن داخل سینه وشکمم دارم،امکانش هست مربوط باشه به بارداری باز باشه یا مربوط به چیز دیگریست؟تشکر از سایت خوبتون وصبر وحوصله شما به پاسخگویی به سوالات ومهربانی بی شائبتون.

سلام عاطفه خانم
قبل از پاسخ به سؤالتون اینو بگم(برای کسانیکه این کامنتها وپاسخهارادنبال می کنند)
این (لوونورژسترول)۲تانام دیگرهم دارد:لونژیل واووسیز
واما شمادخترم (عاطفه):
پریودکه شدی یعنی دیواره های رحم تخریب شد،امکان حاملگی نیست،چون اندومتری بایدضخامتش به ۱۷می رسیدتابارداری صورت بگیرد،درحالیکه وقتی پریودمی شویدقطرآندومتری به زیر۴می رسد
واین دردها ازعوارض آن قرصه
دردها ودیگرعلائم وعوارض این قرص(اورژانسی ها)باعلائم بارداری مشترک است
که دراصل طرح ساخت اورژانسی ها براساس فعل وانفعالات بارداری تولیدمی شود(رجم رافریب بدهد)درنتیجه همون علائم بروزمی دهد(چیزی شبیه یک بارداری کاذب اتفاق می افتد،همه علائمش هست ولی ازبارداری خیری نیست)

سلام دکتر مهربان من سوالمو بالا نوشتم میشه جوابمو بدید

سلام دکتر مهربانو زحمت کشمن به گفته ی خودتون امروز هم لونژیل خوردم.حالا سواله اخرم اینه که من که بفاصله ی ۸ روز لونژیل مصرف کردم لونژیله دوم پریودیمو میندازه عقب تر و چه تاثیری در پریودی داره.
مرسی از راهنمایی ارزشمندتون من هنون مریم بالام

مریم جان،دخترگلم نگران نباش
یکی ازویژگیهای این قرص”اورژانسی”برهم زدن نطم هورمونه
ممکنه دراین مرحله هم خونریزی داشته باشید ولی کوتاه مدت وخفیف تر
وازماه دیگر قاعدگی نظم خودشو پیداکنه

تورو خدا ببخشید دکتر فک کنم سوالهومنو متوجه نشدید من منظورم این بود که الان که بفاصله ۸ روز لونژیل مصرف کردم و کلا خون ریزی نداشتم باید شمارش خون ریزیمو از کی حساب کنم از اولی یا دومی؟
ببخشید تورو خدا

سلام مریمی!
نمیتوان تاریخ دقیقی گفت،چون بستگی به میزان ریلاکسی واسترس داره
معمولادرماه بعدازمصرف،قاعدگی منظم می شود،حداکثربایک هفته تأخیر ویاتقدم
به تعبیردیگرازماه دیگرپریودبا کمترین پس ویاپیش به زمان پریوداصلی(ماه های قبل) برمی گردد

آقای دکتر ممکنه سوال منم جواب بدید
دکتر برا اینکه دیر به دیر پریود میشم آزمایش و سونو نوشته .
ایا خورون قرص اورژانسی روی آزمایش هورمون ها و سونو رحم میذاره؟

سلام شکوف خانم
سونوگرافی یک تست تشخیصی است و به شیوه تصویربرداری با امواج فراصوتی است،قرصهاتأثیری درامواج ندارند

سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم میشم تند تند من بعد ۱۴ روز تازه دیشب لک قهوه ایی دیدم ولی کامل باز نشدم بی بی چکم گرفتم منفی نشون داد الان من ممکنه عادت بشم یا نشم؟

سلام موناخانم
ممکنه

سلام
من بعد از مصرف قرص اووسیز حدود ۱۰ روز بعد پریود شدم و میشه گفت دقیق هم موقع پریودم بود
میخواستم بپرسم که الان دیگ بارداری امکان نداره یا باید منتظر پریود بعدی هم باشم؟

سلام ریحانه خانم
بله دیگه امکان بارداری نیست
دیگه همه چیزتاماه دیگه عادی میشه وپریودت هم بنظم خودش درمیاد،باتوجه که حالاشم روی زمان پریودت “پریود”شدید

ا سلام خدمت آقای دکتر.
آقای دکتر من یه مشکل خیلی خیلی جدی و نگران کننده دارم.من تاریخ پریودی چند ماه متوالی ۱۸ بود و الان دو دفعه آخر ۱۶ شد.اما امروز متاسفانه بعد از یکی دو روز لکه بینی خونریزی خفیفی دارم.هنوز کاملا پریودی اتفاق نیفتاده چون همیشه ردز اول و دوم پریودم شدید بود.
و حالا مشکل من اینه.من امشب عازم مشهد هستم و فردا و پس فردا مسابقات شنا داریم.
آیا روشی وجود داره که این خونریزی رو موقتا قطع کنم زحمت ۶ ماهه ام به هدر میره و دوباره یک سال باید صبر کنم…این خیلی بده.توروخدا اگه روشی وجود داره بگین.
من عقد هستم.و باکره و تابحال هم هیچ قرصی برای جلوگیری و یا تنظیم و تعویق پریود نخوردم.ولی العان واقعد دنبال راه حل میگردم.آیا راه حلی وجود داره؟؟؟

بهنازخانم سلام
اولا سفرموفقیت آمیزی را برات آرزومندم
شمابایدیک هفته زودترشروع می کردین
اگرراه دیگرپیدانکردی شبی یک دانه قرص ldبخور -سرساعت تاپایان مسابقات

سلام و عرض ادب دکتر
آیا ۱۴روزبعدازنزدیکی ومصرف قرص اورژانسی که هنوز پریود نشدم،آزمایش تیتربتا قابل اطمینان هست؟؟
نگرانی آرامش رو ازم گرفته…..

سلام الهام خانم
چی خوردی وچطور؟اسم قرص وچگونگی مصرفش
تاریخ رابطه جنسی با زمان پاک بودنت؟

سلام دکتر جان میخواستم ازتون بپرسم که منظور از پس از قطع مصرف قرص لونژیل منتظره خون بودن یعنی چی؟ من به روز دوم ماه سکس داشتم و بلافاصله از لونژیل استفاده کردم و شش روز بعددوباره سکس داشتم و دو روز بعدش لونژیل خوردم.به عبارتی یعنی بلافصله بعد از سکس اول و دو روز بعد از سکس دوم لونژیل خوردم و الان ۱۰ روز از لونژیل ۱/۵ اول که خوردم و ۳ روز از لونژیل۱/۵ دوم میگزره و من هنوز خون ریزی نکردم.خیلی نگرانم دکتر عزیز لطفا راهنماییم کنید الان فقط درد شکم دارم که میادو میره جند روزه اینطوریم و اصلا خون ریزی نداشتم امکانش هست باردار شده باشم؟دلیله اینکه الا ۱۰ روز از قرص اول میگزره و حتی لکه بینی نداشتم چی میتونه باشه

ساراخانم سلام
فکرکنم شما ازمشتریان قدیمیم باشید!
بفکرسلامیتان باشید همانطورکه بفکر خوشیهای زودگذرتون هستید
حداکثراستفاده مجاز ازقرص اورژانسی درهردوره قاعدگی یکباره
واما امان بارداری نیست ولی دردزیادی را بایدتحمل کنید
خونریزی هم خواهیدداشت درشرایط عادی “ریلاکس”۳تا۵روزاست واما بااین دستپاچگی که داری نشان ازاسترس بالاست بایدانتظار۲هفته راداشته باشید

سلام مجدد
دکترپیراسته فر گرامی ، لطفا سوال منم ، پاسخ بفرمایید
ممنونم

سلام ببخشیددکتر نت ضعیف بود دیر پیام شمارسید بازم عذرخواهی میکنم
من ۱۴ روز پیش که روز ۱۵ پریود یعنی یه هفته بعدازپاک شدن نزدیکی مشکوک داشتم همون روز دوتالونژیل ۷۵، خوردم…..۵ساعت بعدنزدیکی…..
ولی الان بعداز ۱۴روز هنوز خونریزی نداشتم
آیا انجام آزمایش تیتربتا میتونه قابل اطمینان باشه ؟؟؟ ۴روز دیگه موعدپریود این ماه هست

ببخشیددکتر درموردتوضیحات و شرح حالم یه هفته بعدازپاک شدن اشتباه گفتم دقیق ۵روز بعدازپاک شدن و دوره هام ۳۰تا۳۱روزه ست

سلام الهام خانم
دخترم!موضوع بارداریت منتفی است
امااگرتایک هفته (ازاین ببعد)پریودنشدید بایدمشکل دیگرداشته باشید مثل “کیست”وبا پولیب که بایدسونوبدهیدتامشخص شود

سلام
ببخشید میخواستم بپرسم کسی که پریود شده بعد از مصرف قرص هنوز احتمالش هست که بارداری باشه؟چقدر احتمالش هست؟

اقای دکتر توروخدا هرچه زودتر جوابمو بدین?
پس چی میگن یه عده که توی بارداری هم پریود ممکن بوده؟من الان واقن چجوری میتونم مطمئن باشم؟۲۴ روز از رابطه گذشته و من سر موقعش پریود شدم الان بیبی چک بزارم برای اطمینان؟اقای دکتر من واقن میترسم توروخدا کمکم کنین

سلام ریحانه خانم عزیز
کی هاگفتن وچی هاگفتن!؟
اگروقت اضافی داری مقالاتی رابخون درفعل وانفعالات رحم درهنگام بارداری ودرآندومتری چه اتفاقی می افته(هنگامیکه خانمی باردارمیشه وزمانیکه پریودمیشه)
هیچ منابع پزشکی اینوتأییدنکرده،بعضاً خانمهایی که چنین چیزی را گزارشاتی داده اند،یک نوع توهم وشبهه است.
شمانگران نشوید،به این چیزها زوم نکن،سرتوبینداز زندگیتوبکن،اگرزیادتواین شبهه گیرکنی ،افکاروسواسی بسراغت خواهندآمد ودرزندگی به مشکل برمیخوری واززندگی لذت نخواهی برد

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر.چهارشنبه من با نامزدم نزدیکی بدون مراقبت داشتم.نیم ساعت بعد از نزدیکی ایشون دو عدد قرص اووسیز ۰٫۷۵ مصرف کردن.
بعد از دو روز ایشون احساس تهوع دارن.یه سوال که ذهن منو خیلی درگیر کرده روز نزدیکی ایشون فقط دو روز بود که عادت ماهانشون تموم شده بود.الان ممکنه دوباره ایشون عادت بشه بعد از مصرف قرص؟مدت زمان انتظار برای اثر قرص چند روزه ؟آیا ممکنه ایشون حامله بشن بعد از اینکه ایشون دو روزه احساس تهوع دارن؟

سلام امیر
نامزدت باردارنمیشه،چون اون قرص راخوردن ودیگراینکه زمان تخمکگذاریش نبوده
یک خانم میتونه دریک ماه تا۳مرجله خونریزی پریودی داشته باشد(البته اگرسلامتش براش مهم نباشه)خاصیت قرصهای اورژانسی این است که بعدازمصرف(۳تا۵روزبعدازقطع)دچارخونریزی می شود
البته این درصورتی هست که درآرامش (ریلاکس)باشدوگرنه ممکن است خونریزیش ۲هفته بطول بینجامد
ودیگراینکه داشتن تهوع،سرگیجه،دردهای شکمی ودردپستانها نیزازعوارص مصرف قرصهای اورژانسی است

سلام دکتر پیراسته فر عزیز من سارام بهتون گفته بودم به فاصله ی ۸ روز لونژیل مصرف کردم یعنی دوم ما سکس داشتم و بلافاصله دوتا لونژیل ۰/۷۵خوردم و ۶ روز بعدش دوباره نزدیکی داشتم ولی اینبار ۴۰ ساعت بعدش دوتا لونژیل ۰/۷۵ خوردم.دکتر جان مهربون تورخدا راهنمایی کنید الان ۱۳ روز از باره اولی که قرص خوردم میگزره و ۴ روز از قرص دوم میگزره و من هیچ خون ریزی نداشتم حتی یک لکه خیلی نگرانم فقط حالت تهوع دارم یکم بت کمی درده شکم که میادو میره تورو خدا راهنماییم کنید دلیله اینکه خونریزی نمیکنم چیه؟ من نگرانه اینم که باره دومی که از لونژیل استفاده کردم چون ۴۰ ساعت بعدش خوردم نکنه باردار شده باشم.تورو خدا بگید دلیله ای همه تاخیر چیه؟امید وارم سوالمو و فواصل خوردنه قرص هامو متوجه شده باشید؟مرسی از زحماتتون

سلام سارا خانم
اینوقبلاً هم جواب دادم،بهت گفته بودم که نگران بارداریت نباش
وگفته بودم که استرس،عامل تأخیراست

سلام دکتر جانه عزیزو مهربان بله قبلا هم زحمت کشیدید و پاسخ دادید ولی الان سواله من اینه که دلیله این که ۱۳ روز از قرص اول میگزره و پریود نشدم قرص دومیه خوردم؟یعنی چون قبل از مشاهده خون ریزی و ۸ روز بعده قرص اول دوباره از این روش استفاده کزدم روز شماره خونریزی اول حساب میشه و باید از قرص هایه دوم که ۴ روز میکزره حساب‌کنم؟

سارا ! رشته تحصیلیت چیه! که نه تحمل داری ونه تأمل ونه ازمحاسبات سردرمیاری!
همین سوالوچندبار وچندجورپرسیدی! ومن هم جواب دادم!

سلام میخواستم بدونم چرا میگن با شکم خالی قرص نخورید؟
و اگر در روزهایه پر خطره تخمک گزاری سکس داشته باشی و ۴۸ ساعت بعد دو تا لونژیل ۰/۷۵ بخوری تا چه حد موثره ایا خیالمون راحت باشه؟در ضمن باید بگم که نامزدم ۴۸ ساعت بعد سکس با شکم خالی خورده و سکسمون در روز هایه تخمک گزاری بوده ایا نگران باشیم یا نه؟ ممنون از سایت خوبتون

سلام سید
بهتراست که این قرص را باشکم خالی خورده نشود. پیش از مصرف قرص یک وعده غذایی باشد،امانه اینکه باشکم خالی خورده شوداثرنداشته باشد.
دوم اینکه اگردرحول وحوش تخمکگذاری نباشه که نیازی به مصرف قرص نیست!
انشاءالله که بارداری اتفاق نمی افته

سلام آقای دکتر پیراسته
اول از همه تشکر میکنم واسه اینکه وقت میذازین و جواب سوالات مارو میدین
من هفته پیش روز بعد از پریودم با همسرم رابطه داشتیم در حد لاپایی و فقط پیشاب اومد و اینکه من باکره هستم. حدود ۲۲ ساعت بعد یه قرص لونورژسترول مصرف کردم و ۱۲ ساعت بعدشم یکی دیگه . الان که یه هفته گذشته هنوز هیچ اثری از خونریزی نیست و منو نگران کرده…بلید تا موعد پریود بعدی صبر کنم ؟؟ خیلی نگرانم

سلام فاطمه خانم
باردارمه مطمئن نیستی
واما قرصهارا که طبق دستورخوردی
واینکه علت تأخیر خونریزی میتونه استرست باشه وفاصله اندک باپایان پریودت،ممکنه تا پایان هفته هم بطول بینجامه

سلام من از مقعد رابطه داشتم و منی داخل مقعد ریخته شده ولی نمیدونم بعد از دراوردن بیرون ریخته شده یا نه من باکره هستم ایا امکان حاملگی وجود داره؟؟ روش اورژانسی قرص ال دی دیرتر از ۷۲ ساعت مصرف کردم اشتباها به همین دلیل تاریخ پریودیم عقب میفته؟و اینکه چند روز بعد از مصرف قرص باید پریود بشم؟دوروزم هست که نفخ پیدا کردم و ترشح از واژن دارم به دلیل قرص ال دی؟یا علایم حاملگیه؟

سلام مهشیدخانم
خوب بودفاصله زمان پریودت را بازمان سکس می گفتید
بااین توصیف احتمال “بارداری”بعیداست
ازعوارض قرص”اورژانسی” برهم زدن نظم قاعدگی است که نتیجه اش تأخیرپریوداست
درشرایط عادی بین ۳تا۵روزخونریزی اتفاق می افتد ولی اگرمضطرب باشیدواسترس داشته باشیدبه بیش از۲برابرمدت هم می رسد
دردهای شکمی ودردروی سینه ها وتهوع وسرگیجه هم ازعوارض این قرصه
واما ترشحات میتونه ناشی ازمعاشقه باشه ،البته درصورتیکه بدبونباشه ورنگش سفیدشیری باشد

سلام اقای دکتر عزیز
در روز ۷ سیکل رابطه ایی داشتم که دخول صورت نگرفت ولی از پیشاب نگرانم شاید پیشاب روی واژنم ریخته شده باشد.هیچ قرص اورژانسی مصرف نکردم .ایا احتمال بارداری هست؟

سلام میناخانم گرامی
اگرواقعاً همه معاشقه تان حاصلش همین بوده باشد،نیازی به مصرف قرص اورژانسی نیست.

ممنون اقای دکتر عزیزم
فقط پیشاب بود .پس باردار نیستم ؟

زمان پریودیم ۱۵ تیر بوده ۸ مرداد رابطه داشتم حدودا باید ۱۷ این ماه پریود میشدم ولی به خاطر قرصا نمیدونم حال کی باید پریود بشم.
الان ۳ روز از خوردن قرصا گذشته ولی پریود نشدم البته استرس دارم

سلام مهشیدخانم
اینقده حرص نخوروعجله نداشته باش
درشرایط معمول ونرمال-۳تا۵روزطول می کشد تاخونریزی اتفاق بیفتد وبااین دلشوره ای که داریدباید۲برارش منتظرباشید.
احتمالا باحداکثریک هفته تاخیر-پریودمیشد

خیلی ممنون بابت جوابگویی ❤❤

سلام و خسته نباشید . من و نامزدم رابطه  داشتیم  که دخول انجام نشد اما جهت اطمینان پس از ٢۴ ساعت یک عدد لونژیل یکونیم مصرف کردم. حدود نیم ساعت یک ساعت بعد از مصرف قرص  مجددارابطه بدون کاندوم داشتیم البته ایشون در هنگام رابطه ارضا نشده ولی ممکن است پیش اب بوده باشد.  ااکنون ایا باید مجددا قرص را بخورم یا نیازی نیس ؟ و اگر باید بخورم چند ساعت باید بگذرد که هم تاثیر بگذارد و هم بخاطر قرص اولی خیلی عوارض نداشته باشد؟ باتشکر

سلام مهساخانم
اگرقرص را درست خوردی(۱/۵میل ویادوتا۷۵را)دیگرنیازی نیست

با سلام مجدد . ٢۴ ساعت بعد از رابطه اول یک عدد قرص ١.۵ لونژیل خوردم . یک ساعت بعد از خوردن قرص هم رابطه دوم را داشتم. ضمنا استفراغ هم نداشتم . الان ٩ ساعت از رابطه دوم میگذرد. قرص نخورم دیگه؟ همون اولی برای هردو رابطه اوکی هس؟

همون کافیه

خیلی ممنون لطف فرمودین. فقط یسوال دیگه. تو سایت شما یا جای دیگه بود خوندم که نوشته بود هر قرص اورژانسی مربوط به رابطه خودشه و در مورد رابطه بعدی تاثیر نمیزاره و در این مورد یکی نوشته بود که بعد از رابطه اول قرص خورده و بعد از رابطه دوم که یکی دوروز بعد بوده قرص نخورده و باردار شده.  در این مورد یک توضیح کلی میدهید که طبق چه شرایطی (مثلا زمان خوردن قرص و زمان رابطه یا هرچی) این حرف درسته و طبق چه شرایطی درست نیس؟

مهساخانم(باعرض معذرت)
من بیکارنیستم که هم به سوالاتتون جواب بدم وهم توضیحات کلی بدم وهم گفته های دیگران را توضیح بدم!
شماحضوری میریددکتر،یک کلمه بیش ازانچه میشنوید نمی پرسید”بااینکه هزینشومیدین”اما من بایدجوابگوی دکترتون،همسایه تون،رفیقتون وخوانده های تان دراینترنت باشم!
جواب سئوالتون همون بود که درکامنت قبل گفتم

سلام توراخدا جواب منو اگه میشد زود بدید من یک ماهه عقدم امروز ازپشت فقط درحد مالیدن رابطه داشتیم دخول نبود ولی اب منی ازپشت اومد جلو هم ریخت زود شستم وبعد ۴_۵ساعت یه دونه قرص اورژانسی خوردم الان خیلی میترسم احتمال بارداری هست توراخدا زود بگید خواهش میکنم

سلام فاطی خانم
قرص اورژانسی بخور اماطبق دستور ودقیق

نحوه مصرف انواع قرص‌های اورژانس جهت پیشگیری از بارداری (فقط یکی از روشهای زیر باید انتخاب کن)
* قرص HD: (دو) عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+۲ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
*قرص LD: (چهار)عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+ ۴ عدد ۱۲ ساعت بعد از آن
* قرص تری فازیک: ۴ عدد قرص سفید رنگ در اولین فرصت بعدمعاشقه ویاسکس+ ۴ عدد قرص سفید ۱۲ ساعت بعد از آن (قرص‌های مرحله سوم)
* قرص لونرژسترل یا اووسیز(لونیژل): ۷۵۰/.یک عدد در اولین فرصت بعد از معاشقه ویاسکس+یک عدد ۱۲ ساعت پس از آن /یا یکعدد۱٫۵
توضیح:میتوان لونیژل۷۵۰راهر۲راباهم دریک مرحله خورد

برای اهمیت موضوع تکرارمی کنم باادبیات دیگر
قرص” LD“ال دی
ال دی (۴ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۴ قرص در نوبت دوم خورده شود/ مجموع ۸ قرص)
قرص”HD “اچ دی ( ۲ قرص در نوبت اول و “۱۲ساعت بعد”۲ قرص در نوبت دوم /مجموع ۴ قرص)
قرص تری فازیک سفید( ۴ عدد با هم ،بعداز ۱۲ ساعت – ۴ عدد دیگرخورده شود/مجموع۸ قرص)
قرص(اووسیز) لونژیل یا لوونورژسترل levonorgenstrel (هر بسته ی آن دو تایی است) مرحله اول یکی مصرف ‌شود. سپس ۱۲ ساعت باید دومین قرص را بخورید.
هم می توان یکبار از قرص لونژیل۱٫۵ میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر ۱۲ ساعت ۲ قرص ۷۵۰ میکروگرمی–یعنی (اگرلونژیل ۷۵۰ میل باشد ۲ تا باید خورد ولی ۱٫۵ میل باشد ۱ عدد کافی است.

سلام و خسته نباشید. اگه لطف کنید زودتر جوابمو بدید ممنون میشم چون نگرانم.
من اوایل خرداد با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم و باکره ام.۲۰ساعت بعدش قرص اورژانسی ال دی رو ب درستی مصرف کردم. ۶روز بعدش پریود شدم البته مدت زمانش کمتر از دفعات قبل بود. ماهه بعدش با ۳روز تاخیر پریود شدم. ولی این ماه تاخیره ۴روزه پیش اومده و هنوز پریود نشدم. البته شکمم از همون موقع مصرف قرصا یکم ورم کرده و اندک دردهایی هم داشتم. میترسم ک مشکلی واسم پیش اومده باشه، حاملگی یا حاملگی خارج از رحم……؟ نگرانم. باید چیکار کنم؟ لازمه ک آزمایش بارداری بدم؟یا اینکه عوارض قرصاس؟ چون همونطور ک گفتم بعد از مصرف قرصا دوبار پریود شدم ولی تقریبا با بی نظمی. البته زغفران و دارچین و ایناهم مصرف کردم.
با تشکر

سلام Astroخانم
بارداریت منفیه(هم بخاطراورژانسی وپریوبعداز۶روز)
اگرمشکلی باشه درمسائل دیگه است مثل کیست.این یک احتماله

سلام بله قرص اورژانسی رودرست به موقع مصرف کردم ولی هنوز خیلی خیلی ترس دارم واقعا دارم دیوونه میشم یعنی باوجود خوردن قرص احتمال بارداری هست خواهش میکنم بگید؟وبعد خوردن قرص چه موقع پریود میشم معمولا

سلام فاطی خانم
اخه درکامنت قبلی گفتی یه دونه قرص اورژانسی خوردم ومن جواب دادم وگفتم روش مصرف هرکدام وهنوزهم توضیح ندادیدچی خوردید وچطوری تامن بتونم جواب نهایی رابدم
بعدازخوردن قرص معمولاً بین۳تا۵روز خونریزی اتفاق می افتد ،واما شما که اینقده دلت آشوب است یکم طول خواهدکشید

با سلام و خسته نباشید
جناب دکتر من چندتا سوال از خدمتتون داشتم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
سابقا پریودهای من منظم بود و دوره های ۲۸ روزه رو تجربه می کردم اما در چندماه اخیر این نظم به هم ریخته و دوره هایی به ترتیب ۳۷- ۲۸-۲۲-۲۱ روزه رو داشتم که البته دو دوره اخیر که تقریبا ۲۱ روزه بوده به علت استفاده از قرص لونژیل در روز ۱۴ام بوده که بعد از یک هفته پریود شدم به هرحال آخرین دوره ۲۱ روزه بوده و اما
روزهای ۸ و ۹ و ۱۰ ام رابطه آزاد با همسرم داشتم که بعد از ۲۴ ساعت از آخرین رابطه قرص لونژیل مصرف کردم که با دوز ۰٫۷۵ بوده که ۲۴ ساعت بعدترش با دو تکرار ۱۲ساعته همین قرص رو استفاده کردم که علت استفاده در تایم های اشتباه متاسفانه فراموشی بوده
می خواستم بدونم احتمال بارداری در چه حدی وجود داره؟ و اینکه دقیقا روز تخمک گذاریم چه روزی بوده؟
و در آخر اینکه من الان هیچ اقدام دیگه ای نمی تونم بکنم؟ و ناچار به پذبرفتن بارداری هستم؟

سلام فریباخانم
متوجله این جمله ات (۲۴ ساعت بعدترش با دو تکرار ۱۲ساعته) نشدم!اگردقیق توضیح بدیدکه منظور۴۸ساعت بعدازرابطه۲تاقرص بوده ویامنظورازتکرار آمیزش باشوهرت بوده؟

قرص لوونورژسترل یدونه ۴ساعت بعد از نزدیکی ویدونه ۱۲ساعت بعد خوردم  شرمنده که اینقد سوال میکنم چون واقعا دارم دیوونه میشم ببخشید 

اقای دکتر ایاهنوز نیازه قرص بخورم اشکالی داره یکم ترسم کم بشه

سلام دخترم
اگرخوردی(“لونژیل”را(دوتا۷۵ ویایکی ۱/۵)کافیه
نگران بارداری نباش این قرص امکان بارداری رابه رحم نمیده،اینقده بال بال نزن!که براسلامتیت خوب نیست،جواب نامزدتونمینونی بدیا!

سلام دکتر ممنون بابت این جواب های دلگرم کنندتون واقعا من داشتم دیوونه میشدم بازم شرمنده که اینقدسوال میکنم وقتتون رامیگیرم ببخشید ولی میخواستم بگم من الان یکم ترشح سفیدرنگ واب نیست یکم سفته براهمین ترسیدم ایاممکنه از عوارض قرص باشه یانه؟واگه دوباره قرص بخورم مشکلی داره توراخدا ببخشیدوواقعا از جواب دادن صبورانتون ممنونم 

سلام
تو خفه کردی منو!
آخرسوالمودقیق جوابدندادی!گفتم کدوم قرص راخوردی وچطوری؟
باایمیلم تماس بگیر

جناب دکتر روزهای ۸ و ۹ و۱۰ رابطه داشتم قرص رو یکیش رو روز ۱۲ام و دو عدد بعدی رو روز ۱۳ام با فاصله ۱۲ ساعته مصرف کردم

سلام فریبا
خب درست خوردی وبجا
نگران بارداری نباشید

سلام جناب دکتر عزیز خسته نباشید دکتر یه مشکلی واسه منو نامزدم پیش اومده میخاستم لطف کنید راهنماییمون کنیید منو نامزدم اوایل تیر ۴ روز بعد از پریودیشون رابطه داشتیم و مقداری از منی داخل ریخت و ۲۰ دقیقه بعد ۲ عدد قرص لونژیل .۷۵ خوردن حدود دوهفته بعد لکه بینی قرمز و کمی خونریزی داشتن…زمان پریود بعدیشون طبق ماه قبل اوایل مرداد بود اما پریود نشدن و میگفتن کمی ترشح زمان قبل پریود شدنو دارن اما پریود نشدن…امکان داره این ماه پریود نشن و دوباره اخرای این ماه و اوایل شهریور پریود بشن؟ دلیل پریود نشدنون چیه؟

سلام علی آقا
احتمال “بارداری”نیست
چون زمان آمیزش تان درحول وحوش تخمکگذاری نبوده،مضافاً اینکه آن قرص اورژانسی رامصرف کرده
باید درهمین ماه قاعدگیش به نظم اولیه برمی گشت،حالا باچندروز “پس وپیش”
احتمالا ایشان درماههای قبل ازرابطه،پریودهاش چندروزی نامنظم بوده
بعدشم وقتی میگی اوائل بایدتاریخ رااعلام کنید

البته خیلی هم مشکلا و استرس های دیگه ای داشتیم تو این مدت

یعنی با توجه به اینکه حدود ۲ هفته بعد از خوردن قرص لکه بینی و کمی خونریزی داشتن ولی ولی دوباره هنوز پریود نشدن حاملهه باشنن؟!؟

۴ تیر پریودیشون تموم شد ک حدود ۸ تیر رابطه داشتیم…همون روز قرصارو خوردن و دقیق ۲ هفته بعد لکه بینی و کمی خونریزی داشتن…یعنی ملاک پریود این ماهشون از همون موقه لکه بینی هست؟! حالا با این امار و ارقام اگه بخان پریود بشن حدودا کی میشه؟ ببخشید دکتر عزیز و مهربون و با حوصله

علی جان!ازنظم ویابی نظمی پریود نامزدت درماهای قبل از رابطه نگفتید!(چقدرپس ویاپیش بوده)چندروز؟

سلام.من ۱۷ تیر ماه پریود قبلم بوده و در ۴ مرداد ماه در رابطه با همسرم چون شک داشتم البته خودش میگه اصلا مایع داخل ریخته نشده.اما یک ساعت بعد قرص لونژیل ۷۵ دو عدد با هم خوردم.و الان که ۱۹مرداد ماه هست هنوز پریود نشدم.اما دیروز صبح دو عدد بی بی چک زدم که منفی شدن.باید ۱۷ پریود میشدم.میخوام بدونم ممکنه قرص لونژیل باعث تاخیر در قاعدگی شه؟هیچ خونریزی هم در این مدت نداشتم حتی یک قطره

سلام موناخانم
یکی از عوارض قرصهای “اورژانسی”بهم زدن تعادل هورمونها واختلا انهاس ونتیجه اشت تأخیردرپریوداست
نگران بارداری نباشید
درماهای قبل بی نظمی درقاعدگی نداشتید؟

دکتر چقد شما خوش یمن هستین اون سری ک ۲ هفته بعد از قرص لکه لکی بینی اتفاق افتاد ۲ هفته خیلی میترسیدیم ک تا با شما حرف زدم فرداش لکه بینی شروع شد…الانم ک دقیق ازش پرسیدم راجه به نامنظمیه دوره های قبل ک فرمودین الان گفت ک پریود شده….دیگه نگران نباشیم؟

سلام
نگران که نمیشه نباشید ولی نه برای این دفعه،بلکه برای دفعات بعد!!

سلام اقای دکتر بزرگوار
در روز ۱۰ سیکلم رابطه داشتم بدون دخول فقط یکم پیشاب ریخت روی واژنم .اصلا منی نبود مطمینم.قرص اورژانسی نخوردم .احتمال بارداری هست؟

سلام سمانه خانم
پیشاب فاقداسپرم است درحالیکه برای هربارداری حدودبیست میلیون اسپرم نیازاست
البته بایدخودت مطمئن باشی که اتفاق دیگری نیفتاده !..فقط خیسی از”پیشاب”بوده است .
اتفاقاًیکی ازجاهایی که نبایدحرف “اقا”را باورکرد درزمان معاشقه است،وآنهم فقط بخاطراینکه معشوقه شان “نرنجد”ممکنه راستشونگن! وگرنه هیچ مرددروغگویی درعالم وجودندارد!

قبلا گاهی یکی دو روز تاخیر داشتم ولی الان ۵ ماه بود که دقیق سر تاریخ پریود میشدن.و الان به شدت میترسم که باردار باشم

ببخشید با وجود بی بی چک منفی در روز موعد قاعدگی,احتمال بارداری هست بازم ؟با توجه به تاریخایی که گفتم؟

سلام
باردارنیستی ونمیشی،ایندفعه

چشم جتاب دکتر این تجربه خوبی بود یه دنیا ممنون شما بی نظیرین

سلام خانم دکتر عذر میخوام من ده روز پیش با نامزدم رابطه سطحی داشتم. یک ساعت بعد دو عدد لوونوژسترول و ۱۲ ساعت بعد هم یکی خوردم (۰٫۷۵). همون روز هم روز اول پریودیم بود البته. ولی بخاطر احتیاط قرص هم مصرف کردم. الان که ده روز میگذره لکه بینی تیره رنگ دارم.
یه جایی خوندم این قرصا ممکنه سطح پروژسترون را ببرن بالا تا حدی که حتی نتیجه معکوس بده و احتمال حاملگی رو ببره بالا. خیلی نگرانم. ممکنه حامله باشم؟؟؟؟ ممنون از وقتی که میذارید و پاسخ میدید

سلام اسماء خانم
اینهاراکجامیخونی!؟منبعش را میتونی بگید ودقیقاً چی نوشته بوده؟

سلام آقای دکتر،
من دو ماه پیش رابطه جنسی خطرناک داشتم(۲۱ خرداد). و از آن موقه تا الان ۲ بار خونریزی هر کدام به مدت ۷ روز داشتم و با این اوصاف، آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

سلام مریم خانم
اخر۲ماه پیش چه ربطی به حالا داره
تخمک حداکثر تا۲۴ساعت دردستگاه تناسلیتان میتونه زنده بمونه ۰اسپرم هم تا۵روز)
آنوقت بارداری چگونه ۲ماهد بعدبارداری اتفاق می افته!!؟
بعدش خودت میگی خونریزی داشتم
خونریزی یعنی اینکه اندومتری تخریب شده ،قدرت بارداری راازدست میده،قطرش که بایدبه۱۷برسه تابارداربشی به زیر۴رسیده
پس بارداریت منتفیه
گفتم که خیلت راحت باشه
واما دیگرمواظبت باش

ببخشید آقای دکتر مجددا می پرسم. یعنی هیچ امکان ندارد شخصی باردار باشد و خونریزی هم داشته باشد. چون من بعد رابطه جنسی دو ماه پیش که از نوع خطرناک داشتم. هیچ قرص اورژانسی بعد مقاربت استفاده نکردم اما ازون موقه تا به الان دو بار خونریزی داشته ام.

آقای دکتر، من دو ماه پیش زشت ترین اشتباه زندگیم رو نمودم و الان خواستگار دارم و میخواهم با شخص دیگه ای ازدواج کنم. با این شرایطی که گفتم بارداری در من منتفی است؟
که به خواستگارم جواب مثبت بدهم.لطفا راهنمایی کنید من را.

و اگر آقای دکتر امکان بارداری در من وجود دارد. من فعلا ازین کار خودداری نمایم. خواهش میکنم من را راهنمایی کنین. در بد شرایطی قرار گرفتم و نمیدانم چه تصمیمی بگیرم.

مریم جان!دخترعزیزم سلام
نمیدونم بایدباچه زبانی بگم!بازبان علمی گفتم که نتونستم حالیت کنم وحالا هم من موندم که چجوری اینو بهت تفهیم کنم که توباردارنیستی
برای ادامه سوال احتمالی باایمیلم تماس بگیرید

سلام من باهمسرم نزدیکی داشتم دیروز صب منی روداخل واژن ریختن و ساعت ۳ بعدظهر ی قرص لوونورژسترل۱/۵خوردم و سرگیجه و اعلام قرص روداشتم بعد از چن ساعت خواب وادار ب دسشویی رفتن شدم انگار و ی مایع تیکه ای ازمن اومد دلیلش جی میتونه باشه و الان هم ینی ۱۲ ساعت بعدازاولین قرص دوباره همون قرصو خوردم احتمال بارداری هست ایا؟

سلام شیواخانم
اگرتاقبل از۲ساعت بعدمصرف قرص-استفراغ نزدید،”بارداری”اتفاق نمی افته
وآن ترشحات غیرطبیعی نیستند ونیزسرگیجه
دردهای دیگرهم بسراعت خواهندآمد!مثل دردروی سینه ها ودردهای شکمی

سلام آقای دکتر
من فکر میکنم که دچار وسواس شدم
شما گفتین که یک سری مقاله بخونم و منم خیلی سایتارو گشتم و متوجه شدم که خونریزیی که کسانی که باردار بودن ازش میگفتن درحد لکه بینی بوده اما من بطور کامل مثل همیشه پریود شدم و توی پزشکی همچین چیزی نیست که کسی پریود بشه و باردار باشه
من کاملا ازین قضیه مطمئنم و کلی دعاتون هم کردم که انقدر با صبوری جوابمو میدادین همیشه
فکر میکنم که نگرانی الانم بخاطر وسواس باشه چون کاملا بی مورده
نمیتونمم این مسئله رو با کسی درمیون بزارم یا پیش دکتری برم
راستش تو این مدت فقط حرفای شما ارومم میکرد دیگ نمیدونم باید چیکار کنم تا انقد اضطراب و نگرانی نداشته باشم?
من چیکار کنم بنظرتون؟?چجوری باورم بشه که دیگ خطر رفع شده و مشکلی نیست

سلام
باایمیلم درتماس باشید

چشم ایمیل زدم بهتون

سلام خسته نباشید دکتر ، من هفته ی پیش با نامزدم ٢بار در عرض ۴ روز یعنی روز اول و چهارم رابطه ی سطحی میشه گفت در حد همون معاشقه داشتم بدون دخول یا ریختن منی روم (باکره هستم)  اما بخاطر تماس التش و پیشاب خیلی ترسیدم برای همین روز اول از همه جا بیخبر شروع کردم به خوردن قرص ال دی روزی یدونه تا اینکه روز چهارم دوباره همونجوری رابطه داشتیم اما شبش متوجه شدم ک باید ۴تا ال دی یجا میخوردم سریع ۴تا ال دی رو خوردم ١٢ساعت بعدش هم دوباره ۴تا دیگه بدون استفراغ !! الان ۶روز گذشته تقریبا دو روزه ک لک دارم ایا احتمال بارداریم هست؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم تایم پریودمم هست 

سلام کوثری!
ازادبیاتت معلومه که دخترنرمال وشوخی هستید
اولاً”خسته نباشیدبهت بگم!
دوماً نگران بارداریت نباش که منتفی است
سوماً باید تاحالا پذیرای یکسری دردهایی می بودید که احتمالاً هستید

خخخخ مرسی دکتر !! اره دل درد دارم ولی پریود کامل نیست فقط لک این لکها بخاطر اون چنتا قرصیه ک الکی خوردم؟

دکتر پس ینی الان با وجود این لکه ها کیست دارم ؟شروع کنم  ی دوره ال دی مصرف کنم؟

سلام کوثرخانم
هیچ مریضی نداری
هیچت نیست ،فقط یکم کله ات ترک برداشته(خراب شده)!!!

سلام من امشب قرص اورژانسی خوردم ولی بعد از چند ساعت دوباره رابطه محافظت نشده داشتم چکار باید بکنم؟

سلام نداخانم
باتوجه به فاصله کم،نیازی به مصرف مجددنیست

ممنون آقای دکتر

با سلام . جناب دکتر اگر شخصی چهار روز پس پایان پریود رابطه مشکوک داشته باشد و بلافاصله بعد آن یک عدد قرص اووسیز ۷۵/۰ و دوازده ساعت بعد یک عدد دیگر را خورده باشد و حدود ۷ روز بعد باز هم تماس بدون پیشگیری داشته باشد با این اطمینان که فردا یا پس فردا به خاطر خوردن قرص‌های هفته پیش پریود خواهد شد. ممکن است باردار شود؟

سلام آذین خانم
جواب:بله

ببخشید در ضمن چون نوشته شده بود در یک دوره نباید بیش از یکبار از روش قرص اورژانس استفاده کرد ترسیدم دوباره بخورم. ولی امروز هم پریود نشدم و ضمنا از رابطه هم حدود هفده هجده ساعت گذشته.به نظرتون میتونم دوباره قرص اورژانس را بخورم؟

سلام آزین
منظور اینه که دریکماه کاری نکنین که بیش ازیکبار درماه نیازی به قرص اورژانسی داشته باشید بتعبیردیگر اگرضرورتی برای آمیزش بود ازروشهای دیگر”جلوگیری “استفاده کنید
اگرنمیخواهیدبارداربشیدبایدبخورید.طبق دستور

جناب دکتر سلام
من یک هفته قبل از پریودم با نامزدم رابطه داشتم روز بعدش قرص ال دی خوردم طبق دستور یک هفته بعد پریود شدم، روز آخر پریودم دوباره رابطه مقعدی داشتم،منی رو کامل داخل ریخت،وقتی ک بلند شدم منی بیرون ریخت و من سریع شستم و خشک کردم احتمال رو کم میدم که روی واژنم ریخته باشه دیگه قرص نخوردم ولی یک هفته بعد احساس خستگی و کوفتگی و درد روی شونه هام و کمرم داشتم الان ۱۰روز مونده ب پریودم سینه هام درد میکنه هر ازگاهی زیر دلم تیر میکشه حالت تهوع هم دارم،احتمال داره که باردار باشم؟یا ممکن از عوارض قرص قبلی باشه؟

سلام دیاناخانم
بله میتونه ازعوارض قرص باشه

با سلام . خانوم دکتر من با نامزدم دو روز بعد پریود رابطه دخول بدون جلوگیری داشتیم . ولی اب منی رو در اخر بیرون ریختم . و بعدش بلافاصله دو قرص ld مصرف کرد نامزدم . بعدش فرداش بازم دوتا قرص ld خورد . پریودش ۱۴ ام مرداد تموم شده بود . ۱۶ رابطه شده . ایا امکان بارداری هست ؟ ممنون

سلام علی آقا
قرص LDدرهرمرحله۴تاست،نه۲تا(مجموع۸تا)
اماچون آمیزش تون درحول وحوش بارداری نبوده امکان بارداری بعیداست

خانم دکتر متوجه حرفتون نشدم .نگران شدم .ترشحات غیر طبیعی نیستن متوجه نمیشم توروخداواضح تر بگید

سلام شیواخانم
منفی درمنفی میشه مثبت!
منظور آن جمله(ترشحات غیر طبیعی نیستند)یعنی طبیعی هستند،عجیب نیست،نگران کننده نیست

یعنی استرسو نگرانی حاملگی اصلا نیست؟
ماقرارازهم جدابشیم میترسم حامله بشم

دقیقا ۵ روز گذشته ولی خونریزی نداشتم قبل هم اورژانسی مصرف کردم اصلا خونریزی نداشتم سر تاریخ پریود صدم مشکلی ندارم؟

سلام شیواخانم
چون بعداز آمیزش ومصرف قرص”خونریزی داشتید،دیواره رحم”آندومتری”فروریخته ،رحم قدرت باروری راازدست میده(بارداری منتفی)

ببخشید من متوجه نمیشم. مگه مکانیزم اثر این قرص‌های اورژانس با آمیزش بعدی قبل از ایجاد پریود از بین میره؟

آذین جان !دراین سایت “جنگ ودعوا”محاکمه،بازجویی ممنوع است!
وشمامراجعه کنیدبه سایتهای مربوطه

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
ببخشید میدونم شاید سوالم مثل سوال بقیه باشه و یکم تکراری ولی خب یکم نگرانم . من حدود یکی دوروز بعد اتمام قاعدگی با نامزدم معاشقه داشتیم و فقط پیشاب اومد و اینکه من باکره ام . ولی خب از ترس بارداری فرداش لوونورژسترول مصرف کردم و ۱۲ساعت بعدم یکی دیگه. الان حدود ۱۴ روز از مصرف قرص میگذره و من هیچ خونریزی نداشتم فقط دوتا لک خیییییلی کم داشتم. آخر هفته هم موعد دوره بعدی قاعدگی هست . اونم عقب میافته؟ این نداشتن خونریزی غیرطبیعیه؟؟فقط درد شکمی و سینه دارم که فرمودین عوارض قرصه

سلام مهشیدخانم
اگردرماههای قبل پریودت منظم بوده،جای نگران کننده نیست وایندردهااز عوارض قرص است وتأخیر”خونریزیت”ناشی ازاسترس ودلشوره هایت میتونه باشه
بارداریت هم منتفیه
وبه احتمال زیاداین ماه قاعدگی به نظم قبلی برمیگرده

معذرت میخوام از شما دکتر گرامی و عزیز. من که جنگ و دعوا و محاکمه و بازجویی نکردم! فقط سوال پرسیدم. ببخشید اگه چنین حالتی در سوالم بوده. بسیار ممنونم.

خانم دکتر هنوز من خونریزی ندارم یکماه دیگ پریود باید بشم .میخام ببینم اگر قرص اورژانسی رو خورده باشم دوتا و تا وقت پریودی عادیم خونریزی نداشتم نگرانی نداشته باشم اگ تا یماهم خونریزی نداشتم تاپریودم

سلام شیواخانم
بارداریت منتفی هست-انشاءالله
وامادر۲صورت هست که یه خانم بعدقرص خونریزیش طولانی میشه:
کیست ویا استرس شدید

سلام. خسته نباشید.. عذرخواهی میکنم خانم من بعد از مصرف قرص اورژانسی دقیقا بعد از نزدیکی بعد از یک هفته پریود شدن و خب ما نگران بارداری ایشون نیستیم فقط ۱۱ روز از خونریزی ایشون میگذره..با کمردرد .. میخواستیم بدونیم که تا چند روز احتمال خونریزی وجود داره معمولا؟ آیا لازمه که به پزشک مراجعه کنیم؟

سلام
این دردها میتونه ناشی ازمصرف قرص اورژانسی باشه
خوب بود نام قرص وچگونگی مصرفش رامیگفتید

سلام.. اسم قرص لونژیل ۱٫۵ هستش که ۲ ساعت بعد از نزدیکی خورده شد و لطفن بفرمایید خونریزی بعد ۱۱ روز طبیعیه؟ و احتمال داره تا کی طول بکشه؟

سلام
بعداز۱۱روزبله طبیعی است
زیریک هفته ادامه داره

سلام آفای دکتر
من شنبه ی گذشته برای اولین بار با همسرم نزدیکی داشتیم که موجب ازاله بکارتم شد و ایشون از خروج منی شون جلوگیری کردن اما بعدا فهمیدیم که پیشابم ممکنه حاوی اسپرم باشه،کمتر از ۴۸ ساعت بعد از نزدیکی من دو تا قرص لووسیز ۷۵ خوردم،الان یک هفته از خوردن قرص میگذره اما هنوز پریود نشدم تالبته خونریزی و لکه بینی بعد از نردبکی داشتم که فکرکنم بخاطر از دست دادن بکارتم بود…. یه نکته ی دیگه که خیلی نگرانم میکنه اینکه دقیقا روز ۱۴ سیکلم رابطه داشتیم….نمیدونم چیکار کنم….خیلی نگرانم….

سلام مهتاب خانم
اولاً تبریک میگم ازدواجنونو
دوماً آغاز زندگی مشترکتونو کوفت نکنین!مخصوصاً بااین دلشوریهات ،روی اعصاب همسرت راه نرو!
تو باردارنمیشه،خیالت راحت باشه(هم بخاطر فقدان اسپرم درپیشاب ومضافاً خوردن قرص)
اینقده پالس های منفی نده،شادباشین با شوهرت مهربونی کن وشیرین زبونی

سلام خانم دکتر.من باز بعد رابطم ک قرص خورده بودم ۵روز پیش دوباره رابطه داشتیم و منی روداخل ریختن .من دوسه ساعت بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم ولی ترشحم مایعی ای ک ازخودم میاد همراباخونه دلیلش چی میتونه باشع؟

سلام شیواخانم
لخته است،یاقهوه ای تیره است
یا واقعاً خونریزی؟

خیلی ممنونم دکتر ?
چشم،من سعی میکنم نگرانی مو خیلی‌بروز ندم بهش…
ولی ممنون که خیالمو جمع کردین

سلام خانم پیراسته فر ترشح شفاف رنگ همراه باخون بود خون هم شفاف بود

فقط دیروز بعد رابطه که قرصو خوردم ترشح شفاف رنگ همراه باخون بود .امروز هم یه قرص دیگه خوردم

سلام آقای دکتر وقتتو بخیر
ببخشید زودترین زمان استفاده از بی بی چک چه زمانیه؟
من سیکلام معمولا ۳۵روزه اس و روز ۳۲از بی بی چک استفاده کردم چقدر میشه به جوابش اطمینان کنم ؟؟؟؟

سلام ناهیدخانم
باحوصله این لینک رابعدازبازکردن بخونین ،جواب همه سوالات کرده ونکرده را خواهیددیدhttp://www.pirastefar.ir/?p=9213

سلام ببخشید من روز ۱۰قاعدگی با نامزدم نزدیکی بدون دخول داشتم اما میترسم که منی به واژن برخورد کرده باشد.۵ساعت بعد از نزدیکی۴قرص ال دی مصرف کردم و۱۲ساعت بعد هم ۴قرص که بلافاصله بالا آوردم به همین دلیل باز ۴قرص مصرف کردم.با این تفاسیر احتمال بارداری هست؟خیلی نگران هستم

سلام
دکتر دارم از استرس میمیرم
من در روز ۵ قاعدگی با نامزدم رابطه مشکوک و بدون دخول داشتم.باکره هم هستم.بعد از ۳۰ ساعت دوتا قرص اوسیز ۷۵ خوردم و بعد از ۱۲ ساعت دیگه ۲ تا دیگشو خوردم.بعد از ۱۱ روز که از خوردن دومین ثرص گذشت یه خونریزی محدود سه روزه داشتم.که تو این ۳ روز،هر روزش فقط یه رگه خون شفاف موقع دستشویی رفتن دیدم و البته یه روزش به رنگ قهوه ای بود همراه با قرمزی.حالا نگرانم که ایا من باردار هستم و این خون نشانه لانه گزینی هست؟؟؟توروخدا جوابمو بدید.اخه خیلی خیلی کم بود خونریزیم.لطفا کمکم کنید

سلام اعظم خانم
اولاً شماباردارنیستین(بخاطرمصرف قرص وداشتن خونریزی)
دوماً درسته که بارداریت منتفیه ولی خودتو داغون کردی باخوردن قرصهای اضافی

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


(function( timeout ) {
setTimeout(
function() {
var notice = document.getElementById(“cptch_time_limit_notice_63”);
if ( notice )
notice.style.display = “block”;
},
timeout
);
})(120000);
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.
3
 × 

 = 
twenty seven

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

برای اطلاع از به روز رسانی ایمیل خود را وارد کنید .

    شما از يک IP نامعتبر استفاده مي کنيد

اگر فکر مي کنيد اين صفحه اشتباهاً براي شما نمايش داده شده است مي توانيد با مدير سايت تماس بگيريد : info(at)roham(dot)ws


دومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.

عکس های جدید بازیگران 266 , جدیدترین تصاویر بازیگران مشهور ایرانی و هنرمندان سینما و تلویزیون را در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید.

سومین متهم پرونده قتل بنیتا کودک هشت‌ماهه که از سوی مأموران بازداشت شده ‌بود، به دادگاه معرفی شد. این در حالی است که متهم ردیف اول نیز تهدید به خودکشی کرد.

احسان خواجه امیری و آزاده نامداری , احسان خواجه امیری در کنسرت شب گذشته اش با لحنی طعنه آمیز مصرعی را خواند و مخاطبش را آزاده نامداری و ماجرای سوئیس رفتن او اعلام کرد .

مدل کوسن های ابتکاری ، مدل هایی از کوسن و بالش هایی با طرح های زیبا و متفاوت که می توان با آنها فوری نمای منزل را تغییر داده و تنوع ایجاد کرد.

کندال جنر مدلینگ مشهور که اغلب او را در فشن شوهای فصلی برای معرفی محصولات برندهای معتبرلباس در دنیا می بینیم مثل تمام سلبریتی های دیگر به زیبایی و جذابیت چهره اش اهمیت خاصی می دهد.

سوژه های بامزه و خنده دار 301 , عکس های خنده داری را برای شما آماده کرده ایم که اوقات خوشی را در کنار دوستان و خانواده خود داشته باشید و لذت ببرید.

سرمربی پانیونیوس درباره آخرین وضعیت دو بازیکن ایرانی تیمش تاکید کرد که این دو در شرایط و آمادگی خوبی قرار دارند و قطعا از آنها در بازی‌های آینده تیمش استفاده خواهد کرد.

دقیق ترین نقشه جغرافیایی جهان فکرش را بکنید، نقشه‌‌ی جهانی که از کودکی تاکنون استفاده می‌کردید، اشتباه است!

پیری پوست دست در این جا با 7 عاملی که سبب می شود دستان تان پیر به نظر برسند و چگونگی معکوس کردن این روند، آشنا خواهید شد.

برنج و کاری با گنبد پنیری یک غذای خوشمزه است که ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم.پیشنهاد می کنیم حتما آن را یک بار در خانه امتحان کنید.

در فصل تابستان افراد بیشتر دچار خستگی و کسالت می‌شوند اما چرا گرما موجب احساس رخوت و بی‌حالی می‌شود؟

به تازگی ویدئویی از گوشی آیفون 8 و آیفون 7 اس پلاس منتشر شده است که طراحی این دو گوشی را به نمایش می‌گذارد.

ممکن است همسر شما نیاز به مشاوره با یک متخصص داشته باشد تا بتواند احساسات خود را شناخته و طریقۀ رسیدن به راه حل درست را بشناسد.

لالایی آرام بخش با یک نوشیدنی طبیعی , چای بابونه یکی از نوشیدنی های خوش طعم وعطر است که موجب ایجاد آرامش و خواب راحت در شب می شود.Copyright (c) 2006-2017 persianv.com All Rights Reserved

© کلیه حقوق متعلق به سایت پرشین وی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .

تشکیل پرونده واژِینیسمو

تغییر نشانی مطب

فراخوان واژینیسموس

سوالات پزشکی کاربران

نقل مطالب در سایتهای دیگ

درمان واژینیسموس

فرم نظرسنجی اولین کلینیک

گالری عکس

درسنامه اختلالات جنسی وی

مطالب ویـژه

دکتری تخصصی بهداشت باروری

داروهای رایج

واژه نامه باروری

About Website

توصیه های بهداشتی در بارداری

مطالب غیر پزشکی

مشاوره تخصصی بهداشت باروری

بارداری و زایمان

تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری

ببماریهای زنان و درمان

خانواده و سلامت

بهداشت جنسی

مطالب و مقالات
9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *